MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 19 mar 2018 16:17

ja naprawde chce wam pomoc!
Czy ktoś Cię prosił?
Po co oszukujesz sam siebie wymyślając że Twoje trollowanie jest formą pomocy zamiast stanąć w prawdzie i zobaczyć jak prymitywnie odreagowujesz własne deficyty psychologiczne?

I tak staram się być sympatyczny ponieważ dobrze rozumiem że Tomek zawiódł Ciebie dużo bardziej niż mnie. Ja nie kupowałem po 32.6 i nie byłem pewien kursu ponad 100zł. Mnie chodziło tylko o skromne 18zł czyli w sumie też o trzykrotny zarobek ponieważ nabywałem poniżej 6zł.

Zresztą na razie nie ma powodu do frustracji. Z tym że nie będzie dobrze aż do marca 2018 jestem dawno oswojony. G1 i ściśle z nimi związana polityka *** od lat były w miarę jasne.
Natomiast są powody do niepokoju. Ostatnia dekada marca jest idealnym timingiem na przełom lub chociaż początek przełomu. Powinno być dobrze. Ale oczywiście są obawy że Tomek znowu zawiedzie. A jeśli tak się stanie to chyba przyjdzie nam uznać że akcje MCI na zawsze zostaną tylko syfem.

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 19 mar 2018 21:18

Pompują w to coś kasę i cały czas zonk !
https://www.bloomberg.com/quote/WDL:GR

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 20 mar 2018 01:06

Po za tym, jeśli na chwilę założymy że faktycznie było jak pisałeś, to co dała sprzedaż tylko małego pakietu kebaba, jeśli strach przed dalszą słabością liry był tak ogromny???
Ktoś ma 1000 KGHM zaczyna się bessa na miedzi i on jest spanikowany no i w panice sprzedaje 250 akcji miedziaka czyli około 1/4 posiadanego pakietu, a resztę pomimo paniki pozostawia sobie. W jakim celu, żeby bać się jeszcze mocniej? 8)
rozumiem , ze to jedynie przyklad - ale z tego co wiem jest jeszcze smieszniej: nie 1/4 a 1/12 (2%/24%).

Chyba jednak sprzedali 25%. Mieli 26% sprzedali 7%-owy pakiet, więc ciut więcej niż 1/4.
Dzieki za sprostowanie :idea: Chocby tu: http://mci.pl/mci-euroventures-fundusz- ... 130-mln-zl dowod. Sam sie zastanawiam, skad niby wzielo mi sie te 2 % :lol: :oops:

No to jest tylko smiesznie :P

P.S Widac, ze trafilem "w punkt" z "panem pulkownikiem" (zreszta, jest kliicznym atlasem zachowan) i ciesze sie, ze sam o tym wie (chcialem mu <'wam, pulkowniku> pomoc) ale ma pecha, bo temat wszechotaczajacej cywilizacji coraz wiekszych histerykow, interesuje on coraz szersze grono ludzi, zadajacych sobie pytanie o obserwowana wszechogariajaca glupote ludzkich zachowan kreowanych/potegowanych przez media; a zwlaszcza internet ;)

EDIT: http://www.parkiet.com/Firmy/312149882- ... deksu.html i czytajac p. Kowalskiego mamy wiec 3 wyjscia: albo robi z siebie glupca albo z czytelnikow albo...wie co mowi i co autoryzowal! :P

Chodzi o to samo, co wciaz na stronie MCI (pierwszy link) - a przeciez mogli/moga w kazdej chwili zmienic/usunac te wierutna glupote, zdaniem naszego Nieomylnego: "Zrealizowane transakcje pakietowe pozwolą na zwiększenie płynności akcji i przełożą się na dalszy wzrost kursu"
:twisted:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 mar 2018 08:48


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 mar 2018 09:18

"Zrealizowane transakcje pakietowe pozwolą na zwiększenie płynności akcji i przełożą się na dalszy wzrost kursu"
To zdanie jest pozbawione logiki. Tanie wyprzedaże dużych pakietów akcji ani nawet poprawa płynności wcale nie powodują trendów wzrostowych.
Za to często paniczne wywalenie robi dołek i tym samym zbiega się ze zmianą trendu.

Powyższe prawidłowości mają charakter ogólny i dotyczą każdej spółki. W przypadku Indesu podstawową przyczyną prawdopodobnie jest bliskość wypłaty dużej dywidendy oraz korzystne rekomendacje biur analitycznych.
Jako tutejszy naiwniak chętnie bym uwierzył w to że Kowalski jest sprawcą trendu, ale niestety aż tak naiwny nie jestem.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 mar 2018 09:45

"Zrealizowane transakcje pakietowe pozwolą na zwiększenie płynności akcji i przełożą się na dalszy wzrost kursu"
To zdanie jest pozbawione logiki. Tanie wyprzedaże dużych pakietów akcji ani nawet poprawa płynności wcale nie powodują trendów wzrostowych.
Za to często paniczne wywalenie robi dołek i tym samym zbiega się ze zmianą trendu.

Powyższe prawidłowości mają charakter ogólny i dotyczą każdej spółki. W przypadku Indesu podstawową przyczyną prawdopodobnie jest bliskość wypłaty dużej dywidendy oraz korzystne rekomendacje biur analitycznych.
Jako tutejszy naiwniak chętnie bym uwierzył w to że Kowalski jest sprawcą trendu, ale niestety aż tak naiwny nie jestem.
jesteś sfrustrowany i stąd Twoje opinie jakoby są nieudacznikami. Miałeś nadzieję, podobnie jak ja że zarobisz, że interes Czechowicza będzie wspólny z interesem młoddego akcjonariusza. Niestety pomyliłeś się i Ty i ja( przynajmniej jak na razie)
Zarzucanie im głupoty w stylu ( wiemy że zbliża się mega dywidenda, wiemy ze spółka jest niedoszacowana, wiemy o rekomendacjach na 15TRY pomimo wywalimy sobie 40% niżej żeby móc się pochwalić exitem w 2017r) jest durnotą.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 mar 2018 09:57

jesteś sfrustrowany i stąd Twoje opinie jakoby są nieudacznikami


Zarzucanie im głupoty w stylu ( wiemy że zbliża się mega dywidenda, wiemy ze spółka jest niedoszacowana, wiemy o rekomendacjach na 15TRY pomimo wywalimy sobie 40% niżej żeby móc się pochwalić exitem w 2017r) jest durnotą.
To nie jest kwestia ani mojej frustracji ani mojej opinii. Twarde fakty. Zobacz jak uciekają inwestorzy z TechV niezadowoleni z miernych stóp zwrotu. Ubywa aktywów pod zarządzaniem. Dla podmiotu który miał ambicje silnej ekspansji to jest katastrofa.


Problem w tym że ta moja durnota jest zgodna z logiką, a wypowiedź Kowalskiego i Twoja w nią wiara są zupełnie nielogiczne. Ale akurat temat tego dealu po 9.7 został już omówiony i nie wracajmy do tego. Niewątpliwie patrząc na całość core biznesu od trzech lat zarządzają bardzo słabo, co stoi w rażącym kontraście do wcześniejszych znakomitych wyników. Nawet jeśli deal 9.7 był świetny (z powodów których mój umysł nie ogarnia) to całość jest od trzech lat mierna.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 mar 2018 10:24

jesteś sfrustrowany i stąd Twoje opinie jakoby są nieudacznikami


Zarzucanie im głupoty w stylu ( wiemy że zbliża się mega dywidenda, wiemy ze spółka jest niedoszacowana, wiemy o rekomendacjach na 15TRY pomimo wywalimy sobie 40% niżej żeby móc się pochwalić exitem w 2017r) jest durnotą.
To nie jest kwestia ani mojej frustracji ani mojej opinii. Twarde fakty. Zobacz jak uciekają inwestorzy z TechV niezadowoleni z miernych stóp zwrotu. Ubywa aktywów pod zarządzaniem. Dla podmiotu który miał ambicje silnej ekspansji to jest katastrofa.


Problem w tym że ta moja durnota jest zgodna z logiką, a wypowiedź Kowalskiego i Twoja w nią wiara są zupełnie nielogiczne. Ale akurat temat tego dealu po 9.7 został już omówiony i nie wracajmy do tego. Niewątpliwie patrząc na całość core biznesu od trzech lat zarządzają bardzo słabo, co stoi w rażącym kontraście do wcześniejszych znakomitych wyników. Nawet jeśli deal 9.7 był świetny (z powodów których mój umysł nie ogarnia) to całość jest od trzech lat mierna.
Zgoda co do słabszych wyników w ostatnich latach. Moim zdaniem ten rok będzie pierwszym mocnym z odbiciem w wynikach i kolejne jeszcze lepsze lub podobne... Pod warunkiem, ze nie będzie tu jakiegoś armagedonu na świecie.
To z tego raportu:
Do wyników w tym roku najsilniej kontrybuowały: Dotpay/eCard, lifebrain, ABC Data oraz Index w przypadku
subfunduszu MCI.EuroVentures 1.0 (łączny wzrost o 121 mln zł) oraz NaviExpert, iZettle i Answear w przypadku
subfunduszu MCI.TechVentures 1.0 (łączny wzrost o 101 mln zł)
Jak widać niewiele spółek z TechV. i to wcale nie największe. Przecież tam są jeszcze Gett, Morele z Pigu, MarketInvoice i Azimo ( nieprzeszacowane ani razu chyba od momentu wejścia). jest Travelata i świetnie rozwijający się Tatilbudur, Frisco, Windeln i inne.

MCI nie da rady i nie może przeszacować spółek gdy one same nic nie ujawniają, gdy ich wyceny pozostają w miejscu nawet pomimo kolejnych rund finansowych( tak był z iZettle i także z Gett)...

Tam gdzie mają większość oni decydują, ale takowych jest niewiele...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 mar 2018 10:30

Zgoda co do słabszych wyników w ostatnich latach.
W tej branży to jest definicja nieudolności. Dorabiasz teoryjki o mojej frustracji żeby nie zauważać oczywistego. Nie potrafią zrobić wyniku, który przyciąga nabywców certyfikatów.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 mar 2018 10:34

Moim zdaniem ten rok będzie pierwszym mocnym z odbiciem w wynikach i kolejne jeszcze lepsze lub podobne.
Pobożne życzenia.
Niby co wskazuje na taki scenariusz? Przecież łatwo już było. Podczas światowej hosanny. Teraz przez kilka lat będzie trudniej.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 mar 2018 11:43

Moim zdaniem ten rok będzie pierwszym mocnym z odbiciem w wynikach i kolejne jeszcze lepsze lub podobne.
Pobożne życzenia.
Niby co wskazuje na taki scenariusz? Przecież łatwo już było. Podczas światowej hosanny. Teraz przez kilka lat będzie trudniej.
A to się okaże na koniec roku...

Wg jednych już za "chwilę" się skończy według innych potrwa nawet 3 lata. nawet jeśli nie będzie jakichś oszałamiających wzrostów( bo o to raczej będzie trudno) to boczniak jest jak najbardziej możliwy...

tymczasem coraz więcej spółek dojrzewa w portfelu do wyjścia z nich. Wg nich samych usilnie pracują nad exitami, ano zobaczymy jak to będzie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 mar 2018 13:38


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 mar 2018 17:41

ano zobaczymy jak to będzie.
Z tą prognozą wypada się zgodzić.
Przyszłość NAV/S, EuroV, TechV, PEM wyklaruje się w dłuższym terminie.
Natomiast najważniejsze: wizerunek, dyskonto, dywidenda i kurs MCI powinny wyklarować się za kilka dni. Przynajmniej w pewnym stopniu.

Byłoby miło gdyby NAV dynamicznie wzrastał, ale to niełatwe i nie wiadomo czy Tomek podoła. Jednak do całkiem silnych wzrostów kursu MCI zupełnie wystarczyłaby normalizacja wizerunku prowadząca do redukcji i zaniku dyskonta. Tomek może to zrobić dosyć łatwo. Ale czy zechce???

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 mar 2018 18:26

Upps.
Raport będzie miesiąc później.
IMHO to właściwie wyjaśnia sprawę wizerunku. Pozostajemy przy dotychczasowym. W tej sytuacji przyszłość NAV jest pozbawiona znaczenia. Każdy jego wzrost zdołamy skompensować odpowiednim zwiększeniem dyskonta.

Raport MCI to raptem zsumowanie dawno poczynionych wycen certyfikatów minus koszty działalności. Trzy miesiące nie wystarczają na te proste obliczenia???

BTW ogłoszenie miesięcznego spóźnienia na trzy dni przed dawno zaplanowanym terminem jest kuriozum samym w sobie. Zaiste wielki jest szacunek Prezesa i Zarządu dla akcjonariuszy.

https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/m ... 739062&s=b

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 20 mar 2018 19:19

Zacytuje sam siebie ponownie:

EDIT: http://www.parkiet.com/Firmy/312149882- ... deksu.html i czytajac p. Kowalskiego mamy wiec 3 wyjscia: albo robi z siebie glupca albo z czytelnikow albo...wie co mowi i co autoryzowal! :P

Chodzi o to samo, co wciaz na stronie MCI (pierwszy link) - a przeciez mogli/moga w kazdej chwili zmienic/usunac te wierutna glupote, zdaniem naszego Nieomylnego: "Zrealizowane transakcje pakietowe pozwolą na zwiększenie płynności akcji i przełożą się na dalszy wzrost kursu"
:twisted:
a histronik bedzie totalnie- chwalil/krytykowal/zarzucal idiotyzm p. Kowalskiemu ( nawiasem - bardzio elokwentnemu i robicemu swietne "wrazenie" <'profesjonalisty"> tak dobrze znane histronikom) trollujac i tym jakakowliek, sensnowna dyskusje.
Inaczej: albo p. Kowalski to i*** albo publicznie robi z akcjonariuszy (to jest na stronie MCI!) idiotow - albo zwyczajnie: wie co mowi, a za idiote robi znow ten sam.

Przepraszam czytajacych za lekka irytacje, ale temat histronikow znam i wiem jak z nimi wszytko jest "beznadziejne" (ich roszczenia zawsze rosna szybciej niz rzeczywistosc) i co tu najwazniejsze: nie zdaja sobie sprawy, jak robia z siebie ragularnie zwyczjnych glupcow, "resetujac sie" kazdej nocy i powtarzajac dawno juz wysmiane/wyjasnione im -> to nie kretyn, nie "goebels"; mozecie mu 100 razy dowiesc cos, a on wyskoczy 101 raz z tym samym? - to tylko histronik! :idea:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości