MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:45

Nasza postawa ma tutaj niewielkie znaczenie.
Postawa drobnicy faktycznie niewielkie, ale postawa finansowych ma duże znaczenie. Jak najbardziej mogą się postawić temu panu i powstrzymać jego niesympatyczne zachowania.

Nawet Ty możesz zarządzić dywidendę w MCI. Wysoką!
W tym roku to już za późno bo nie zapisaliśmy się na WZA, ale w przyszłym roku będzie nawet lepsza okazja, argumenty dużo mocniejsze. Wystarczy oprotestować i zaskarżyć uchwałę o podziale zysku. Następnie deponujesz dwa tysiące złotych w sądzie i masz 99% szans na to że sąd nakaże Tomkowi płacić dywidendy. Po wygranym procesie te dwa koła oddają Ci z powrotem.

Gdy sąd dostanie obraz spółki która od osiemnastu lat ma zyski i nie płaci dywidend plus niezadowolony akcjonariusz mniejszościowy to orzecznictwo jest oczywiste.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:53

Do 70dni może przedłużyć, ale mi chodzi o pierwszą cenę i pierwszy termin.
Ja też mam taką nadzieje, że teraz nie oddadzą takiej ilości. Tym bardziej, że jest szansa sprzedać niewiele taniej, bez zbędnych ceregieli z odpowiadaniem na wezwanie. Instytucjonalnych nie podejrzewam o lekkomyślność i jak będzie możliwość, też będą chcieli wyciągnąć trochę więcej - zwłaszcza po tylu latach trzymania.
Też tak przez moment myślałem, ale ci obecni nabywcy akcji będą się zapisywali na wezwanie. Oni spekulują że cena wezwania zostanie poprawiona (wtedy zarobią) ale jeśli tak się nie stanie to też oddadzą (bez strat). Dla nich fajny układ - albo zarobią albo nie stracą. Ale suma summarum ten obecny obrót wcale nie zmniejsza liczby akcji chętnych do odpowiedzi na wezwanie.

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: lukas85 » 14 cze 2018 12:03

Nasza postawa ma tutaj niewielkie znaczenie, możemy czuć się oszukani niskim kursem i wieloletnim zwodzeniem Czechowicza, sam mu nie zamierzam teraz oddawać, za długo tutaj jestem aby nagle odpuścić. Dla Czechowicza najwazniejsze jest przekroczenie progu, tyle lat dołował kurs, to i nadal będzie próbował to kontynuować jednocześnie spokojnie skupując akcje za pieniądze MCI Capital, ale już bez konieczności ogłaszania wezwania na całość.
Ale fakt faktem mimo zanotowanego zysku, drugi raz bym już nie wszedł do tego samego bagna (MCI Capital).
Tak samo to widzę. Zysk jest, ale duży niesmak wywołany działaniami (a czasami ich brakiem) TCz, bo jestem przekonany, że przy innym zachowaniu wszechmogącego cena akcji byłaby na zupełnie innym poziomie. Zobaczymy jak się rozwinie obecne wezwanie jak i kolejne BB, ale nie liczę na jakieś mocne przebicie ~11-12 PLN. Dla mnie stracił on już kompletnie zaufanie i nieuchronnie dołącza do kategorii biznesowych cwaniaków. Jeszcze nie tak dawno rozważałem kupno jego certyfikatów, może obligacji. Teraz wybór jest prosty, instrumenty za którymi stoi będę omijał. Nie łudzę się, że go to w ogóle interesuje, bo co mu tam po takim planktonie, ale na pewno sentyment który kreuje wokół siebie nie będzie pomagał w kolejnych biznesach (oczywiście jest szansa przejęcia aktywów za <50% wartości to zapewne ma gdzieś sentyment...)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 12:15

jestem przekonany, że przy innym zachowaniu wszechmogącego cena akcji byłaby na zupełnie innym poziomie
Zakładając normalne prowadzenie MCI (dywidendy, dotrzymywanie obietnic, brak kwiatków) to obecnie kurs chyba wynosiłby około 15. Niestety część dyskonta wynika z flałty sWIG80. Także słabe wyniki zarządzania z lat 2015-17 prawdopodobnie działają osłabiająco. Ze względu na te dwa czynniki kurs teraz i tak nie byłby w okolicach 22, ale z drugiej strony jest wielka różnica pomiędzy 15 a niecałym 10.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 12:31

@pułkowniku
To żaden scenariusz, żeby była jasność.

Tak jak miałbym ubaw po pachy jeśli w pierwszym terminie i po pierwszej cenie nie zebrałby tego co chce i co jest mu potrzebne, tak opadłaby mi szczena gdyby przy wyjściu na 80-85% zmienił politykę dywidendową i ogłosił wypłatę dywidendy od 2019r

Ilu z twardzieli z MCIologów nie byłoby już na pokładzie bo oddaliby po 11-12zł podczas bb albo jakiegoś mikro wezwania...
Pamiętam nasze spory o uczciwość Tomka i jak go zażarcie broniłeś, jak broniłeś tezy że kurs to wynik jego nieudolności a nie cwaniactwa. Pomyliłeś się. W sumie nic wielkiego, ale byłoby gdyby teraz wszyscy się pomylili...

@Reno
Czy Ty cos wiesz czego my nie wiemy???
Zastanawia mnie Twój spokój w sprawie tego wezwania i przechodzenie nad nim dosłownie obok?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 12:57

Pamiętam nasze spory o uczciwość Tomka i jak go zażarcie broniłeś, jak broniłeś tezy że kurs to wynik jego nieudolności a nie cwaniactwa
Przedstaw dowód że Tomek cwaniacko, nieuczciwie zaniżał kurs. Pokaż dowód i pójdźmy razem do Prokuratury. Sęk w tym że Ty masz wyłącznie poszlaki plus subiektywne własne przekonania. Zaś legalne nieudolne dbanie o wysoki kurs daje takie same objawy jak przestępcze skuteczne dbanie o niski kurs. Więc, jak najbardziej, możesz być w błędzie. A wątpliwości to sam wiesz na czyją rzecz się rozstrzyga.

Osobiście nie siedzę w głowie Czechowicza. Nie wiem czy miał czyste intencje. Pomawianie kogokolwiek uważam za niewłaściwe. Więc zakładam że działał w dobrej wierze. Inna sprawa że to żadne pocieszenie gdy działanie doprowadziło do wielkiego dyskonta.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Reno » 14 cze 2018 13:03

@Reno
Czy Ty cos wiesz czego my nie wiemy???
Zastanawia mnie Twój spokój w sprawie tego wezwania i przechodzenie nad nim dosłownie obok?
Nic nie wiem czego wy byście nie wiedzieli w sprawie tego wezwania, mam tylko pewnie inne podejście do tego wezwania, 60% mam w PEM a 40% w MCI, gdyby wezwanie się udało to na PEM by była dosłownie RAKIETA, bo Tomek już by nie musiał zaniżać wycen niepublicznych spółek w portfelu. Po drugie nie sądzę aby udało się Tomkowi zebrać 90%, z kolei jak rzeczywiście będzie próbował tyle zebrać i takie są jego rzeczywiste intencje to cena będzie musiała być dużo wyżej i chętnie oddam wtedy i zamienię na PEM aby mieć 100% w PEM zamiast 60%PEM/40%MCI. Dużo bardziej zaczyna mi się podobać PEM i dużo w aktualnych kursach nie brakuje abym zamienił MCI na PEM mimo wyceny MCI 0,44 NAV. PEM będzie na pewno dużo lepszą spółką na bessę niż MCI, dywidenda w PEM będzie broniła kursu, rynek w bessie nawet głębokiej nie pozwoli na dywidendy o stopach 20%, a te 3zł jakie będzie wypłacone za 2017r to moim zdaniem ostatnia tak niska dywidenda w historii PEM. Także ja w tym wezwaniu widzę też i plusów parę. Mój scenariusz wygląda tak, że MCI zostanie na giełdzie a Tomek w następnych latach będzie zwiększał systematycznie swój udział z 70% na koniec 2018r. do 80% w następnych latach.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 13:11

@ Reno

Nie obawiasz się że KNF mnoży trudności przed funduszami typu PEM?
Nie obawiasz się że myślisz życzeniowo gdy piszesz że PEM lepszy na bessę od MCI?
Gdzie, pomimo dywidendy, byłby dzisiaj kurs PEM gdyby nie interwencja Tomka?

BTW nawet jeśli po bieżącym wezwaniu Tomek wyjdzie tylko na 67% to i tak przed końcem roku powinien mieć znacznie więcej niż 70% z powodu jesiennego BB.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 13:19

@młoddy
Po jakiej cenie ten jesienny bb? Bo jeśli teraz będzie zmuszony podnieść na np 10,5zł to chyba nie sądzisz że w bb mu oddadza po 11zł 4,5mln akcji...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 13:29

@młoddy
Po jakiej cenie ten jesienny bb? Bo jeśli twrazy będzie zmuszony podnieść na np 10,5zł to chyba nie sądzisz że w bb munoddadza po 11zł 4,5mln akcji...
Tego nikt nie wie po jakiej cenie jesienny BB. Ale Tomka już prawie nikt nie lubi i nie ceni. Ergo chętnych do oddawania po 11 może być mnóstwo. My będąc zżyci przez lata z MCI na wezwania zareagujemy oporem i nie oddamy ani jednej akcji, ale większość akcjonariuszy będzie manifestowała swoją niechęć do Tomka i MCI poprzez uciekanie stąd raz na zawsze.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Reno » 14 cze 2018 13:40

@ Reno
Nie obawiasz się że KNF mnoży trudności przed funduszami typu PEM?
Nie obawiasz się że myślisz życzeniowo gdy piszesz że PEM lepszy na bessę od MCI?
Gdzie, pomimo dywidendy, byłby dzisiaj kurs PEM gdyby nie interwencja Tomka?

BTW nawet jeśli po bieżącym wezwaniu Tomek wyjdzie tylko na 67% to i tak przed końcem roku powinien mieć znacznie więcej niż 70% z powodu jesiennego BB.
PEM jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy na bessę, Tomek dobrze wie, że jesteśmy przed skokowym wzrostem NAV stąd taki pośpiech w skupowaniu PEM i wezwanie na MCI. PEM będzie dużo większym beneficjentem skokowego wzrostu NAV niż MCI. PEM jest na pewno lepszy na bessę od MCI, PEM-u koniunktura tak bardzo nie interesuje, on czy będzie hossa czy bessa będzie miał zawsze pewny zysk, mało tego, co roku będzie prawie cały ten zysk wypłacał w formie dywidendy, bo na co im ta kasa w spółce.

Zacznijmy od tego, że za tym 25zł też mogła stać czyjaś interwencja, rynek jest tak płytki, że chwilowe zbicie kursu przedszkolak z przedszkolakiem mogą zorganizować.

A niech ma i powyżej 70% MCI na koniec 2018r, mniejsza o szczegóły, bardziej się rozchodzi jakie są jego rzeczywiste intencje.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 14 cze 2018 14:58

"Wezwanie zostaje ogłoszone pod warunkiem, że Spółka zawrze umowę, której przedmiotem będzie pozyskanie finansowania dłużnego dla Spółki na kwotę nie mniejszą niż równowartość 50.000.000 PLN"

Naprawdę kuriozalny to zapis, ja się z czymś takim jeszcze nie spotkałem. Co ma piernik do wiatraka. Pożyczka na 50 baniek, choć Mci ma sporo kasy, z realizacją wezwania na które kaucja musi być wcześniej wpłacona.
Rzeczywiście jedyne co przychodzi do głowy to taki bezpiecznik. Tomek chce mieć możliwość wycofania się z wezwania w razie niesprzyjających okoliczności. Obstawiam, że Mci żadnej umowy na finansowanie nie podpisze. I wtedy Tomek po zakończeniu zapisów będzie mógł zdecydować: kupuje albo nie. Zwodzenie do kwadratu.
Niemniej w tym kontekście jeszcze bardziej dziwi twardy popyt po 9,7 zł z symbolicznym spreadem co ceny z wezwania, które może być po prostu odwołane. Kupujący na giełdzie nie maja żadnej gwarancji, że odsprzedadzą to Tomkowi. Poza wiarą.

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 14 cze 2018 15:16

@ Reno
bardziej się rozchodzi jakie są jego rzeczywiste intencje.
Ktoś, kto tak cwaniaczy raczej nie ma dobrych intencji. Tomek nie odda nikomu nawet złotóweczki. Bo to on przecież wszystko wypracował, a inni tylko na tym chcą ***.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 16:03

PEM będzie dużo większym beneficjentem skokowego wzrostu NAV niż MCI.


PEM roku będzie prawie cały zysk wypłacał w formie dywidendy.
Byłby, ale najpierw musiałby ten skokowy wzrost wartości portfela nastąpić. Przy takim zachowaniu Kebaba to się nie stanie.


Będzie, ale niesłusznie napisałeś że w tym roku ostatnia tak niska dywidenda. Akurat przyszłoroczna na sto procent będzie równie niska. W ogóle bez dużych opłat zmiennych wyniki PEM muszą być mizerne. Stare aktywa opłaty zmiennej już nie zapłacą. Zbyt dużo jest do nadrobienia. Nowe aktywa przyjdą dopiero gdy Tomek pokaże dobre wyniki inwestycyjne. Z tym że nie na pewno ponieważ trzeba mieć też dobrą dystrybucję certyfikatów (a chyba to zaczął utrudniać KNF, MIFID II itp itd).

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 16:36

Już dziś wolumen znacznie mniejszy, jeszcze ze dwa, trzy dni i będzie mizerny.
Ciekawe kto to zebrał i jak wielu odpowie na wezwanie.Bo 10gr przy 10 tys akcji to tylko 1000zł...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: daimond i 108 gości