MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 22 maja 2018 16:40

@Hanzo

Rozumiem, że CPA ma takowe perły, że lata po około 0,8 wyceny aktywów :lol:

Cała podstawa twego twierdzenia jest błędna ...

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 maja 2018 09:02

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Agencj ... 91392.html

Tegoroczny wynik MCI jest pod dużą presją. Z Indesem jest tragicznie źle, a może być jeszcze dużo gorzej. Kwestia dywidendy za grunty w Stambule praktycznie się wyjaśniła. Bilecik musiał ją zachować w spółce aby się nie wywróciła. Przecież oni są importerami. Teraz dodatkowo praktycznie odciętymi od zewnętrznego finansowania. I tak cud że akurat teraz, w momencie największej potrzeby spłynęła do Indesu ta wielka własna gotówka.

Pod koniec roku sprzedaliśmy pakiet po 9.7 przy lirze 0.9. To, o dziwo, okazało się sensownym podejściem ostrożnościowym, ale czemu nie wywaliliśmy później reszty przy kursach powyżej 15? Ja do tego nawoływałem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 maja 2018 09:34

Ten Indes>15 to chyba wypadałoby sprzedać. Idealnie w szczyt się nie trafi, ale to już dojrzała inwestycja (pięć lat w portfelu) i chyba przyszedł na nią czas. Tym bardziej że przyszłość tureckiej gospodarki i waluty jest pod dużym znakiem zapytania.
To mój tekst z 8.lutego.

EDIT pakiet Kebaba należący do EuroV na koniec roku był warty 113 baniek, na koniec kwartału Q1 wartość wzrosła do 133 baniek, a teraz to zaledwie 73 miliony złotych. Ergo strata na Indes w bieżącym kwartale to 60 baniek.

BTW w obliczeniach założyłem że dywidenda 1.04 liry została już odjęta od kursu. Jeśli jeszcze nie została odjęta (nie wiem, nie śledzę tego dokładnie) to strata wynosi 68 a nie 60.

Paolo-invest
Starszy chorąży
Posty: 1920
Rejestracja: 24 mar 2006 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Paolo-invest » 23 maja 2018 13:49

Wiadomo coś więcej:

PROJEKTY UCHWAŁ ZWZ MCI CAPITAL S.A.

15
§ 1.
1. Upoważnia się Spółkę do odpłatnego nabycia maksymalnie 6.250.000 akcji
własnych Spółki, o wartości nominalnej 1,00 złoty każda („Akcje”) , w celu
umorzenia.
2. Nabywanie Akcji przez Spółkę będzie się odbywać na następujących warunkach:
1) Spółka będzie nabywać Akcje wyłącznie w pełni opłacone,
2) maksymalna łączna kwota wypłacona akcjonariuszom tytułem
wynagrodzenia za nabywane od nich Akcji nie może przekroczyć
maksymalnej kwoty wskazanej w § 2,
3) cena płacona przez Spółkę za każdą nabywaną Akcję nie może być niższa,
aniżeli 8,00 złotych ( osiem złotych ) i nie wyższa niż 11,00 złotych
(jedenaście złotych ),
4) wynagrodzenie akcjonariuszy z tytuł u nabycia od nich Akcji będzie
wypłacane wyłącznie z kwoty, która zgodnie z art. 348 § 1 Kodeksu spółek
handlowych, może być przeznaczona do podziału.
3. Akcje mogą być nabywane na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę
Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., jak również poza rynkiem
regulowanym.
4. Upoważnienie do nabycia Akcji na warunkach określonych w niniejszej Uchwale
udzielone jest na okres do dnia 31 grudnia 201 8 roku, nie dłużej jednak niż do
wyczerpania środków, o których mowa w ust. 2 pkt 2.

§ 2.
Postanawia się o użyciu kapitału zapasowego Spółki w kwocie maksymalnej do
50 .000.000 złotych – będącą kwotą, która zgodnie z art. 348 § 1 Kodeksu spółek
handlowych, może być przeznaczona do podziału - w celu wypłaty wynagrodzenia
akcjonariuszom z tytułu nabycia od nich Akcji.
Jeśli możesz policzyć, ile masz pieniędzy, nie jesteś bardzo bogaty - J.P.Getty

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 maja 2018 18:36

Tak sobie myślę:
Za drogo im? Po 8 by się chciało wszystko skupić?
Jest kasa do wydania na skup coś około 10mln zł z obowiązującej ciągle uchwały nt skupu, na co czekać???

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 maja 2018 18:41

Kebab zaczyna mnie przerażać jak patrzę na ten wodospad kursu akcji i kursu liry...
Mam nadzieję, że nie wyskoczymy po 7-8TRY już chyba lepiej to zostawić i czekać na lepsze czasy...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 maja 2018 19:09

Akurat to rozumiem. Chodzi o próg 66% i o to że tylko raz w ciągu roku możemy akcje umarzać. Zatem mogą być tylko dwie tury BB i podczas żadnej z nich nie może dojść do przekroczenia progu.

Na razie jest zgoda NWZA tylko na milion akcji. To za mało jak na pierwszą turę. Warto poczekać do 21.czerwca. Wtedy się zrobi mikrowezwanie na 1 022 545 akcji jednocześnie z pakietówką MCi/Tomek na drugie tyle. Następnie umorzenie. Zostanie 50 841 506 akcji, w tym 32 860 063 Tomka (64.63%). Potem druga tura: mikrowezwanie na 695 330 akcji plus drugie tyle w pakietówce z Tomkiem. W ten sposób BB może objąć 3 435 750 akcji. Następne umorzenie dopiero w 2019 roku. Po nim 49 450 846 akcji, w tym 32 164 733 Tomka (65.04%).

1 022 545 to różnica pomiędzy obecnym 64.07% a 66%.
695 330 to różnica pomiędzy przyszłym 64.63% a 66%.

Jak widać bliskość progu 66% sprawia że każda kolejna tura BB musi być mniejsza. Ewentualna następna przyszłoroczna to już tylko 472 825 plus drugie tyle w pakietówce.

Możliwość BB wyczerpują się. Nawet niepotrzebnie uchwalono 50 baniek i 6.25mln akcji jako maksy.
Powinno być 37.7 baniek (zakładając cenę 11) i 3.43mln akcji.

Chyba że ......
Tomek innymi zakupami niż w ramach BB sforsuje próg 66%.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 maja 2018 19:17

peknie mit super inwestora
Już pękł!
Przez ostatnie trzy lata NAV/s zyskał zaledwie 4.15zł w tym aż 1.5zł dzięki BB. Zatem bez dopalaczy raptem 2.65. Tyle powinno być w jeden rok, a nie w trzy. Teraz miało być lepiej i ... nie będzie. Wprawdzie jest trochę gwiazd i gwiazdek w portfelu, ale zbyt dużo spółek-pomyłek. Suma summarum wychodzi miernie lub co najwyżej dostatecznie. Zero geniuszu. Nawet dobry nie jest.

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: H.A.N.Z.O » 23 maja 2018 20:25

peknie mit super inwestora
Już pękł!
Przez ostatnie trzy lata NAV/s zyskał zaledwie 4.15zł w tym aż 1.5zł dzięki BB. Zatem bez dopalaczy raptem 2.65. Tyle powinno być w jeden rok, a nie w trzy. Teraz miało być lepiej i ... nie będzie. Wprawdzie jest trochę gwiazd i gwiazdek w portfelu, ale zbyt dużo spółek-pomyłek. Suma summarum wychodzi miernie lub co najwyżej dostatecznie. Zero geniuszu. Nawet dobry nie jest.
potwierdziles tylko to co napisalem mloddy ze mci ma kiepski portfel inwestycyjny
z tego wynika mizerny wzrost nav - tak jak pisalem duze udzialy w malo wzrsostowych biznesach jak atm abc data
malutkie w petardaach jak tak ostatnia na ktorej fartem zarobili
i cala masa niewypalow

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 maja 2018 21:09

peknie mit super inwestora
Już pękł!
Przez ostatnie trzy lata NAV/s zyskał zaledwie 4.15zł w tym aż 1.5zł dzięki BB. Zatem bez dopalaczy raptem 2.65. Tyle powinno być w jeden rok, a nie w trzy. Teraz miało być lepiej i ... nie będzie. Wprawdzie jest trochę gwiazd i gwiazdek w portfelu, ale zbyt dużo spółek-pomyłek. Suma summarum wychodzi miernie lub co najwyżej dostatecznie. Zero geniuszu. Nawet dobry nie jest.
Faktycznie nie wygląda to najlepiej na dziś, ale z oceną poczekałbym do zamknięcia inwestycji.
Casus NavExpert i być może Geewy (nowe szanse, reanimacja) i Auctionaty (kandydat na unicrona) pokazują, że nic nie jest do końca pewne.
Młoddy pamiętasz oczywiście, że Azimo i Marketinvoice są w księgach po cenie zakupu? Choć nt. przychodów Azimo nie można nic znaleźć w necie(ostatnie wiadomości z października o wzroście kwot przesyłanych pieniędzy) to finansowanie faktur przez Marketinvoice wzrosło z 500mln £ do 2,5mld£...
A w pierwszym mamy tzn TechV ma 9% a w drugim 13%. To są kandydaci na jednorożców i wielce prawdopodobne że nimi zostaną już w 2020r...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 maja 2018 21:41

potwierdziles tylko to co napisalem mloddy ze mci ma kiepski portfel inwestycyjny
Oprócz tego pisałeś że MCI ma papierowe zyski, a to już była zupełna nieprawda.

Nie wiem czy ten portfel jest kiepski. Morele chyba zrobią petardę. Więc pomimo wielu lipek może być całkiem nieźle. Na pewno bardzo kiepskie są wyniki ostatnich trzech lat.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 maja 2018 21:47

Młoddy pamiętasz oczywiście
Przede wszystkim pamiętam że NAV ma drugorzędne znaczenie. Dlatego praktycznie przestałem śledzić szczegóły spółek portfelowych. Ino dzisiaj pod wrażeniem wykresu Indes i liry sprawdziłem jakiego rzędu ponosimy straty.

Przede wszystkim interesuje mnie to czy będzie wezwanie na całość ze strony Tomka lub spore zakupy akcji MCI przez EuroV.
Nawet BB niezbyt mnie obchodzi, chociaż jestem ciekaw jego przebiegu. Na przykład tego czy Tomek będzie w nim uczestniczył jako sprzedający podobnie jak to było w trzech poprzednich turach.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 24 maja 2018 00:25

indeks wazony i zmieniany: https://stooq.pl/q/?s=swig80&c=1y&t=c&a=lg&b=0

Cala WGPW (bez NC) niewazony i niezmieniany: https://stooq.pl/q/?s=^_plws&c=1y&t=c&a=lg&b=0

niedawny "guru" robi split w kwartal: https://stooq.pl/q/?s=qrs&c=1y&t=c&a=lg&b=0

no i "cos sie dzieje" od jakiegos czasu ze spoleczkami esbeckiego pomagiera TW "ernesta".

temat tureckiego Indesu jest ciekawy, ale... ;)

tak na moment z "Huston" ;)

EDIT: QRS i TW "Ernest" :oops: maja zwiazek z tlacym sie pozarem niejakiego "Getbacku" - ten pierwszy z pewnoscia jednak nie na tyle, by robic split w kwartal po latach stabilizacji kursu. Inny warty uwagi czynnik to, ze a nuz analitycy (zwlaszca zagraniczni) mowia swoim szefom na ucho, ze rzad RP (oraz poslowie z partii rzadzacej, regularnie, publicznie powtarzajacy jak mantre wersje "dla idiotow") zaczal od jakiegos czasu bezczelnie klamac "prosto w oczy" (w sprawie postulatu** glosnego protestu sejmowego) - a tak sie najczesciej zaczyna (zwykle niewidoczny) poczatek konca i w efekcie wielka niestabilnosc/niepewnosc polityczno-gospodarcza ;)

**nie przypominam sobie, zeby jakikowliek rzad po 1989 roku wykazal az tyle detrminacji o tak male pieniadze (ok 10% "500+") i w tak "chwytajacej za serce" sprawie i to tylko po to, by robic z Polakow idiotow w tak latwym do zrozumienia temacie. Odpuszcze przyklady z wyplatani wynagrodzen pracowniczych w ulgowych przejazdach taxi na terenie NYC, Londynu, Rosji, czy Izraela - by nawiazac (glowne rynki Gett) do tematu MCI ;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8053
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 06:58

Młoddy pamiętasz oczywiście
Przede wszystkim pamiętam że NAV ma drugorzędne znaczenie. Dlatego praktycznie przestałem śledzić szczegóły spółek portfelowych. Ino dzisiaj pod wrażeniem wykresu Indes i liry sprawdziłem jakiego rzędu ponosimy straty.
Też już o tym wiem i pamiętam. Pokazałem, że ten słaby wzrost NAV, o którym wspominasz nie uwzględnia rozwoju dwóch potencjalnych unicornów, które do tej pory nie były przeszacowane.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12565
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 08:41

indeks wazony i zmieniany: https://stooq.pl/q/?s=swig80&c=1y&t=c&a=lg&b=0

Cala WGPW (bez NC) niewazony i niezmieniany: https://stooq.pl/q/?s=^_plws&c=1y&t=c&a=lg&b=0

tak na moment z "Huston"
Gdzie to "Huston" się znajduje? Tworki czy inna placówka? Może zakład półotwarty?
Nikt nie kwestionuje tego że segment sWIG80 łagodnie spada przez ostatnie 14 miesięcy. To oczywiście dodatkowo osłabia kurs MCI, ale na pewno nie jest to główna przyczyna słabości ponieważ inne spółki należące do tego indeksu mają rażąco wyższe wskaźniki c/z. Ergo skończ z tym wariatkowem. Bessa nigdy nie była i nadal nie jest główną przyczyną dyskonta. Podstawowym powodem jest Tomek, jego nieprzyjazne zachowania. Można to nazwać złym wizerunkiem spółki lub jakoś inaczej. Ale właśnie to jest prawdziwy powód mega-dyskonta. Verstehen?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 212 gości