MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lut 2018 15:19

minęło 17 lat od debiutu na bananie. Ile jeszcze można zwodzić akcjonariat...
1.Można dowolnie długo.

2.Do wczoraj myślałem że w dalszym BB przeszkodzi bariera 66% oraz niechęć Tomka do BB po wysokich cenach. Dziś mnie olśniło że BB z ceną 30-40% powyżej kursu:
-nie narusza bariery 66%
-jest autentyczną dywidendą
-formalnie zgadza się z oficjalną polityką dywidendową
-może dawać dodatkowe 1-3%IRR dla MCI, co Tomek w prezentacji 2016Q1 przedstawił jako część modelu biznesowego
-jest optymalne dla Zawiadowcy, który prestiżu szuka raczej w wysokim IRR niż w dobrym kursie MCI
-nie jest złe dla innych dłuuugoterminowych, którzy co roku wypłatę z zysku spółki dostaną a kurs nie musi ich frapować (bo przecież nie sprzedają)

3.Pytanie jak zareaguje kurs na BB będący dywidendą?
Na BB nie będący dywidendą zareagował źle. Na klasyczną dywidendę zareagowałby dobrze.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lut 2018 15:47

kiedy tu twardzielom puszcza zwieracze kiedy sie przekonaja ze tomcio ich dymnal na stojaco :lol: :lol: :lol:
Nie puszczą. Laptop my mamy stalowe cojones :lol:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 23 lut 2018 15:49


młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lut 2018 15:58

kiedy tu twardzielom puszcza zwieracze kiedy sie przekonaja ze tomcio ich dymnal na stojaco :lol: :lol: :lol:
Nie puszczą. Laptop my mamy stalowe cojones :lol:
Ja sprzedam dopiero wtedy gdy Czechowicz odejdzie ze spółki. Wówczas będzie dobry kurs.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lut 2018 16:56

Kebab idzie powoli na 20TRY...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lut 2018 18:13

Kebab idzie powoli na 20TRY...
Czy nadal twierdzisz że wywalenie pakietu po 9.7 dwa miesiące temu (i 70% temu) było słusznym posunięciem?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 23 lut 2018 20:56

Kebab idzie powoli na 20TRY...
Czy nadal twierdzisz że wywalenie pakietu po 9.7 dwa miesiące temu (i 70% temu) było słusznym posunięciem?
Tak. Wierzę że wiedzą co robią i widzę jak wzrosły obroty od tamtego momentu. Nie wiesz jak było. Mogło być tak. Zaczniemy kupować z rynku, podbijemy cenę ale musimy coś skubnąć po niżej cenie... Ani Ty ani ja nie wiemy jakie tam są powiązania, wdzięczności, zależności itd.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 23 lut 2018 23:35

Kebab idzie powoli na 20TRY...
Czy nadal twierdzisz że wywalenie pakietu po 9.7 dwa miesiące temu (i 70% temu) było słusznym posunięciem?
Tak. Wierzę że wiedzą co robią i widzę jak wzrosły obroty od tamtego momentu. Nie wiesz jak było. Mogło być tak. Zaczniemy kupować z rynku, podbijemy cenę ale musimy coś skubnąć po niżej cenie... Ani Ty ani ja nie wiemy jakie tam są powiązania, wdzięczności, zależności itd.
Mam całkowicie przeciwne zdanie. W wielkie spiskowe teorie nie wierzę. Za to niska efektywność Tomka i jego ekipy od trzech lat jest standardem.
Zresztą to niekoniecznie ma znaczenie. NAV nie ma związku z kursem i nadal może tak być.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 24 lut 2018 02:28

kiedy tu twardzielom puszcza zwieracze kiedy sie przekonaja ze tomcio ich dymnal na stojaco :lol: :lol: :lol:
Nie puszczą. Laptop my mamy stalowe cojones :lol:
Ja sprzedam dopiero wtedy gdy Czechowicz odejdzie ze spółki. Wówczas będzie dobry kurs.
"Geniusz" (zawsze przez duze "g"!) od tylu lat? :shock:
No, ale tu przez kolejne 100 stron rachowania, czy bedzie tego navu wiecej o 20 groni, czy 70, nie wyjasniono nawet niezwyklego zbiegu okolicznocsci (co do dnia!) z notowaniami/wycena tureckiego INDES-u, wiec tylko mala podpowiedz dla zywicych sie NAV-em: https://wiadomosci.onet.pl/religia/wier ... odu/2d7005 8)

P.S. Za te mega-zastawy Geniusz dalej placi? Poza rechotem z lupkow, ktorym wciskal latami bajeczke o "IV filarze emerytalnym" - po co? Bo "foch" dalej trzyma? O czym opowie teraz i ile bedzie smiechu rynku... ;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lut 2018 09:03

"Geniusz" (zawsze przez duze "g"!) od tylu lat?


mala podpowiedz dla zywicych sie NAV-em


wciskal latami bajeczke o "IV filarze emerytalnym" - po co? Bo "foch" dalej trzyma? O czym opowie teraz i ile bedzie smiechu rynku... ;)
Tomek był geniuszem przez kilkanaście lat, do połowy 2015 roku. Ale już nie jest. Wszak jego wyniki inwestycyjne były znakomite, a od trzech lat są mierne. Słaby okres może się zdarzyć każdemu. Jednak w tym przypadku flałta trwa już zdecydowanie zbyt długo. Zaszła zmiana jakościowa. Tomek utracił zdolność do wybitnego inwestowania. Nie radzi sobie z większym portfelem.


Nie wiem czy ktokolwiek potrzebuje Twoich podpowiedzi. Tym bardziej że trafiasz w pustkę pisząc do żywiących się NAV-em. Już takich nie ma!!! Kiedyś byli, ale się skończyli. Wiele lat (coraz większego!) oderwania kursu od NAV-u zrobiło swoje.
Z drugiej strony każdy MCI-olog nadal musi śledzić NAV, ponieważ od tego parametru zależą wyniki spółki i pośrednio dywidenda z PEM, którego akcje każdy szanujący się MCI-olog posiada.



Bajeczka może być w pewnym sensie prawdziwa. W ogóle warto słuchać Czechowicza dosłownie. Gdy mówił o funduszu emerytalnym to dał do zrozumienia że będzie dobrze, ale ....za kilkadziesiąt lat. Zaś gdy mówił że wysokie dyskonto jest dobre dla inwestorów i że z takim dyskontem lepiej mu się pracuje to każdy się śmiał, a on serio mówił. Wykombinował sobie dodatkowe źródło przyrostu NAV/S i IRR dzięki gigantycznemu dyskontu.

Czy on przyjdzie na konferencję? Na pewno nie ma odwagi odpowiedzieć na prawdziwe pytania akcjonariuszy. Te odczytywane przez Rzecznika są tak wygładzone że wręcz tracą pierwotny sens. Na przykład spróbuj zadać pytanie: Czy uparte uchwalanie kapitału docelowego jest zwykłą głupotą czy świadomym powiększaniem dyskonta? Zobaczysz co Sawulski z tym zrobi.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 lut 2018 10:04

Trochę dziwi ATM.
Zgodnie z prawem po przekroczeniu 90% (co nastąpiło w listopadzie) akcjonariusze mają następujące prawa:
-dominujący może przymusowo wycisnąć resztki akcji po cenie ostatniego wezwania
-drobni mają prawo żądać aby od nich odkupiono akcje po tej cenie.

Więc po co jakieś jelonki wysypują akcje ATM po 8.x lub 9.x skoro mają uprawnienie do tego żeby odkupiono je od nich po 11.5?
Być może formalną przeszkodą jest to że dominator nie jest jeden, jakieś porozumienia itd. Nie wiem.

BTW do poczytania wywiadzik prezia Morele
https://mci.prowly.com/27627-morele-keeps-growing

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 27 lut 2018 11:12

KupiVip słabuje:
http://www.forbes.ru/tehnologii-photoga ... s?photo=11

I na pierwszy rzut oka jest wzrost wyceny i to kilkadziesiąt procent :idea:
http://www.forbes.ru/kompanii-photogall ... 7?photo=16
ale jeśli porównasz ne tyko do roku 2017 ale i 2016r i do wycen w księgach MCI z 2016r to widać, ze najpierw nastąpił ogromny spadek wartości( choć w księgach kwota prawie ta sama) a dopiero potem dużo mniejszy ponowny wzrost wartości.
http://www.forbes.ru/rating-photogaller ... s?photo=14

A więc w 02.2016r było 240mln$ potem w 02.2017r było 97mln$ a teraz w 02.2018r mamy 169mln$.
Słabo to wygląda...

btw. W 2015r KupiVip był wyceniany przez Forbes na 180mln$
http://www.forbes.ru/rating-photogaller ... s?photo=15

@młoddy
Tylko nie pisz mi tu zaraz, że to wina zapaści rosyjskiej gospodarki bo jak widać wyceny konkurencji mogły rosnąć.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 lut 2018 11:48

Tylko nie pisz mi tu zaraz, że to wina zapaści rosyjskiej gospodarki bo jak widać wyceny konkurencji mogły rosnąć.
Napiszę.
W kwitnącej gospodarce znacznie łatwiej osiągnąć sukces.
W upadającej też można, ale udaje się to bardzo nielicznym.
Tomek już dawno nie jest debeściakiem więc na góvvnianym rynku sobie nie poradzi.

BTW nie aż tak słabo KupiVIP wygląda skoro jest mocne odbicie. Inna sprawa że prawdziwe załamanie Rosji nastąpi dopiero za kilka lat gdy 10% nowych aut będzie elektryczna. Wtedy zapanuje powszechne przekonanie że ropa powoli przestanie być potrzebna, Arabusy w panice zwiększą wydobycie żeby nie zostać z niewiele wartym towarem pod piachem i to zbije ceny poniżej rosyjskich kosztów wydobycia.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 27 lut 2018 11:53

Jakie odbicie? Zdechłego kota :oops:
Wyceniany taniej niż w 2015r a i USD w 2015 latał po 3,6-3,9zł a teraz po 3,4zł...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 27 lut 2018 12:00

Jakie odbicie? Zdechłego kota :oops:
Wyceniany taniej niż w 2015r a i USD w 2015 latał po 3,6-3,9zł a teraz po 3,4zł...
Czy ja Tomka chwalę? Lepsze odbicie niż równia pochyła. Tylko tyle.

BTW trzy lata temu bardzo gorąco protestowałem przeciwko inwestowaniu w Rosji. Wtedy Czarek z satysfakcją informował że na okazyjnych warunkach dokupili KupiVip, a Tomek piał z zachwytu na temat ciekawych możliwości w Rosji. Tutejsi Forumowicze na czele z Optymistycznym też mnie skopali i opluli jaki to niby głupi jestem że nie dostrzegam potencjału Rosji.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości