MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
vetus
Młodszy chorąży

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 06 kwie 2018 14:53

Myślę że wezwanie na te 19 mln akcji może zrobić EuroV. Najnormalniej w świecie sprzeda LifeBrain i ewentualnie trochę Indes. Za te pieniądze spokojnie wezwie na całość akcji MCI tzn.na te należące już do Tomka nie musi ponieważ jest spółką zależną od MCI Management sp.z o.o.

Przygotowania trwają. Tomek uzyskał zgodę KNF na przekroczenie 50% w PEM. To jest niezbędne ponieważ oznacza ponad 50% w MCI TFI i dopiero od tego momentu podfundusz EuroV będzie zależny tak jak należy aby nie musiał wzywać na 100% akcji a jedynie na 35.93%.

Jeśli nie istnieje prawny zakaz nabywania akcji MCI Capital przez fundusz EuroV (a myślę że nie istnieje) to powyższy scenariusz jest logiczny i należy go brać pod uwagę.
To przesiadka na PEM !
:mrgreen:

filozof rynku
Podporucznik

Postautor: filozof rynku » 06 kwie 2018 17:09

No to się Buczkowi dostało:
- Znamy się z Sebastianem Buczkiem, cenimy się, ale jasnym tekstem chcę powiedzieć, że nie będziemy obniżali żadnego oprocentowania. Jeśli magister może dać radę profesorowi, to niech on zacznie wypłacać dywidendę swoim akcjonariuszom, zamiast skupować akcje z pokrzywdzeniem praw mniejszościowych akcjonariuszy. Sebastian Buczek doskonale wie, że brakującym ogniwem naszych dywagacji jest działalność TFI. Współpracujemy natomiast z różnymi TFI. Jego porady odbieram trochę jako końskie zaloty, abyśmy objęli współpracą również Quercus TFI. Jestem otwarty na te zaloty, tylko niech Sebastian Buczek zmieni metody. Dajemy mu bardzo dobre warunki na obligacjach i są one wykupowane w terminie – twierdził Kąkolewski.
http://www.parkiet.com/Wierzytelnosci/1 ... s-TFI.html
:shock: :shock: :shock:

Ciekawe co na to Tomek gdy Seba płacił przecież premię do kursu?
ech ci krętacze...zawsze widzą w tym jakiś interes... :twisted:
cyt
'' Jeśli Sebastian Buczek dalej będzie kontynuował podkopywanie naszej sytuacji płynnościowej będziemy rozpatrywali wystąpienia na drogę sądową bo to zagraża naszym interesom i interesom wielu osób fizycznych – stwierdził Kąkolewski.''

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 06 kwie 2018 18:48

Prawdziwa dywidenda jest trochę lepsza niż dywidendowy BB. Ale chciałbym żebyśmy mieli takie problemy. Wszak tutejszy BB w ogóle nie jest dywidendą. Całkowity brak wypłaty dla akcjonariuszy.
"Wypłata" równoznaczna ze zmniejszeniem udziału w spółce to nie jest dywidenda, lecz sprzedaż. Koniecznym warunkiem dywidendowości BB jest duża premia względem bieżącego kursu. Tylko w takich okolicznościach (prawie) wszyscy akcjonariusze się zapisują i tylko wtedy możemy mówić o ekwiwalencie prawdziwej dywidendy.

BTW ???? Na stronie MCI w zakładce Ogłoszenia Funduszy zniknęły historyczne wyceny certyfikatów. Pozostawiono wyłącznie ostatnią wycenę z końca marca tego roku. Czemu?????

incoqnito
Chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 06 kwie 2018 19:31

Może ze wstydu...

Co do bb...
Ciekawe jakby nazwał to coś co Tomek nazywa substytutem dywidendy w MCI?

optymistyczny
Podporucznik
Kontakt:

Postautor: optymistyczny » 06 kwie 2018 23:59

Prawdziwa dywidenda jest trochę lepsza niż dywidendowy BB. Ale chciałbym żebyśmy mieli takie problemy. Wszak tutejszy BB w ogóle nie jest dywidendą. Całkowity brak wypłaty dla akcjonariuszy.
"Wypłata" równoznaczna ze zmniejszeniem udziału w spółce to nie jest dywidenda, lecz sprzedaż. Koniecznym warunkiem dywidendowości BB jest duża premia względem bieżącego kursu. Tylko w takich okolicznościach (prawie) wszyscy akcjonariusze się zapisują i tylko wtedy możemy mówić o ekwiwalencie prawdziwej dywidendy.
:shock: to przeciez wy tu codziennie pialiscie z radosciu, jak to zarabiacie bo spada - i czym bardziej kurs spadal, tym wiecej zarabialiscie! :idea:
Przeciez latanmi codziennie bebniliscie o jakiejs urojonej "wartosci" (u was to byl ten NAV) i cale pokretne, odjechane rozumowanie opieraliscie na tym bycie ksiegowym :idea:
Dla slabszych: tlukliscie , ze jesli "wartosc" to 20 zl (tzn ten "NAV" - czyli wartosc ksiegowa na akcje- po ludzku) a akcje spolka skupuje (i umarza!) po np 10 to na kazdej akcji jest zarobek 10 zl! Ksiegowo to prawda!
Wiecej :shock: ten zarobek na wartosci urojonej dodaje do... NAVu! Tak ksiegowo przeciez jest!
Pamietam nawet, ze poruszylem wowoczas temat tego zapisu ksiegowego jakim jest NAV, bo kazdy widzi, ze kupujac po 12 (i wtapiajac "w realu") tu sie robi...zyski! I wtapiajc dalej - jescze wiksze zyski bo wieksza roznica o tamte wtopione ( w "realu" - w ksigach jest juz...a zysk!) Czym wiecj kupionych, tym ten NAV bardziej rosnie, co poteguje "zyski"! Tylko co to kurna w ogole jest? :lol:

Mowiac odrobine powazniej (ale tylko odrobine) to kolejny przyklad, jak tu zapisy ksiegowe sa olewane przez rynek. Pamietcie jeszcze Sylurianka i jakies niemozebne pieniadze w zapisach ksiegowych za te (jak sami je nazywaliscie!) "laki pod Czestochowa"? A te wszytkie piachy w Kazachstanie, gdzie czym wiecej wpakowali (na papierze, na papierze... :P) (nomen -oment) " w piach", tym bardziej (o te sume - wzsak to byly "inwestycje" :idea: w aktywach!) tym bardziej rosl tam NAV?! To byly jaja! I cale zaoszczedzone pieniazki oddaliscie tym macherom (pomimo, ze tyle i ja was przestrzegalem i opisywalem mechanizmy) i nawet tego sie po tym nie nauczyliscie?! :lol:

P.S. Nie, zebym sie cieszyl, ale zdumialo mnie, ze latami, codziennnie wciskacie maniakalnie jakies wirtualne swiaty, a pozniej normalnie... zapominacie :shock: czym to tymi latami codziennie oglupialiscie mentalnie- niepelnosprawnych :oops: :lol:

Niemniej - luz! Wszyscy wiemy, ze to zalecona terapia i jakos tam wam widac ta maniakalna pisanina z regularnym powracaniem do tych samych, dawno obalonych, nonsensow - jednak jakos wam w chorobie pomaga! 8)

Poza tym, wystarczy zapytac specjalisty, czy "wujka google", zeby wiedziec, ze histronika poznamy i po tym, ze co jakis czas (najczesciej co noc) wszystko mu sie "resetuje" i wraca on do 100 razy wymyslonego ( i obalonego przez otoczenie, nierozumiejace jego wyjatkowego geniuszu) z nowa werwa! 8)

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 07 kwie 2018 08:24

shock: to przeciez wy tu codziennie pialiscie z radosciu, jak to zarabiacie bo spada - i czym bardziej kurs spadal, tym wiecej zarabialiscie!
Kłamiesz!
Kłamiesz niehonorowo, kłamiesz jak histronik w ten sam sposób co zwykle.
Po co kłamiesz? Przecież podobno chcesz zmniejszyć moją tutaj obecność, a poprzez Twoje kłamstwa ona jest znacząco większa.

Zasadniczo niski kurs MCI nigdy mnie nie cieszył. Był jeden uzasadniony wyjątek - drugie półrocze 2017. Gdy słaby kurs w latach poprzednich był już faktem to opłacało się utrzymać go do momentu wygaśnięcia G1.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 07 kwie 2018 08:41

ze jesli "wartosc" to 20 zl (tzn ten "NAV" - czyli wartosc ksiegowa na akcje- po ludzku) a akcje spolka skupuje (i umarza!) po np 10 to na kazdej akcji jest zarobek 10 zl! Ksiegowo to prawda!
Wiecej :shock: ten zarobek na wartosci urojonej dodaje do... NAVu! Tak ksiegowo przeciez jest!
Pamietam nawet, ze poruszylem wowoczas temat tego zapisu ksiegowego jakim jest NAV, bo kazdy widzi, ze kupujac po 12 (i wtapiajac "w realu") tu sie robi...zyski! I wtapiajc dalej - jescze wiksze zyski bo wieksza roznica o tamte wtopione ( w "realu" - w ksigach jest juz...a zysk!) Czym wiecj kupionych, tym ten NAV bardziej rosnie, co poteguje "zyski"! Tylko co to kurna w ogole jest? :

tu zapisy ksiegowe sa olewane przez rynek
NAV nie jest teorią. Dowód: każdego roku duża część NAV zostaje spieniężona i następnie jest reinwestowana. Odpowiednio 40%, 35% i 25% w latach 2015, 2016 i 2017. Ergo przyrosty NAV są prawdziwymi zyskami a Banan je olewa wcale nie dlatego że podejrzewa ich nieprawdziwość.
Po prostu widzi brak przełożenia tych zysków na korzyści dla mniejszościowych akcjonariuszy. Wystarczyłaby nawet perspektywa przyszłych korzyści dla akcjonariuszy. Jednak zaporowy warunek wypłaty dywidend (oraz nieustający przyrost procentażu udziału Prezesa w spółce) nie daje takiej perspektywy. Brak dywidendy oznacza dla wspólników mniejszościowych brak korzyści ekonomicznych z posiadanych udziałów. Przez to podważa sens inwestowania w mniejszościowe pakiety.

BTW jestem przeciwny temu żeby MCI zarabiało na BB. Niech zarabia na inwestowaniu a nie na krzywdzie mniejszościowych akcjonariuszy poszkodowanych bezdywidendziem. Zarabianie na BB jest autorskim pomysłem Tomka.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 07 kwie 2018 09:49

http://prawobiznesu.com/dlaczego-spolka ... czesc-iii/

Wygląda na to że wystarczy nie być frajerami pogodzonymi z tym że Tomek nigdy nic nie wypłaci aby to skutecznie zmienić. Przez ostatnie 8 lat (2010-17) spółka odnotowała łącznie 15.5zł zysku na akcję. Więc jeśli ktoś ma ochotę zaskarżyć tegoroczną uchwałę o braku dywidendy (o ile taka będzie!) to niemal na pewno wygra to w sądzie.
Tym łatwiej wygra w przyszłych latach gdy prawdopodobnie skumulowany zysk znacznie wzrośnie a Tomek prawdopodobnie zwiększy swój udział korzystając z bardzo niskiego kursu spowodowanego bezdywidendziem.

Osobiście wyrywny nie jestem, ale z drugiej strony niekoniecznie dam się wydymać. Jako współwłaściciel zarobiłem tu te 15.5zł, zarobię jeszcze więcej i zamierzam te moje pieniądze w przyszłości dostać. Mam nadzieję że Tomek nie będzie w tym przeszkadzał i jedynie odkłada moje zwycięstwo w czasie (aby było większe), ale jeśli w przyszłości poczuję się zagrożony to chwycę za broń (prawną). Także dlatego NAV może mieć całkiem praktyczne znaczenie.

optymistyczny
Podporucznik
Kontakt:

Postautor: optymistyczny » 07 kwie 2018 21:14

http://prawobiznesu.com/dlaczego-spolka ... czesc-iii/

Wygląda na to że wystarczy nie być frajerami pogodzonymi z tym że Tomek nigdy nic nie wypłaci aby to skutecznie zmienić. Przez ostatnie 8 lat (2010-17) spółka odnotowała łącznie 15.5zł zysku na akcję. Więc jeśli ktoś ma ochotę zaskarżyć tegoroczną uchwałę o braku dywidendy (o ile taka będzie!) to niemal na pewno wygra to w sądzie.

[dalej tradycyjne robienie kislu w glowach]

Jako współwłaściciel zarobiłem tu te 15.5zł, zarobię jeszcze więcej i zamierzam te moje pieniądze w przyszłości dostać.
to jest nawet lepsze niz gdy ten sam pacjent codziennie obliczal, ilez to zarobi (na tych miliardach potencjalnych beczulek nafty) na petrolu od 19*16= 304 zlotych! 8)

P.S. jesli sie komus moja "monotematycznosc" wyda nudna i nieprzyzwoita :oops: to prosze "brzytwa Ockhama" -> pisal to samo od 304 zl do groszowek i zawsze nie opalacalo mu sie sprzdeac i pisze te same banialuki (zawsze z JESLI - JESLI wyobrazenia histronika sprostaja rzeczywistosci - bagatela! :lol:) i nawala codziennie tutaj. Innych jego wyczynow nie znamy.
Zaloze sie wiec o prawdziwe pieniadze, ze jak zdejma mu to z gieldy, pod kolejnym nickiem zrobi wariatkowo jednego aktora na kolejnej jego wybrance! I to nie jakies zdolnosci prorocze - to "wujek google" o pewnych przymusach tak mocno zaburzonej osobowosci, bo w tej "politycznie poprawnej" kategorii wspolczesna psychiatria klasyfikuje takie chorobowo zaburzone jednostki.
;)

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 07 kwie 2018 22:53

Nie ciskaj się Zakłamańcu.
Po prostu dobrze jest wiedzieć jakie jest orzecznictwo. Sąd Najwyższy orzekł że:
Ważne jest aby wyłączenie prawa do udziału w zysku nie było nadużywane
A podstawową przesłanką skutecznych protestów jest:
Brak wypłacania dywidendy przez kilka lat pomimo osiągania w tym okresie zysku przez spółkę oraz posiadania przez nią wysokich kapitałów własnych
Ponadto dochodzenie takiego prawa jest niedrogie. Wystarczy zdeponować dwa tysiączki złotych.

Ergo to wcale nie jest takie oczywiste że Tomek zrobi tutaj to co będzie chciał. Niewątpliwie może bardzo dużo, ale nie może wszystkiego. Trwałe wyłączenie moich praw do zysków z moich akcji byłoby nielegalne i można się przed tym bronić.

Na przykład mnie pasuje strategia: róbmy jak najszybciej NAV/S>30 i dopiero potem rozdzielajmy zyski. Więc na razie na pewno nie będę nic zaskarżał niezależnie od tego co Tomek postanowi. Jednak w przyszłości jestem otwarty na wszelkie formy skutecznego wyegzekwowania tego co mi się należy. Oczywiście przypuszczam że nie będzie takiej potrzeby gdyż zakładam że do tego czasu Tomek dobrowolnie zacznie płacić dywidendy.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 07 kwie 2018 23:27

wspolczesna psychiatria
Masz jakąś dziwną potrzebę pisania że jestem chory psychicznie. Chyba są jakieś deficyty psychologiczne po Twojej stronie i stąd taka maniakalna potrzeba. Mniejsza o przyczynę. Ustalmy raz na zawsze że jestem ciężko chory psychicznie. Przyznaję się! Nie musisz już brudzić Forum nieustającym pisaniem o tym. To że wszystkie pieniądze straciłem na Petrolu już mamy ustalone. Czemu znowu to piszesz? Czy jesteś histronikiem? Czy nie pamiętasz że już tysiące razy napisałeś o mojej chorobie psychicznej i o tym że przegrałem wszystko co miałem?

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 08 kwie 2018 09:17

Białoczerwony napisał:
na razie wygrywają Ci co trzymają się z daleka
Jest taki jeden co trzyma się blisko i pomimo tego nieustająco wygrywa. Osiem lat temu na koniec 2009 roku posiadał 34.45% akcji MCI a teraz ma 64.07%. Czy za kolejne osiem lat będzie miał 100% i czy dopiero wtedy zacznie płacić dywidendy?
Wątpię abyśmy mieli okazję zadać to podstawowe pytanie. Konferencji wynikowej raczej nie oczekuję. Będzie wyłącznie list Prezesa do akcjonariuszy o słodkich treściach, o tym że MCI jest wspaniałą spółką, wspaniale zarabia i będzie zarabiało jeszcze wspanialej. O tym dla kogo będzie zarabiało zapomni dopisać.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 08:50

Przed nami ostatnie dwa tygodnie cierpliwości. Przypominam że do tego czasu musimy podbijać wątek. Potem to się zobaczy. Może nawet zrezygnujemy z aktywnego wątku i tylko raz na jakiś czas ktoś coś napisze. Opinie mamy wymienione, alternatywne scenariusze przemyślane. Bez nowych wydarzeń nie będzie o czym pisać.

Ale teraz, właśnie w tych dniach Tomek podejmuje decyzje w sprawie dywidend. Więc należy mu przypominać o obietnicach które złożył akcjonariuszom.

vetus
Młodszy chorąży

Postautor: vetus » 09 kwie 2018 09:29

Kapitał opuszcza Turcję, presja na deprecjację TRY rośnie
https://stooq.pl/n/?f=1228112

kebab też w odwrocie
https://www.bloomberg.com/quote/INDES:TI
ABCData dołączyła !
Wszystkie w/w pogłębiają spadki !

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 09:37

I co? Sprowadzą NAV/S z 22zł na koniec 2018Q1 do poziomów poniżej 20zł? Wątpię. Jeśli nawet sprowadzą to na bardzo krótki czas. Zwłaszcza w kontekście rosnącej potęgi Morele przyszłe wzrosty NAV są znacznie bardziej prawdopodobne niż przyszłe spadki NAV.

Prawdziwy problem tkwi tutaj:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dywide ... 81769.html
Zerknij na wskaźniki wycen spółek solidnie płacących akcjonariuszom. Czy są tam podmioty ze wskaźnikiem c/z=2?
W zeszłym roku MCI zarobiło 3zł na papier. Nawet przeznaczenie zaledwie jednej piątej zysku na dywidendę oznaczałoby stopę 0.6/8.6=7% i z całą pewnością radykalnie poprawiłoby kurs.

Przeznaczenie 80% na dalszy rozwój i tylko 20% na dywidendę w niczym nie zakłóciłoby strategii szybkiego rozwoju.

Wróć do „Akcje”