MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 09:59

Ile lat temu to po 7,x latało ?!
:shock:
Pięć, siedem, jedenaście i siedemnaście lat temu.

To w sumie nie jest główny problem, ponieważ w maju sytuacja się znacząco poprawi.
Najgorsze jest to że niemal pewny długoterminowy sukces Tomka nie musi mieć żadnego przełożenia na adekwatne sukcesiki drobnych.

MCI kiedyś będzie miało bardzo wysoki NAV/S i dywidendy lub kurs proporcjonalne do sukcesu core. Problem w tym że wówczas Tomek może mieć 95% akcji lub nawet 100%. Tu dla nas nie ma miejsca. Tomek nas brutalnie wyciska.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 10:40

W tym kontekście głupotka polegająca na zwiększeniu udziału w nic nie wartym Serinusie to nic nie znaczący drobiazg. Raptem za 23 tysiące złotych akcji dokupił. Przy tak małych (dla Quercusa) sumach trochę wszystko jedno czy kupił czy sprzedał.
Samo dokupienie to faktycznie drobiazg, ale nie spodziewałem się, że ma w tej "perle" 5% i nie ważne czy jest to ciut pod czy ciut ponad...
A jeśli Tomek ma odwagę i honor to webcast w piątek też można zrobić (taki z odczytaniem pytań Incoqnito!).
Sam już nie wiem o co pytać i czy w ogóle pytać?
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018 20:53 przez incoqnito, łącznie zmieniany 2 razy.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 23 kwie 2018 11:29

Jest jak miało być
po myśli wątłego

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 kwie 2018 11:51

W piatek pisalem, a dzis juz samej gorze (po prawej stronie) na lamach chyba najbardziej opiniotworczego dziennika, z pewnoscia nie pod wplywem "totalnej opozycji": http://www.rp.pl/Opinie/304229959-Tomas ... proby.html - i niekoniecznie tylko z perspektywy przecietnego ciulacza, trudno sie nie zgodzic z kazdym akapitem.
W tym wypadku chodzi o zaufanie do calego sektora "prywatnych funduszy" - bo jesli Buczek mogl kupowac sporo takich, to co pokupowal (i kupi) T.Cz. - w najwiekszym skrocie.
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 12:23

Jest jak miało być
po myśli wątłego
Nawet lepiej. Wszak zawału Quercusa nie zaplanował. Los bardzo sprzyja Tomkowi.

Sytuacja jest głęboko patologiczna. Dla klasycznego prezesa spółki giełdowej podły kurs jest problemem. Obecnie mamy c/z=1.85 i wcale nie jest to jakiś statystyczny wybryk. Przecież przyszłe zyski wcale nie powinny być istotnie gorsze niż te z okresu 2017Q2-2018Q1. Więc przy takiej wycenie spółki klasyczny prezes szalałby w mediach zapewniając inwestorów o niesprawiedliwej wycenie.
Natomiast dla Tomka c/z<2 to opportunity. Mówił że lepiej mu się pracuje z dyskontem, że zależy mu na agresywnych komentarzach prasowych. W strategię MCI wpisał dorabianie na tanim buy back'u akcji. To jest chore. Niestety całkowicie legalne. Tomek nawet ma prawo organizować i wspierać to opportunity. Dobrze wie że bezdywidendzie oznacza potężne dyskonto więc z dywidendy robi sobie żarciki i efekt jest taki jaki musi być. A niestety ma prawo takie żarciki robić. Nie ma przepisów nakazujących wypłatę dywidendy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 12:36

Jest problem z KupiVip tzn może nie problem ale słabuje coraz bardziej. Z 2 miejsca w 2013r wśród największych odzieżowych sklepów internetowych spadło na 4 miejsce po 2017 i wypadło z pierwszej 10ki(konkurencja rośnie a KupiVip stoi w miejscu)
Wildberries
Lamoda
Bonprix
KupiVip
https://new-retail.ru/novosti/retail/wi ... ossii2286/

Tu widać Bonprix obecnie ma tyle przychodów co my 1,5 roku temu... Zastój jak nic, a może i spadek 8)
http://www.ruward.ru/ecommerce-index-2016/

Słabo, mam nadzieję, że to nie będzie Auctionata 2 za jakiś czas...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 12:37

Sam już nie wiem o co pytać i czy w ogóle pytać?
Ja nie mam ani jednego pytania tzn. znam odpowiedzi na wszystkie problemy MCI które mnie nurtują. Mam pełne "zaufanie" do Tomka że nas brutalnie wyciśnie. Formalnie najwcześniej za trzy i pół roku lub nawet nigdy ponieważ kowenantów obligacji nie ogarnie szybko lub w ogóle ich nie zdoła ogarnąć. Realnie to wyciskanie już trwa. Przecież działa psychologia. Nie każdy ma taką łatwość szczękościsku jak ja, który akcji nie oddam chociażby z czystej przekory. Widzę że Tomek chce mi je odebrać więc mu ich nie dam.

Wyciskanie psychologiczne będzie miało w przyszłości jeszcze większą moc. Pozostanie w spółce gdzie Tomek będzie posiadał ponad 90% to będzie bardzo kontrowersyjna i trudna decyzja.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 12:40

@młoddy
Wiem, że przepadasz za Iloną to wklejam specjalnie dla Ciebie ( a na parkiecie nic nie mogę znaleźć)
https://www.youtube.com/watch?v=cRtmDyAHGts

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 12:54

Jest problem z KupiVip
Nie ma takiego problemu. Nie ma tematu NAV i nie ma tematu spółek portfelowych. Co jeszcze musi się stać żebyś przyjął to do wiadomości? Dyskonto 0.35 nie wystarczy? To w ogóle nie jest temat. Tomek jest utalentowanym człowiekiem i w razie potrzeby potrafi zrobić 0.30 lub 0.25 lub 0.20. Chyba przyznasz że gdy narzekaliśmy na 0.70 to nawet 0.40 wydawało się czymś zupełnie nierealnym? A mamy nawet niżej! Bez bessy Wall Street i bez bessy sWIG80!

Czy on specjalnie robi zły kurs?
Formalnie nie możemy mu tego zarzucić. Dba o core biznes i nie robi nic karalnego.
Wprawdzie sam dostarczył poszlak na które się powoływałeś. Jego publiczne wypowiedzi faktycznie stworzyły dla niego nieoczywistą sytuację prawną. Wszak prezes nie ma prawa dbać o niski kurs!
Ale moim zdaniem to było powiedziane tylko w pewnych kontekstach i to jest zdecydowanie za mało aby Tomkowi cokolwiek zarzucić. Wiem że to wkurzające, ale Tomek jest czysty jak łza i możemy mu skoczyć.

Być może nawet zadanie pytania "czy on specjalnie robi zły kurs?" jest niestosowne lub narusza jego dobra osobiste. Jednak jego wypowiedź że "jedyną przyczyną dyskonta jest brak dywidendy" chyba uprawnia do takiego stawiania sprawy.

Wcale nie musi dzisiaj, wczoraj i miesiąc temu milczeć w sprawie tegorocznej dywidendy. Zaś powoływanie się na oficjalną politykę dywidendową jest kpiną ponieważ różnica pomiędzy komercyjnym BB a dywidendowym BB jest dokładnie taka jak pomiędzy brakiem dywidendy a dywidendą. Więc z ogłoszonej polityki nic nie wynika.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 13:03

Jest problem z KupiVip


Czy on specjalnie robi zły kurs?
Formalnie nie możemy mu tego zarzucić. Dba o core biznes i nie robi nic karalnego.
Wprawdzie sam dostarczył poszlak na które się powoływałeś. Jego publiczne wypowiedzi faktycznie stworzyły dla niego nieoczywistą sytuację prawną. Wszak prezes nie ma prawa dbać o niski kurs!
Ale moim zdaniem to było powiedziane tylko w pewnych kontekstach i to jest zdecydowanie za mało aby Tomkowi cokolwiek zarzucić. Wiem że to wkurzające, ale Tomek jest czysty jak łza i możemy mu skoczyć.

Być może tak jest jest piszesz. Jednak jeśli przyjdzie odpowiedni czas to zechcę przekonać się o tym i usłyszeć to z ust sędziego...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 13:21

Jest problem z KupiVip


Czy on specjalnie robi zły kurs?
Formalnie nie możemy mu tego zarzucić. Dba o core biznes i nie robi nic karalnego.
Wprawdzie sam dostarczył poszlak na które się powoływałeś. Jego publiczne wypowiedzi faktycznie stworzyły dla niego nieoczywistą sytuację prawną. Wszak prezes nie ma prawa dbać o niski kurs!
Ale moim zdaniem to było powiedziane tylko w pewnych kontekstach i to jest zdecydowanie za mało aby Tomkowi cokolwiek zarzucić. Wiem że to wkurzające, ale Tomek jest czysty jak łza i możemy mu skoczyć.

Być może tak jest jest piszesz. Jednak jeśli przyjdzie odpowiedni czas to zechcę przekonać się o tym i usłyszeć to z ust sędziego...
Odpowiedni czas już nadszedł. Co może być bardziej odpowiednie niż kurs 7.x (bez dotkliwej bessy rynku) przy NAV/S>21? Problemem jest brak odpowiednio silnych argumentów prawnych. Nie baw się w takie procesy. Przegrasz je. Po co Ci to?
Jeśli koniecznie chcesz wygrać z Tomkiem w sądzie (np. ze względów emocjonalnych) to wybierz sobie temat gdzie miałbyś naprawdę duże szanse. Oprotestuj i zaskarż decyzję WZA o podziale zysku (gdy będzie oznaczał brak dywidendy) i masz 70-80% szans że sąd nakaże wypłatę. Takie jest orzecznictwo. Zwłaszcza wobec uporczywie uchylających się od wypłaty dywidend. Nawet napisałbym że 90-95% szans, ale trzeba wziąć poprawkę na wypasionych prawników Tomka.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

zostawiając emocje na boku

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 13:42

i biorąc pod uwagę że nie wszystko wiemy (np. G1 mogły być koniecznością lub błędem do którego każdy człowiek (nawet genialny) ma prawo) to mam do Tomka pretensje tylko o jedną sprawę.

Nie ogłosił dywidendy pomiędzy 17.stycznia a 23.kwietnia. Moim zdaniem powinien był i nie robiąc tego zrobił nam świństwo. Wprawdzie naturalnym timingiem takiego ogłoszenia jest raport roczny, ale w sytuacji gdy jego termin jest opóźniany do obrzydliwości a w dodatku ma miejsce niemałe zawirowanie wokół istotnego akcjonariusza czyli Quercusa .....

BTW oczywiście będę miał duże pretensje jeśli Tomek wykorzysta słaby kurs do przekroczenia 80%. Zwiększenie jego udziałów do 80% by mi nie przeszkadzało, ale ewentualne pójście wyżej naruszałoby moje interesy.

Inna sprawa że brzydko wygląda gdy prezes nieudolnością lub nielegalną motywacją doprowadza do fatalnego kursu i ....bardzo na tym korzysta stopniowo przejmując firmę. Ale mnie to nie przeszkadza jeśli kres takich działań miałby być szybki i zakończyć się poniżej 80%.

BTW2 wyrywnym do procesowania się zawsze warto przypominać że niski kurs MCI jest wynikiem nieudolnej pracy Tomka i Zarządu, a nie wynikiem celowego działania. Rozumiem że są logiczne poszlaki itd. Każdy niech sobie myśli co zechce. Ale bez twardych dowodów to tylko nieudolność. Dla mnie to tylko nieudolność. Trudno mi w aż taką nieudolność uwierzyć. Jednak z konieczności wierzę. Dopóki nie ma >80% to nawet w miarę chętnie wierzę.

BTW3 Warto podkreślić że teoretycznie są tylko dwie możliwe przyczyny wskaźnika c/z<2 i kursu=0.35NAV. Nieudolność lub nielegalna motywacja. Wszak prezes nie ma prawa dbać o niski kurs. Więc nieudolność.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2018 13:56 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 23 kwie 2018 13:56

młoddy
przestań już pitolić
wątły jedzie po was już od dawna i Ty masz jeszcze jakieś nadzieje ?!

Ps
PEM na dolnych widłach !
:shock:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 13:59

młoddy
przestań już pitolić
wątły jedzie po was już od dawna i Ty masz jeszcze jakieś nadzieje ?!
Nie mam żadnych nadziei. Pitolę bo znam temat.

BTW oczywiście nie oznacza to że warto wywalać po 7.xx. Nawet przy bardzo agresywnej postawie Tomka oczekuję lepszej opcji wyjścia.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 14:02

mlody trzymasz jeszcze PEM ?
Nie upuściłem i upuszczę ani jednej akcji. Ja nie gram na giełdzie. Jestem drobnym współwłaścicielem MCI i PEM. Do PEMu nie mam uwag. Zarobek jest wypłacany. Niestety skromny ten zarobek, ale tak to w biznesie bywa. Nie udało się dobrze zarobić.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości