MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 08:55

nic nie jest do końca pewne
I nigdy nie będzie pewne. Właśnie dlatego tak ważny jest czynnik (braku) zaufania do zawiadowcy spółki giełdowej. Łamanie obietnic to najgorszy z możliwych sposobów działania.

REKLAMA


mejs73
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 18 maja 2018 08:45

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: mejs73 » 24 maja 2018 09:32

nic nie jest do końca pewne
I nigdy nie będzie pewne. Właśnie dlatego tak ważny jest czynnik (braku) zaufania do zawiadowcy spółki giełdowej. Łamanie obietnic to najgorszy z możliwych sposobów działania.
Ja tu czegoś młoddy nie rozumiem:
1. Nie masz zaufania do Rozdającego Karty.
2. Uważasz, że działa na niekorzyść pozostałych akcjonariuszy.
3. Przestałeś wierzyć w Jego wiedzę i umiejętności jako managera.
4. Uważasz, że zbyt wiele Jego inwestycji jest nietrafionych.
5. Że Jego dotychczasowe sukcesy to wynik zwykłego szczęścia i fartu.
6. Że nie "czuje" rynku, że ma zły timing.
7. Że nie rozumie prawideł rządzących rynkiem kapitałowym.

To powiedz mi, co tu jeszcze robisz? Zakładając, że masz rację powinieneś uciekać z tej spółki gdzie pieprz rośnie. Przecież oznacza to, że w przyszłości będzie już tylko gorzej. Że wycena spółki przez rynek kapitałowy, która jest oceną perspektyw jej rozwoju będzie systematycznie spadać. Że istnieje duże ryzyko, że NAV jest sporo przeszacowany. A nawet jeżeli nie jest przeszacowany na dzień dzisiejszy to jest mało realne żeby rósł w tempie dla Ciebie satysfakcjonującym. A nawet jeżeli znów szczęście uśmiechnie się do Rozdającego Karty i NAV znów zacznie gwałtownie rosnąć to Ty i inni mniejszościowi udziałowcy *** z tego będą mieli.

Ja nie piszę, że nie masz racji. Może i jest tak jak uważasz. Ale jakbym ja wyciągnął podobne wnioski jak Twoje z tego co się w spółce dzieje, to dawno bym się z niej ewakuował i trzymał się jak najdalej od niej.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 09:38

Łatwe pytanie i prosta odpowiedź.
Cena ucieczki z pokładu.
To prawda że MCI i Tomek okazały się zupełną lipeczką. Jednak ucieczka po 9zł jest skrajnie nieatrakcyjną opcją. Po prostu ta niezbyt dobra spółka kierowana przez kiepskiego managera jest warta dużo więcej niż 9zł. NAV nie jest przeszacowany i prawdopodobnie będzie (słabo) rósł.

Poza tym zostało sporo nadziei związanych z grupą Morele. Ten element portfela świeci jasno, jest duży i może sporo dodać (nawet 5zł do NAV/s na przestrzeni trzech lat).

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 10:01

A nawet jeżeli znów szczęście uśmiechnie się do Rozdającego Karty i NAV znów zacznie gwałtownie rosnąć to Ty i inni mniejszościowi udziałowcy *** z tego będą mieli.
Ta ewentualność bardzo mnie niepokoi. To znaczy w gwałtowne wzrosty NAV to nie wierzę, ale chciałbym dostać przynajmniej obecną jego wartość. Słusznie mi się należy. Wskoczyłem na pokład przy NAV/s=5.x więc za mojej wieloletniej kadencji jako współwłaściciel "zarobiłem" 16zł na papier. Łatwo z tego nie zrezygnuję. A Tomek ma ograniczone prawnie możliwości aby mnie tej kasiory trwale pozbawić.

BTW sporo pokażą najbliższe miesiące; czy próg 66% będzie forsowany czy nie?

BTW2 moje krytyczne uwagi pod adresem Tomka (punkty 1-7) wyostrzyłeś. W retoryce to zrozumiałe, ale nie oddaje dobrze mojego stanowiska. Oczywiście przestałem mu ufać, ale na pewno nie uważam że to co osiągnął jest wyłącznie wynikiem fuksa itd.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 10:36

Łatwe pytanie i prosta odpowiedź.
Cena ucieczki z pokładu.
To prawda że MCI i Tomek okazały się zupełną lipeczką. Jednak ucieczka po 9zł jest skrajnie nieatrakcyjną opcją. Po prostu ta niezbyt dobra spółka kierowana przez kiepskiego managera jest warta dużo więcej niż 9zł. NAV nie jest przeszacowany i prawdopodobnie będzie (słabo) rósł.

Poza tym zostało sporo nadziei związanych z grupą Morele. Ten element portfela świeci jasno, jest duży i może sporo dodać (nawet 5zł do NAV/s na przestrzeni trzech lat).
Przecież wielokrotnie czytałem jak to NAV Cie nie interesuje i nie ma przełożenia na kurs :roll:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 10:39

nic nie jest do końca pewne
I nigdy nie będzie pewne. Właśnie dlatego tak ważny jest czynnik (braku) zaufania do zawiadowcy spółki giełdowej. Łamanie obietnic to najgorszy z możliwych sposobów działania.
Ja tu czegoś młoddy nie rozumiem:
1. Nie masz zaufania do Rozdającego Karty.
2. Uważasz, że działa na niekorzyść pozostałych akcjonariuszy.
3. Przestałeś wierzyć w Jego wiedzę i umiejętności jako managera.
4. Uważasz, że zbyt wiele Jego inwestycji jest nietrafionych.
5. Że Jego dotychczasowe sukcesy to wynik zwykłego szczęścia i fartu.
6. Że nie "czuje" rynku, że ma zły timing.
7. Że nie rozumie prawideł rządzących rynkiem kapitałowym.

To powiedz mi, co tu jeszcze robisz? Zakładając, że masz rację powinieneś uciekać z tej spółki gdzie pieprz rośnie. Przecież oznacza to, że w przyszłości będzie już tylko gorzej. Że wycena spółki przez rynek kapitałowy, która jest oceną perspektyw jej rozwoju będzie systematycznie spadać. Że istnieje duże ryzyko, że NAV jest sporo przeszacowany. A nawet jeżeli nie jest przeszacowany na dzień dzisiejszy to jest mało realne żeby rósł w tempie dla Ciebie satysfakcjonującym. A nawet jeżeli znów szczęście uśmiechnie się do Rozdającego Karty i NAV znów zacznie gwałtownie rosnąć to Ty i inni mniejszościowi udziałowcy *** z tego będą mieli.

Ja nie piszę, że nie masz racji. Może i jest tak jak uważasz. Ale jakbym ja wyciągnął podobne wnioski jak Twoje z tego co się w spółce dzieje, to dawno bym się z niej ewakuował i trzymał się jak najdalej od niej.
Młoddy to ze skrajności w skrajność, jeszcze nie tak dawno spieral się tu ze mną, że on taki uczciwy i ble, ble, ble a teraz znowu w drugą stronę...
Eeee u mnie tylko pkt 1 i 2 więc mogę spokojnie pozostać na pokładzie :oops:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 10:41

Teraz NAV mnie mało obchodzi. Ważniejsze jest forsowanie progu 66%. Ale gdyby się okazało że ten próg forsowany nie będzie to wtedy ponownie zainteresuje mnie NAV.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 10:46

ze skrajności w skrajność, jeszcze nie tak dawno spieral się tu ze mną, że on taki uczciwy i ble, ble
1.Te siedem punktów to nie ja napisałem i wcale się z nimi nie zgadzam. Ująłbym to inaczej.

2.Sytuacja gdy Tomek dotrzymuje obietnic jest skrajnie inna od tej gdy ich nie dotrzymuje. Do końca wierzyłem że dotrzyma Ale przecież teraz po fakcie nie będę twierdził że facet jest słowny.
Gdy zmieniają się fakty to zmieniam zdanie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 11:49

Fakty pozostały niezmiennie, Twoja ocena ich się zmieniła 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 12:39

Fakty pozostały niezmiennie, Twoja ocena ich się zmieniła 8)
Ależ skąd!
Do bardzo niedawna (być może nawet do podania wczorajszych widełek cenowych) można było przypuszczać że BB będzie miał charakter dywidendowy.
Złamanie ważnej obietnicy Prezesa to zmiana sytuacji, zmiana faktów.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 12:51

Fakty pozostały niezmiennie, Twoja ocena ich się zmieniła 8)
Ależ skąd!
Do bardzo niedawna (być może nawet do podania wczorajszych widełek cenowych) można było przypuszczać że BB będzie miał charakter dywidendowy.
Złamanie ważnej obietnicy Prezesa to zmiana sytuacji, zmiana faktów.
Oj pułkowniku, chyba tylko Ty mogłeś tak przypuszczać (bo nie widzialeś wcześniejszych lub znajdowałeś usprawiedliwienia pewnych poczynań), gdyby było inaczej kurs/rynek już by wcześniej reagował. Byłeś osamotniony w swoich przypuszczeniach bo większość odmiennie niż Ty oceniała fakty...
Umaniłeś sobie, że ktoś jest uczciwy i dotrzyma słowa. A to jest odwrotnie. Najpierw trzeba dotrzymać słowa by móc kogoś nazywać uczciwym.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 12:56

Oczywiście że Banan wcześniej niż ja utracił zaufanie do Tomka. To jest jasne.
Natomiast nie wmawiaj mi że nie zmieniły się fakty. Złamanie obietnicy to coś zupełnie innego niż obawy że obietnica będzie złamana.

Złamał dopiero niedawno.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 13:04

Oczywiście że Banan wcześniej niż ja utracił zaufanie do Tomka. To jest jasne.
Natomiast nie wmawiaj mi że nie zmieniły się fakty. Złamanie obietnicy to coś zupełnie innego niż obawy że obietnica będzie złamana.

Złamał dopiero niedawno.
Moim zdaniem wcześniej, dużo wcześniej. Gdy wymyślono konwenanty do obligacji zabraniające wypłaty dywidendy i tłumaczenia że to na żądanie obligatariuszy, które mnie nie przekonuje. Dywidenda powinna być już wypłacona w latach 2011-2016( zgodnie z polityką zresztą widać, że karma wraca i ten kapitał pożałowany na dywidendę dla akcjonariatu wielkiej stopy zwrotu nie przyniósł) wtedy gdy zyski na to pozwalały. Podobnie teraz jest z tym warunkiem, potem wymyślą coś innego jeśli będzie tak jak piszesz że bb stanie się z czasem niemożliwy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12569
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 maja 2018 13:18

Oczywiście że Banan wcześniej niż ja utracił zaufanie do Tomka. To jest jasne.
Natomiast nie wmawiaj mi że nie zmieniły się fakty. Złamanie obietnicy to coś zupełnie innego niż obawy że obietnica będzie złamana.

Złamał dopiero niedawno.
Moim zdaniem wcześniej, dużo wcześniej. Gdy wymyślono konwenanty do obligacji zabraniające wypłaty dywidendy i tłumaczenia że to na żądanie obligatariuszy, które mnie nie przekonuje. Dywidenda powinna być już wypłacona w latach 201-2016 wtedy gdy zyski na to pozwalały. Podobnie teraz jest z tym warunkiem, potem wymyślą coś innego jeśli będzie tak jak piszesz że bb stanie się z czasem niemożliwy.

Twarda i jednoznaczna obietnica dywidendy została złamana dopiero teraz. Wcześniejsze kluczenie w tej sprawie miało inny ciężar gatunkowy. W sprawie kowenantów obligacyjnych prawdopodobnie nie masz racji. Nie zapominaj też o tym że do 2014 roku IRR był bardzo wysoki, co było istotnym argumentem przeciwko dywidendzie. Tym bardziej że to jeszcze nie był LP więc dywidendy niekoniecznie były obowiązkowe.

Moim zdaniem dopiero brak dywidendy w tym roku jest bardzo naganny.
Nie wiem co Tomek wymyśli potem. Teraz kluczowa jest sprawa przekroczenia lub nieprzekroczenia progu 66%.
Jeśli nie przekroczy to BB przestaje być problemem. W przyszłym roku będzie już praktycznie niemożliwy, a dywidendy da się uzyskać nawet bez zgody Tomka. Wystarczy łatwy do uzyskania werdykt sądu.
Jeśli przekroczy to inna i gorsza sytuacja. Przypuszczam że zaraz przekroczy. A jeśli nie zrobi tego podczas obecnego lata to chyba w ogóle nie zrobi.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 maja 2018 13:29

No pewnie, że nie obowiązkowe. Można przedstawić politykę dywidendową na lata 2011-16 i nie wypłacić ani grosza... Nie widzisz podobieństw?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości