MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 265
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 15 cze 2018 09:50

Sytuacja w arkuszu zaczyna się odwracać, dzisiaj już mamy dużą sprzedaż po 9,72. Może co poniektórzy uważniej przeczytali treść wezwania i doszli do punktu o 50 bańkach.
Osobiście myślę, że pomysł z kupnem sporej liczby akcji i próba wywarcia presji na Tomka, czy jakaś forma wyciskania, to dość ryzykowna strategia.
On teraz chce przejść próg 66 proc. i to mu starczy. I pewnie się uda. A potem może znowu na lata przejść w stan hibernacji i nic nie robić. Tzn. skupić się na inwestycjach. To bardzo cierpliwy człowiek. Kupować będzie tylko po takich cenach jakie mu odpowiadają (a te wcale nie muszą rosnąć nawet po dużych przeszacowaniach).
Chyba że ktoś podniósłby i utrzymałby trwale kurs w pobliżu wartości NAV, to mogłoby go skłonić do zmiany strategii. Ale do tego trzeba by naprawdę niezłego kozaka.

REKLAMA


Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 265
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 15 cze 2018 09:52

Przy czym osobiście trzymam kciuki, aby taki kozak się pojawił

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 15 cze 2018 09:55

Pukaj się pukaj pułkowniku.
Odpala Windeln, Data i Kebab wracają gdzie ich miejsce i się pukasz znowu jak to możliwe??? :lol:
nie bądź niemiły
poza tym, zdecydowanie lepiej mieć spółkę, którą się rozumie i na której wzrosty trzeba czasem poczekać, niż taką, której się do końca nie rozumie...ja np wizjonera przestałem rozumieć: o co naprawdę mu chodzi? :roll:
ps> nie zarzucisz mi, że pomimo, iż nie mam akcji mci, to coś złego na tę spółkę napisałem...
Idź i ciesz się wyświetleniani "małomiasteczkowego" tak jakby ludzie klikali żeby zobaczyć teledysk od PLI a nie usłyszeć muzykę Dawida...

Możesz pisać że ile tylko chcesz, ani to ma wpływ na kurs ani na jej postrzeganie ale nie naganiaj tu duraków nie ma.
nie wiem, czy twoja teza jest prawdziwa? :twisted:
moim zdaniem fałszywa...zresztą większość na bananie, łącznie ze mną to duraki :roll:
rozumiem, że cię drażnię, ok to spadam, ale jakbyś chciał jednak obiektywnie spojrzeć na mój obecny wybór to znasz adres
to co piszesz o klipie, owszem jest dość ważne( w tydzień ponad 3mln wyświetleń), ale dziś nie najważniejsze, a ty dobrze wiesz, co się liczy i na co inwestorzy tacy jak ja liczą? 8)
ps> incoqnito napisałeś tak, jakbyś lubił manipulować informacją...przecież klip dla podsiadło nie jest szczytem możliwości pli, a tak to w twoim poście zabrzmiało, cóż ciesz się akcjami mci dopóki nie znikną z giełdy...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 15 cze 2018 10:22

A mnie się wydaje, że to sztuczne zapory....
Bo jeśli po lewej stoi 180k a po prawej 208k na różnicy 2gr to jeśli ktoś chciałby sprzedać to by zasypał lewą stronę i odwrotnie gdyby ktoś chciał kupić.
2gr nawet przy takich ilościach to pikuś...
Do spekulacji są inne spółki.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 265
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 15 cze 2018 10:29

Fakt. Trochę dziwnie to wygląda. Ale "dziwności" w kontekście tej spółki nie powinny dziwić

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 15 cze 2018 10:45

On teraz chce przejść próg 66 proc. i to mu starczy. I pewnie się uda. A potem może znowu na lata przejść w stan hibernacji i nic nie robić. Tzn. skupić się na inwestycjach.
Tak, teraz chodzi wyłącznie o sforsowanie progu i uda się na pewno (być może po lekkiej korekcie ceny wezwania). Ale potem hibernacji nie będzie. Jednym z jego priorytetów jest wynik NAV/s. Ergo nie odpuści możliwości BB po cenie poniżej połowy aktywów, ponieważ w ten sposób można podnieść NAV/s o złotówkę.

W sierpniu zostanie zebrana cała podaż poniżej 10.
We wrześniu pięćdziesięciomilionowy BB zbierze całą podaż poniżej 11.
Przynajmniej taki jest scenariusz bazowy na najbliższe miesiące.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 15 cze 2018 10:56

On teraz chce przejść próg 66 proc. i to mu starczy. I pewnie się uda. A potem może znowu na lata przejść w stan hibernacji i nic nie robić. Tzn. skupić się na inwestycjach.
Tak, teraz chodzi wyłącznie o sforsowanie progu i uda się na pewno (być może po lekkiej korekcie ceny wezwania). Ale potem hibernacji nie będzie. Jednym z jego priorytetów jest wynik NAV/s. Ergo nie odpuści możliwości BB po cenie poniżej połowy aktywów, ponieważ w ten sposób można podnieść NAV/s o złotówkę.

W sierpniu zostanie zebrana cała podaż poniżej 10.
We wrześniu pięćdziesięciomilionowy BB zbierze całą podaż poniżej 11.
Przynajmniej taki jest scenariusz bazowy na najbliższe miesiące.
Ale nie mogę zrozumieć dlaczego tak?
Mógł przecież zrobić bb i wtedy też by przeszedł. Ogłosiłby wezwanie na całość po sforsowaniu progu 66% i tyle i miałby w nosie czy ktoś choć jedną akcją odpowie...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 15 cze 2018 11:03

On teraz chce przejść próg 66 proc. i to mu starczy. I pewnie się uda. A potem może znowu na lata przejść w stan hibernacji i nic nie robić. Tzn. skupić się na inwestycjach.
Tak, teraz chodzi wyłącznie o sforsowanie progu i uda się na pewno (być może po lekkiej korekcie ceny wezwania). Ale potem hibernacji nie będzie. Jednym z jego priorytetów jest wynik NAV/s. Ergo nie odpuści możliwości BB po cenie poniżej połowy aktywów, ponieważ w ten sposób można podnieść NAV/s o złotówkę.

W sierpniu zostanie zebrana cała podaż poniżej 10.
We wrześniu pięćdziesięciomilionowy BB zbierze całą podaż poniżej 11.
Przynajmniej taki jest scenariusz bazowy na najbliższe miesiące.
Ale nie mogę zrozumieć dlaczego tak?
Mógł przecież zrobić bb i wtedy też by przeszedł. Ogłosiłby wezwanie na całość po sforsowaniu progu 66% i tyle i miałby w nosie czy ktoś choć jedną akcją odpowie...
Prosta odpowiedź.
Nie mógłby zrobić mikrowezwania w ramach BB przekraczającego próg. Niedozwolone.
Mijanie progu 66% ma specyficzne reguły. Można to zrobić wyłącznie wezwaniem na 100% lub minąć pośrednio (czyli minięcie wykonujesz podmiotem gdzie nie masz 50%, następnie zwiększasz w nim udział powyżej 50%, potem i tak konieczne techniczne wezwanie na całość).

EDIT: ewentualnie mógłby podjechać do 65.9% i przyznać sobie wynagrodzenie w postaci akcji. To też pośrednie minięcie progu, potem techniczne wezwanie na całość.

Ze względu listopadowe zakupy po 9.8 techniczne wezwania i tak musiałyby mieć cenę 9.8 więc zdecydował się bezpośrednio. Ja obstawiałem wariant pośredni tylko dlatego że w sprawozdaniach MCI Management nie widziałem stosownej gotówki. Ale skoro się znalazła to wybrał prostą i oczywistą drogę.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2018 11:08 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 15 cze 2018 11:05

On teraz chce przejść próg 66 proc. i to mu starczy. I pewnie się uda. A potem może znowu na lata przejść w stan hibernacji i nic nie robić. Tzn. skupić się na inwestycjach.
Tak, teraz chodzi wyłącznie o sforsowanie progu i uda się na pewno (być może po lekkiej korekcie ceny wezwania). Ale potem hibernacji nie będzie. Jednym z jego priorytetów jest wynik NAV/s. Ergo nie odpuści możliwości BB po cenie poniżej połowy aktywów, ponieważ w ten sposób można podnieść NAV/s o złotówkę.

W sierpniu zostanie zebrana cała podaż poniżej 10.
We wrześniu pięćdziesięciomilionowy BB zbierze całą podaż poniżej 11.
Przynajmniej taki jest scenariusz bazowy na najbliższe miesiące.
O
Ten jak zwykle, od lat :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 15 cze 2018 11:21

On teraz chce przejść próg 66 proc. i to mu starczy. I pewnie się uda. A potem może znowu na lata przejść w stan hibernacji i nic nie robić. Tzn. skupić się na inwestycjach.
Tak, teraz chodzi wyłącznie o sforsowanie progu i uda się na pewno (być może po lekkiej korekcie ceny wezwania). Ale potem hibernacji nie będzie. Jednym z jego priorytetów jest wynik NAV/s. Ergo nie odpuści możliwości BB po cenie poniżej połowy aktywów, ponieważ w ten sposób można podnieść NAV/s o złotówkę.

W sierpniu zostanie zebrana cała podaż poniżej 10.
We wrześniu pięćdziesięciomilionowy BB zbierze całą podaż poniżej 11.
Przynajmniej taki jest scenariusz bazowy na najbliższe miesiące.
O
Ten jak zwykle, od lat :mrgreen:
Czyżby???
Lata temu pisałem że Tomek niedługo zacznie dbać o akcjonariuszy i zlikwiduje dyskonto. A to spowoduje kurs MCI=18. Teraz bynajmniej tak nie uważam. Nawet przypuszczam że 18 ani nawet 15 nie będzie nigdy, ponieważ wcześniej wszyscy mniejszościowi zostaną wyciśnięci.
Natomiast skromne 11 w tym roku jest (prawie) pewne, ponieważ do 9.8 popyt jest nieograniczony a do 11 bardzo duży (te 50 baniek BB wystarczą do zakupu około jednej trzeciej akcji które zostaną poza Tomkiem).

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 15 cze 2018 11:36

Frisco to będzie perła:
– Do tej pory naszą piętą achillesową był tzw. segment fresh, czyli produkty spożywcze. Oferowało je klientom tylko kilka sklepów. Pojawiły się jednak dane, które pokazują, że ta kategoria będzie rosła w kolejnych latach nawet 4–5 razy szybciej niż cały rynek e-commerce. Jeżeli tak będzie, mamy szansę w ciągu najbliższych kilku lat dogonić europejską czołówkę. We Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemczech żywność stanowi już ponad 10 proc. wszystkich zamawianych towarów i rośnie dynamicznie. Wierzę, że za 10 lat rynek handlu żywnością fizyczny vs. online – będzie już kształtował się w proporcji 50:50 –ocenia Rafał Brzoska....
Z raportu Gemiusa wynika, że w ubiegłym roku 22 proc. polskich konsumentów kupowało w sieci produkty spożywcze, a 27 proc. planuje takie zakupy w przyszłości. Zbliżone dane pokazuje również tegoroczny raport Mobile Institue dla Frisco.pl („E-grocery w Polsce – zakupy spożywcze online”), z którego wynika, że regularne zakupy spożywcze w sieci robi 16 proc. konsumentów, jako główną zaletę wskazując oszczędność czasu i pieniędzy. Potencjał rozwoju handlu żywnością online jest ogromny. Szacuje się, że penetracja tej kategorii w Polsce to obecnie ok. 0,7 proc. rynku FMCG, a według danych Euromonitor International średnie tempo wzrostu e-grocery wynosi 15–20 proc. rok do roku.– Jako InPost mamy nadzieję partycypować w tym wzroście z naszymi lodówkomatami – zapowiada Rafał Brzoska.

Główny problem w handlu żywnością online to zagwarantowanie świeżości towarów, które muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach – zarówno w magazynie, jak i w trakcie dostawy. InPost już od pewnego czasu pracuje nad paczkomatami przystosowanymi do przechowywania żywności, które go rozwiążą.
https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/twor ... lsce-84877

I tak dla przypomnienia panu pułkownikowi mamy w nim około 25%

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 15 cze 2018 11:56

Frisco to będzie perła.
I to nie będzie miało dużego znaczenia.
MCI zakończy swoją giełdową karierę kursami poniżej 15 lub znacznie poniżej 15. Zaś dla uzasadnienia takiej wyceny standingiem core biznesu aż nadto wystarczy NAV/S=22.
Mniejszościowi akcjonariusze przede wszystkim potrzebują normalizacji zarządzania samym MCI. Raczej tego się nie doczekają. Więc nie za bardzo mają powody aby ekscytować się trzeciorzędnym dla nich czynnikiem, jakim jest NAV/s.

Ale niech rośnie do 30, do 40 i nawet więcej. Może dzięki temu Tomek nas wyrzuci po 13 a nie po 12.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Białoczerwony udaje głupiego.

Postautor: młoddy » 15 cze 2018 12:18

Napisał
On sobie wypłaci ten NAV w postaci dywidendy, pytanie brzmi czy wtedy jeszcze MCI będzie na giełdzie.
Czy naprawdę nie znasz odpowiedzi na to proste pytanie? Naprawdę?
Myślę że znasz. Po prostu nie potrafisz się z tym pogodzić.

Może spróbujmy łopatologicznie:
Tomek miał 38% akcji. Już wyleszczył 26% mniejszościowych. Zaraz wyleszczy kolejne kilkanaście procent. W przyszłym roku następne kilka lub kilkanaście procent. To chyba nawet dla Ciebie jest oczywiste. Czemu oczekujesz że ostatnie kilka lub kilkanaście procent akcjonariuszy mniejszościowych będzie potraktowane lepiej???? Na jakiej podstawie? Cud? Duch Święty odmieni osobowość Czechowicza? Zostanie buddystą szanującym wszystkie istoty?
IMHO ostatnią nadzieją na zmianę był próg prawny 66%. Teraz już tej nadziei nie ma.

EDIT policzyłem sobie że zabranie Twoich akcji za niecałą połowę godziwej ceny jest wystarczająco opłacalne aby się drożej zrefinansować kredytem bankowym zamiast obecnych obligacji. Ewentualnie przyszłe obligacje bez kowenantu pozostawienia na giełdzie i zrekompensowanie tego lepszym oprocentowaniem dla obligatariuszy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: Białoczerwony udaje głupiego.

Postautor: incoqnito » 15 cze 2018 12:38

Napisał
On sobie wypłaci ten NAV w postaci dywidendy, pytanie brzmi czy wtedy jeszcze MCI będzie na giełdzie.
Czy naprawdę nie znasz odpowiedzi na to proste pytanie? Naprawdę?
Myślę że znasz. Po prostu nie potrafisz się z tym pogodzić.

Może spróbujmy łopatologicznie:
Tomek miał 38% akcji. Już wyleszczył 26% mniejszościowych. Zaraz wyleszczy kolejne kilkanaście procent. W przyszłym roku następne kilka lub kilkanaście procent. To chyba nawet dla Ciebie jest oczywiste. Czemu oczekujesz że ostatnie kilka lub kilkanaście procent akcjonariuszy mniejszościowych będzie potraktowane lepiej???? Na jakiej podstawie? Cud? Duch Święty odmieni osobowość Czechowicza? Zostanie buddystą szanującym wszystkie istoty?
IMHO ostatnią nadzieją na zmianę był próg prawny 66%. Teraz już tej nadziei nie ma.

EDIT policzyłem sobie że zabranie Twoich akcji za niecałą połowę godziwej ceny jest wystarczająco opłacalne aby się drożej zrefinansować kredytem bankowym zamiast obecnych obligacji. Ewentualnie przyszłe obligacje bez kowenantu pozostawienia na giełdzie i zrekompensowanie tego lepszym oprocentowaniem dla obligatariuszy.
No właśnie nie jestem taki pewien, ja Ty. Historia pokazała że to wróżenie z fusów chyba się ze mną zgodzisz. Gdy pisałem o celowym udupieniu kursu i chęci przejęcia MCI Ty pisałeś że to Tomka nieudolność i że brak empatii, ale że już za chwilkę wszystko się zmieni. Teraz zmieniłeś zdanie a ja je także zmieniłem. Ty uważasz, ze MCI będzie zdjęte z gpw a ja nie jestem tego taki pewien choć taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy...

Kto mu da kredyt na 700mln zł( wezwanie+skup dalszych akcji+obligacje)??? Żarty sobie robisz

Natomiast skup bb nie będzie po 12zł jak to sugerujesz, ile skupi 1mln 2mln akcji???

Dlaczego jest możliwość zapisu na wezwanie listem poleconym, żeby ułatwić to ludziom mieszkającym z dala od BM? Pomyśl...
A w poprzednim listopadowym wezwaniu stoi jak byk
Nie przewiduje się możliwości składania Ofert Sprzedaży drogą korespondencyjną lub pocztą elektroniczną.
Przecież mógł zrobić bb pod próg 66% i potem jak sam pisałeś przyznać sobie premię którą przekroczył by próg 66% a przy tym jeszcze bardziej wqrwił a tym samym zmotywowałby ludzi do oddawania akcji i pożegnania się z nim w kolejnym bb...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 15 cze 2018 13:14

@ Inco

Wiem że nic nie jest całkowicie pewne. Tomek może mieć kaprys dobrego potraktowania ostatnich uparciuchów. Na przykład w ramach wspierania własnego ego, żeby sam siebie uważał za fajnego faceta, który nie zawiódł najwierniejszych współakcjonariuszy. Problem w tym że to cholernie mało prawdopodobne.
O ego można zadbać taniej. Najpierw ograć wszystkich mniejszościowych na kilkaset baniek a następnie wpłacić 200 tysięcy złotych na jakąś fundację ze szczytnym celem.

On teraz ma ogromne opportunity i on je prawdopodobnie do spodu wykorzysta. Opportunity jest niezależnie od tego czy jego praprzyczyną był cyniczny i nieuczciwy plan (możesz tak uważać ale mu tego nie udowodnisz) czy intencje miał czyste, ale wskutek zaniedbań (całe siły w core biznes, brak dbałości o wizerunek spółki), nieudolności (słabe wyniki funduszy, brak empatii) i zdarzeń zewnętrznych (zła koniunktura całego segmentu rynku) dostał nieplanowaną i nieoczekiwaną okazję taniego przejęcia całości.

IMHO intencje mógł mieć czyste. Mniejsza o to bo nie jesteśmy tutaj od tego żeby oceniać go jako człowieka. Ale skoro oceniasz go dużo krytyczniej ode mnie to tym bardziej zadziwiają Twoje niemałe nadzieje na dobry scenariusz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości