MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 sie 2018 07:39

Młody a czy tak pogadałeś sobie z Panem Czechowiczem, żeby wyjaśnić słuszne wątpliwości?
On uchyla się od kontaktu z akcjonariuszami. Takim naturalnym momentem do rozmowy są webcasty. Niestety "niewłaściwe" pytania nie są odczytywane lub Rzecznik tak je twórczo zmienia że tracą pierwotny sens. Ostatnimi czasy to nawet Tomka nie ma na webcastach lub jest wyłącznie w sprawie PEM.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 08:41

@ Incoqnito

Hola, hola!
Jeśli ktoś tu się ośmieszył tymi opowieściami o dywidendach to niejaki Czechowicz. Więc całkowicie bezzasadnie na mnie wskakujesz.

Poza tym myślę że jest standardem to że za kowenant pozostania na giełdzie jest trochę tańsze finansowanie obligacjami. Wierzyciele preferują spółki publiczne. Zatem zakładam że Tomek skusił się na finansowanie o punkt lub pół punktu procentowego tańsze i dlatego nie mógł płacić dywidend do 2017 roku. Za to oczywiście zbłaźnił się tymi wielkimi zapowiedziami jakie cytowałeś. Inna sprawa że prawdopodobnie wcale nie chciał płacić dywidend (co przy dynamicznym rozwijaniu grupy można zrozumieć).

BTW jeśli uznałeś to za aż tak straszną kompromitację to czemu nie wyszedłeś w 2014 roku po 13.x.

BTW2 ja byłem oburzony (bardziej dyskryminacją podczas split off) i zdecydowany na wyjście po 15; niestety nie doszło wówczas do tego poziomu.
To nie pisz na forum, że ktoś kto mówi jedno a robi drugie jest uczciwy. Nie trzeba kraść by być na bakier z uczciwością. Czy to dla Ciebie takie dziwne?
Po za tym po tych wszystkich późniejszych mijankach się z prawdą podejrzewam, że być może wcale konwenanty nie były wymagane przez obligatariuszy, a on sam je zaproponował by mieć spokój z dywidendą.
Zwróć uwagę, ze odkąd ogłoszono nową politykę dywidendową, dziwnym trafem p/bv od poziomu prawie 0,7 NAV uciekło znacząco w dół i przebywa w bezpiecznym miejscu 0,4-0,5NAV...
Zaraz napiszesz,ze to rynek :lol:

Czemu nie sprzedałem? Bo naprawdę wierzyłem, ze tylko konwenanty są przeszkodą w wypłacie dywidendy... I gdyby ją dostawał co roku w wysokości np 0,5zł przy zakupie akcji po 4,xx byłbym niesamowicie usatysfakcjonowany, dodając do tego wzrost kursu ( który byłby wynikiem dywidendy i odbudowy zaufania) byłbym w siódmym niebie. Srodze się zawiodłem, a potem to już nie było sensu sprzedawać po 8 czy po 9zł...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 sie 2018 09:08

Zwróć uwagę, ze odkąd ogłoszono nową politykę dywidendową, dziwnym trafem p/bv od poziomu prawie 0,7 NAV uciekło znacząco w dół i przebywa w bezpiecznym miejscu 0,4-0,5NAV...
Zaraz napiszesz,ze to rynek :lol:
To jest nieuczciwa uwaga!!!
Więc skoncentruj się na własnej uczciwości. Wszak jednoznacznie wskazywałem Tomka - autora fałszywych obietnic dywidendowych jako sprawcę kursu 0.4NAV.

W ogóle nie zgadzam się z Twoim (trochę dziecięco-harcerskim) podejściem do uczciwości. W realnym świecie, zwłaszcza biznesowo-giełdowym to nie jest kwestia zero-jedynkowa. Tomek nie jest kryształowy. Chyba żaden zawiadowca spółki giełdowej nie jest kryształowy. Ale jeśli walczy o NAV/s dla wszystkich dłuuugoterminowych akcjonariuszy MCI to jest zdecydowanie bliżej uczciwości niż nieuczciwości.

Natomiast gdyby okazało się że prowadził politykę niskiego kursu (fałszywe obietnice dywidend demolujące zaufanie do spółki) po to aby ją całą tanio przejąć kosztem mniejszościowych akcjonariuszy to wtedy będzie inna rozmowa. Przede wszystkim prokurator itd.
Na razie nie ma podstaw. Jest wyostrzona czujność.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 sie 2018 09:33

Indes i Tatilbudur stopniowo przestają istnieć. Erdoganizm zniszczył turecką gospodarkę. Kurs liry...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 13:27

Zwróć uwagę, ze odkąd ogłoszono nową politykę dywidendową, dziwnym trafem p/bv od poziomu prawie 0,7 NAV uciekło znacząco w dół i przebywa w bezpiecznym miejscu 0,4-0,5NAV...
Zaraz napiszesz,ze to rynek :lol:
To jest nieuczciwa uwaga!!!
Więc skoncentruj się na własnej uczciwości. Wszak jednoznacznie wskazywałem Tomka - autora fałszywych obietnic dywidendowych jako sprawcę kursu 0.4NAV.

W ogóle nie zgadzam się z Twoim (trochę dziecięco-harcerskim) podejściem do uczciwości. W realnym świecie, zwłaszcza biznesowo-giełdowym to nie jest kwestia zero-jedynkowa. Tomek nie jest kryształowy. Chyba żaden zawiadowca spółki giełdowej nie jest kryształowy. Ale jeśli walczy o NAV/s dla wszystkich dłuuugoterminowych akcjonariuszy MCI to jest zdecydowanie bliżej uczciwości niż nieuczciwości.

Natomiast gdyby okazało się że prowadził politykę niskiego kursu (fałszywe obietnice dywidend demolujące zaufanie do spółki) po to aby ją całą tanio przejąć kosztem mniejszościowych akcjonariuszy to wtedy będzie inna rozmowa. Przede wszystkim prokurator itd.
Na razie nie ma podstaw. Jest wyostrzona czujność.
1.Tak wskazywałeś Tomka, z tym że według Ciebie to nie nieuczciwe, więc mniemam ze jest ok...
2. Są zawiadowcy, dla których jest to kwestia zero-jedynkowa... Np. Warren Buffet na którym to Tomek nieudolnie próbował się wzorować.
3. A dla których to długoterminowych on walczy o NAV/S??? Dla tych co oddają dziś, czy może dla tych co oddali tydzień lub miesiąc temu po 10 latach czekania? Przecież to jest tak idiotyczne, że aż niewiarygodne... On rzeczywiście, może walczyć o NAV/S ale dla raczej dla najcierpliwszych i najwytrwalszych ( ale oni akurat mogli kupić całkiem niedawno lub trochę wcześniej) i wcale nie są długoterminowymi...
4. Co do jego zamiarów to zgoda, wszystko jeszcze może się okazać... Czujność wskazana...
Znowu dziwnym trafem PEM coraz niżej, a mam niczym nieuzasadnione przeczucie, ze będzie jakieś mikro wezwanie na nim, albo zakupy w jakiś inny sposób. Ot taka szansa od losu :lol:

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: fiolet » 10 sie 2018 14:15

Jak mało to nie kupię, jednak kupię co mi tam ...
Całe MCI ...
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... cji-spolki

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 14:18

Czyli moim zdaniem niewiele tych akcji zapisano do wezwania...
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Komuni ... 08604.html

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 10 sie 2018 14:37

Niezła szopka z tym punktem 30

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 14:38

Niezła szopka z tym punktem 30
Przez te wszystkie lata to niezła szopka z tym całym MCI...
On chyba się bał,że odpowiedź na wezwanie będzie olbrzymia, okazało się że chyba nie...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 15:26

Wczoraj widziałem w TV i gdzieś chyba na onecie nagłówek "tłum gwiazda na otwarciu AboutYou", dziś gdy byłem z młodym w kinie przed filmem.
Ruszają z rozmachem...
Kolejny chyba mocny konkurent dla Answear ( notabene o którym wielu moich znajomych nawet nie słyszało) :roll:
W roku finansowym 2018/2019 spółka zamierza zwiększyć dochód z 283 mln euro do 450–480 mln euro. Odpowiada to rocznej wartości transakcji przekraczającej 1,6 mld euro. Na polskiej stronie sklepu znaleźć można blisko 50 tys. produktów ponad 500 marek.

Celem szeroko zakrojonej kampanii jest wprowadzenie About You na polski rynek oraz zbudowanie jego silnej pozycji rynkowej. Działania komunikacyjne prowadzone będą w telewizji, radiu, kinach, prasie oraz na nośnikach OOH i DOOH.
https://marketingprzykawie.pl/espresso/ ... about-you/
https://www.aboutyou.pl/twoj-sklep

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 sie 2018 15:40

@ Incoqnito

Nie zajmuję się ratowaniem świata. Nie pretenduję do roli wyroczni moralnej. Z mojego punktu widzenia dalszy przebieg wypadków będzie miał kluczowe znaczenie do tego czy uznam Tomka za uczciwego (chociażby tylko względem mnie) czy też nie.

Na razie niestety widzę że core się sypie. Niezły dramacik z tą Turcją. Nie będzie NAV/s=24-25 w tym roku. Oby chociaż 23 było.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 10 sie 2018 16:01

kebab -12% + spadek liry !
sandokan zarżnął gospodarkę

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 sie 2018 16:07

@ Incoqnito

Nie zajmuję się ratowaniem świata. Nie pretenduję do roli wyroczni moralnej. Z mojego punktu widzenia dalszy przebieg wypadków będzie miał kluczowe znaczenie do tego czy uznam Tomka za uczciwego (chociażby tylko względem mnie) czy też nie.

Na razie niestety widzę że core się sypie. Niezły dramacik z tą Turcją. Nie będzie NAV/s=24-25 w tym roku. Oby chociaż 23 było.
Prawie 95mln zł dywidendy ze spółek portfelowych( z tego 93% trafi do MCI), ja wiem czy to aż tak źle w spółce wycenianej na 520mln zł..
Indes obecnie masakra, ale to przecież nie koniec inwestycji...

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 10 sie 2018 16:16

@ Incoqnito

Nie zajmuję się ratowaniem świata. Nie pretenduję do roli wyroczni moralnej. Z mojego punktu widzenia dalszy przebieg wypadków będzie miał kluczowe znaczenie do tego czy uznam Tomka za uczciwego (chociażby tylko względem mnie) czy też nie.

Na razie niestety widzę że core się sypie. Niezły dramacik z tą Turcją. Nie będzie NAV/s=24-25 w tym roku. Oby chociaż 23 było.
Prawie 95mln zł dywidendy ze spółek portfelowych( z tego 93% trafi do MCI), ja wiem czy to aż tak źle w spółce wycenianej na 520mln zł..
Indes obecnie masakra, ale to przecież nie koniec inwestycji...
Kolejny kamyczek jak aukcjonata, Kupivip, windeln i kilka innych !

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 10 sie 2018 16:23

Na razie niestety widzę że core się sypie. Niezły dramacik z tą Turcją. Nie będzie NAV/s=24-25 w tym roku. Oby chociaż 23 było.
Prawie 95mln zł dywidendy ze spółek portfelowych( z tego 93% trafi do MCI), ja wiem czy to aż tak źle w spółce wycenianej na 520mln zł..
Indes obecnie masakra, ale to przecież nie koniec inwestycji...
Bardzo źle! W kolejnym roku, pomimo ładnych wyjść iZettle i Dotcard, szykuje się niezbyt dobry wynik.

Rozumiem że jako miłośnik PiS lubisz dyktatorów. Nawet na tym wątku zachwalałeś wyniki Erdogana i byłeś przekonany o nadchodzącym odbiciu liry gdy zrównała się ze złotówką. Ale daruj sobie bajeczki o możliwym odrodzeniu Indes. Niestety cała turecka gospodarka idzie do piachu.

Indes jest importerem. Już by przestał istnieć gdyby nie mega-cash ze stambulskiej nieruchomości. Miał być z tego piękny zarobek, wyszło tak jak wyszło.

BTW w lutym krzyczałem żeby sprzedawać Indes. Czasem miewam rację.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości