MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 25 lis 2017 19:29

Tak jeszcze dodam przed wyjsciem :P ( znow "pozytywnie"! :P) ze to co (od zlej strony, ale wciaz) podnosi "pan pulkownik", to w istocie fakt, ze spora czesc portfela jest skoncentrowana w 2 spolkach: INDES-ie i ABC ( wlasnie ta kolejnosc, bo wbrew wrazeniu wielu, ABC juz od jakiegos czasu nie jest najwieszym aktywem). A te to jeden "mul" a drugi to "rosnacsa, stabilna firma, ale <szalu nie ma - i pewnie nie bedzie>. Cala zas reszta (wartosciowo! nie rozwojem) "peletonu" jest jednostkowo zbyt mala, by mocno popchnac "statek" do przodu.

I tu jest pole do dyskusji. Ta zas da choc wiedze, co wlasciwie kupuje sie kupujac MCI.

A klepie, bo moze znow cecha charketrolologiczna - moze to tak, ze wraz z wiekiem (jak zdecydowana wiekszosc ludzi) T.Cz. stal sie zwyczjnie zbyt ostrozny.. "Zachowawczy" to sie zwie. I tu rynek ma tez obiekcje i wycenia z naturalnym wtedy dyskontem, bo spieniezenie odbedzie sie w niewiadomo jakich warunkach a hossa ( selektywna - ale taka widac w tym cyklu bedzie) trwa juz naprawde dlugo.
Moze w ogole MCI zaczyna byc postrzegane jako majace kapitana i wlasciciela, ktory juz "kokosow" nie chce (a za chwile zacznie sie ...bac! O utrate tego co zdobyl -znow naturalne u wiekszosci ludzi). Moze w tej "zachowawczosci inwestycyjnej" (owszem inwestuja w start-upy, ale juz niewielkimi pieniazkami i rozdrobnione to wszystko - kiedys 2 najwieksze aktywa to byl rosnacy niezwykle bankier.pl i podobnie Travelplanet.pl + bardzo rosnacy O2O i kilka innych podobnie "przyszlosciowych" + troche startupow 'o wielkim potencjale" - bylo wiec komu "ciagnac" pod niebotyczne, przyszle wyceny!) moze w niej tkwi tez przyczyna "dyskonta" i "ciezkosci papiera".
;)

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lis 2017 19:36

to w istocie fakt, ze spora czesc portfela jest skoncentrowana w 2 spolkach: INDES-ie i ABC ( wlasnie ta kolejnosc, bo wbrew wrazeniu wielu, ABC juz od jakiegos czasu nie jest najwieszym aktywem). A te to jeden "mul" a drugi to "rosnacsa, stabilna firma, ale <szalu nie ma - i pewnie nie bedzie>. Cala zas reszta (wartosciowo! nie rozwojem) "peletonu" jest jednostkowo zbyt mala, by mocno popchnac "statek" do przodu.
Gwoli ścisłości, od dwóch miesięcy zdecydowanie największym aktywem portfela jest ATM.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 25 lis 2017 19:38

Ok - niech bedzie, ze najbardziej intersuje mnie jakies sprzeczki z histronicznym maniakiem na tym smiesznym forum.
Poprosze tylko pisac o zyskach/stratach i szansach/zagrozeniach/mozliowsciach/silach/slabosciach skladnikow holdingu a nie o zwiekszeniu/zmniejszeniu NAV (bleee) o zlotwke czy pol. Zwlaszcza, kiedy to tylko wpis "na papierze".
Incognito o tym pisze; ten "sensowny" na bankierze i 90% srednio/dlugoterminowego akcjonariatu to wlasnie intersuje!
Rachunki NAV to tylko daleka pochodna tego co sie dzije w spolkach holdingu - zapisy ksiegowe i tyle. A teraz orciki i talarki, a za chwile "balony"! :P :twisted:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lis 2017 20:04


Poprosze tylko pisac o zyskach/stratach i szansach/zagrozeniach/mozliowsciach/silach/slabosciach skladnikow holdingu a nie o zwiekszeniu/zmniejszeniu NAV (bleee) o zlotwke czy pol.
Nie jesteśmy tutaj od spełniania Twoich zachcianek. Zmiany NAV/S są i będą jednym z podstawowych tematów tutejszej dyskusji. Tym bardziej że zyski/straty MCI (o których łaskawie pisać pozwalasz) to dokładnie to samo co zwiększenie/zmniejszenie NAV (o którym pisać nie zezwalasz).

Staram się grzecznie, ale prawdę mówiąc - yebnięty to Ty jesteś.

BTW jak zwykle ignorant. MCI holdingiem było dawno temu. Teraz jest prościuteńkim workiem aktywów, który posiada certyfikaty.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 25 lis 2017 21:02


BTW jak zwykle ignorant. MCI holdingiem było dawno temu. Teraz jest prościuteńkim workiem aktywów, który posiada certyfikaty.
jak zwykle malutki, przemadrzaly z wiekimi okularami "nerd" - czlowieku, przezyataj jeszce raz - ja ci dzis pomagalem! Tylko ja ujmuje to gieldowo (jak np Fiolet, Reno i inni - chcacy tu zarobic!) bo gieldowo to "holding", a formalny dowod wymagalby zauwazenia, ze wlasciciel i glowny decydent holdingu zupelnym przypdkiem jest wlascicielem udzialow w spolkach zaleznych. "Tomus " z PEM i "Tomus" z MCI to dwie rozne jaznie? Naprawde? :lol:
No odpocznij czleku, bo znow w dola wpadniesz po tym co nawypisywales w jakims "innym stanie swiadomosci" :P Zrozum, ze Twoja aktywnosc juz przestala byc smieszna dla graczy z realnymi pieniazkami - biedny chlopak, widac tak go zycie przeoralo, ze musi tu sobie "wydluzyc", ale k..wa po co codziennie epatuje swoim nieszczesciem?! To przeciez w zdrowych ludkach budzi zal..no ale dawaj dalej, jak sadzisz ze ja twoj glowny ( i w ogole! :shock: ) wrog 8) i ci to jakos w tym twym dziwnym zywocie wirtulanym, widocznie jakos pomaga! :lol: :LOl:



incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 26 lis 2017 07:29

@młoddy
Się nie nerwuj i nie czytaj bo to o Gett :P
The size of the Russian taxi market is subject to various estimates, from $3-4 billion (Gett), to more than $8.4 billion last year (VTB Capital data cited by Yandex). Informal rides by “gypsy cabs” account for an additional volume of some $1.9 billion, believe government experts cited by Yandex.

Uber arrived in Russia in 2013, but began developing there actively only in 2015. While visiting Moscow two years later, its Vice President Ryan Graves underlined the importance of Russia in Uber’s strategy.

Yandex.Taxi was not the only competitor of the US giant on the Russian market. Gett, a global player launched in Israel in 2011, covered nearly 70 Russian cities as of late 2016.

In September 2016, the company announced a $100 million investment plan until the end of 2017 to cover new Russian cities, aiming to control 50% of the Russian market. Two months later, the company received a $100 million loan facility from Sberbank — which is a partner of Uber and even one of its shareholders via Sberbank’s venture arm SBT Venture Capital.

Smaller players are also in the running. One of them, the taxi service Takeit, received $2 million from Russian business angels in early 2016.

Traditional taxi booking services should be mentioned too. Maxim, a leading player, operates in more than 130 Russian cities, according to media reports.
http://tech.eu/brief/russias-antimonopo ... ndex-taxi/

No i u Łukaszenki będziemy jeździć :lol: :lol: :lol:
https://twitter.com/Devyatov/status/932 ... 52/photo/1

Ad. ABC Daty..
Chyba jednak Data coś tam zarobiła od momentu jej kupna 1,5zł dywidendy, obecny kurs 2.15zł, sprzedaż akcji w międzyczasie. A będzie jeszcze lepiej już niedługo....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 26 lis 2017 09:34


BTW jak zwykle ignorant. MCI holdingiem było dawno temu. Teraz jest prościuteńkim workiem aktywów, który posiada certyfikaty.
"Tomus " z PEM i "Tomus" z MCI to dwie rozne jaznie? Naprawde? :lol:
Powiązanie jest oczywistością. Jednak to jest wątek MCI czyli wątek NAVu i dyskonta. Nie rozszerzajmy zakresu nieporozumień. Nie bredź że rozmowa o NAV jest "od dvpy strony" itd.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 26 lis 2017 09:41

Twoja aktywnosc
Większość mojej aktywności jest wynikiem Twoich prowokacji.
Nie podoba mi się to. Chciałem coś z tym zrobić włączając ignora. Niestety on źle działa. Nadal byłeś widoczny w cytatach. Ergo czas najwyższy na jakieś ustalenia.
Proponuję przyjąć do wiadomości że:
1.Uważam Cię za kompletnego pomyleńca i trolla.
2.Ty mnie uważasz za kompletnego pomyleńca i trolla.
3.Od tej pory wzajemnie się ignorujemy.
4.Praktycznie odmówiłeś zawieszenia broni więc prawdopodobnie nie będziesz przestrzegał punktu trzeciego. Zatem będę stosował go jednostronnie. Od tej chwili Twoje teksty dla mnie nie istnieją. Amen.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 26 lis 2017 10:07

Ad. ABC Daty..
Chyba jednak Data coś tam zarobiła od momentu jej kupna 1,5zł dywidendy, obecny kurs 2.15zł, sprzedaż akcji w międzyczasie. A będzie jeszcze lepiej już niedługo....
Masz rację. Musi być coś nie tak z wykresem Stooq i z archiwum Money na których się oparłem. Jednak nie zmienia to faktu że ABC Data od siedmiu lat jest obciążeniem dla zyskowności portfela MCI tzn. zarabia bardzo mało, wielokrotnie mniej niż targetowane ponad 15% średnio rocznie.

Debiut 7.5 roku temu po 2.47, obecny kurs 2.17 plus 1.51 skumulowanych dywidend. Ergo od debiutu zysk zaledwie 49% czyli 5.5% średnio rocznie. Wieloletni muł. Dobrze zarabiał tylko pomiędzy naszym zakupem a debiutem giełdowym. Potem były różne okresy. Ich wypadkowa bardzo słaba.

BTW 5.5% to płacimy odsetek za obligacje, koszty kapitału są wyższe niż uzysk na Dacie.

BTW2 spin off PEMu podczas chwilowego rozkwitu Daty mógłby być timingowym majstersztykiem gdyby nie brutalny fakt że większość poszła po cenie pre-IPO zamiast po ówczesnej rynkowej.

BTW3 nikt nie wie czy będzie lepiej. Zapewnienia Ilony są skrajnie niewiarygodne. Oczywiście też mam nadzieję że będzie lepiej. Jednak to tylko nadzieja - matka głupich.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2017 10:25 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 26 lis 2017 10:24


BTW jak zwykle ignorant. MCI holdingiem było dawno temu. Teraz jest prościuteńkim workiem aktywów, który posiada certyfikaty.
"Tomus " z PEM i "Tomus" z MCI to dwie rozne jaznie? Naprawde? :lol:
Powiązanie jest oczywistością. Jednak to jest wątek MCI czyli wątek NAVu i dyskonta. Nie rozszerzajmy zakresu nieporozumień. Nie bredź że rozmowa o NAV jest "od dvpy strony" itd.
tylko dla jednego maniaka ktory opanowal caly watek i wykosil cala reszte!**
jak na stronie o dupencjach ( kobietach) beda dyskutowac o atomach i elektronach to bedziesz mial racje! (choc ty i tak zawsze masz! :lol:)
Tymczasm MCI to spolki i ich przyszlosc - zyski/straty; szanse/zagrozenia,/sily/slabosci! Zaatakuj tym co tak musisz sobie codziennie "wydluzac" ("majac znow racje!" 8) ) te same atomy w drzewie, mchu lesnym :lol: krawezniku :lol: albo szynie kolejowej :lol: - a poczujesz roznice :idea: No, ale widocznie musisz i nie przestaniesz! :lol:

A - w niedzile :P zapomnialbym! Gwiazki po "opanowal i wykosil cala reszte", bo przypominasz mi w destruktywnosci (i umiejetnosci ppopsucia i kuli zeliwnej :lol:) goscia o takiej charyzmie, ze niedawno googlowalem zeby sobie przypomniec jego imie :lol: Najbradziej znanego "Grzegorza S" - tego z telewizji! :lol: Inna sprawa ze w przemadrzalosci i ignoranctwie bardziej przypominasz obiekt wesolosci calego netu i nie tylko, Twoj Glos Wyborczy 8) - Ryszarda P. :lol: A moze (wy tam w glowie :lol:) jestescie juz "zjednoczeni" ( jak w stolicy, "dy.majac" jeden drugiego! :lol:) :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 lis 2017 08:07

@ Gitara

Nie ma żadnych granic. On po prostu musi pisać tutaj swoje hejty. To chwilowo łagodzi jego ból spowodowany tym 32.6 i uśrednianiem po 22 z haczkiem (właśnie minęła 10 rocznica tamtego uśrednienia gdy "odczuwał spokój" i radośnie czekał na MCI>100).
Martwi mnie co innego. Niestety ja również się skompromitowałem podejmując z tym trollem "dyskusję". Bez sensu. Jestem głupkiem. Wprawdzie czasem trochę ubawu z tego było, ale w sumie niepotrzebna strata czasu.

Z drugiej strony bez tych "dyskusji" wątek MCI prawdopodobnie by zanikł (a potrzebujemy go żeby przypominać Tomkowi o dywidendzie). Obecnie zainteresowanie dyskusjami na wątkach Podłogi jest małe, dużo mniejsze niż przed laty. Trudno utrzymać wątek bez aktywnych animatorów.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 lis 2017 09:50

Nie tylko inflacja niszczy lirę. Zresztą r/r mamy spadek 27% a inflacja jest dużo mniejsza.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rozpoc ... 58090.html

|aptop
Sierżant sztabowy
Posty: 145
Rejestracja: 23 lis 2017 13:48

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: |aptop » 27 lis 2017 10:02


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 lis 2017 18:10

Dzisiaj w dziesięciu pakietówkach rozliczono 2165k akcji po 9.8. To może wskazywać że nie było pełnego sukcesu zaproszenia na sprzedaż 2630k. Ale ktosik na Bankierze twierdzi że była wręcz redukcja 44%. Może to wiedzieć. Wystarczyło się zapisać aby wiedzieć. Ja nie wiem, ale mi to lata. Spokojnie czekam na ogłoszenie że będzie dywidenda czyli prawdopodobnie na marzec. Byle do wiosny ;-)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 28 lis 2017 09:18

Już ponad dwa lata temu pisałem że przyszłością są samochody EV, co zabije gospodarki uzależnione od ropy i dlatego trzeba z najwyższą ostrożnością podchodzić do inwestowania w Rosji - kraju schyłkowym.

http://www.rp.pl/Polityka/311269959-Aut ... -Chin.html


Z kolei tutaj plany Actiona.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Action ... 58471.html
Moim zdaniem są wskazówką że ABC Dacie żaden poważny rozwój nie grozi. Pozostanie mułem. Być może z ceną wyższą niż obecnie, ale niewiele wyższą. Dzisiaj notowania ma bardzo rozchwiane. Rynek szuka ceny, nie wie ile to jest warte, ale wie że niezbyt wiele.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości