MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 18:38

Wprowadził mnie w błąd zapewniając że zamierza płacić i że powodem dyskonta jest brak dywidendy a on to zamierza zmienić.
OK. Ale to dopiero będzie argumentacja jeśli ten rok upłynie bezdywidendowo. Załóżmy że zrobi mały skup dywidendowy jako MCI Capital plus duży skup komercyjny jako EuroV. Wtedy też osiągnie swój cel przejęcia prawie całego MCI a Ty nie podskoczysz.

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 20 kwie 2018 18:40

Po 14 było bez dywidendy
Nawet po 38.
Jest istotna różnica pomiędzy młodą spółką inwestycyjną a dojrzałym Limited Partnerem. W tym drugim przypadku rynek nie akceptuje bezdywidendowości. To widać.
Zresztą we wcześniejszych latach dobry kurs mógł być wynikiem zapowiadanych dywidend. Wówczas te obietnice brzmiały wiarygodnie. Teraz po 11 latach tomkowego zapowiadania dywidend obietnice się zdewaluowały.
Dlatego przytoczyłem 14, nieodległe czasy dojrzałego Limited Partner.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 18:48

Po 14 było bez dywidendy
Nawet po 38.
Jest istotna różnica pomiędzy młodą spółką inwestycyjną a dojrzałym Limited Partnerem. W tym drugim przypadku rynek nie akceptuje bezdywidendowości. To widać.
Zresztą we wcześniejszych latach dobry kurs mógł być wynikiem zapowiadanych dywidend. Wówczas te obietnice brzmiały wiarygodnie. Teraz po 11 latach tomkowego zapowiadania dywidend obietnice się zdewaluowały.
Dlatego przytoczyłem 14, nieodległe czasy dojrzałego Limited Partner.
Trzy lata temu Tomek mówił że latami nie płacił dywidend ponieważ nie mógł, ale zaraz zamierza zacząć płacić hopefully forever i w ten sposób zlikwiduje dyskonto. Banan uznał to za częściowo przekonujące (stąd 13.x). To była wiarygodna perspektywa nieodległych dywidend. Do tego słusznie pije Inco. Także ja we wstępnym artykule tej księgi przypominam o tych ówczesnych obietnicach.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 kwie 2018 19:46

@ Tomek

Załóżmy że jesteś fajnym facetem. Prawie nikt w to już nie wierzy. Niestety raczej jesteś postrzegany jako cwaniaczek wyniszczający drobnych inwestorów, którzy kiedyś Ci zaufali. Mam nadzieję że niesłusznie tak jesteś postrzegany! Mam nadzieję że to tylko nerwy zniecierpliwionych ludzi.

Jest jak jest. Przekładanie raportu w warunkach zawału u Quercusa nam nie pomaga. Dlatego w interesie własnego osobistego wizerunku niezwłocznie pokaż dobrą wolę. Ogłoś znaczącą dywidendę za 2017 rok. Może być w formie dywidendowego BB (nie mylić z komercyjnym BB po bieżącym kursie). Pokaż że jesteś razem z MCI-ologami.

Jeśli naprawdę chcesz być wobec nas fair to nigdy nie przekraczaj 80% w akcjonariacie. Wszak trzeba zachować jakiś free float żeby giełdowość MCI była realna a nie tylko formalna. Mówiłeś nam że to dobrze performujący fundusz emerytalny. To chyba zobowiązuje.

Uczciwie przyznaję że nawet ja - Twój żelazny fan częściowo zwątpiłem w Twoje dobre intencje. Ergo to już naprawdę nie może czekać. Trzeba pokazać rynkowi coś co mu się spodoba. Po co Ci tak fatalny wizerunek jaki obecnie wśród nas masz? Nie wstyd?

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 20 kwie 2018 23:45

Przelamanie osemki i nieciekawa sytuacja "techniczna": https://stooq.pl/q/?s=mci&c=5y&t=c&a=lg&b=0 moze wynikac, ze skutkow "pozaru Getback" - i nawet nie chce mi sie klepac dlaczego, bo zaraz wyskoczy TRoll i wyjasni, ze MCi nie ma zwiazku - ma! Tak jak notwania QRS pokazuja https://stooq.pl/q/?s=qrs&c=5y&t=c&a=lg&b=0 jak nie ma mimo, ze to QRS oddano wiekszosc kasy.
W ogole polecam linki z ostatnich stron watku tego getbacka, zeby sie zorientowac, ze to nie jakas gowniana firemka i jest tam spor wlasciciela z rzadem polskim o powazne pieniadze- wiec sprawa tym grubsza. Zreszta: http://www.rp.pl/Finanse/180429933-Afer ... o-gry.html
A nawiasem, polecam mechanizm z pierwszego postu tu: http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... start=2160 i pytanie, czy "produkty" "zapakowane" nie powinny byc zwyczjnie, prawnie, surowo z a k a z a n e? No, jaki w ogole jest sens istnienia tego typu "opakowan", jesli nie przerzzucenie zawsze ryzyka na ktoregos nabywce? Przeciez po 2008 "to sie noz w kieszeni sam otwiera!"!

P.S. Tu: https://businessinsider.com.pl/gielda/w ... ki/ygyhrms zgrubsza opis problemu

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 kwie 2018 04:54

Zgoda, że MCI obrywa odłamkami GetBacku tylko zważ, że gdyby płacono dywidemdy sytuacja moim zdaniem byłaby zupełnie inna.

Tu jest problem systemowy, a MCI jak zwykle w czołówce tam gdzie nie trzeba:
Nowe przepisy jednak jeszcze bardziej pogorszyły sytuację inwestorów mniejszościowych i co gorsza coraz więcej spółek postanawia z tego skorzystać. Po 21 marca pojawią się bowiem aż 293 raporty za 2017 rok (w zeszłym roku takich „spóźnialskich” było 205). Fakt ten nie napawa optymizmem i sprawia, że w tej chwili już ponad połowa spółek z głównego parkietu zasługuje na dużą naganę od inwestorów.

Fakt odkładania tego obowiązku przez spółki na ostatnią chwilę najlepiej zarysowuje się na koniec kwietnia (termin czterech miesięcy upływa właśnie wtedy). W czwartek 26 kwietnia na rynek trafi więc już 12 raportów, ale prawdziwy „wyścig z czasem” się dopiero rozpocznie. W piątek sprawozdania przekaże 27 spółek, a w poniedziałek 30 kwietnia aż 69! Akcjonariusze tych podmiotów do końca kwietnia bazowali będą na danych z końca września. To równo siedem miesięcy, podczas których spółki każą czekać inwestorom mniejszościowym na kluczowe informacje (choć chyba lepiej by pasowała tu inna pisownia i określenie „karzą” czekać).
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rusza- ... 70434.html

Przecież to absurd...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 kwie 2018 08:45

Przelamanie osemki i nieciekawa sytuacja "techniczna": https://stooq.pl/q/?s=mci&c=5y&t=c&a=lg&b=0 moze wynikac, ze skutkow "pozaru Getback" - i nawet nie chce mi sie klepac dlaczego, bo zaraz wyskoczy TRoll i wyjasni, ze MCi nie ma zwiazku - ma! Tak jak notwania QRS pokazuja https://stooq.pl/q/?s=qrs&c=5y&t=c&a=lg&b=0 jak nie ma mimo, ze to QRS oddano wiekszosc kasy.
Ty jesteś trollem. Jeden post wcześniej pisałem o zawale w Quercusie jako istotnym czynniku.
Właściwie jesteś zakłamywaczem a nie trollem. Wyjątkowo podle, głupio i złośliwie kłamiesz aby demolować ten wątek.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 kwie 2018 08:57

Przecież to absurd...
Tyż prawda. Zarówno poprzedni jak i obecny rząd dokładają wszelkich starań żeby polską giełdę zniszczyć. Morawiecki jest dużym rozczarowaniem. Wydawało się że człowiek rynku i że to niesie jakieś nadzieje dla GPW na odrodzenie. Tymczasem OFE utrzymuje w stanie zawieszenia (najgorszy możliwy wariant dla giełdy). Sensowny program PPK tak się ślimaczy że prawdopodobnie nie zdążą w tej kadencji czyli w ogóle może go nie być. No i te przepisy o raportach to już zupełna egzotyka. Bezsensowna. Szkodliwa. Głupia. Czemu tego nie zmieniają?

Nawet nic nie słychać o (bardzo potrzebnych i wszędzie poza Polską występujących) preferencjach podatkowych dla długoterminowych inwestycji.
Oprócz tego KNF jest agresywny tam gdzie nie powinien być oraz mega-łagodny tam gdzie należałaby się ochrona zwykłym ludziom przed grubymi cwaniakami. Generalnie syf.
"Zadbał" o nas żebyśmy nie szkodzili sobie czytając historyczne wyceny funduszy. Komedianci. Prospekty badają cały rok. Szkodniki.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 06:11

Jednak nie wszędzie Seba się skraca... W tej wydmuszcze widzi lepsze fundamenty niż w MCI??? :shock: :shock: :shock:
Niniejszym Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. działając w imieniu zarządzanego funduszu inwestycyjnego – QUERCUS Parasolowy SFIO (dalej: Fundusz) zawiadamia o zwiększeniu przez Fundusz samodzielnie udziału w ogólnej liczbie głosów w spółce Serinus Energy Inc. (dalej: Spółka) oraz przekroczeniu progu 5% ogólnej liczby głosów w tej Spółce.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/SERINU ... 84656.html

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 08:44

Może Seba zgłupiał. To co zrobił akcjonariuszom Quercusa spokojnie nadaje się do sądu. Gdybym miał tamte akcje to wymiśkowałbym go na duże odszkodowanie za to że wziął na mnie ryzyko nie spłacenia trefnych obligów Getback. Jakim prawem tak drastycznie uprzywilejował uczestników funduszu kosztem akcjonariuszy funduszu??? I tak to nic nie pomogło, bo przypanikowani funduszowcy nic z tego nie rozumieją i umarzają tak samo jak gdyby Seba nie podjął działań które ich ratują. Kosztem swoim (ma prawo) i kosztem drobnych akcjonariuszy (bezprawie!!!).

W tym kontekście głupotka polegająca na zwiększeniu udziału w nic nie wartym Serinusie to nic nie znaczący drobiazg. Raptem za 23 tysiące złotych akcji dokupił. Przy tak małych (dla Quercusa) sumach trochę wszystko jedno czy kupił czy sprzedał.

BTW na piątek można umówić pakietówkę z Sebą. Niech EuroV odkupi cały pakiet akcji MCI w posiadaniu Quercusa. Skoro opóźnienie raportu tylko proceduralne to można go opublikować o północy z czwartku na piątek zamiast tradycyjnego zwlekania do kolejnej północy. Wtedy jeszcze w tym tygodniu można strzelić okazyjną pakietówkę. A jeśli Tomek ma odwagę i honor to webcast w piątek też można zrobić (taki z odczytaniem pytań Incoqnito!).
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018 08:50 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 08:55

a ten wasz goru buczyna jakie mial wynikli na querkusie za ostanie 3 lat ? daj sobie spokoj z nim a teraz topi kase ludzi ktrrzy mu zaufali kolejny pseudo :lol: :lol: :lol:
Tyż prawda. Ino zważ że guzik mam wspólnego z Buczyną. Mój guru to Tomek. Więc jeszcze gorzej trafiłem. Nie jestem tak głupi jak ci co zaufali Buczkowi. Jestem jeszcze głupszy.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018 08:58 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 09:01

zycie pokazje ze najwieksze kozaki na gpw sa weryfikowani

Tyż prawda. W tym sporcie (prawie) nie ma mocnych. Jak komuś dobrze idzie przez jakiś czas to potem zazwyczaj ma słaby okres i wychodzi średnio na jeża.

Czemu Ty kozakujesz?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 09:10

zycie pokazje ze najwieksze kozaki na gpw sa weryfikowani

Tyż prawda. W tym sporcie (prawie) nie ma mocnych. Jak komuś dobrze idzie przez jakiś czas to potem zazwyczaj ma słaby okres i wychodzi średnio na jeża.

Czemu Ty kozakujesz?
bo ja jestem prawdziwy debesciak hehehe
To może się wycofaj. Debeściakiem na giełdzie bywa się tylko czasowo. Potem dostaje się po ryju. Im kto pewniejszy siebie tym mocniej dostanie. Więc mądrością nad mądrościami byłoby wycofanie się po debeściarskim okresie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 09:18

Faktycznie dzisiaj zapowiadają Sebę w Parkiet.TV. Ale nie warto oglądać ponieważ będzie też Ilona a strasznie ciężko patrzeć na te jej orgazmy - jaka to niby ABC Data jest super. Kurs sporo niżej niż 4 lata temu. Nie wyżej niż 8 lat temu. Nie drożej niż sama kupowała. A u niej orgazm za orgazmem. W ogóle nie zrozumiały samozachwyt. Oczy bolą patrzeć.

BTW nie wiadomo czy Quercus wali w rynek akcjami MCI, ale wystarczy że ludzie myślą że wali i jest tak jak jest.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 23 kwie 2018 09:51

Ile lat temu to po 7,x latało ?!
:shock:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości