MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 07 gru 2017 10:26

Hmmm. Nie o to chodziło żeby wątek całkowicie zamarł i wylądował na dalekich stronach. Na razie jest potrzebny żeby wypominać/przypominać Tomkowi obietnicę dywidendy.

Cóż, spółka zrobiła się bardzo nudna - stabilna jednocyfrówka od kilkunastu miesięcy więc nie generuje zainteresowania.

Z nowych rzeczy warto zauważyć że uchwalony BB nie może zostać w całości zrealizowany. Pozostało do skupienia 1074k akcji zaś nieprzekraczalny (bez wezwania na całość) limit 66% osiągniemy już po zakupie 1022k.
Ergo sypie się zaporowy warunek (>0.75NAV) wypłaty dywidendy ponieważ skupić można już tylko wartość niecałego 1% NAV podczas gdy zobowiązano się do BB lub dywidend w wysokości 2-4% NAV rocznie. Można to zrealizować jednokrotnie jako BB+dywidenda, a następnie już wyłącznie dywidendą.


BTW buy backiem nie da się zrobić wezwania na całość. Tomek mógłby to zrobić prywatnie. Jeśli da słabą cenę to tylko nieznacznie przekroczy próg 66%. Potem BB mógłby być kontynuowany w kolejnych latach. Chyba nie ma żadnych przeszkód prawnych żeby po skutecznym przekroczeniu progu skupować kilka procent rocznie. Tylko samo pokonanie progu jest obwarowane twardym warunkiem wezwania na wszystkie akcje.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Zwiększenie udziału z 64% na 67% wymaga wezwania na całość.
Zwiększenie udziału z 67% na 70% można zrobić bez problemów.

REKLAMA


vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 07 gru 2017 16:22


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 gru 2017 10:06

DAWAJ DYWIDENDĘ
Obietnice są sprawą honorową i należy ich dotrzymywać. Spokojnie możesz to już teraz ogłosić. Delikatnie mówiąc, nie ma zagrożenia że 17.stycznia kurs przekroczy 14 więc obrona przed konwersją G1 przestała być potrzebna.

Masz z czego więc płać. Tegoroczny zysk netto to około 2.5zł na akcję (mniej niż po trzech kwartałach ponieważ Indes robi to co robi niwelując z nawiązką korzyści ze wzrostu Daty; Windeln też nie pomaga, ale jego wpływ na wyniki jest już bardzo mały). Jeśli na koniec roku dojdzie do znaczących doszacowań w TechV to nawet ze 3.0zł może być. Szału nie ma, ale zyski są ergo dywidenda należy się akcjonariuszom jak psu buda. Przy okazji wskutek marnych wyników inwestycyjnych odpadł argument o wysokim ROI który był podawany jako minus ewentualnej dywidendy. Zresztą nikt nie oczekuje że cały zysk wypłacisz więc jego większość nadal może być reinwestowana.

BTW nie chce mi się pisać, ale postanowiłem że do marca tutejszy wątek MCI będzie bywał na pierwszej stronie. Więc jeśli ta nudna spółka nie skłoni nikogo innego do regularnych wpisów to raz na kilka dni się poświęcę.

BTW2 optymalny scenariusz to dokończenie BB milionowym mikrowezwaniem na przełomie roku i następnie ogłoszenie polityki dywidendowej w połowie stycznia. Niby marzec też może być, ale straszne nudy więc lepiej szybciej się pochwalić że od teraz tu będą dywidendy.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 09 gru 2017 14:42

młoddy
Jesteś trzepnięty myśląc że ktoś z Zarządu lub wątły cię czyta
:lol:

już po przerwie ?!
:mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 gru 2017 14:58

Oczywiście że jestem trzepnięty, ale z zupełnie innego powodu - nadal wierzę w dobrą przyszłość MCI.

Odnośnie (nie)czytania. Na bieżąco prawie na pewno Tomek tego nie czyta. Jednak prawdopodobnie czasem zagląda. Przypuszczam że pierwszą stronę księgi już widział lub niedługo zobaczy. Niech sobie sam przypomni swoje własne obietnice. Facet jest przyzwoity więc spodziewam się że słowa dotrzyma. Moim zadaniem jest sprawić aby nie zapomniał o przyrzeczeniu.

A wszak przemówił:
brak dywidendy to nie jest zamiar zarządu; to były kowenanty wymagane przez naszych inwestorów obligacyjnych

regularna dywidenda - silny czynnik eliminujący dyskonto

BTW Uber utrzyma się w Londynie
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Uber-w ... 60973.html

BTW2 dyktatura dobrze służy tureckiej gospodarce (Indesowi niekoniecznie ponieważ jest importerem) https://www.bankier.pl/wiadomosc/Turcja ... 60974.html

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 11 gru 2017 15:56



1.Buczek ma napływy. Nie musi sprzedawać, ale chce.
2.On najlepiej ze wszystkich instytucjonalnych zna spółkę i Tomka osobiście. Delikatnie mówiąc nie spodziewa się dywidendy. Z pewnością też nie podziela entuzjastycznych poglądów Incoqnito na temat rychłych solidnych wzrostów NAV/S. Spokojnie wywala po 0.48*NAV.
Facet jest przyzwoity więc spodziewam się że słowa dotrzyma. Moim zadaniem jest sprawić aby nie zapomniał o przyrzeczeniu

Buczek wywala gdyż nie spodziewa się dywidendy, bo uważa Tomka za niehonorowego....
Młoddy będzie mu(Tomkowi) przypominał jego obietnicę i spodziewa się dywidendy, bo uważa go za honorowego...


Czyli Tomek ma w głębokim poważaniu najpoważniejszą instytucję z akcjonariatu i wisi mu co o nim myśli jej szef, ale będzie mu zależeć na opinii młoddego z foruma :shock: :shock: :shock:

Za głupi jestem by to zrozumieć :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 11 gru 2017 16:08

1.Buczek sprzedał tylko część swojego pakietu.
2.Buczek może się mylić w sprawie dywidendy. Pomylił się kupując MCI. Być może myli się sprzedając.
3.Robię to co mogę. Oczywiście prawie nic nie mogę, ale akurat przypominanie Tomkowi jego twardej obietnicy jest w moim zasięgu. Więc to robię.

xIaptop
Sierżant
Posty: 40
Rejestracja: 08 gru 2017 15:27

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: xIaptop » 11 gru 2017 16:21

Oczywiście że jestem trzepnięty, ale z zupełnie innego powodu - nadal wierzę w dobrą przyszłość MCI.

Odnośnie (nie)czytania. Na bieżąco prawie na pewno Tomek tego nie czyta. Jednak prawdopodobnie czasem zagląda. Przypuszczam że pierwszą stronę księgi już widział lub niedługo zobaczy. Niech sobie sam przypomni swoje własne obietnice. Facet jest przyzwoity więc spodziewam się że słowa dotrzyma. Moim zadaniem jest sprawić aby nie zapomniał o przyrzeczeniu.

A wszak przemówił:
brak dywidendy to nie jest zamiar zarządu; to były kowenanty wymagane przez naszych inwestorów obligacyjnych

regularna dywidenda - silny czynnik eliminujący dyskonto

BTW Uber utrzyma się w Londynie
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Uber-w ... 60973.html

BTW2 dyktatura dobrze służy tureckiej gospodarce (Indesowi niekoniecznie ponieważ jest importerem) https://www.bankier.pl/wiadomosc/Turcja ... 60974.html
ktory to juz rok opowiadasz o dywidendach a czemu mial by wam tomaszek dac dywidende buhahah wy jestescie od dtego by mu kase dostarczac a nie on wam :lol: :lol: :lol:

leser
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 02 kwie 2008 19:11

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: leser » 11 gru 2017 16:40

1.Buczek sprzedał tylko część swojego pakietu.
2.Buczek może się mylić w sprawie dywidendy. Pomylił się kupując MCI. Być może myli się sprzedając.
3.Robię to co mogę. Oczywiście prawie nic nie mogę, ale akurat przypominanie Tomkowi jego twardej obietnicy jest w moim zasięgu. Więc to robię.
....... w twoim zasięgu jest dać sobie spokój z tą spółką, bo widzę, że zabijanie wolnego czasu "analizą" stanu umysłu i poczynań/niepoczynań p.Tomka zaprowadzi ciebie do jakiegoś zapętlenia, a nawet opętania ......
......... obecnie jesteś na etapie prezentowanym przez śp p.Dziewońskiego ......... obejrzyj dokładnie ......... może coś zrozumiesz ......... dla ułatwienia ........... wylewający to ty, a Tomek to ....... twoja żona ........
........ szczerze pozdrawiam .......... 8)
https://www.youtube.com/watch?v=tybZAyxxqHg
....sarkazm powstał dlatego, że pobicie każdego idioty jest niezgodne z prawem .........

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 11 gru 2017 16:47

ktory to juz rok opowiadasz o dywidendach a czemu mial by wam tomaszek dac dywidende buhahah wy jestescie od dtego by mu kase dostarczac a nie on wam :lol: :lol: :lol:
Nic już nie opowiadam. Moje obecne cele są bardzo ograniczone. Będę przypominał Prezesowi o jego obietnicy. Tylko tyle.

Czemu miałby dać dywidendę?
Powodów może być wiele. Na przykład może chcieć dotrzymać słowa. Ewentualnie może się obawiać że ktoś (bynajmniej nie ja) się wkvrwi i prześle wypowiedź Tomka do KNF. Wszak obietnica wypłaty dywidendy była cenotwórcza i jej niedotrzymanie może być uznane za wprowadzenie w błąd. Ktoś w wyniku takiego wprowadzenia w błąd mógł kupić/nie sprzedać akcje i ponieść z tego tytułu szkodę majątkową. Gdy jest sprawca szkody to możliwe są roszczenia prawne.

Nie zapominaj też że dwie trzecie dywidendy trafiłoby do Tomka. Poza tym trudno o dalszy BB w sytuacji gdy prawie sięgamy limitu 66%.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 11 gru 2017 16:51

1.Buczek sprzedał tylko część swojego pakietu.
2.Buczek może się mylić w sprawie dywidendy. Pomylił się kupując MCI. Być może myli się sprzedając.
3.Robię to co mogę. Oczywiście prawie nic nie mogę, ale akurat przypominanie Tomkowi jego twardej obietnicy jest w moim zasięgu. Więc to robię.
....... w twoim zasięgu jest dać sobie spokój z tą spółką
Akurat to jest poza moim zasięgiem. Jestem bardziej uparty niż osioł.

BTW nawet gdybym nie był tak uparty to i tak zaczekałbym przynajmniej do marca żeby się przekonać jak to będzie z tą dywidendą.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 11 gru 2017 17:21

1.Buczek sprzedał tylko część swojego pakietu.
2.Buczek może się mylić w sprawie dywidendy. Pomylił się kupując MCI. Być może myli się sprzedając.
3.Robię to co mogę. Oczywiście prawie nic nie mogę, ale akurat przypominanie Tomkowi jego twardej obietnicy jest w moim zasięgu. Więc to robię.
....... w twoim zasięgu jest dać sobie spokój z tą spółką
Akurat to jest poza moim zasięgiem. Jestem bardziej uparty niż osioł.

BTW nawet gdybym nie był tak uparty to i tak zaczekałbym przynajmniej do marca żeby się przekonać jak to będzie z tą dywidendą.
Gdyby Seba zapytał się zawiadowcy wprost, będziesz płacił już w 2018 r czy jeszcze nie, to jak myślisz, czy usłyszałby odpowiedź? I jaką?
Sprzedał część bo nie ma możliwości sprzedaży całego pakietu (na rynku kurs by uwalił do 5zł, po za nim nie ma komu, nikt normalny nie chce a Tomek już nie może bez wezwania)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 11 gru 2017 17:31

Teoretycznie Tomek nie może powiedzieć więcej Sebie niż Tobie.
Praktycznie to nie wiemy jakie są obecnie ich relacje. Kiedyś były dobre, lecz Tomek nierzadko skłóca się z partnerami. Więc nie wiemy jak jest teraz.

Poza tym Seba może oceniać że tutaj nawet dywidenda (zwłaszcza niewysoka) nie pomoże, ponieważ wyniki EuroV i TechV są zbyt słabe.

IMHO dywidenda będzie, ale właśnie niewysoka.

BTW lepsze jest wrogiem dobrego. Jeśli Seba upatrzył sobie spółkę której przyszłość lepiej ocenia to może pozbywać się MCI nawet spodziewając się jego wzrostu.
Poza tym Seba prawdopodobnie stosuje żelazne zasady inwestycyjne. Więc jeśli coś dłuższy czas nie rośnie to się takiego towaru pozbywa nie wchodząc w szczegóły.

BTW2 tak czy siak rejteradę Buczka uważam za bardzo złą wiadomość

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 11 gru 2017 18:46

Teoretycznie Tomek nie może powiedzieć więcej Sebie niż Tobie.
W jakim Ty świecie żyjesz??? Przecież to banan!!!
Praktycznie to nie wiemy jakie są obecnie ich relacje. Kiedyś były dobre, lecz Tomek nierzadko skłóca się z partnerami. Więc nie wiemy jak jest teraz.

Poza tym Seba może oceniać że tutaj nawet dywidenda (zwłaszcza niewysoka) nie pomoże, ponieważ wyniki EuroV i TechV są zbyt słabe.
Są to czas przeszły. Czas przyszły to może być inna bajka...

IMHO dywidenda będzie, ale właśnie niewysoka.
BTW lepsze jest wrogiem dobrego. Jeśli Seba upatrzył sobie spółkę której przyszłość lepiej ocenia to może pozbywać się MCI nawet spodziewając się jego wzrostu.
Poza tym Seba prawdopodobnie stosuje żelazne zasady inwestycyjne. Więc jeśli coś dłuższy czas nie rośnie to się takiego towaru pozbywa nie wchodząc w szczegóły.
Dobre obligi są lepsze niż akcje MCI :lol: :lol: :lol:
BTW2 tak czy siak rejteradę Buczka uważam za bardzo złą wiadomość
A tutaj pełna zgoda.Tylko ciekawe co tak naprawdę jest powodem jego ucieczki...


Z 2016r od Quercusa:
MCI Capital

Spółka dość oryginalna jak na polskie warunki. Jest mocno nielubiana przez inwestorów i dlatego notowana z dużym dyskontem do wartości aktywów netto (P/NAV to 0,55). W politycznej zawierusze nie może się przebić, ale wydaje nam się, że w którymś momencie skup akcji własnych doprowadzi w końcu do wzrostu ceny. Obecna wycena jest bardzo atrakcyjna, spółka musi po prostu poczekać na swój moment
Ani słowem o wynikach przeszłych ani przyszłych... raczej o dyskoncie ( obecnie mamy jeszcze większe a i skup zakończony)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 12 gru 2017 09:31

Teoretycznie Tomek nie może powiedzieć więcej Sebie niż Tobie.
W jakim Ty świecie żyjesz??? Przecież to banan!!!
wyniki EuroV i TechV są zbyt słabe.
Są to czas przeszły. Czas przyszły to może być inna bajka...
1.Nie pajacuj. Wszak wyraźnie napisałem że teoretycznie.

2.To Ty żyjesz w dziwnym świecie spodziewając się znakomitych przyszłych wyników. Wciąż nie przyjmujesz do wiadomości że talent Czechowicza wygasł wraz ze wzrostem aktywów pod zarządzaniem. On potrafił dowodzić małym portfelem, dużym nie potrafi.
Lepiej twardo stąpać po ziemi i oczekiwać bardzo umiarkowanych wzrostów NAV/S.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: awaria_pociągu, indiana_jones i 155 gości