MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
Sewersp10
Kapral

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Sewersp10 » 14 cze 2018 09:09

Jeśli wczoraj nie kupował Tomek, to można założyć, że sporo osób wieży w to, że jeszcze teraz warto.

Sewersp10
Kapral

Postautor: Sewersp10 » 14 cze 2018 09:41

Bo chyba nikt nie ma tak niskich spread-ów, że warto kupować po 9,7 pod wezwanie?????

Jerubaaal
Sierżant

Postautor: Jerubaaal » 14 cze 2018 09:46

Tomek w trakcie wezwania to chyba nie ma prawa kupować akcji. On cwaniakuje, ale pilnuje żeby prawa nie łamać

incoqnito
Chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 10:05

Będzie ubaw po pachy gdy nawet 66% procent nie przekroczy tym wezwaniem

Jerubaaal
Sierżant

Postautor: Jerubaaal » 14 cze 2018 10:11

On się zabezpieczył na wszystkie okazje. Jakby co może przedłużyć wezwanie i nieco podwyższyć cenę

incoqnito
Chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 10:29

Do 70dni może przedłużyć, ale mi chodzi o pierwszą cenę i pierwszy termin.

Maq
Sierżant

Postautor: Maq » 14 cze 2018 10:40

Arka i Quercus mają jeszcze jakieś resztki MCI Capital? Bo jeśli tak, to obawiam że oni mogą wykorzystać okazję do wyzbycia się resztek i tym samym próg 66% zostanie przekroczony bez problemu. W końcu już wcześniej robili pakietówki i odpowiadali na wezwania przy podobnych cenach. Z tego co pamiętam byli też inni akcjonariusze intystucjonalni którzy nigdy nie przekroczyli 5%, ale wystarczy że jeden czy dwóch odpowie na wezwanie i próg pokonany. Dla nich to drobny ułamek portfela i możliwe że będą chcieli wykorzystać okazję do wyzbycia sie gniota.

Nasza postawa ma tutaj niewielkie znaczenie, możemy czuć się oszukani niskim kursem i wieloletnim zwodzeniem Czechowicza, sam mu nie zamierzam teraz oddawać, za długo tutaj jestem aby nagle odpuścić. Dla Czechowicza najwazniejsze jest przekroczenie progu, tyle lat dołował kurs, to i nadal będzie próbował to kontynuować jednocześnie spokojnie skupując akcje za pieniądze MCI Capital, ale już bez konieczności ogłaszania wezwania na całość.
Ale fakt faktem mimo zanotowanego zysku, drugi raz bym już nie wszedł do tego samego bagna (MCI Capital).

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:25

Nie szalej ze scenariuszami życzeniowymi. Potem Dostojny Weteran kłamliwie przypisuje je mojej skromnej osobie. On słabo kojarzy i raz nas rozróżnia a innym razem myli.

Ad rem. Nie ma takiej opcji żeby próg nie został przekroczony. Albo to odbędzie się naturalnie albo już jest umówiony posiadacz miliona akcji który je odda w wezwaniu albo cena wezwania zostanie odrobinę podwyższona. Ale próg na pewno zostanie przekroczony. Tomek nie po to skombinował 186 baniek gotówki na dwumiesięczny depozyt wezwania, nie po to błaźni się przed obligatariuszami wzywając na całość oficjalnie z zamiarem przejęcia 100%, aby to było na darmo.

incoqnito
Chorąży sztabowy

Postautor: incoqnito » 14 cze 2018 11:27

Nie szalej ze scenariuszami życzeniowymi. Potem Dostojny Weteran kłamliwie przypisuje je mojej skromnej osobie. On słabo kojarzy i raz nas rozróżnia a innym razem myli.

Ad rem. Nie ma takiej opcji żeby próg nie został przekroczony. Albo to odbędzie się naturalnie albo już jest umówiony posiadacz miliona akcji który je odda w wezwaniu albo cena wezwania zostanie odrobinę podwyższona. Ale próg na pewno zostanie przekroczony. Tomek nie po to skombinował 186 baniek gotówki na dwumiesięczny depozyt wezwania, nie po to błaźni się przed obligatariuszami wzywając na całość oficjalnie z zamiarem przejęcia 100%, aby to było na darmo.
Toć napisałem wyraźnie pierwszy termin i pierwsza cena...
btw.
Jak on nas może mylić skoro ja szeregowy a Ty pułkownik??? 8)

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:32

Ale fakt faktem mimo zanotowanego zysku, drugi raz bym już nie wszedł do tego samego bagna (MCI Capital).
Święte słowa. Chyba prawie wszyscy tak uważamy. I to jest oznaka prawdziwej kompromitacji Czechowicza. Wstyd!!!

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:35

Toć napisałem wyraźnie pierwszy termin i pierwsza cena...
btw.
Jak on nas może mylić skoro ja szeregowy a Ty pułkownik??? 8)
On nawet myli siebie samego ze mną. Przykładowo wydaje mu się że od lat ostrzegał przed tym że wizerunek giełdowy MCI jest do bani, a niektóre zagrania prezesa są nieakceptowalne.

Sewersp10
Kapral

Postautor: Sewersp10 » 14 cze 2018 11:41

Ja też mam taką nadzieje, że teraz nie oddadzą takiej ilości. Tym bardziej, że jest szansa sprzedać niewiele taniej, bez zbędnych ceregieli z odpowiadaniem na wezwanie. Instytucjonalnych nie podejrzewam o lekkomyślność i jak będzie możliwość, też będą chcieli wyciągnąć trochę więcej - zwłaszcza po tylu latach trzymania.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:45

Nasza postawa ma tutaj niewielkie znaczenie.
Postawa drobnicy faktycznie niewielkie, ale postawa finansowych ma duże znaczenie. Jak najbardziej mogą się postawić temu panu i powstrzymać jego niesympatyczne zachowania.

Nawet Ty możesz zarządzić dywidendę w MCI. Wysoką!
W tym roku to już za późno bo nie zapisaliśmy się na WZA, ale w przyszłym roku będzie nawet lepsza okazja, argumenty dużo mocniejsze. Wystarczy oprotestować i zaskarżyć uchwałę o podziale zysku. Następnie deponujesz dwa tysiące złotych w sądzie i masz 99% szans na to że sąd nakaże Tomkowi płacić dywidendy. Po wygranym procesie te dwa koła oddają Ci z powrotem.

Gdy sąd dostanie obraz spółki która od osiemnastu lat ma zyski i nie płaci dywidend plus niezadowolony akcjonariusz mniejszościowy to orzecznictwo jest oczywiste.

młoddy
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: młoddy » 14 cze 2018 11:53

Ja też mam taką nadzieje, że teraz nie oddadzą takiej ilości. Tym bardziej, że jest szansa sprzedać niewiele taniej, bez zbędnych ceregieli z odpowiadaniem na wezwanie. Instytucjonalnych nie podejrzewam o lekkomyślność i jak będzie możliwość, też będą chcieli wyciągnąć trochę więcej - zwłaszcza po tylu latach trzymania.
Też tak przez moment myślałem, ale ci obecni nabywcy akcji będą się zapisywali na wezwanie. Oni spekulują że cena wezwania zostanie poprawiona (wtedy zarobią) ale jeśli tak się nie stanie to też oddadzą (bez strat). Dla nich fajny układ - albo zarobią albo nie stracą. Ale suma summarum ten obecny obrót wcale nie zmniejsza liczby akcji chętnych do odpowiedzi na wezwanie.

lukas85
Sierżant

Postautor: lukas85 » 14 cze 2018 12:03

Nasza postawa ma tutaj niewielkie znaczenie, możemy czuć się oszukani niskim kursem i wieloletnim zwodzeniem Czechowicza, sam mu nie zamierzam teraz oddawać, za długo tutaj jestem aby nagle odpuścić. Dla Czechowicza najwazniejsze jest przekroczenie progu, tyle lat dołował kurs, to i nadal będzie próbował to kontynuować jednocześnie spokojnie skupując akcje za pieniądze MCI Capital, ale już bez konieczności ogłaszania wezwania na całość.
Tak samo to widzę. Zysk jest, ale duży niesmak wywołany działaniami (a czasami ich brakiem) TCz, bo jestem przekonany, że przy innym zachowaniu wszechmogącego cena akcji byłaby na zupełnie innym poziomie. Zobaczymy jak się rozwinie obecne wezwanie jak i kolejne BB, ale nie liczę na jakieś mocne przebicie ~11-12 PLN. Dla mnie stracił on już kompletnie zaufanie i nieuchronnie dołącza do kategorii biznesowych cwaniaków. Jeszcze nie tak dawno rozważałem kupno jego certyfikatów, może obligacji. Teraz wybór jest prosty, instrumenty za którymi stoi będę omijał. Nie łudzę się, że go to w ogóle interesuje, bo co mu tam po takim planktonie, ale na pewno sentyment który kreuje wokół siebie nie będzie pomagał w kolejnych biznesach (oczywiście jest szansa przejęcia aktywów za <50% wartości to zapewne ma gdzieś sentyment...)

Wróć do „Akcje”