MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 lip 2018 10:52

Ja żyję według pewnych wartości
Radykalizujesz i to prowadzi Cię na manowce. Obraziłeś się na Tuska (moim zdaniem słusznie!) i od razu wajcha całkiem w drugą stronę - wspierasz powstanie dyktatury. Nie Ty jeden więc chyba ta dyktatura stanie się faktem i za 5 lat już nawet demokratycznych wyborów nie będzie, a media nieprzychylne Kaczyńskiemu zostaną zlikwidowane.
A o ile się założymy że będą???

Po za tym pisałem, Ci że popieram to co robią dobrze a neguję to co robią źle, ale Ty masz klapki na oczach tak jak ten cały Twój świat i przypiąłeś mi łatkę ale ona mnie ani ziębi ani grzeje.

Nic nie radykalizuje, obracam się w takim towarzystwie, takie mam wartości już od dawna i tak próbuję wychowywać swoje pociechy i dobrze mi z tym. Wcale mnie nie śpieszno do wartości reprezentowanych i cenionych przez ten "cały świat" jak to ująłeś. 8)

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 lip 2018 10:58

I nie zwracaj się do niego bo on od dawna tego nie czyta, bo nie przełknąłby tych gorzkich słów o sobie i by się udławił 8)
Może nie czyta a może czyta. Staram się chronić barwy MCI jak tylko mogę najlepiej. Oczywiście moje możliwości są milion razy mniejsze niż tomkowe, ale co mogę to robię - apeluję i przedstawiam argumenty.
Gdyby czytał, to nie zablokowałby możliwości komentowania na FB, pisałby dalej tego swego bloga i nie zabroniłby czytać trudnych pytań na webcaście...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 lip 2018 11:01

Ja żyję według pewnych wartości
Radykalizujesz i to prowadzi Cię na manowce. Obraziłeś się na Tuska (moim zdaniem słusznie!) i od razu wajcha całkiem w drugą stronę - wspierasz powstanie dyktatury. Nie Ty jeden więc chyba ta dyktatura stanie się faktem i za 5 lat już nawet demokratycznych wyborów nie będzie, a media nieprzychylne Kaczyńskiemu zostaną zlikwidowane.
A o ile się założymy że będą???
A po co ryzykować Ojczyzną???
Jeden człowiek uzyskał władzę nad parlamentem, prezydentem, Trybunałem Konstytucyjnym, telewizją publiczną, Krajową Radą Sądownictwa. Przejmuje Sąd Najwyższy. Ostatni raz taką władzę to miał Jaruzelski.

Nie mam żadnych klapek na oczach i nie przeszkadzałaby mi władza PiS gdyby odbywała się na normalnych konstytucyjnych zasadach a nie na prostej ścieżce do dyktatury.

Doskonale rozumiem że wielu czołowych sędziów to postacie plugawe, ale nie inaczej jest wśród polityków PiS i polityków w ogóle. Dlatego jest absolutnie koniecznym aby się te wszystkie kanalie u władzy wzajemnie kontrolowały.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 09 lip 2018 12:46

Never ending Story
:mrgreen:

woozoo
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 251
Rejestracja: 30 lis 2011 14:14

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: woozoo » 09 lip 2018 15:23

a potem sie dziwią ze ludzie boją sie giełdy i ze szulernia

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 lip 2018 11:26

Moimi opiniami nie warto się przejmować. Jestem zupełnie zdezorientowany i niewiele z tego wszystkiego rozumiem. Na przykład czemu PEM jest po 30.6? Wprawdzie wyniki ma słabe i w tym roku będzie miał nawet jeszcze gorsze, ale zaraz potem szykuje się duża poprawa.
W tym roku TechV i EuroV pokazują bardzo dobre wyniki i to za rok lub półtora powinno pięknie przełożyć się na zyski PEM.

BTW Tomek ma zgodę KNF na dokupienie MCI TFI (czyli PEM) do połowy września. Czemu nie robi tego teraz? Jako MCI Capital mamy pieniądze. Za dwa tygodnie miesięczny okres zamknięty w PEM. Chyba teraz jest optymalny timing.

BTW2 MCI sprzedało stanowczo zbyt dużą część PEM. Obecnie mamy 11.04%. Moim zdaniem powinniśmy mieć 30-40%. To już raczej nierealne, ale chociaż 20% możemy sobie zapewnić. Teraz jest opportunity.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 lip 2018 12:04

Białoczerwony napisał:
Wszystko zależy od planu Tomka... jaki on jest, nie mam pojęcia...
1.Jeśli chce po ustaniu konwenantów zdjąć MCI z banana to jest kiepsko ale można jeszcze ze 2-4zł ugrać.
2. Jest jeszcze inny scenariusz i nikt o zdrowych zmysłach raczej nie bierze go pod uwagę. Mianowice MCI zostanie faktycznie na parkiecie z bardzo wysokim udziałem Tomka na poziomie nawet 85-90%
Też nie mam pojęcia jaki jest plan Tomka. Dlatego na razie zachowuję umiar w krytyce jego postępowania.

ad.1.Nie tylko 2-4zł. Moje akcje są warte NAV/s i tego się będę trzymał. Z dużymi szansami iż sąd przyzna mi rację, gdybym miał być przymusowo pozbawiony ich w niższej cenie.

ad.2.To nie jest scenariusz szalony, lecz wręcz bazowy. Tomek raczej nie po to latami rozwijał finansowanie obligacyjne pozyskując niemałe grono finansowych i drobnych obligatariuszy aby z tego teraz rezygnować oddając się w zależność bankom. Wątpię żeby obligatariusze zgodzili się na delisting.

BTW wcale nie jest powiedziane że pozostawienie MCI na giełdzie oznacza dobre potraktowanie ostatnich kilku lub kilkunastu procent akcjonariuszy. Tomek może być równie nieprzyjazny jak do tej pory.

BTW2 gdybym chciał szukać szalonego scenariusza to napisałbym następujący:
-w bieżącym wezwaniu Tomek łyka 2.5mln akcji.
-następnie MCI Capital robi wezwanie BB na 2.5mln akcji i tyle zbiera z rynku
-Tomek strzela pakietówkę z MCI Capital na kolejne 2.5mln akcji
Taka teoretyczna bajeczka o Prezesie Tomku który mógłby zechcieć aby wszyscy długoterminowi akcjonariusze proporcjonalnie korzystali na opportunity.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 lip 2018 12:13

Toc paręs tron wcześniej gdy pisałem, że Tomek zatrzyma się an 85-90% i że MCI zostanie na bananie przeczytałem w odp że scenariusz bazowy to wyciśnięcie drobnych, czy źle pamiętam?

A dlaczego ma być nieprzyjazny gdy 90% dywidendy pójdzie do niego?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 lip 2018 12:29

Toc paręs tron wcześniej gdy pisałem, że Tomek zatrzyma się an 85-90% i że MCI zostanie na bananie przeczytałem w odp że scenariusz bazowy to wyciśnięcie drobnych, czy źle pamiętam?

A dlaczego ma być nieprzyjazny gdy 90% dywidendy pójdzie do niego?
Dyć wyraźnie się przyznaję że jestem zdezorientowany i zupełnie nie wiem co jest scenariuszem bazowym. Gdy przeanalizowałem jak tutaj narastało finansowanie obligacyjne to pomyślałem sobie że nie tak prosto było je pozyskać, sporo pracy w to włożono i to jest poważny argument za kontynuowaniem finansowania tego typu czyli chyba za utrzymaniem na giełdzie.

Jak ktoś przez wiele lat był nieprzyjazny to prawdopodobieństwo że nadal taki będzie należy ocenić jako wysokie. Ale oczywiście wejście na 90% byłoby zmianą jakościową więc zmiana nieprzyjazności w przyjazność realna.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 lip 2018 12:39

Pytania brzmią:
Czy był nieprzychylny wobec drobnych i z tego powodu nie płacił, czy wobec wypłaty dywidendy z której większość poszłoby do cudzych kieszeni co było odbierane jako niechęć do drobnych.
Czy był nieprzychylny bo nie lubi drobnych, czy może jego zamiarem było zwiększyć stan posiadania za 0,5 wartości a takowe działania są odbierane jako nieprzychylne wobec drobnych.

Jeśli były/są to drugie części zdań powyżej to po wezwaniu i bb sporo się zmieni...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 lip 2018 20:42

Ani lubi ani nie lubi. Ma mniejszościowych lekko w dvpie, nie obchodzą go. Przynajmniej zachowuje się tak jakby go nie obchodzili.

Zwiększenie własnego stanu posiadania dzięki bardzo tanim zakupom akcji MCI prawdopodobnie nie było pierwotnym zamiarem Tomka. Ale z trzech powodów pojawiło się opportunity i teraz taki zamiar ma.

Trzy powody to:
1.brak dywidendy
2.słabe wyniki inwestycyjne w ostatnich latach
3.słabość sWIG80 i całej GPW

Tylko pierwszy element (od niedawna) kontrolował. Drugi na pewno go nieprzyjemnie zaskoczył. Trzeci całkiem niezależny, narzucony przez rynek. Na samym pierwszym elemencie to byłby kurs około 0.7*NAV/s czyli nie aż takie znowu opportunity.


Pytanie brzmi - jak będzie ten zamiar wcielał w życie? Chyba najpierw weźmie nas do spółki i razem podczas dużych BB wykolegujemy niecierpliwych. Ale co potem??? Obawiam się że przyjdzie czas na wykolegowanie nas. A jeśli nie (bo np. finansowanie obligami jest ważniejsze niż przejęcie ostatnich 10% akcji MCI) to faktycznie może być dobrze.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 10 lip 2018 21:01

słuchajcie młoddego, on wie !!!
On tak wie od lat i raz na dziesięć trafia
:lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 lip 2018 22:32

słuchajcie młoddego, on wie !!!
On tak wie od lat i raz na dziesięć trafia
:lol:
Sorry, panie Kolego ale to jest komentarz idioty. Wyraźnie piszę że jestem zdezorientowany, obawiam się stopniowego wyciśnięcia wszystkich itd. a Ty taki idiotyczny tekst produkujesz.
Nic nie wiem, nic nie prognozuję. Jedynie inwentaryzuję możliwe scenariusze i czekam na wyjaśnienie sytuacji.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 11 lip 2018 15:49

Ja żyję według pewnych wartości
Radykalizujesz i to prowadzi Cię na manowce. Obraziłeś się na Tuska (moim zdaniem słusznie!) i od razu wajcha całkiem w drugą stronę - wspierasz powstanie dyktatury. Nie Ty jeden więc chyba ta dyktatura stanie się faktem i za 5 lat już nawet demokratycznych wyborów nie będzie, a media nieprzychylne Kaczyńskiemu zostaną zlikwidowane.
A o ile się założymy że będą???

Po za tym pisałem, Ci że popieram to co robią dobrze a neguję to co robią źle, ale Ty masz klapki na oczach tak jak ten cały Twój świat i przypiąłeś mi łatkę ale ona mnie ani ziębi ani grzeje.

Nic nie radykalizuje, obracam się w takim towarzystwie, takie mam wartości już od dawna i tak próbuję wychowywać swoje pociechy i dobrze mi z tym. Wcale mnie nie śpieszno do wartości reprezentowanych i cenionych przez ten "cały świat" jak to ująłeś. 8)
sorry za to, że podłączyłem się do waszej polemiki, ale dokładnie w punkt trafiłeś z tym wytłuszczonym przeze mnie zdaniem, mam podobne poglądy
choć nie głosowałem na pis, doceniam co zrobili jako pierwsi: prawdziwą redystrybucję dochodu narodowego w postaci 500+
kilka innych projektów też spoko, łącznie z czyszczniem tej sądowniczej stajni augiasza :twisted:
choć wiele spraw robią gruboskórnie, to jednak próbują coś robić we właściwym kierunku, przyznać się do błędu nie każdy umie, ale głosując swojego czasu na po, byłem dość ograniczony mentalnie lub pod ''wpływem'' :lol:
wiele spraw nie ujrzałoby światła dziennego np złodziejska reprywatyzacja, a to pis zrobił z uszczelnieniem vat to majstersztyk
cenię ich za tę całą politykę patriotyczną, zachęcili mnie mocno tą dziedziną i przeczytałem dwie pozycje elżbiety cherazińskiej - ''turniej cieni'' i ''legion'', ponoć niezła jest też ''byłam sekretarką rumkowskiego" o żydach
polecam szczególnie '' legion'' bo odkłamuje w dość jednoznaczny sposób to, że brygada świętokrzyska współpracowała z niemcami!
ile krzyku totalna robiła o te kwiaty morawieckiego, złożone w monachium na pomniku poświęconym brygadzie świetokrzyskiej
do tego żołnierze wyklęci :arrow: moim zdaniem: bohaterowie, a nie mordercy
opozycja w takiej formie jak obecnie mojego głosu na pewno nie dostanie i wierzę w wolne wybory i w demokrację, choć wielu uważa, że ta ostatnia to dyktatura większości :twisted:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 11 lip 2018 16:29

Rząd Morawieckiego znacznie lepszy niż Szydło+Macierewicz. Nic strasznego się nie dzieje, ale przygotowują instrumentarium dla dyktatury. Po co??
Uważam że jeśli wygrają samodzielnie przyszłoroczne wybory to jest spore ryzyko że będą to ostatnie demokratyczne wybory w Rzeczypospolitej.

Podział władzy jest dobry sam w sobie. Politycy nie są lepsi od sędziów. Niezbędna wzajemna kontrola.

BTW z naszego punktu widzenia rząd jest kiepski. Opóźnia w nieskończoność wprowadzenie PPK. Nie wprowadzili ulg podatkowych dla inwestycji długoterminowych (to na świecie standard; jesteśmy wyjątkiem). Nadal straszą sprawą OFE w zawieszeniu a rynek nie lubi niepewności. Wprowadzają kolejne głupawe regulacje. Już nawet nie możemy śledzić wyników funduszy. A prawdziwej afery szkodzącej całemu rynkowi finansowemu (Getback) nie przypilnowali.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 233 gości