MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
Grab67
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2018 19:54

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Grab67 » 15 sie 2018 13:48

Zgadza się w pełni z oceną młoddego odnośnie dyktatu i swoistej "demokracji" tureckiej i nie mogę się oprzeć pewnej analogii z MCI. MCI traktowałem jako fundusz emerytalny i wezwanie długo traktowałem swoistym FU..K, ale wieczorem 08-08 coś we mnie pękło. Nazajutrz pojechałem do Krakowa i w ostatniej chwili załatwiłem formalności. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, kto może wiedzieć ? chyba najlepiej nasz mały Erdogan. Jak pojedzie walcem po wytrwałych to jestem gotów.
Miłego dnia życzę wszystkim, bez wyjątku .....

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 16 sie 2018 08:27

Nie wiem czy dobrze zrobiłem
Jeśli zamiarem było trochę tańsze odkupienie to chyba dobrze. Wszak można to teraz zrobić.
Natomiast opuszczanie pokładu po śmiesznej cenie sensu nie ma żadnego. Ta spółka jest do dvpy, lecz jej akcje są warte NAV/s i prędzej lub później wyegzekwujemy tą wartość niezależnie od planów małego erdoganika.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 16 sie 2018 11:07



BTW3 i tak przez grzeczność zawyżyłem bieżący NAV/s, ponieważ w bieżącym kwartale spadają ABC i ATM. Ergo tak naprawdę to w ogóle nie ma żadnego zarobku od ponad trzech lat.
Ten ATM to oczywiście to tylko zbieg okoliczności... :lol: :lol: :lol: ale zaczął spadać jak zdjęli zastawy na akcjach( 2x3600k).
Ale broń Boże nic nie sugeruję, to przecież niewidzialna ręka rynku :lol: :lol: :lol: a zbieżność z tym zastawami to naprawdę tylko przypadek taki jakich wiele we wszechświecie :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 16 sie 2018 11:45

Gett wg planów ma być rentowny w 1Q2019...
W II kwartale br. technologiczna spółka zanotowała 2,8 mld dol. przychodów, o 63 proc. więcej niż rok wcześniej. Pasażerowie zamówili w tym okresie przejazdy brutto na kwotę 12 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 41 proc.

Mimo mocno rosnących wpływów Uber jest jednak cały czas na minusie. W okresie od kwietnia do czerwca br. firma zanotowała stratę netto wynoszącą 891 mln dol. To mniej niż rok wcześniej (1,1 mld dol). Jednak w I kwartale br. strata była ona niższa i wyniosła 550 mln dol.
Uber planuje debiut giełdowy
- Celowo inwestujemy w przyszłość naszej platformy: duże usługi, takie jak Uber Eats, przyjazne dla środowiska środki transportu, takie jak Express Pool, e-rowery i skutery, rozwijające się biznesy, takie jak Fracht oraz w rynki o wysokim potencjale na Bliskim Wschodzie i w Indiach, gdzie umacniamy naszą pozycję lidera - napisała CEO Ubera Dara Khosrowshahi w oświadczeniu.

Firma przygotowuje się do wejścia na giełdę, które planuje na drugą połowę 2019 roku. Obecnie Uber wyceniany jest na 70 mld dol.
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ku/zdvbxs8
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018 15:00 przez incoqnito, łącznie zmieniany 2 razy.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 16 sie 2018 12:21

he he
na mule bez zmian !
:mrgreen:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 16 sie 2018 15:02

Gett wg planów ma być rentowny w 1Q2019...
W II kwartale br. technologiczna spółka zanotowała 2,8 mld dol. przychodów, o 63 proc. więcej niż rok wcześniej. Pasażerowie zamówili w tym okresie przejazdy brutto na kwotę 12 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 41 proc.

Mimo mocno rosnących wpływów Uber jest jednak cały czas na minusie. W okresie od kwietnia do czerwca br. firma zanotowała stratę netto wynoszącą 891 mln dol. To mniej niż rok wcześniej (1,1 mld dol). Jednak w I kwartale br. strata była ona niższa i wyniosła 550 mln dol.
Uber planuje debiut giełdowy
- Celowo inwestujemy w przyszłość naszej platformy: duże usługi, takie jak Uber Eats, przyjazne dla środowiska środki transportu, takie jak Express Pool, e-rowery i skutery, rozwijające się biznesy, takie jak Fracht oraz w rynki o wysokim potencjale na Bliskim Wschodzie i w Indiach, gdzie umacniamy naszą pozycję lidera - napisała CEO Ubera Dara Khosrowshahi w oświadczeniu.

Firma przygotowuje się do wejścia na giełdę, które planuje na drugą połowę 2019 roku. Obecnie Uber wyceniany jest na 70 mld dol.
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ku/zdvbxs8
Czyli Uber 11,5mld $ rocznie przychodów i brak perspektyw na rentowność.
A Gett...
Israel-based taxi-hailing app developer Gett Inc. makes 100 million rides a year and “generates around $1 billion in mobility services,” according to a Wednesday filing by Stockholm-listed venture capital firm Vostok New Ventures Ltd. In its financial report for the second quarter and the first six months of 2018, Vostok provided information on the performance of companies it is invested in, including Gett. According to the report, half of Gett’s revenues comes from its activity in London and New York.
A Gett spokesperson could not be reached for comment.
https://www.calcalistech.com/ctech/arti ... 66,00.html

btw. dlaczego Vostok może podawać takie dane a Tomek nie :roll:

Tutaj Vostok zmniejszył udziały i w Gett i BlaBlaCar
Шведский фонд Vostok New Ventures понизил оценку своей доли в сервисах Gett и BlaBlaCar
https://vc.ru/43793-shvedskiy-fond-vost ... -blablacar

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 17 sie 2018 08:58

Cosik nie ma pośpiechu z podaniem do publicznej wiadomości jak wypadło wezwanie na całość akcji MCI. To naganne ponieważ insiderzy już to wiedzą.

Czy ta spółka coś (cokolwiek!) robi prawidłowo???
Jest już osiem dni po zakończeniu skupu!

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 17 sie 2018 09:58

-Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na Akcje: 3 lipca 2018 r.
-Termin zakończenia przyjmowania zapisów na Akcje: 15:00 (czasu CET) 2 sierpnia 2018 r
-Przewidywany dzień transakcji nabycia Akcji na GPW: 7 sierpnia 2018 r.
-Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia Akcji: 10 sierpnia 2018 r.
Przedłużono więc okres wezwania o 7 dni (o 5 dni roboczych), więc można przyjąć, że dzień nabycia akcji i rozliczenia transakcji przesunął się o tyle samo.Skoro planowano to na 10 sierpnia, dziś mamy 17.08 więc moim zdaniem jest ok, choć faktycznie trwa to długo.
Więc dziś rozliczają transakcję. Nikt normalny nie poda takiego komunikatu przed zakończeniem wezwania...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 17 sie 2018 12:57

Nic nie jest OK ponieważ już od tygodnia wiadomo ile akcji się zapisało. IMHO wtorek (prawdopodobny dzień transakcji nabycia) był ostatnim rozsądnym terminem na poinformowanie o rezultatach wezwania. Nie ma żadnego rozumnego uzasadnienia dla tak długiego trzymania inwestorów w niepewności. Przecież to jest wezwanie na całość czyli poważna sprawa.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 17 sie 2018 14:07

Dla pułkownika nie jest. Dla mnie jest ok. Skoro przed wezwaniem podają mapę drogową wezwania z datami i
jako termin zakończenia zapisów przewidują 2.08 a potem potrzebują aż 5 dni do nabycia akcji i kolejne 3 dni do rozliczenia transakcji to rozumiem, ze skoro datę zakończenia zapisów przesunięto z 02.08 na 9.08 to automatycznie i reszta terminów zostaje przesunięta.
Dlaczego nie wiem, nie znam się na tym.

Podobnie było z każdym innym wezwaniem, choćby tym ostatnim z grudnia 2017r. Zapisy trwały od 15.11 do 22.11 a komunikaty pojawiły 30.11 z datą transakcji 27.11

Nie trzymasz ciśnienia pułkowniku 8) a podobno takiś twardziel :roll:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 17 sie 2018 15:51

1.Absolutnie biorę pod uwagę przesunięcie o tydzień z drugiego na dziewiątego.

2.Trzymam ciśnienie na 110%. Jestem całkowicie pogodzony z tym że zmierzamy do sądu. Inaczej nigdy nie odzyskam wartości NAV/s. Ergo jest mi trochę wszystko jedno czy Tomek łyka teraz do 70% czy do 80%. I tak grzecznie czekam na squeeze out w 2021 żeby mieć twarde podstawy do roszczeń itd.

3.Ale on już dawno wie ile akcji się zapisało i nie podając tej informacji własnym akcjonariuszom pokazuje jak głęboko ma ich w dvpie. W piątek wiedział, we wtorek była transakcja. Wcale nie musi czekać aż KDPW to wszystko rozliczy aby dać komunikat. Zresztą już rozliczył. Teraz biegnie ustawowy czas na przekazanie informacji ESPI.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 17 sie 2018 16:03

Moja wiara w to że Tomek kiedykolwiek zrobi cokolwiek przyjaznego względem mniejszościowych akcjonariuszy jest zerowa, a nawet ujemna. On jest wręcz mistrzem w zohydzaniu akcji własnych spółek* i to się raczej nie zmieni. Zwłaszcza że prawdopodobnie ma zamiar dokupić zarówno MCI jak i PEM.

*to nie jest subiektywna opinia rozgoryczonego akcjonariusza, lecz obiektywny fakt znajdujący potwierdzenie w katastrofalnych kursach MCI i PEM.

BTW generalnie zupełnie nie wierzę w inny scenariusz jak brutalne i bardzo tanie wyciśnięcie, z tym zastrzeżeniem że to moja subiektywna opinia (zbudowana na wieloletniej obserwacji dotychczasowego traktowania mniejszościowych).

Grab67
Starszy plutonowy
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2018 19:54

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Grab67 » 17 sie 2018 22:31

młoddy, użyję delikatnego zwrotu, czujesz się sfrustrowany, rozumiem. Ja również mam podobne samopoczucie, nieustannie od dłuższego czasu. Ostatnie dni nic w temacie nie poprawiają. Tak naprawdę 14.08 zamknięto transakcje, jestem przekonany, że do 16-08 miał pełen raport. Oczywiście rozliczenie to 20-08, ale to przecież rzecz drugorzędna. Zdawkowe informacje o braku spełnienia warunku 50 mln PLN to troszkę mało. Przy odrobinie dobrej woli podanie pełnej informacji chyba nie odebrałaby mu fundamentalnej przyjemności zabawy z mniejszościowymi. Przecież to nie chodzi o pakiet np. 10% ale wezwanie na całość !!!! Sprawdzałem ESPI - nie ma. Jeżeli nie zauważyłem to sorry, cofam ostatnie zdanie. Ale najwyraźniej "turecka demokracja" smakuje wybornie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 18 sie 2018 05:19

Przecież zaraz bb...

No jakoś trzeba przekonać do sprzedaży akcji podczas jego trwania. 8) Pułkowniku czy to nie Ty przekonywałeś nas tu od chyba dwóch lat jaki to bb wspaniały dla nas jak to my zarabiamy na nim, że im taniej tym lepiej dla spółki a przez to i dla nas 8) Tyle elaboratów, wyliczeń i co jak pięknie rośnie NAV? Teraz już bb jest beee??? Przecież on tuż za rogiem się czai
Jak Ci pisałem, że strasznie podejrzane te bb i kurs przed nimi, to dla Ciebie to był rynek i jego niechęć do MCI :lol:

Można wiele zarzucić zawiadowcy ale czy nie podanie ilości zapisów przed rozliczeniem transakcji też? Znasz jakieś wezwanie gdzie tak się stało? Jeśli tak to ok zmienię zdanie...


Edit: sprawdziłem. Mea culpa. Mój faul, faktycznie np JWC i Wojciechowski podał już 2 dni po zakończeniu zapisów ilość skupionych akcji. Na Colianie ogłoszono już następnego dnia po zakończeniu wezwania ilość akcji zapisanych do sprzedaży. Więc można jak się chce. Ale nie zmienia to faktu, ze bb za rogiem i zohydzanie trwa nadal.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 18 sie 2018 08:43

Pułkowniku czy to nie Ty przekonywałeś nas tu od chyba dwóch lat jaki to bb wspaniały dla nas jak to my zarabiamy na nim, że im taniej tym lepiej dla spółki a przez to i dla nas 8) Tyle elaboratów, wyliczeń i co jak pięknie rośnie NAV? Teraz już bb jest beee??? Przecież on tuż za rogiem się czai
Jak Ci pisałem, że strasznie podejrzane te bb i kurs przed nimi, to dla Ciebie to był rynek i jego niechęć do MCI
Chyba Optymistyczny zhakował nicka Incoqnito. To mało prawdopodobne żeby ktokolwiek inny napisał tak kłamliwy i prowokacyjny post.

Przecież od zawsze jestem SKRAJNYM przeciwnikiem BB zamiast dywidend.
Oczywiście na rok przed wygaśnięciem konwertów G1 przejściowo byłem zwolennikiem niskiego kursu MCI i tym samym zwolennikiem BB (zamiast dywidend) aby nie ponosić dużych strat core tytułem druku milionów tanich akcji.

Chyba Tobie nie muszę tłumaczyć że:
-najlepiej byłoby aby kurs MCI był przyzwoity
-jeśli już nie był przyzwoity w latach 2009-2016 to lepiej że takim pozostał w 2017 aby nie tracić na G1
-od początku roku niski kurs nie ma dla nas żadnych zalet; dlatego potrzebujemy dywidend zamiast BB


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości