MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 11:59

Twoja sprawa. Masz ochotę to pisz na forum, nikt Ci zabronić nie może ale zlituj się i niech to dotyczy MCI a nie tego na co MCI zamienić, wtedy wszyscy będziemy wobec siebie ok.
czuję się jednak reformowalny, akurat ostatni mój wpis dotyczył mci, bo czy: abcd nie jest jego istotnym składnikiem?
ty też, nie wydajesz się kryształowy w swoim postępowaniu, ja jednak szybko zapominam, choć przykre było to, że wyśmiewałeś się ze mnie, że nie puściłem pli powyżej 80 zeta :evil:
ps> obaj, choć mamy inne spółki, to strategię tę samą: LONGTERM 8)
Wyśmiewałem??? Przestań łżeć...
Pisałem Ci na priv, sprzedaj bo jak coś urosło 200% w kilkanaście tygodni na podstawie plotki, to musi być korekta i była, a Ty z zadartym nosem i d.u.p.ą powyżej niego porównywałeś mnie do znanych trollów z forum podłogi i twierdziłeś że robię to z zazdrości.
Jeszcze raz Ci napiszę, chcesz to sobie zamieniaj MCI na Datę, Datę na PLI na co tylko chcesz... Ale swoje rady zostaw dla siebie. Ja gdybym tak doradzał jak Ty brać PLI od 50zł gdy spadło do 25zl to bym się *** pod ziemię zapadł ze wstydu na Twoim miejscu, ale to ja. Ty to jesteś Ty. Jak widać nic Cię to nie nauczyło, bo dalej próbujesz radzić...

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 12:02

1.Wielki popyt 9.72-9.74 się skończył. Czy wróci? Niekoniecznie.

2.Akcjonariusze dopiero teraz, w ostatnim tygodniu podejmują decyzje.

3.Zapisze się wielu chętnych na tomkowe 9.80. Z tym że nie na pewno. Trudno to przewidzieć. Sytuacja jest dynamiczna. Nawet dzisiejszy odpał ABC Daty może mieć znaczenie. Jednak sforsowanie bariery 66% uważam za pewnik. Po prostu nie wiem czy wyląduje na 70% czy na 80%.
Wczoraj było ponad 40k, w czwartek prawie 40k to znacznie więcej niż średni wolumen z ostatniego roku, półrocza i 3 miesięcy.

Edit. Dziś na godz. 12.40 już też ponad 40k...
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018 12:41 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 12:09

A co by było gdyby zapisało się tyle osób, że przekroczyłby 80% i wylądowałby nawet w pobliżu 87-88% ???
Co wtedy?
BB nie wchodzi w grę, tzn wchodzi ale tylko za jakieś grosze. Dywidendy wypłacić nie może ( tzn nie chce bo dyskonto). A przecież jest wyraźnie od 2-4% NAV rokrocznie czy to na dywidendę czy skup akcji własnych. Wycisnąć nie może, bo nie przekroczył 90%. Zdjąć MCI z parkietu też na razie nie...
Co wtedy? Co by wymyślił? Trzeba by było zmienić politykę dywidendową, bo obecna byłaby martwa i nie pasująca do nowej sytuacji w MCI.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 12:19

Od 13.06 do dziś wolumen wyniósł 1.483k akcji w przedziale 9,68-9,78zł. -dzień ogłoszenia wezwania
Od 03.07 do dziś 296k akcji w przedziale 9,72-9,78zł. - dzień pierwszy zapisów

Ktoś to kupił i albo odda w wezwaniu ostatniego dnia gdy nie będzie podbicia ceny, albo potrzyma i odda w bb.

btw. Co do naszej dyskusji, nie wierzę, ze gdy się zacznie bb ktoś odda taniej niż w tym wezwaniu. Jeśli już ktoś zostanie z akcjami to uparciuchy i po 2 miesiącach trzymania dłużej nie oddadzą taniej niż po 9,8zł. Tak więc moim zdaniem bb będzie po 11zł (około).

młoddy
Podporucznik
Posty: 12624
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 14:33

Popyt 9.74 faktycznie wrócił, ale gdy pisałem to zniknął. Nie wiadomo czy aż do 2 sierpnia będzie trwała oferta wyjścia po 9.74-9.76 bez uczestnictwa w procedurze oddania akcji Tomkowi.

Mój prawnik twierdzi że oficjalna polityka 2-4%NAV na BB lub dywidendę wiąże go tak samo jak wcześniejsza jednoznaczna obietnica dywidendy tzn. wcale go nie wiąże. Po prostu zmieni politykę i już. Ewentualnie można to skarżyć do KNF, ale pożytku z tego żadnego nie ma tzn. karę mogą mu wlepić, ale Ty nic z tego mieć nie będziesz.

Nie zapominajmy że jesteśmy w bessie sWIG80 (już siedemnasty miesiąc!) więc wcale nie jest powiedziane że po obecnym wezwaniu kurs MCI pójdzie na dwucyfrówkę. Spokojnie może polecieć na 8.x tym samym umożliwiając BB w cenie poniżej 9.8.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 14:46

Tak mamy bessę poleci na 8 a może i na 7 i po tej cenie zbierze 4mln akcji.
Już wtorek czas wytrzeźwieć panie pułkowniku.
A ja Ci mówię, że będzie blisko 11zł, pomimo bessy. Zresztą co to są bessa 8)

Być może tak jest jak mówi Twój papuga, ale tu już nie będzie tłumaczenia że dyskonto, że konwenanty. Okaże się poprostu zwykłym cwaniakiem bez honoru wg Twoich wartości. Wg moich znacznie gorzej.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 14:49

Popyt 9.74 faktycznie wrócił, ale gdy pisałem to zniknął. Nie wiadomo czy aż do 2 sierpnia będzie trwała oferta wyjścia po 9.74-9.76 bez uczestnictwa w procedurze oddania akcji Tomkowi.
Pewnie ktoś czyta co wypisujesz i robi Ci na złość...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12624
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 15:17

dubel
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018 15:35 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12624
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 15:32

Tak mamy bessę poleci na 8 a może i na 7 i po tej cenie zbierze 4mln akcji.
Już wtorek czas wytrzeźwieć panie pułkowniku.
A ja Ci mówię, że będzie blisko 11zł, pomimo bessy. Zresztą co to są bessa 8)

Być może tak jest jak mówi Twój papuga, ale tu już nie będzie tłumaczenia że dyskonto, że konwenanty. Okaże się poprostu zwykłym cwaniakiem bez honoru wg Twoich wartości. Wg moich znacznie gorzej.
OK. Też spodziewam się 11. Przecież gdybym obstawiał że nadejdzie 8 to wywaliłbym towar i odkupiłbym taniej. Ale niestety ten słaby scenariusz wcale nie jest nietrzeźwy, lecz możliwy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lip 2018 15:58

Boisz się?
Tam w dalszej części posta (przed edycją) nie było nic takiego co można by wykorzystać w sądzie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12624
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lip 2018 18:08

Boisz się?
Tam w dalszej części posta (przed edycją) nie było nic takiego co można by wykorzystać w sądzie.
Jeśli ta zabawa zakończy się tanim wyciskaniem to podejmę kroki prawne (nie tylko w sądzie, także w prokuraturze). W tym kontekście i tak zbyt dużo tu napisałem. Papuga już kilka miesięcy temu zakazał mi pisania czegokolwiek.

BTW oczywiście możemy ustalić że Ty jesteś odważny a ja bojaźliwy. Więc śmiało wal do Prokuratury i zapytaj czy następująca sekwencja jest w porządeczku:
-"miły pan" prezes namawia aby kupować prowadzony przez niego "dobrze performujący fundusz emerytalny" który gdy tylko skończą się kowenanty to będzie "hopefully forever płacił dywidendy".
-"miły pan" publicznie twierdzi że jedyną przyczyną dyskonta jest brak dywidendy i solennie obiecuje walkę z dyskontem
-a potem robi to co robi

Moim zdaniem powyższe to wciąż za mało i nie warto kapować. Lepiej być czujnym i czekać na dalszy bieg wypadków. Ale jeśli ktoś uważa że to już wystarczy to nie wyrażam sprzeciwu.
Natomiast prosiłbym żeby nie realizować groźnego pomysłu Optymistycznego. Proponował informowanie zagranicznych partnerów biznesowych Tomka o tym jak traktuje się tu mniejszościowych akcjonariuszy. To mogłoby zaszkodzić MCI czyli także mnie. Wprawdzie w Rosji i Turcji nikogo by to nie wzruszyło ale w zachodnich krajach nie każdy biznesmen zrozumiałby że mniejszościowych pozbawia się jakichkolwiek korzyści pomimo wieloletnich zysków spółki.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 25 lip 2018 02:10

Wchodze zobaczyc czy jakies nowe wiesci z frontu..a tu znow zaczepki.. :roll: panie pulkowniku - nie klamcie :idea:

Pisalem ze 4 razy, ze hipotetycznie, ze warunkowo, ze jesli :!:

I nie wkrecajcie mnie w tutejsza (bez urazy!) "piaskownice"! Zreszta, tak od konca lata zeszlego roku, zupelnie "nie wykazuje entuzjazmu" co do perspektyw kursowych i nie tylko...

A jesli nie "piaskownice", to dzicinade ze straszeniem TUTAJ co to sie SAMEMU zrobi. To bedzie jak na petrolu.... dobrze jesli nie tak jak z tym rolnikiem organizujacym cos tam na .."bankierze" :lol: ja nie chce kurna nikogo urazac, ale jesli cos mozna ,to cisnac media na zaniepokojenie tym co tu sie MOZE dziac..

Z drugiej strony jakbym nie byl T.Cz., to np ja zwyczjnie bym z takimi "szarpiacymi" mi sie po sadach, poszedlbym z nimi na (cicha(!)) ugode i zwyczjnie wkalkulowal rzucenie jakichs ochlapinkow (dla mnie - jako bogacza) dla tych, ktorzy "probuja gryzc po kostkach"..no ja to i z ...szacunku dla takich!

Mnie zwyczjnie jakis "etyczne" oburzenie bierze, ze JESLI, to taki bedzie jeszcze kurna "gwizdorzyl".. :shock: No ale to JESLI - i niech kalkuluje, ilu ludzi moze poczuc sie zwyczjnie oszukanych i czy warto za takie g..niane dla niego pieniadze! :oops: Kiedy to tak malo wysilku kosztuje "kopiuj - wklej" w meilach (nie dopisze jakich) czy chocby zagooglowanie raz w tygodniu, czy czasem ktos/krosie "nie wylezli z nory" :lol:

P.S. Sekwencja z obietnicami itd - sluszna. Obaiwam sie tylko ( bez zlosliwosci!) ze nie ma zadnego "prawnika" albo nie mial on nigdy do czynienia z realiami w "poskiej rzeczywistosci procesowej".. i bez podtekstow z wojny polsko-polskiej!
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12624
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 09:28

ilus tam ludzi przez nastepne 20 lat bedzie mialo HOBBY pisac (najlepiej po angielsku) co tu zrobil - ona wplywa! Na zwykly rachunek zyskow i strat. Oczywiscie: p o t e n c j a l n i e "zrobil"(!)
Najmocniej przepraszam jeśli w czymkolwiek uchybiłem Dostojnemu Weteranowi, ale to jednak jest groźny pomysł i proszę go nie stosować (przynajmniej dopóki jestem w akcjonariacie).
Oczywiście dostrzegam słowo "potencjalnie", ale przecież wszyscy dobrze wiemy że Tomek już całkiem sporo ruchów nie przynoszących mu chwały wykonał. IMHO to dosyć kompromitujące aby od 11 lat obiecywać dywidendy i .... Albo żeby zapowiadać walkę z dyskontem i .... Albo żeby zachęcać wszystkich do dobrze performującego funduszu emerytalnego i ....

młoddy
Podporucznik
Posty: 12624
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lip 2018 09:57

@ Opty

A propos "polskiej rzeczywistości procesowej" zaiste lekko nie jest i stąd niektórzy mają duże pole do popisu w działaniach kontrowersyjnych lub bardzo kontrowersyjnych.
Właśnie dlatego nie wyrywam się do sądu, lecz grzecznie czekam na dalszy rozwój wypadków. Najbardziej oczywista droga to poczekanie do uchwały o squeeze out, oprotestowanie jej i zaskarżenie ceny wyciśnięcia. Droga realna i z dużymi szansami powodzenia ponieważ:
-zgodnie z orzecznictwem cena rynkowa nie jest jedynym kryterium
-łatwo określić wartość godziwą MCI
-łatwo wykazać że obiecywanie dywidendy plus jej nie płacenie w spółce typu Limited Partner zaniża jej rynkową wartość.

Można też użyć znacznie mniej przyjemnej dla Tomka metody. Otóż od prezesów spółek publicznych oczekuje się że będą dążyli do wzrostu kursu a nie do tego aby tanio spółkę przejmowali. Ergo byłoby zasadne sprawdzenie czy Tomek dokonał należytej staranności w dbaniu o wysoki kurs.
IMHO:
-obiecywanie dywidendy plus nie płacenie jej podważa zaufanie do spółki i obniża kurs
-w ogóle nie płacenie dywidendy w LP znacząco obniża kurs (patrz inne LP)
-warunki G1 mogły obniżać kurs, wieszanie kapitału docelowego z ceną open (zamiast proponowanej >0.9NAV) może obniżać kurs, pożyczanie akcji może obniżać kurs.

BTW Tomek urządził tu taki konflikt interesów że prawdopodobnie nawet sam nie wie czy dokonał należytej staranności. Powinien to rozsądzić ktoś obiektywny, bo nikt nie jest dobrym sędzią we własnej sprawie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8139
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lip 2018 11:07

Boisz się?
Tam w dalszej części posta (przed edycją) nie było nic takiego co można by wykorzystać w sądzie.

BTW oczywiście możemy ustalić że Ty jesteś odważny a ja bojaźliwy. Więc śmiało wal do Prokuratury i zapytaj czy następująca sekwencja jest w porządeczku:
-"miły pan" prezes namawia aby kupować prowadzony przez niego "dobrze performujący fundusz emerytalny" który gdy tylko skończą się kowenanty to będzie "hopefully forever płacił dywidendy".
-"miły pan" publicznie twierdzi że jedyną przyczyną dyskonta jest brak dywidendy i solennie obiecuje walkę z dyskontem
-a potem robi to co robi
Nie jestem odważny, ale jeśli wrzucasz posta a za chwilę go kasujesz to mniemam, że wynikało to z jakiegoś strachu bo temat dyskusji dotyczył tego czego dotyczył.

Nie pójdę na razie nigdzie, bo wg mnie nie będzie wyciskania, bo giełda pomimo pewnych obowiązków, daje możliwość pozyskiwania kapitału niższym kosztem, ale też może a przede wszystkim sprzedaży akcji na górkach chciwej ulicy, a zawiadowca to świetnie wykorzystuje...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości