MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 17 lip 2018 19:32

Quercusa można kupić. Po aferze jest przeceniony nadmiernie. A podejście do akcjonariuszy diametralnie inne niż tutaj.
Napisałem to 22 czerwca i okazało się trafione. Mój wizerunek nieudacznika i antywskaźnika nieco ucierpiał. Czasem wygrywam.
Nic nie wygrywasz !
Teraz jesteś jeszcze większym nieudacznikiem
Trzeba było sprzedać MCI kupić Quercusa, wtedy byłbyś wygrany !

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 17 lip 2018 19:46

MCI nie sprzedałem i nie sprzedam, ale w międzyczasie dorobiłem się nowych środków finansowych i nakupiłem Quercusa po około 2.9. Wygrana to jeszcze nie jest, poczekam na 4.5.

BTW PEMu po 31-32 też dobrałem.

BTW2 wywalanie MCI po 9.7 miałoby być wg Ciebie zaradnością, a cierpliwe trzymanie nieudacznictwem???? Myślę że nie masz racji. Czas pokaże.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 17 lip 2018 20:01

MCI nie sprzedałem i nie sprzedam, ale w międzyczasie dorobiłem się nowych środków finansowych i nakupiłem Quercusa po około 2.9. Wygrana to jeszcze nie jest, poczekam na 4.5.

BTW PEMu po 31-32 też dobrałem.

BTW2 wywalanie MCI po 9.7 miałoby być wg Ciebie zaradnością, a cierpliwe trzymanie nieudacznictwem???? Myślę że nie masz racji. Czas pokaże.
A ile to razy żeś młoddy wyśmiewał tu komunikaty/informacje po czasie gdy ktoś twierdził, ze coś nabył... Oj pułkowniku widzimy drzazgę u kogoś a ....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 17 lip 2018 20:08

MCI nie sprzedałem i nie sprzedam, ale w międzyczasie dorobiłem się nowych środków finansowych i nakupiłem Quercusa po około 2.9. Wygrana to jeszcze nie jest, poczekam na 4.5.

BTW PEMu po 31-32 też dobrałem.

BTW2 wywalanie MCI po 9.7 miałoby być wg Ciebie zaradnością, a cierpliwe trzymanie nieudacznictwem???? Myślę że nie masz racji. Czas pokaże.
A ile to razy żeś młoddy wyśmiewał tu komunikaty/informacje po czasie gdy ktoś twierdził, ze coś nabył... Oj pułkowniku widzimy drzazgę u kogoś a ....
Bez przesady. We właściwym czasie wspomniałem o Quercusie, nie po tym jak już wzrósł.
Poza tym to jest drobnostka. Mój portfel wygląda następująco:
MCI 76%
PEM 19%
Quercus 5%
Więc zasadniczo jestem nieudacznikiem. Po prostu nie jestem nieudacznikiem ekstremalnym. Zwłaszcza że jednak kupiłem te MCI ze średnią poniżej 6. Za to na PEM tracę z aktualną średnią 42.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 18 lip 2018 09:14

W sumie to mam duży problem. Mój portfel jest oparty na zaufaniu do człowieka dla którego straciłem zaufanie. Ale luzik. Przecież MCI będzie rósł albo będzie rósł.

Albo zacznie płacić dywidendy i urośnie.
Albo będą wzrosty spowodowane dużymi BB.
Ryzyko spadków kursu zawsze jest, ale w tym przypadku naprawdę niewielkie. Z mojej strony zero snów o potędze (to już tylko specjalność Incoqnito). Wcale nie spodziewam się dużej dynamiki NAV/s, seryjnych unicornów itd. Jednak NAV/s będzie rósł i powoli pójdzie na 30 i wyżej.

Obecnie PEM to też pewniaczek. Gdybym miał więcej gotówki to bym jeszcze dokupił właśnie tego waloru. Wprawdzie raport półroczny będzie marny, z widoczną ucieczką pieniążków spod zarządzania. Jednak wyniki TechV w 2018Q2 były znakomite i to odwróci tendencję. Poza tym zaraz szykują się niemałe zakupy Tomka lub MCI. Albo dosłownie teraz albo na początku września. Potem skończy się zezwolenie KNF na przekroczenie 50%.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 19 lip 2018 10:31

Białoczerwony napisał:
To nie właściciele, dbają o kurs akcji tylko 4 PTE i inne fundy, które tam siedzą i pokazują papierowe zyski. Sprawdź jak wyglądają shorty na CDR.
Jeśli właściciel nie zadba o kurs to nikt nie zadba. Najpierw właściciele CDR zachowywali się przyjaźnie, to przyciągnęło "4 PTE i inne fundy" a dopiero później mają samograj sponsorowany przez finansowych.
Podobnie Tomek mógłby (i powinien!) zachowywać się przyjaźnie względem mniejszościowych (co w przypadku worka inwestycyjnego przede wszystkim oznacza regularne dywidendy) i wtedy na pokładzie pojawiliby się finansowi sponsorujący kurs.
Ale jeśli on chce dokupić....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 19 lip 2018 10:43

ABC Data od dawna jest koszmarem MCI. Niegdyś dominanta całego portfela. Ale po ośmiu latach bez wzrostu wartości przestała być najważniejsza.

Gdzie jest obiecany miliard kapitalizacji??? Wszak wdrażanie strategii zdaniem Ilony poszło wręcz koncertowo, och i ach, nagrody, sukcesy.

Jak zrobić dobry wynik portfela gdy podstawowe aktywo w ogóle nie rośnie przez 8 lat???

Czy ABC Data poniżej 1.5 jest okazją inwestycyjną?
Chyba jest, ale osobiście nie odważyłbym się ponieważ ostatnimi czasy zachowanie ABPL i Action jest jeszcze gorsze. To może nic nie znaczyć (czyli normalka w bessie sWIG80) ale może oznaczać że zaproszona przez pisiorów konkurencja zagraniczna ogrywa polską trójkę dystrybutorów.

BTW Tomek wie więcej. Jeśli to okazja (a chyba tak!) to niech MCI Capital śmiało dobiera.

fango
Sierżant sztabowy
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: fango » 19 lip 2018 12:01

zauważyłem gdzie znajduje się czechowicz tam akcje nie rosną coś ma z czarneckiego tam gdzie czarnecki tam tylko idzie straćic

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 19 lip 2018 12:09

zauważyłem gdzie znajduje się czechowicz tam akcje nie rosną coś ma z czarneckiego tam gdzie czarnecki tam tylko idzie straćic
Nie do końca bo WP pięknie rosła a i NETIA swego czasu także...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 19 lip 2018 12:14

Białoczerwony napisał:
To nie właściciele, dbają o kurs akcji tylko 4 PTE i inne fundy, które tam siedzą i pokazują papierowe zyski. Sprawdź jak wyglądają shorty na CDR.
Jeśli właściciel nie zadba o kurs to nikt nie zadba. Najpierw właściciele CDR zachowywali się przyjaźnie, to przyciągnęło "4 PTE i inne fundy" a dopiero później mają samograj sponsorowany przez finansowych.
Podobnie Tomek mógłby (i powinien!) zachowywać się przyjaźnie względem mniejszościowych (co w przypadku worka inwestycyjnego przede wszystkim oznacza regularne dywidendy) i wtedy na pokładzie pojawiliby się finansowi sponsorujący kurs.
Ale jeśli on chce dokupić....
Tobie już zupełnie odbiło....
Najpierw z Qercusem napisałeś tylko, że dobra cena ani słowo o wejściu
BTW nawet Quercusa można kupić. Po aferze jest przeceniony nadmiernie. A podejście do akcjonariuszy diametralnie inne niż tutaj.
jeszcze księgę temu sam tu na tym forum wyśmiewałeś takie newsu, że ktoś wy/we po czasie a teraz sam uprawiasz takie historie.
Przecież tam na CDR i na innych jest bańka i czego zarząd nie zrobi to wywołuje euforię. MCI już kiedyś było grane i było postrzegane podobnie, CDR też to spotka, zobaczysz będzie płacz i lament jak na każdej spółce na której poubierają ulicę. Poczytaj jaka tak euforia panuje, nawet ten gość zarobił 100% a jemu to dopiero początek czyli na jaką wycenę czeka? Na 200mld zł??? No bo skoro 20mld zł to dopiero początek :shock:
Tam też przyjdzie czas, że fundy się obrażą tak jak sie obraziły na Ganta, Dudę, MCI, Sygnity i wiele wiele innych. Taki urok naszej giełdy że fundy pompują spółkę, która ma C/Z 110 :lol:
PEM to pewniaczek po 30zł a Ty masz go chyba ciut wyżej a o ile pamiętam przy 53zł pisałeś podobnie...

Tomek zapowiedział chyba ze MCI nie będzie już nigdy spółką spekulacyjną, no i choć tu słowa dotrzymał :lol: :lol: :lol:

Zobaczysz jaki będzie lament na forach jak na CDR ruszy lawina, jaki zarząd będzie zły i podły... A ruszy, nie wiem z jakiego poziomu ale ruszy...

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 19 lip 2018 12:16

Akurat w przypadku WP i Netii to były mniejszościowe udziały, głównym zawiadowcom był ktoś inny, a sam Czechowicz miał tam niewiele do powiedzenia.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 19 lip 2018 12:24

Ale Data parzy
Wyprzedają na wyścigi !
:shock:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 19 lip 2018 13:11

Akurat w przypadku WP i Netii to były mniejszościowe udziały, głównym zawiadowcom był ktoś inny, a sam Czechowicz miał tam niewiele do powiedzenia.
Gość napisał, że tam gdzie znajduje się Czechowicz w akcjonariacie a nie gdzie ma udziały większościowe, więc pokazałem że to nie jest prawda.
Jedyną obecnie spółką na bananie gdzie ma większość jest Data i jest bardzo słaba, ale patrząc na ABE i ACT wcale nie jestem taki pewien czy jego osoba jest tu główną przyczyną słabości...
https://stooq.pl/q/?s=abc&d=20180719&c= ... &r=abe+act

Na rocznym widać to równie dobrze...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 19 lip 2018 16:02

Tobie już zupełnie odbiło....
Nie sądzę. Po prostu tracisz nerwy. Masz powody. Mit świetnej spółki w sensie core upadł. Wprawdzie MCI czasem odnosi sukcesy, ale jednak porażek jest zbyt wiele aby całość była wystrzałowa. Nie będzie dynamicznych wzrostów NAV/s o których byłeś przekonany.

BTW niezbyt obchodzi mnie CDR, ale nie wszystko co wygląda na bańkę okazuje się bańką. Prawie każdy przyszły potentat przechodzi przez etap gdy jego wycena wygląda na bańkę. Inna sprawa że CDR to chyba rzeczywiście bańka. Przynajmniej częściowo, bo losu Ganta itp. raczej nie powtórzy.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 20 lip 2018 09:03

Gość napisał, że tam gdzie znajduje się Czechowicz w akcjonariacie a nie gdzie ma udziały większościowe, więc pokazałem że to nie jest prawda.
Jedyną obecnie spółką na bananie gdzie ma większość jest Data i jest bardzo słaba, ale patrząc na ABE i ACT wcale nie jestem taki pewien czy jego osoba jest tu główną przyczyną słabości...
https://stooq.pl/q/?s=abc&d=20180719&c= ... &r=abe+act

Na rocznym widać to równie dobrze...
A willden, indeks (tutaj była nawet swego rodzaju euforia po sprzedaży pakietu akcji przez MCI/PEM), ATM SA, PEM (w końcu tutaj też Czechowicz rządzi), Digital Avenue (sprzedany w zeszłym roku za ułamek ceny z debiutu). Tam gdzie MCI/PEM/Czechowicz mają coś do gadania, kurs dołuje. A nawet taki domzdrowia którego aktywa schowali w frisco zbankrutował... I kolejna tuszująca operacja: Travelplanet został połknięty przez Invię.

Można mnożyć tych przykładów, ale już tych wszystkich spółek nie pamiętam, a na nowej stronie MCI cudownie zniknęły z zakończonych inwestycji te niechlubne firemki :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości