MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 26 kwie 2018 17:57

Jaka to dla mnie różnica czy wezwą po 10 przy kursie 7 zł czy przy kursie 9,5zł skoro muszę im oddać akcje poniżej 0,45NAV.
Zasadnicza różnica!!!
W pierwszym przypadku zapisuję się razem ze wszystkimi, otrzymuję dywidendę sprzedając ułamek pakietu i jednocześnie zachowując procentowy udział w spółce. Opcjonalnie taniej odkupuję.
W drugim przypadku po prostu tanio sprzedaję.

BTW czy wyglądam na zadowolonego? czy jestem miłośnikiem dywidendowych BB? Wcale nie. Po prostu prawdopodobieństwo dywidendowego BB jest znacznie wyższe niż klasycznej dywidendy.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 26 kwie 2018 18:34

Zdziwisz się jak wszyscy zapiszą się po 10zł. Nawet połowy nie będzie licząc Tomka...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 26 kwie 2018 21:19

Przy kursie 7.5 skup po 10.0 byłby dywidendą. Wszyscy by się zapisali. Ty nie?
Ale oczywiście można zrobić po 11-12. Wszystko można. Byle nie to co dotychczas.
Ja nie...
Zwariowałeś jednak! To może niech dalej spychają np na 6 zł a potem dadzą 30% premii i skupią po 7,80zł i też będziesz zadowolony.
zaprzreczam! Histronik zarabia tak od poczatku zetkniecia z gielda - zeby kolega wiedzial jak zarabial na petrolu! I to opylajac w kolejnych transzach MCi powyzej 10, by doladowac** i spamowac tam z nowa werwa - od 19 zl do groszowek (przed splitem przez 16) . Prosze zadawac czesciej jakies pytania testujace, a latwo sie kolega przekona z kim ma do czynienia.

A - I dlaczego 7 i i wezwanie po 10? A nie np. 5 i 7 :?:

A pozniej wezwanko po jakijs sredniej - i znika wybrazone az :lol: 7? Juz przeciez wielotygodniowa komedia przy jakims skupie z jego codzinna euforia ze spada i on sobie tym zarabia - "ostatnim Mohikanom" powiedziala wszystko o tym pacjencie.

**tajemnica poliszynela jest, ze po tych doladowaniach albo zostaly mu sie tu jakies grosiki albo juz nic. A umyslona sobie emerytura pukownika ...no nie moge! :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018 21:28 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

wympel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 337
Rejestracja: 24 maja 2007 11:50

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: wympel » 26 kwie 2018 21:27

Dzisiaj znowu nic ciekawego, nudna czerwień...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 26 kwie 2018 21:36

takie ujecie: https://stooq.pl/q/?s=mci&c=10y&t=c&a=lg&b=0 (10 lat!) robi wrazenie na tych od "kupic -zakopac- PISAC i PISAC!". Z tym ze tutejszy TROLL przykleil sie od jakis siedmiu.
;)

wympel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 337
Rejestracja: 24 maja 2007 11:50

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: wympel » 26 kwie 2018 23:01

Dobra, wchodzę w to:
Załączniki
zlecenie.jpg
zlecenie.jpg (36.78 KiB) Przejrzano 524 razy

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 06:41

Zdziwisz się jak wszyscy zapiszą się po 10zł. Nawet połowy nie będzie licząc Tomka...
Ja zawsze się zapiszę gdy w wezwaniu będzie kilkudziesięcioprocentowa premia do bieżącego kursu. Chociażby tylko po to aby sprzedać z tą premią i odkupić taniej po bieżącym. Czemu nie???
Poczekać do ostatniego dnia zapisów. Jeśli duża premia się utrzymuje to zrobić jak wyżej. Czysta pragmatyka.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 06:53

@ Opty

Ty najwyraźniej nie pamiętasz że już tysiąc razy napisałeś o Petrolu. Ewidentnie masz tą chorobę o której wspominasz. Smutne.

O co Ci chodzi? Przecież mamy dawno ustalone że nie mam ani grosza i wszystko straciłem. Co jeszcze chcesz doustalać? Uspokój się. Jesteś wielki, wspaniały i mądry, świetnie tu zarabiasz na kółkach. Ja jestem głupi, podły i zbankrutowany. To ustalone. Wyluzuj.
Czy zdołasz zapamiętać że już nie musisz mnie atakować w każdym poście?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 09:09

ale to zjezdza do czelusci szok
Niepotrzebnie się ekscytujesz. Dzisiaj raport i ogłoszenie dywidendy. To zmieni sytuację.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 27 kwie 2018 09:15

ale to zjezdza do czelusci szok
Niepotrzebnie się ekscytujesz. Dzisiaj raport i ogłoszenie dywidendy. To zmieni sytuację.

Czy z Tobą aby na pewno wszystko ok?
Jeśli już ma cokolwiek ogłaszać zrobi to na webcaście a nie dziś...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 09:17

ale to zjezdza do czelusci szok
Niepotrzebnie się ekscytujesz. Dzisiaj raport i ogłoszenie dywidendy. To zmieni sytuację.
jakiej dywidendy chlopie po raporcie bedziesz znowu plakal ze tomus cie oszukal he
Nie musi dzisiaj obiecać chociaż powinien.
Ale gdyby w tym roku w ogóle nie było dywidendy (lub jej rzetelnego ekwiwalentu w postaci skupu ze znaczącą premią) to oszustwo byłoby ewidentne. Obietnica została złożona publicznie, była cenotwórcza, wreszcie zanikła przeszkoda w postaci kowenantów obligacyjnych, jest pokaźny zysk, jest płynność. Ergo albo dywidenda albo oszustwo.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 09:26

ale to zjezdza do czelusci szok
Niepotrzebnie się ekscytujesz. Dzisiaj raport i ogłoszenie dywidendy. To zmieni sytuację.

Czy z Tobą aby na pewno wszystko ok?
Jeśli już ma cokolwiek ogłaszać zrobi to na webcaście a nie dziś...
Tracisz nerwy? Po co takie głupie odzywki?
Moim zdaniem to nastąpi dzisiaj. Ewentualnie najpierw pakietówka z Sebą dziś lub w poniedziałek (wąskie okienko pomiędzy okresami zamkniętymi) i dopiero ogłoszenie dywidendy. Na webcaście Tomek zechce mieć już wyższy kurs, żeby sobie pogwiazdorzyć.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 09:37

do konca maja 6.5 a ty walisz znowu smuty
Smuty to Ty walisz. Moim zdaniem na koniec maja powyżej 9.0. Za miesiąc przekonamy się kto miał rację. Na razie, podobnie jak ja, jesteś całkowicie bezradny w prognozowaniu. Wszak przekonywałeś że kurs 6.0 pojawi się w zeszłym roku.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8037
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 27 kwie 2018 09:57



Niepotrzebnie się ekscytujesz. Dzisiaj raport i ogłoszenie dywidendy. To zmieni sytuację.

Czy z Tobą aby na pewno wszystko ok?
Jeśli już ma cokolwiek ogłaszać zrobi to na webcaście a nie dziś...
Tracisz nerwy? Po co takie głupie odzywki?
Moim zdaniem to nastąpi dzisiaj. Ewentualnie najpierw pakietówka z Sebą dziś lub w poniedziałek (wąskie okienko pomiędzy okresami zamkniętymi) i dopiero ogłoszenie dywidendy. Na webcaście Tomek zechce mieć już wyższy kurs, żeby sobie pogwiazdorzyć.
A ja myślę że nie będzie dywidendy. Dziwi mnie Twoja pewność..

młoddy
Podporucznik
Posty: 12549
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 kwie 2018 13:53

A ja myślę że nie będzie dywidendy. Dziwi mnie Twoja pewność.
Nie jestem pewny. Przypuszczam że będzie, ale przecież nie wiem.
Niedywidendowym BB można skupić zaledwie 0.7%NAV, resztę blokuje próg 66%. Więc zgodnie z oficjalną polityką dywidendową będzie co najmniej dywidendowy BB w wysokości 1.3%NAV.
Wątpię żeby Tomek wprost złamał oficjalną obietnicę. Raczej jej dotrzyma. Albo z uczciwości albo z obawy przed KNF albo z obawy że byle drobnicowiec złoży protest i mu zaskarży bezdywidendzie do sądu (i prawie na pewno wygra).
Z drugiej strony spodziewam się dużego wezwania. Prawdopodobnie ze strony EuroV. To dywidendowego skupiku nie wyklucza, ale sytuacja przestaje być oczywista. Tym bardziej że Tomek mając mniej niż 50% w PEM chyba może zrobić niecałościowe wezwanie jako EuroV. Z trzeciej strony właśnie uzyskał niezbyt długoterminową zgodę na przekroczenie tych 50% a wtedy to już na pewno EuroV musiałby wzywać na całość.

W sumie jestem o tyle optymistą że kurs 7.x długo się nie utrzyma. Tak czy siak niedługo będzie można sprzedać za około 10. Niestety więcej może nie być nigdy, ponieważ przypuszczam że po tych zwodach Tomek przekroczy 90-95%. Przy takim składzie akcjonariatu kurs będzie zupełną niewiadomą. Przy NAV/S=25 możliwy byłby zarówno MCI=5 jak i MCI=30. Wszystko zależy od tego jak Tomek potraktuje tą gromadkę uparciuchów.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości