MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 14:25





Czy on specjalnie robi zły kurs?
Formalnie nie możemy mu tego zarzucić. Dba o core biznes i nie robi nic karalnego.
Wprawdzie sam dostarczył poszlak na które się powoływałeś. Jego publiczne wypowiedzi faktycznie stworzyły dla niego nieoczywistą sytuację prawną. Wszak prezes nie ma prawa dbać o niski kurs!
Ale moim zdaniem to było powiedziane tylko w pewnych kontekstach i to jest zdecydowanie za mało aby Tomkowi cokolwiek zarzucić. Wiem że to wkurzające, ale Tomek jest czysty jak łza i możemy mu skoczyć.

Być może tak jest jest piszesz. Jednak jeśli przyjdzie odpowiedni czas to zechcę przekonać się o tym i usłyszeć to z ust sędziego...
Odpowiedni czas już nadszedł. Co może być bardziej odpowiednie niż kurs 7.x (bez dotkliwej bessy rynku) przy NAV/S>21? Problemem jest brak odpowiednio silnych argumentów prawnych. Nie baw się w takie procesy. Przegrasz je. Po co Ci to?
Jeśli koniecznie chcesz wygrać z Tomkiem w sądzie (np. ze względów emocjonalnych) to wybierz sobie temat gdzie miałbyś naprawdę duże szanse. Oprotestuj i zaskarż decyzję WZA o podziale zysku (gdy będzie oznaczał brak dywidendy) i masz 70-80% szans że sąd nakaże wypłatę. Takie jest orzecznictwo. Zwłaszcza wobec uporczywie uchylających się od wypłaty dywidend. Nawet napisałbym że 90-95% szans, ale trzeba wziąć poprawkę na wypasionych prawników Tomka.

Odpowiedni czas nadejdzie wtedy gdy to wszystko się zakończy... Na razie czekam...

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 15:29

Odpowiedni czas nadejdzie wtedy gdy to wszystko się zakończy... Na razie czekam...
1.A to się w ogóle kiedyś zakończy? Przynajmniej przez kilka lat w ogóle nie ma opcji delistingu. Bardzo prawdopodobne że przed MCI grube kilkadziesiąt lat obecności na GPW.

2.Z drugiej strony zawsze jest na co czekać. Długo czekaliśmy na wygaśnięcie G1. Teraz czekamy na raport z ewentualną zapowiedzią dywidendy. Potem będziemy czekali na wezwania i ich rezultaty. Tak można bez końca.

3.Dla nas rezultaty tomkowego zarządzania są gorzej niż złe. Stąd trudno o sympatię do tutejszego Zawiadowcy. Ale nasz problem polega głównie na tym że my go kiedyś zbyt wysoko ceniliśmy a on wcale nie jest debeściakiem. Przykład MCI nie jest oczywisty. Tu rzeczywiście mnóstwo zła zrobiło bezdywidendzie. Być może nie dało się inaczej, być może zaraz doczekamy dywidendowego przełomu? Nie wiem.
Ale weźmy przykład PEMu. Tomek nie zrobił tam żadnych oczywistych błędów ani świństw ani świństewek. Wszystko OK i ... jest masakra ponieważ Tomek słabo zarządza, dostarcza marniutkie wyniki.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 15:40

Nie wiem. Czekam.

Data na -7%
PEM na widłach

Tomek imperium się sypie 8) bo ludzie trzymają się z dala od Ciebie 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 15:43


Ale weźmy przykład PEMu. Tomek nie zrobił tam żadnych oczywistych błędów ani świństw ani świństewek. Wszystko OK i ... jest masakra ponieważ Tomek słabo zarządza, dostarcza marniutkie wyniki.
Wystarczy, że narobił gdzie indziej. To chyba normalne moim zdaniem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 16:12

Tomek imperium się sypie 8) bo ludzie trzymają się z dala od Ciebie 8)
Oczywista konkluzja! Z pewnością sobie zasłużył na ten brak zaufania.
Jest też oczywiste podejrzenie że taki stan rzeczy może Tomkowi pasować. Wszak jeśli chce dokupić PEM (wiemy że chce, bo wystąpił o zgodę do KNF o przekroczenie 50% w MCI TFI) i jeśli chce dokupić MCI (też wiemy bo zostało nie wykorzystane kilkanaście milionów na BB, w biznesplan mamy wpisane podkręcanie IRR skupami tanich akcji własnych) to niskie kursy niekoniecznie przyprawiają go o ból głowy.

@ Tomek

W Twoim najlepiej pojętym interesie zrób w piątek webcast, ładnie przeproś akcjonariuszy, rozwiej oczywiste podejrzenia które stwarzasz, zaproponuj rynkowi coś co mu się spodoba. Sam widzisz że zarabianie na taniości własnych akcji jakoś się nie spodobało (nawet wtedy gdy niby zarabiamy razem z Tobą).
A tak naprawę to nie czekaj do piątku. Jest katastrofa i trzeba reagować niezwłocznie.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11540
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 23 kwie 2018 16:21

@młoddy
Wiem, że przepadasz za Iloną to wklejam specjalnie dla Ciebie ( a na parkiecie nic nie mogę znaleźć)
https://www.youtube.com/watch?v=cRtmDyAHGts
biegłeś wczoraj w stolicy, bo jakoś cię nie widziałem?! 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 16:39

@młoddy
Wiem, że przepadasz za Iloną to wklejam specjalnie dla Ciebie ( a na parkiecie nic nie mogę znaleźć)
https://www.youtube.com/watch?v=cRtmDyAHGts
biegłeś wczoraj w stolicy, bo jakoś cię nie widziałem?! 8)
Nie. Dochodzę do siebie po ostatnim Ultramaratonie (63km). Raczej powoli dojrzewam by biegi uliczne zamienić na trailowe np.górskie...

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 23 kwie 2018 16:49

Tomek imperium się sypie 8) bo ludzie trzymają się z dala od Ciebie 8)


@ Tomek

W Twoim najlepiej pojętym interesie zrób w piątek webcast, ładnie przeproś akcjonariuszy, rozwiej oczywiste podejrzenia które stwarzasz, zaproponuj rynkowi coś co mu się spodoba. Sam widzisz że zarabianie na taniości własnych akcji jakoś się nie spodobało (nawet wtedy gdy niby zarabiamy razem z Tobą).
A tak naprawę to nie czekaj do piątku. Jest katastrofa i trzeba reagować niezwłocznie.
Ale ty *** młoddy naiwniak jesteś
:roll:
weź to jeszcze wytłuść, podkreśl i powiększ, może przeczyta ! ( i posłucha :lol: )

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 17:18

Byłbym naiwniakiem gdybym wierzył że Tomek zrobi tak jak powinien zrobić.
Nie wierzę. W ogóle już mu nie ufam. Model zarabiania na taniości akcji uważam za szkodliwy absurd.

Ino z grzeczności podpowiadam prezesowi co należy zrobić. Najwyraźniej nie wie. Rozumiem że nie chce z tych porad skorzystać, co od lat jest zgubne dla kursu MCI.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 kwie 2018 20:14

Natomiast dla Tomka c/z<2 to opportunity. Mówił że lepiej mu się pracuje z dyskontem, że zależy mu na agresywnych komentarzach prasowych. W strategię MCI wpisał dorabianie na tanim buy back'u akcji. To jest chore.
o, o - czyzby 3 LATA codziennego wypisywania, jak to taniej juz byc nie moze: https://stooq.pl/q/?s=mci&c=3y&t=c&a=lg&b=0 i ta ostatnia swieczka, lepiej widczna tu: https://stooq.pl/q/?s=mci&c=5y&t=c&a=lg&b=0 jakies swiatelko rozumu, zapalila? A ile razy pisalem (rowniez kpiac z "zywienia sie NAV-em") ze tu moze byc dowolnie nisko, kiedy..noi np kiedy "pan i wladca" strzelajac focha na rynek, codziennie(!) grozi, ze zabierze swoje zabawki, jak sie innym jego zabawa nie podoba?
Problem najwiekszy w tym, ze jakis czas temu pisalem, ze T.Cz. swoimi histerycznymi zachowaniami i przeroznymi "kiwkami" ( dobrymi na krotko - dewastujacymi na dluzej) osiagnal poziom zaufania, ze.... poki placi zywa gotowka marnie, ale jakos mu to wyceniaja. Jednak tylko do najblizszej wyplaty - bo nie ma zadnej gwarancji, ze znow nie odwali focha! I mam pytanie: jaki ma tu byc ulamek tego NAV (to wartosc ksiegowa) zeby nie moglo byc taniej, skoro czym taniej, tym lepiej dla tych zastawow "pana na folwarku"? A gdzie te wszytkie peirdoly wypisywane tu przez lata, opierajace sie na urojonych wartosciach z wnioskami, ze "taniej to niemozliwe (bo cos i cos)"?
Az sie boje powtarzac to co napisalem jakis czas temu o zdolnosciach pewnego pana do przekonywania rynku o czymkowliek. Pamietam jednak, ze zaproponowalem eksperyment myslowy - jakby bylo wyceniane MCI w rekach moze mniej "genialnych", ale tylko... p rz e w i d y w a l n y ch.. :roll:
;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 kwie 2018 20:55

W tym kontekście głupotka polegająca na zwiększeniu udziału w nic nie wartym Serinusie to nic nie znaczący drobiazg. Raptem za 23 tysiące złotych akcji dokupił. Przy tak małych (dla Quercusa) sumach trochę wszystko jedno czy kupił czy sprzedał.
Samo dokupienie to faktycznie drobiazg, ale nie spodziewałem się, że ma w tej "perle" 5% i nie ważne czy jest to ciut pod czy ciut ponad...
A jeśli Tomek ma odwagę i honor to webcast w piątek też można zrobić (taki z odczytaniem pytań Incoqnito!).
Sam już nie wiem o co pytać i czy w ogóle pytać?

Widzisz młoddy coś jest na rzeczy...
Albo faktycznie zgłupiał albo coś wie (lub sie domyśla) czego my nie wiemy..
Tu kolejna perła Seby dziś -18,58% i ponad 5% posiadania: https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... mbol=SOLAR

Nie ufa MCI???

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 20:57

Natomiast dla Tomka c/z<2 to opportunity. Mówił że lepiej mu się pracuje z dyskontem, że zależy mu na agresywnych komentarzach prasowych. W strategię MCI wpisał dorabianie na tanim buy back'u akcji. To jest chore.
o, o - czyzby 3 LATA codziennego wypisywania, jak to taniej juz byc nie moze: https://stooq.pl/q/?s=mci&c=3y&t=c&a=lg&b=0 i ta ostatnia swieczka, lepiej widczna tu: https://stooq.pl/q/?s=mci&c=5y&t=c&a=lg&b=0 jakies swiatelko rozumu, zapalila? A ile razy pisalem (rowniez kpiac z "zywienia sie NAV-em") ze tu moze byc dowolnie nisko
Czy to normalne żeby takie tekściki sadził zawodnik który:
-najpóźniej ze wszystkich zorientował się że z wizerunkiem MCI jest coś nie teges
-latami zwalczał moje narzekanie na zły wizerunek jaki Tomek kreuuje
Czy to normalne jest???

Oczywiście Twoje paranoiczne zaczepki pod moim adresem to jedno, a moje autentyczne błędy to drugie. Naprawdę byłem dobrego zdania o Czechowiczu i błędnie sądziłem że w nieodległej przyszłości zmieni politykę na przyjazną dla akcjonariuszy. Zresztą sam tego sobie nie wymyśliłem. Padłem ofiarą tomkowych obietnic. Przypuszczałem że skoro facet od wielu lat obiecuje dywidendy to w końcu je zacznie płacić.

Tymczasem nawet w obliczu obecnej katastrofy wciąż nie zapowiedział wypłaty. Takie niereagowanie na dramatyczne wydarzenia Banan srogo ukarze. W sumie myślę że Tomek bardzo głupio postępuje. Być może pozornie skorzysta na tym że jakieś akcje MCI lub PEM tanio dokupi, ale w międzyczasie Banan zaczął go traktować jak śmierdzące jajo. Przykładowo dla fatalnego kursu ABC Daty zupełnie wystarcza to że Tomek jest w akcjonariacie. On w ten sposób nie zyska pieniędzy a w pakiecie dostanie nienawiść.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 kwie 2018 21:07

W tym kontekście głupotka polegająca na zwiększeniu udziału w nic nie wartym Serinusie to nic nie znaczący drobiazg. Raptem za 23 tysiące złotych akcji dokupił. Przy tak małych (dla Quercusa) sumach trochę wszystko jedno czy kupił czy sprzedał.
Samo dokupienie to faktycznie drobiazg, ale nie spodziewałem się, że ma w tej "perle" 5% i nie ważne czy jest to ciut pod czy ciut ponad...
A jeśli Tomek ma odwagę i honor to webcast w piątek też można zrobić (taki z odczytaniem pytań Incoqnito!).
Sam już nie wiem o co pytać i czy w ogóle pytać?

Widzisz młoddy coś jest na rzeczy...
Albo faktycznie zgłupiał albo coś wie (lub sie domyśla) czego my nie wiemy..
Tu kolejna perła Seby dziś -18,58% i ponad 5% posiadania: https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... mbol=SOLAR

Nie ufa MCI???
Niby co jest na rzeczy?
Buczek jest zwykłym człowiekiem więc po wielu udanych latach inwestowania ma fatalny okres. Normalne. Tomek w sumie ma podobnie. Przecież te lipkowate wyniki Techv to wcale nie jest tylko jakiś efekt g-curve. Po prostu wiele lat mu się wiodło i przyszedł słabszy czas. Normalne.

Nienormalne jest tylko to że Tomek wytępił wszelkie zaufanie do MCI. Skoro nawet my już nie ufamy to znaczy że nikt nie ufa. Przecież byliśmy najbardziej zauroczeni rzekomym talentem Tomka.

Mógł mieć większe pieniądze plus powszechną sympatię.
Będzie miał mniejsze pieniądze i powszechną nienawiść.
Głupio wybrał.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 23 kwie 2018 22:35

Ble, ble - to jeszcze raz po miesiacach od tamtego dluzszego wywodu, pytam: MCI BEZ istotnej wladzy pewnego "geniusza" w akcjonariacie (w rekach nawet jakichs "przecietniakow") a MCI z nim z decydujacym glosem - ktore jest dla rynku (ktory najwyzej dyskontuje niepewnosc) jest wiecej warte?

Czy to nie tak (w uproszczeniu) ze "geniuszowi -ekscentrykowi" zwyczajnie z wiekiem sie pogorszylo i komponenta "ekscentryka" stala sie zupelnie niestrawna dla otoczenia? Tak przeciez zwykle bywa - to wrecz pewna regula. ja pisalem wowczas, ze on nie ma wyboru (no chyba ze w swojej glowie) bowiem trwale stracil zaufanie do jego "kiwek" i fochow bo (jak to oni z wiekiem) przegial - i w konsekwencji pociagnac moze ..a nie bede konczyl ;)
Moze jednak tylko zastosowal "strategie na szalenca" https://en.wikipedia.org/wiki/Madman_theory (ostatnio ten z Korei w to gral)? Jednak o ile w polityce musi sie z takim byc, to tu: 1) Nie musi i 2) Zaden polityk nie robi tego wobec "swoich" obywateli! Wtedy, czy to rewolucyjnie, czy "po turecku", czy "palacowo" - zawsze establiszmnet usuwa takiego ludzika, bowiem juz zaczal zagrazac jego majatkom, pozycji, a w ostatecznosci nawet jego zyciu. To jakie OPCJE ma tutejszy "mad man"? :roll:
;)

A - dla mnie etyczna ocena takiej gry jest absoluitnie jednoznaczna! I doradzam to samo co wobec Ryszarda K. :oops: na petrolu. No chyba, ze faktycznie mu sie na zdrowiu pogorszylo, ale kiedy zobacze , ze "gwizdorzy", to..prosze podac linki, a sam (dla zasad!) powpisuje :twisted:

P.S. Dziwne ze w wiki nie ma najskuteczniejszego: R. Reagana z np: https://pl.wikipedia.org/wiki/Able_Archer_83 i nawet informatywny dokument: https://www.youtube.com/watch?v=jYkBAKB20Ps

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 kwie 2018 09:38

@ Opty

Niestety nie damy rady wywalić Czechowicza z MCI. Oczywiście przydałoby się, ponieważ MCI bez Czechowicza byłoby dwa lub trzy razy więcej warte niż jest MCI z Czechowiczem.

Niezbyt dobrze radzi sobie w PEMie, ale tam jest do czegoś potrzebny. Nie wiadomo czy ewentualny zmiennik poradziłby sobie w PEM lepiej. Natomiast MCI każdy potrafiłby lepiej poprowadzić niż Czechowicz. Absolutnie każdy! Nawet moja stara ciotka lub pijaczek spod sklepu monopolowego. Wszak tutaj nie ma działalności operacyjnej na której niekompetentna osoba mogłaby się wywrócić. Wystarczyłoby płacić dywidendy i nie robić wizerunkowego syfu.

Co do oceny etycznej to jednak wstrzymajmy się do końca tygodnia. Dostał od rynku silny bodziec skłaniający do refleksji i zobaczymy co z nim zrobi. Wciąż może wyjść z tego z twarzą. Przeprosić akcjonariuszy, wyznaczyć uczciwe dywidendy, szybko porzucić chorą ideę aby spółka dorabiała na niskim kursie własnych akcji.

Szybko tzn. jeszcze w bieżącym kwartale i raz na zawsze. Albo niech natychmiast z tego zrezygnuje albo (jeśli koniecznie musi) niech w maju przeprowadzi jeszcze jedną falę zakupów i dopiero po niej porzuci chorą ideę.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 270 gości