MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 29 lis 2017 10:04

Duzi gracze już znają szczegóły mikrowezwania (wystarczyło wystawić 100 akcji jako próbnik). Kurs jest wyraźnie poniżej 9.8. Ergo była znacząca redukcja. A transakcje pakietowe z poniedziałku prawdopodobnie są częścią (nie całością!) realizacji wezwania. Na przykład mogą być wymianą Tomka z instytucjonalnymi, zaś redukcja dotyczy tylko drobnych.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 29 lis 2017 10:53

W ostatnim wezwaniu po 8,8zł nie było redukcji, a więc kurs powinien być powyżej ceny wezwania wg Twojej logiki... Jednak nie był. Dopiero po 4 dniach od momentu przeniesienia własności akcji poszedł wyżej niż cena wezwania.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 29 lis 2017 11:04


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 29 lis 2017 11:14

wg Twojej logiki
Nie według "mojej" lecz według ogólnie przyjętej logiki.
Inna sprawa że MCI czasem wymyka się jej regułom ;-)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 29 lis 2017 15:05

A propos przyszłości Gett proponuję kilka cytatów z najnowszego numeru miesięcznika "Świat Wiedzy".

W 2030 roku aż 19 na 20 podróży samochodem w USA odbędzie się w elektrycznych pojazdach autonomicznych.

W 2021 roku korzystanie z usług firm oferujących transport ma być w USA aż dziesięciokrotnie tańsze. Nawet używanie już posiadanego pojazdu z silnikiem spalinowym będzie od dwóch do czterech razy droższe niż jeżdżenie wszędzie robotaksówkami.

Obecnie samochody prywatne są używane średnio przez 5% swojego "życia", ale współdzielone pojazdy nowoczesnych korporacji taksówkarskich będą jeździć niemal przez cały czas.

Pojazdy autonomiczne zmniejszą liczbę ofiar wypadków o 95%.

Do 2030 roku liczba produkowanych samochodów spadnie aż o 70%.

Liczba samochodów poruszających się po drogach gwałtownie spadnie.W samych USA w 2030 roku będzie ich zaledwie 44 miliony zamiast obecnych 247 milionów. Aż 60% z nich będzie należało do firm transportowych.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 29 lis 2017 15:12

Incoqnito/Białoczerwony coraz bardziej przechodzi do Bankiera. Dzisiejszy przykład:
-10:04 przedstawiłem hipotezę dotyczącą realizacji mikrowezwania
-dwie godziny później jakiś plagiator Wowa przepisał ją jako swój pomysł na forum Bankiera
-następnie Białoczerwony tam chwali tą koncepcję jako prawdopodobną :lol: a tu mnie za to samo objechał

BTW przez całe lata nawet tam nie zaglądałem, ale pewnego dnia dostałem zapytanie na priv czy piszę jako Białoczerwony na Bankierze i wtedy zajrzałem.

BTW2 jeśli tutaj nikt już pisać nie chce to jako ostatni gaszę światło. Ja nigdzie nie przechodzę. Będę sobie milczał.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 29 lis 2017 15:29

Incoqnito/Białoczerwony coraz bardziej przechodzi do Bankiera. Dzisiejszy przykład:
-10:04 przedstawiłem hipotezę dotyczącą realizacji mikrowezwania
-dwie godziny później jakiś plagiator Wowa przepisał ją jako swój pomysł na forum Bankiera
-następnie Białoczerwony tam chwali tą koncepcję jako prawdopodobną :lol: a tu mnie za to samo objechał

BTW przez całe lata nawet tam nie zaglądałem, ale pewnego dnia dostałem zapytanie na priv czy piszę jako Białoczerwony na Bankierze i wtedy zajrzałem.

BTW2 jeśli tutaj nikt już pisać nie chce to jako ostatni gaszę światło. Ja nigdzie nie przechodzę. Będę sobie milczał.
Objechałem Cię za wyciąganie wniosków z kursu gdyż ostatnio było odwrotnie, a nie za pomysł z pakietówkami od instytucji, który wydaje się sensowny.

Btw nie objechałem tylko zwróciłem uwagę że przy wezwaniu po 8,8 było odwrotnie do Twych założeń...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 29 lis 2017 15:33

Nie odchodzę z powodu nadwrażliwości na Twoją krytykę :lol:
Ale nawet we dwóch nie ma sensu tego prowadzić. Tym bardziej prawie sam nie będę tego robił. Żegnam. Przynajmniej na razie. Jeśli wiosną Forum będzie żywe to wrócę.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 29 lis 2017 15:53

Nie odchodzę z powodu nadwrażliwości na Twoją krytykę :lol:
Kamień z serca, a już mi sumienie ruszyło :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 29 lis 2017 16:03

Luz. W marcu coś napiszę. Wówczas (po ogłoszeniu dywidendy) kurs będzie wynosił około 13zł.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 29 lis 2017 16:58

Wpadnij na koniec roku z wyceną funduszy .

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 29 lis 2017 23:16

Quercus jednak sprzedaje !
:roll:
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... pital-s-a-
Po ilości sprzedanych można wnioskować że była redukcja.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 30 lis 2017 08:58

Tu nie wystarczą trzy miesiące milczenia. Chyba minimum trzy lata potrzebne!

1.Buczek ma napływy. Nie musi sprzedawać, ale chce.
2.On najlepiej ze wszystkich instytucjonalnych zna spółkę i Tomka osobiście. Delikatnie mówiąc nie spodziewa się dywidendy. Z pewnością też nie podziela entuzjastycznych poglądów Incoqnito na temat rychłych solidnych wzrostów NAV/S. Spokojnie wywala po 0.48*NAV.

Ja nie wywalam (bom głupi, nieuleczalny uparciuch), ale na razie się obrażam na spółkę. Przejdzie mi gdy ogłoszą dywidendę.

BTW G1 już praktycznie minęły (tzn. konwersji na pewno nie będzie), wezwania na całość nie będzie (bo gdyby miało być to już by było), jesteśmy blisko poziomu 66%. Ergo nie ma żadnego powodu aby "trzymać kurs na smyczy" jak mawia Inco. Dokończenie BB z pewnością nie jest takim powodem, ponieważ to bardzo drobna suma (jeśli skupią po 12 zamiast po 10 to "stracimy" niecałe 0.04 w NAV/S). Ergo kursu nikt nie trzyma. On jest adekwatny do "wspaniałego" wizerunku MCI i "znakomitych" wyników EuroV i TechV.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2017 19:44 przez młoddy, łącznie zmieniany 2 razy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 30 lis 2017 11:17

@młoddy
Kurs był trzymany mimo wszystko twierdzę, teraz to jest pokłosie tego co Tomek nawyprawiał i jak jest postrzegany...
Pojaw się gdy będą wyceny certyfikatów na 31.12.17 ok?

Przecież oni tu się bawią z nami. Te kupno 100k przez Buczka najdobitniej o tym świadczy, a sprzedaż za chwilkę to potwierdza.

Czyli wg Ciebie dywidendy na 100% już nie będzie?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11546
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 04 gru 2017 18:12

ciekawa różnica wycen netii poza rynkiem i ..wczorajsza rynkowa :oops:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości