MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 21:12

Skąd ta pewność co do ceny wyciskania?
Zero pewności. Przyszłość pełna przygód. Ale jedyną logiczną konsekwencją dotychczasowych działań Tomka będzie albo squeeze out albo pozostawienie kilku procent akcji w obrocie giełdowym. W obu przypadkach Tomek nie ma pełni władzy.

Jeśli zrobi wyciśnięcie to zaskarżenie proponowanej przez niego ceny jest oczywistością. Czyli de facto sąd ją ustali. Na pewno powoła biegłego do wyceny. A tutaj łatwo się wycenia core biznes, łatwo też udowodnić że szefunio produkował dyskonto (wszystko jedno czy celowością działań czy nieporadnością) więc cena giełdowa niewiele ma do rzeczy. Obstawiam że werdykt będzie NAV/s.

Jeśli pozostawi niepłynne MCI na giełdzie to albo będzie płacił dywidendy albo po naszej interwencji sąd mu nakaże ich płacenie. Czyli będzie płacił.


Sytuacja jest specyficzna, ale generalnie nie wygląda źle.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 21:19

Na jego miejscu* jak najdalej jechałbym z BB. Nawet do 95% lub więcej w zależności jak długo udałoby się utrzymać duże dyskonto. A następnie zrobiłbym wyciskanie po 0.85NAV licząc na to że taka cena przejdzie.

*na jego miejscu i z jego mentalnością; bo normalnie na jego miejscu to dotrzymałbym słowa, płacił obiecane dywidendy i naprawdę walczył z dyskontem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 sie 2018 09:37

Przypominam że uchwalony tegoroczny BB może się w ogóle nie odbyć. Wszak skup będzie do 50mln złotych czyli np. zero złotych wypełnia warunki uchwały. Jednak IMHO skup będzie i to w wielkości maksymalnej. Prawdopodobnie po cenie 10.5. Być może po 11.0. To 4.5-4.7mln akcji.
Ergo po udanym BB Tomek będzie miał 78-79% akcji.

Oczywiście wciąż pozostał cień szansy na to że Tomek nie będzie dążył do przejęcia całości a jego główną intencją jest podkręcanie NAV/s. W tym wariancie zrobi wezwanie na 2.3mln akcji a drugie tyle sam sprzeda w pakietówce. Tak już robił wcześniej i ma na to zgodę KNF. Wówczas miałby "tylko" 73.8% akcji. Plus 25 baniek gotówki, których być może pilnie potrzebuje, ponieważ finansowanie MCI Management zrobiło się bardzo lewarowane.

Załóżmy roboczo że BB2019 będzie na 5mln akcji i BB2020 na 4mln. Jeśli Tomek nie będzie podczas nich sprzedawał to osiągnie za rok 87.6% a za dwa lata 96.5%. Gdyby brał udział to odpowiednio za rok 76.5% a za dwa lata 79.2%. To robiłoby różnicę więc z ciekawością czekam na BB2018.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 sie 2018 09:50

Jeśli 96.5% to prawdopodobnie najpierw dobrowolne wezwanie na całość ze stosunkowo atrakcyjną ceną np. 0.7NAV przy kursie 0.6NAV. Wejście tym na poziom około 98% i dopiero wtedy squeeze out. Być może próba Tomka po 0.7NAV i korekta sądu na 1.0NAV. Niezbyt bolesne dla Dominatora jeśli za 2% akcji będzie musiał zapłacić godziwą cenę, pozostałe 60% przytulając po dużej taniości (miał kiedyś tylko 38% akcji MCI; kupując 62% zrobi dobry interes gdy 60% będzie w "okazyjnej" cenia a tylko 2% po normalnej).

Ewentualnie 96.5% może oznaczać zakończenie skupów, pozostanie na giełdzie celem taniego finansowania przez obligacje. Ale niezbyt w to wierzę ponieważ wątpię żeby obligatariusze dawali istotny upust w zamian za niepłynne pozostanie na GPW. Już prędzej uwierzę w to że Tomek idzie tylko na 80% tzn. że będzie oddawał podczas BB.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 10:10

Wyszli z Turcji? gdzieś mi chyba to umknęło...
ATM przecież to ustawka
Turcja sama wychodzi. Nie udawaj że tego nie rozumiesz.
Nic mi nie wiadomo ani o ustawce na ATM ani o manipulacjach kursem MCI (o których piszesz na Bankierze). Doprawdy nie sądzę żeby Tomek posuwał się do przestępstw kryminalnych.
Nic takiego nie napisałem. Napisałem, że kurs jest przygotowany do bb, a to różnica.Najpierw przypisujesz mi że jestem Kukizowcem, potem PiSowcem, ostatnio że *** a teraz że pomawiam Tomka o działania kryminalne. Albo naprawdę jest jak twierdzi Laptop pracujesz dla MCI albo jesteś ślepy...
Dobrze wiesz że w polskim stanie prawnym i przy ślepym KNF takie rzeczy są nie do udowodnienia 8)
Powiedz mi gdzie jest 200k akcji, które zostały pożyczone w ramach porządków grupy? Jeszcze sprzątają że nie oddali czy zginęły? Kto wczoraj wystawiał zlecenia po 4-5k akcji? Założysz się, ze przed ogłoszeniem bb lądujemy poniżej 9zł a nawet poniżej 8,5zł?
O tym czy ktoś się posuwa do przestępstw kryminalnych to decyduje sąd a Ty dowiadujesz się najczęściej z prasy lub TV no chyba że rzeczywiście pracujesz dla MCI i stąd takie zdziwienie że nic Ci nie wiadomo? Po tylu wałach na bananie, kto został uznany przestępcą??? Gdyby Polska to był kraj prawa to co najmniej kilkunastu cwaniaków różnej maści by siedziało i to długo...
Wymienić CI spółki czy sam się domyślisz?

Skoro te akcje nie wróciły i nie wiadomo kto je pożyczył i w jakim celu, to mam prawo podejrzewać po tych wszystkich zagrywkach wodza że zostaną/zostały użyte w jakimś celu i raczej przeciwko mnie...
Co tu Cię dziwi ???

Zapytam wprost pracujesz dla Tomka?
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018 10:17 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 10:14

Na jego miejscu* jak najdalej jechałbym z BB. Nawet do 95% lub więcej w zależności jak długo udałoby się utrzymać duże dyskonto. A następnie zrobiłbym wyciskanie po 0.85NAV licząc na to że taka cena przejdzie.

*na jego miejscu i z jego mentalnością; bo normalnie na jego miejscu to dotrzymałbym słowa, płacił obiecane dywidendy i naprawdę walczył z dyskontem.
Komu i w jaki sposób miałoby to się udać? Zarzucasz mi coś co tu sam sugerujesz... Bo gdyby było napisane dyskonto utrzymałoby się to co innego, a Ty wyraźnie sugerujesz że coś ma się udać.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 sie 2018 10:17

Wyszli z Turcji? gdzieś mi chyba to umknęło...
ATM przecież to ustawka
Turcja sama wychodzi. Nie udawaj że tego nie rozumiesz.
Nic mi nie wiadomo ani o ustawce na ATM ani o manipulacjach kursem MCI (o których piszesz na Bankierze). Doprawdy nie sądzę żeby Tomek posuwał się do przestępstw kryminalnych.
Nic takiego nie napisałem. Najpierw przypisujesz mi że jestem Kukizowcem, potem PiSowcem, ostatnio że *** a teraz że pomawiam Tomka o działania kryminalne. Albo naprawdę jest jak twierdzi Laptop pracujesz dla MCI albo jesteś ślepy...
Dobrze wiesz że w polskim stanie prawnym i przy ślepym KNF takie rzeczy są nie do udowodnienia 8)
Powiedz mi gdzie jest 200k akcji, które zostały pożyczone w ramach porządków grupy? Jeszcze sprzątają że nie oddali czy zginęły? Kto wczoraj wystawiał zlecenia po 4-5k akcji? Założysz się, ze przed ogłoszeniem bb lądujemy poniżej 9zł a nawet poniżej 8,5zł?
O tym czy ktoś się posuwa do przestępstw kryminalnych to decyduje sąd a Ty dowiadujesz się najczęściej z prasy lub TV no chyba że rzeczywiście pracujesz dla MCI i stąd takie zdziwienie że nic Ci nie wiadomo? Po tylu wałach na bananie, kto został uznany przestępcą??? Gdyby Polska to był kraj prawa to co najmniej kilkunastu cwaniaków różnej maści by siedziało i to długo...
Wymienić CI spółki czy sam się domyślisz?

Skoro te akcje nie wróciły i nie wiadomo kto je pożyczył i w jakim celu, to mam prawo podejrzewać po tych wszystkich zagrywkach wodza że zostaną/zostały użyte w jakimś celu i raczej przeciwko mnie...
Co tu Cię dziwi ???

Zapytam wprost pracujesz dla Tomka?
Napisałeś. https://www.bankier.pl/forum/temat_re-n ... 42207.html
Zaś Twoje pytanie o moją pracę dla Tomka świadczy wyłącznie o tym że jesteś dzisiaj niedysponowany intelektualnie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 10:23

Napisałem o zagrywkach na kursie i o wystawianiu na kupnie i sprzedaży po kilka kilo akcji. Myślisz, że nie wiem co napisałem?

Wg Ciebie być może jestem niedysponowany. Wskaż mi przypadek, gdy ktoś karnie odpowiedział za machlojki na GPW? Moze panowie z Ganta? A może Petrola? A może IDM czy CEDC( tu również powinien beknąć ktoś z KNF)? Wymieniać dalej?
Być może mi umknął jakiś wyrok, więc proszę wskaż.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 10:29

Na jego miejscu* jak najdalej jechałbym z BB. Nawet do 95% lub więcej w zależności jak długo udałoby się utrzymać duże dyskonto. A następnie zrobiłbym wyciskanie po 0.85NAV licząc na to że taka cena przejdzie.

*na jego miejscu i z jego mentalnością; bo normalnie na jego miejscu to dotrzymałbym słowa, płacił obiecane dywidendy i naprawdę walczył z dyskontem.
Komu i w jaki sposób miałoby to się udać? Zarzucasz mi coś co tu sam sugerujesz... Bo gdyby było napisane dyskonto utrzymałoby się to co innego, a Ty wyraźnie sugerujesz że coś ma się udać.
Powtórzę pytanie. Komu i w jaki sposób miałoby to się udać?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 sie 2018 10:30

Na jego miejscu* jak najdalej jechałbym z BB. Nawet do 95% lub więcej w zależności jak długo udałoby się utrzymać duże dyskonto. A następnie zrobiłbym wyciskanie po 0.85NAV licząc na to że taka cena przejdzie.

*na jego miejscu i z jego mentalnością; bo normalnie na jego miejscu to dotrzymałbym słowa, płacił obiecane dywidendy i naprawdę walczył z dyskontem.
Komu i w jaki sposób miałoby to się udać? Zarzucasz mi coś co tu sam sugerujesz... Bo gdyby było napisane dyskonto utrzymałoby się to co innego, a Ty wyraźnie sugerujesz że coś ma się udać.
Tomek buduje dyskonto dzięki temu że nie płaci dywidend w Limited Partnerze. Wzmocnił ten efekt obiecując dywidendy i nie dotrzymując tej obietnicy. Ja opisuję fakty. On to naprawdę robi. Czy to legalne? Chyba tak, ponieważ trudno byłoby mu udowodnić że tymi działaniami celowo zwala kurs. Broniłby się nieporadnością tzn. stara się ale mu nie wychodzi, cały rynek polskich akcji słaby itd.

Natomiast jeśli masz uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa manipulacji kursem MCI poprzez zbijanie ceny na zlecenie Tomka w okresie zamkniętym to nie pisz o tym tutaj, lecz wal prosto do Prokuratury. Moim zdaniem Tomek nic takiego nie robi. Nie musi (to wbrew pozorom ryzykowne, przecież mógłbyś zagonić KNF do tego żeby sprawdził kto wystawia zlecenia sprzedaży i jaki jet jego ewentualny związek z decydentem). Ma znakomite efekty dzięki nie dotrzymywaniu kluczowych obietnic. To wystarczy. Dzięki temu jest totalny brak zaufania rynku czyli dyskonto kursu MCI.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 sie 2018 10:38

Napisałem o zagrywkach na kursie i o wystawianiu na kupnie i sprzedaży po kilka kilo akcji. Myślisz, że nie wiem co napisałem?

Wg Ciebie być może jestem niedysponowany. Wskaż mi przypadek, gdy ktoś karnie odpowiedział za machlojki na GPW? Moze panowie z Ganta? A może Petrola? A może IDM czy CEDC( tu również powinien beknąć ktoś z KNF)? Wymieniać dalej?
Być może mi umknął jakiś wyrok, więc proszę wskaż.
Nie śledzę tego. Nie wiem. Nie znam się. Ale podajesz przykłady spółek które upadały (i robiły to brzydko) a tu masz podmiot w dobrej kondycji, całkowicie ściągalny itd. Inna sytuacja, inne metody. Przynajmniej moim zdaniem.

BTW o każdej spółce publicznej internauci wypisują że jej zawiadowcy manipulują kursami. To taki forumowy folklor.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 10:43

Dobra zamykam tę dyskusję bo ona nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2018 11:11 przez incoqnito, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 10:45

dubel

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 21 sie 2018 11:12

Spokojnie. Przecież nie wystawiam Tomkowi certyfikatu dziewictwa. Po prostu nie sądzę żeby on wchodził w takie brzydkie zabawy. Jest moim wrogiem (od momentu gdy złamał obietnicę dywidend i tym samym zrobił mnie w bambuko, ponieważ kupowałem/trzymałem akcje MCI czekając na obiecane dywidendy), ale nie zamierzam mu przypisywać wszystkich możliwych grzechów.

On zniszczył zaufanie do MCI. To wystarczająco mocny zarzut. W dodatku łatwo go udowodnić. Wszak gdy Prezes wielokrotnie od lat obiecuje dywidendy a potem robi to co robi to zaufanie i dyskonto są jakie są. Nie widzę potrzeby dodawać do tego zarzutów wątpliwych, na które nie mam żadnych dowodów. A to że w wielu innych spółkach doszło do przestępstw bynajmniej nie oznacza że Tomek jest przestępcą.

BTW teraz po zniszczeniu zaufania (które przebiegało powoli od dywidendowych obietnic w 2011 roku poprzez "urocze" G1 aż do ostatecznego złamania twardych obietnic z 2015 roku) on ma samograja. Naprawdę nie trzeba być ani wariatem ani wynajętym współprzestępcą żeby wystawiać zlecenia sprzedaży akcji MCI. Wszak spółka nie ma zaufania. To naturalne że nikt jej nie chce. Teraz (po zniszczeniu zaufania) to nawet można powiedzieć że ostatnie wezwanie i nadchodzące BB ratują kurs.

BTW2 nie wiedziałem że złożyłeś skargę do KNF; w dodatku "dawno temu". Czego dotyczyła?

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 21 sie 2018 12:02

Dziękujemy za przesłanie informacji.

Uprzejmie informujemy, że przesłane wystąpienie traktowane jest jako sygnał o dostrzeżonych nieprawidłowościach i poddane zostanie weryfikacji pod kątem kompetencji Komisji Nadzoru Finansowego. Wszelkie sygnały dotyczące funkcjonowania rynku finansowego zamieszczane są w wewnętrznych rejestrach prowadzonych przez UKNF i służą do analizy oraz oceny poprawności działania podmiotów nadzorowanych.

Czynności podejmowane przez organ nadzoru w związku z otrzymywanymi sygnałami, dotyczącymi nieprawidłowości w działaniu podmiotów nadzorowanych, koncentrują się w szczególności na identyfikacji problemów mogących rodzić negatywne konsekwencje dla szerokiego grona odbiorców usług finansowych.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w działalności podmiotu nadzorowanego wskazujących na stosowanie praktyk naruszających przepisy prawa lub prawnie chronione interesy klientów, zgromadzone informacje stanowią podstawę do podejmowania odpowiednich działań nadzorczych, mających na celu wyeliminowanie tych praktyk oraz odpowiednie kształtowanie rynku w przyszłości.

Podkreślić przy tym należy, że Komisja Nadzoru Finansowego, jako organ administracji publicznej może podejmować wobec podmiotów nadzorowanych działania mające charakter administracyjny, nie posiada natomiast kompetencji do władczej ingerencji w sprawach indywidualnych w zakresie dotyczącym rozstrzygania sporów cywilnoprawnych zaistniałych pomiędzy uczestnikami rynku finansowego. Z tego też względu UKNF nie rozpatruje zgłaszanych zarzutów i nie zajmuje stanowiska w indywidualnej sprawie zgłaszanej do organu nadzoru.

Wskazać natomiast należy, że spór pomiędzy instytucją finansową a jej klientem może zostać skierowany do Sądu Polubownego przy KNF. Sąd Polubowny przy KNF oferuje dwie zasadniczo odmienne ścieżki rozwiązania sporu - pierwszą w postaci mediacji, której celem ma być zawarcie ugody pomiędzy stronami sporu przy udziale i pomocy mediatora oraz drugą w postaci arbitrażu, w ramach którego dochodzi do rozstrzygnięcia sporu poprzez wydanie wyroku. W obu tych przypadkach wymagana jest wcześniejsza zgoda dwóch stron sporu na postępowanie przed Sądem Polubownym. Zgodę instytucji finansowej na wybrane postępowanie polubowne można uzyskać za pośrednictwem Sądu Polubownego.
I dalej takie same ble, ble, ble. Nieważne czego dotyczyły skargi. Ważne, że od pierwszej minął spory czas a odpowiedzi o zasadności skargi lub nie żadnej...
Temat zamknięty, chcesz to sobie sam pisz do tego czegoś zwanego KNFem. Ja już nie zamierzam.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości