MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 10:47

Przecieram oczka i widzę na monitorku dosyć widowiskowe spadki kursów MCI i PEM.
Czy ostatnie fundusze już obraziły się na Tomka?
A może jest coś o czym nie wiemy?

Tak czy siak Czarek jest wytrząsany z PEM. Ciekawe czy to wytrzyma.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 30 maja 2018 11:10

Pluto trochę razem z Inco dostrzegli w Azimo "kolejnego unicorna".
Więc wypada uświadomić Kolegów że MCI nigdy nie miało żadnego unicorna ani nawet nie zbliżyło się do takiej sytuacji. To nie jest wielki wyczyn gdy kupuje się mikroskopijne udziały w szybko rosnących spółkach przy kapitalizacji kilkuset milionów dolarów. Po jakimś czasie naturalną koleją rzeczy, bez astronomicznych wzrostów kapitalizacja przekracza miliard. Nie ma sensu robić z tego wielkiego hallo. Zarobek na takich transakcjach wcale nie zwala z nóg. Nawet nie zawsze pokrywa "osiągnięcia" Tomka na rynku rosyjskim i tureckim.

Gett, iZettle to są unicorny, ale nie dla MCI. Wyłącznie dla tych co je założyli lub kupili gdy kapitalizacja była niska.

BTW udział Azimo w NAV/s to zaledwie 0.22. Nawet kilkukrotny wzrost tej wartości niewiele zmieni sytuację MCI. Przede wszystkim potrzebujemy sukcesu w ABC Dacie, ATM, Kebabie itd.
Pułkowniku nie zaczynaj. Nie mam siły po podbiegach jestem...
Azimo będzie lepsze niż iZettle nie wiem czy my tego doczekamy w akcjonariacie, ale będzie lepsze a TechV ma w nim 9% a to już jest coś...
Zwróć uwagę, że już za "chwilkę" ma być rentowne, i że jak słusznie zauważył Pluto w nowej rundzie brali udział starzu udziałowcy. Po za tym wymagana finansowania Azimo nie są wcale tak duże jak iZettle. Azimo ciągle w księgachwyceniane jest na jakieś 270mln zł (+- wahania kursowe) a ja uważam, że już obecnie jest warte ze 2-3 razy tyle... A będzie znacznie więcej!!!

Niby NAV jest mniej ważny dla pana pułkonika, dla mnie nawet ale są ludzie którzy tu zaglądną i być może skorzystają z takiej informacji, ze w spółkach portfelowych dzieje się dobrze(Morele, Azimo, Pigu, Answear,Frisco) lub dzieje się słabo a nawet źle (KupiVip, Windeln) itd, itd.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 30 maja 2018 11:15

Przecieram oczka i widzę na monitorku dosyć widowiskowe spadki kursów MCI i PEM.
Czy ostatnie fundusze już obraziły się na Tomka?
A może jest coś o czym nie wiemy?

Tak czy siak Czarek jest wytrząsany z PEM. Ciekawe czy to wytrzyma.
Może być jakaś duża wtopa...
ABC i wynik kontroli US ale wtedy i Data by dołowała
KupiVip tonie
Indes ma jakieś problemy o których nie wiemy
Coś jeszcze innego?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 11:24

NAV jest bardzo ważny pod warunkiem że zwykli akcjonariusze kiedykolwiek będą cokolwiek z niego mieli.

9% (niecałe!) w Azimo to tylko 4.4% przypadające na MCI. Ergo to musiałby być multi-unicorn aby było się czym podniecać. Waszmość nadal jest przekonany że Tomek jest świetnym inwestorem.
Otóż nie jest!
Sprawdź sobie ile tracimy na Indes. Nawet taki ***-amator jak ja wiedział że z Turcji trzeba uciekać. Tym bardziej że naprawdę była okazja pod koniec zimy. Nawet Buczek (który spodziewał się dobrego raportu Getback) już dawno uciekł z Turcji. Tylko Tomek został. On zaczyna mieć więcej porażek jak sukcesów. Do Auctionaty, Windelna i oszałamiających "sukcesów" ABC Daty doszła śmiesznie naiwna wiara w gospodarki Putina i Erdogana.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 11:27

Indes ma jakieś problemy o których nie wiemy
Indes ma taki problem że jest w Turcji.
Jak ma działać importer w warunkach upadku własnej waluty? Gdyby nie kasa z nieruchomości to Indes prawdopodobnie by upadł.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 11:32

KupiVip tonie
Już cztery lata temu pisałem co sądzę o rosyjskich inwestycjach.
Tak tylko przypominam, aby niektórym się nie wydawało że mylę się zawsze i we wszystkim.

Oczywiście z pokorą przyznaję że w sprawie zasadniczej całkowicie się pomyliłem. Uwierzyłem w dywidendowe obietnice Czechowicza. Myślałem że facet jest wiarygodny. W wyniku tej pomyłki moje prognozy kursu MCI okazały się zupełnie błędne.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 30 maja 2018 11:55

NAV jest bardzo ważny pod warunkiem że zwykli akcjonariusze kiedykolwiek będą cokolwiek z niego mieli.

9% (niecałe!) w Azimo to tylko 4.4% przypadające na MCI. Ergo to musiałby być multi-unicorn aby było się czym podniecać. Waszmość nadal jest przekonany że Tomek jest świetnym inwestorem.
Otóż nie jest!
Sprawdź sobie ile tracimy na Indes. Nawet taki ***-amator jak ja wiedział że z Turcji trzeba uciekać. Tym bardziej że naprawdę była okazja pod koniec zimy. Nawet Buczek (który spodziewał się dobrego raportu Getback) już dawno uciekł z Turcji. Tylko Tomek został. On zaczyna mieć więcej porażek jak sukcesów. Do Auctionaty, Windelna i oszałamiających "sukcesów" ABC Daty doszła śmiesznie naiwna wiara w gospodarki Putina i Erdogana.
Pułkowniku nie trolluj. Wiesz przecież ile się negocjuje gdy się sprzedaje spółkę (zobacz Genomed) a Indes jest znacznie większy, na rynku o znacznie większym ryzyku. No chyba że chciałbyś żeby zaczęli sprzedawać na rynku...ale ile by sprzedali i po jakim kursie??? Dziwi mnie tylko to, ze mając swojego człowieka w spółce nie wiedzieli o katastroflanych wynikach i o zatrzymaniu dywidendy w spółce...A może wiedzieli i mimo to nie sprzedali??? Nie wiem.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 30 maja 2018 11:56

Nie gra się z gościem
który publicznie oznajmia że zależy mu na jak najniższym kursie akcji !
:roll:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 30 maja 2018 12:07

Czy moglby internetowy "pan pulkownik" wyjasnic rowniez, co wlasciwie dzieje sie na "perle w koronie" - PEM?

To: https://stooq.pl/q/?s=pem&c=3y&t=c&a=lg&b=0 cikawy wykres, jak na setki postow pomstujace, jak to mu (jako ponoc akcjonariuszowi MCI) zabrano iles tam... :oops:

"Stopy zwrotu waloru
1 tydzień -31.88%
1 miesiąc -31.69%
3 miesiące -40.90%
6 miesięcy --37.19%
YTD - -41.86%
1 rok -2-51.67%
3 lata -78.16% "

Rowniez, po ile MCI opylilo to cudo, a jaka jest kapitalizacja tego pakietu dzis...

To nie zlosliwosc - a efekt wyjatkowo nachalnego wciskania swojego swiata wyobrazonego, z ktorym tu kiedys rowniez ja, probowalem polemizowac. Te setki (jak nie tysiace) postow wymagaja wyjasnienia!

Zwlaszcza, ze fakt jest taki, iz MCI "prytulilo" gore pieniedzy i buylo (przez samozwanczego Nad- prezesa) codzinnie tu rugane. Ktos powie: przepraszasm - znow sobie wyobrazilem a swiat nie sprostal moim wyobrazeniom"?

Prosze tez laskawie wymienic w czym sie jeszcze nie mylilo - i kiedy i to okaze sie wybrazona iluzja...

P.S. Po raz drugi: to nie zaczepki, zlosliwosc, "schadenfreunde" itd!
To fundamentalna sprawa!
Sprawa powodujaca nawet u lekkoniepelnosprawnego odbiorcy wrazenie, ze ktos tu zyje w kompletnie innym swiecie; swiecie wyobrazonym! A wiec wypadaloby choc znalezc kolejna wymowke, dlaczego latami, codziennie wprowadzalo sie w blad.. :roll:

;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 13:21

Czy moglby internetowy "pan pulkownik" wyjasnic rowniez, co wlasciwie dzieje sie na "perle w koronie" - PEM?

To: https://stooq.pl/q/?s=pem&c=3y&t=c&a=lg&b=0 cikawy wykres, jak na setki postow pomstujace, jak to mu (jako ponoc akcjonariuszowi MCI) zabrano iles tam... :oops:

"Stopy zwrotu waloru
1 tydzień -31.88%
1 miesiąc -31.69%
3 miesiące -40.90%
6 miesięcy --37.19%
YTD - -41.86%
1 rok -2-51.67%
3 lata -78.16% "

Rowniez, po ile MCI opylilo to cudo, a jaka jest kapitalizacja tego pakietu dzis...

To nie zlosliwosc - a efekt wyjatkowo nachalnego wciskania swojego swiata wyobrazonego, z ktorym tu kiedys rowniez ja, probowalem polemizowac. Te setki (jak nie tysiace) postow wymagaja wyjasnienia!

Zwlaszcza, ze fakt jest taki, iz MCI "prytulilo" gore pieniedzy i buylo (przez samozwanczego Nad- prezesa) codzinnie tu rugane. Ktos powie: przepraszasm - znow sobie wyobrazilem a swiat nie sprostal moim wyobrazeniom"?

Prosze tez laskawie wymienic w czym sie jeszcze nie mylilo - i kiedy i to okaze sie wybrazona iluzja...

P.S. Po raz drugi: to nie zaczepki, zlosliwosc, "schadenfreunde" itd!
To fundamentalna sprawa!
Sprawa powodujaca nawet u lekkoniepelnosprawnego odbiorcy wrazenie, ze ktos tu zyje w kompletnie innym swiecie; swiecie wyobrazonym! A wiec wypadaloby choc znalezc kolejna wymowke, dlaczego latami, codziennie wprowadzalo sie w blad.. :roll:

;)
Nie wiem co się dzieje w PEM. KNF (wbrew misji tego urzędu!) zakazał równego dostępu do informacji. Wypasiory posiadające certyfikaty wiedzą jakie są aktualne wyceny funduszy, ja nie wiem. Być może opublikowano bardzo złe.
Generalnie PEM było dużo warte ponieważ do 2014 roku włącznie świetnie zarządzało portfelem. Od ponad trzech lat zarządza słabiuteńko więc nie jest wiele warte.
W 2014 MCI sprzedało PEM zbyt tanio i w nieakceptowalny sposób.

Bynajmniej nie jest światem wyobrażonym to że Tomek pozbawił MCI zaufania. Zaś bez niego doświadczamy ogromnego dyskonta. Bez przesady można powiedzieć że Tomek nam zabrał różnicę pomiędzy 21.x a 8.x. Wskazywana przez Ciebie słabość polskiego rynku wcale nie usprawiedliwia ani kursu 0.4NAV ani wskaźnika c/z=3. Aż tak słaby polski rynek nie jest. Tylko spółka bez zaufania inwestorów pokazuje aż taką słabość.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018 13:59 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 13:25

Nie gra się z gościem
który publicznie oznajmia że zależy mu na jak najniższym kursie akcji !
:roll:
Słuszna uwaga, ale on to powiedział w listopadzie 2016 więc po tych słowach nie miałem szansy uciec na rozsądnych warunkach.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 13:27

NAV jest bardzo ważny pod warunkiem że zwykli akcjonariusze kiedykolwiek będą cokolwiek z niego mieli.

9% (niecałe!) w Azimo to tylko 4.4% przypadające na MCI. Ergo to musiałby być multi-unicorn aby było się czym podniecać. Waszmość nadal jest przekonany że Tomek jest świetnym inwestorem.
Otóż nie jest!
Sprawdź sobie ile tracimy na Indes. Nawet taki ***-amator jak ja wiedział że z Turcji trzeba uciekać. Tym bardziej że naprawdę była okazja pod koniec zimy. Nawet Buczek (który spodziewał się dobrego raportu Getback) już dawno uciekł z Turcji. Tylko Tomek został. On zaczyna mieć więcej porażek jak sukcesów. Do Auctionaty, Windelna i oszałamiających "sukcesów" ABC Daty doszła śmiesznie naiwna wiara w gospodarki Putina i Erdogana.
Pułkowniku nie trolluj. Wiesz przecież ile się negocjuje gdy się sprzedaje spółkę (zobacz Genomed) a Indes jest znacznie większy, na rynku o znacznie większym ryzyku. No chyba że chciałbyś żeby zaczęli sprzedawać na rynku...ale ile by sprzedali i po jakim kursie??? Dziwi mnie tylko to, ze mając swojego człowieka w spółce nie wiedzieli o katastroflanych wynikach i o zatrzymaniu dywidendy w spółce...A może wiedzieli i mimo to nie sprzedali??? Nie wiem.
Przesadzasz. W lutym rynek był wystarczająco hot żeby dużo sprzedać po solidne kilkanaście.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8083
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 30 maja 2018 14:53

Tak myślę, że gdyby jednak była duża wtopa to bardziej niż PEM powinno tracić MCI...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 maja 2018 19:56

po ile MCI opylilo to cudo, a jaka jest kapitalizacja tego pakietu dzis

Ktos powie: przepraszasm - znow sobie wyobrazilem a swiat nie sprostal moim wyobrazeniom"?
Akurat za tyle samo co dzisiejszy kurs. Lwia część poszła po 57.61 minus dywidendy 12.04, 14.41 i 2.93 daje cenę sprzedaży 28.23. Za tyle kupowali PEM Tomek, Czarek i finansowi. Za tyle sprzedało MCI.

Mogę bez końca przepraszać za błędne prognozy (które sformułowałem oszukany obietnicą dywidend!), ale za krytykę tamtej transakcji pre-IPO nigdy nie przeproszę, ponieważ spółkę szykująca się do wypłat kilkunastozłotowych dywidend należało sprzedać dużo drożej. A przede wszystkim w zupełnie inny sposób!!!
Co najwyżej mogę przyznać że wybrano dobry timing sprzedaży. Zapewne przypadkiem ponieważ nie sądzę aby Tomek przewidział że będzie miał tak beznadziejne wyniki w kolejnych latach.

Jeśli ktoś nie rozumie że spółka płacąca kilkanaście złotych dywidendy jest dużo więcej warta niż spółka płacąca niecałe 3 złote dywidendy to stracił dobrą okazję żeby milczeć. Opty wypisuje regularne wariactwa obudowane barokową retoryką ad personam i ad absurdam.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Reno » 31 maja 2018 04:45

Akurat za tyle samo co dzisiejszy kurs. Lwia część poszła po 57.61 minus dywidendy 12.04, 14.41 i 2.93 daje cenę sprzedaży 28.23. Za tyle kupowali PEM Tomek, Czarek i finansowi. Za tyle sprzedało MCI.

Niespodziewanie szybko i dynamicznie doczekałem swoich cen na PEM , od 30zł przedwczoraj zacząłem zakupy, wczoraj i po 25,00 trochę mojego, także miło poczytać, że PEM mam kupiony taniej od Tomka i Czarka :)

Co stoi za zwałą PEM w ostatnich dniach nie mam pojęcia, może część rynku zna już jakąś złą informację dotyczącą PEM, ale myślę, że nie musi to na 100% oznaczać wcale, że za chwile jakieś złe info wypłynie, bo wiadomo, że Tomek ma terminową! zgodę od KNF i może to jakieś kolejne kiwki Tomka ze zbiciem ceny pod większe zakupy. Trochę dziwny byłby ten sypacz gdyby rzeczywiście w takim pośpiechu sprzedawał zbijając cenę aż do 25zł kiedy parę dni temu dostaje info, że Tomek chętnie łyknie po 45zł od chętnych. :roll: Pożyjemy zobaczymy, w każdym bądż razie zacząłem wierzyć w PEM :lol: , cena robi jednak swoje, obecnie Tomkowe spółki mam w proporcji 60% PEM i 40% MCI, także dość mocno zacząłem wierzyć w PEM i czas nawet odszczekać wreszcie swoje słowa, że tu zmiennej opłaty długo długo nie będzie, bo biznesowo sporo ostatnio wreszcie nadrobili a i w 1 kwartale już nawet rezerwy na opłatę zmienną zawiązali 8)

Bardzo istotne info moim zdaniem to info o złożeniu do UOKiK wniosku o przejęcie wyłącznej kontroli w morele.net, w połączeniu z Pigu może wyjść z tego kosmos już niedługo.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości