MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 08:23

chcialbym sie mylic, ale jakies mleko sie tu wylalo
Dokładnie!!!
Na HBO wyświetlają film dokumentalny (nowy, nakręcony w zeszłym roku) o Berkshire Hathaway. Pięknie pokazane jak reputacja i zaufanie zagrały kluczową rolę w sukcesie Warrena Buffetta. On jest dumny z tego że swoich najdrobniejszych akcjonariuszy nazywa partnerami. Takie podejście przyniosło wyniki. BH nigdy nie była notowana z dyskontem pomimo że nie płaci dywidendy.


Czy po 17 latach bez wzrostu kursu i bez dywidendy w ogóle można odbudować giełdową reputację??? Częściowo chyba można. Niestety Tomek jeszcze nawet nie zaczął odbudowy. Na razie mamy odstraszanie kapitałem docelowym, dodruk premii dla Prezesa pomimo katastrofalnego dyskonta, nikt nam nie wyjaśnił ogromnych zastawów na akcjach, Prezes pożyczył jakieś akcje, wielkie dyskonto wpisał do biznesplanu MCI - dzięki niemu planuje zwiększać IRR o 1-3% rocznie.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 08:36

poprosze tworce Scenariuszy o podanie jakiegos poztywnego
Już wczoraj przedstawiłem taki scenariusz (niestety mało prawdopodobny). Najlepiej dla akcjonariuszy MCI byłoby gdyby ktoś tą spółkę od Tomka kupił lub przejął. Nowy właściciel mógłby prowadzić klasyczną dla Limited Partnera politykę: wysokie dywidendy plus brak takich kwiatków jakie wymieniłem w poprzednim poście.

Teoretycznie sam Czechowicz mógłby zmienić politykę na wysokie dywidendy plus zero kwiatków. Ale to znacznie gorszy wariant. Nowy właściciel mógłby błyskawicznie zbudować zaufanie do MCI. Natomiast odbudowa zaufania giełdy do Czechowicza trwałaby całe lata.

Tomek (być może) robi dobrą robotę w PEM, ale dla MCI jest wyłącznie szkodliwym obciążeniem, gwarantującym wysokie dyskonto.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 09:08

ktos nie rozumie konsekwencji; w jaka pulapke sam sie wpakowal.
Tomek wcale nie jest w pułapce. Nawet może wykorzystać sytuację. Posiada 64% akcji. Za rok może mieć 74%, za dwa lata 84%, a za trzy lata 94%. Dzięki katastrofalnej reputacji giełdowej MCI może to nabyć za połowę wartości lub nawet jeszcze taniej. Zwłaszcza jeśli doda kolejne kwiatki np. wkvrwiającą dywidendę 0.15zł (czyli około 5% rocznego zysku). Dla Tomka te akcje naprawdę są warte NAV/S. Przecież od dowolnego momentu (np. od przejęcia 94-100% akcji) może cały zysk wypłacać jako dywidendę lub nawet stopniowo umorzyć wszystkie certyfikaty które MCI posiada (oczywiście po kursie NAV). Czyli dla niego nabycia po 0.4-0.5NAV są świetnym interesem.

Tylko my jesteśmy w pułapce. Nawet ekstremalna cierpliwość i pozostanie wśród ostatnich kilku procent akcjonariuszy nic nam może nie dać. Wystarczy że posiadacz 94% nas wyciśnie za 0.4 lub mniej. Nie wykluczone że Tomek będzie miał gest i ostatnich *** wyciśnie po przyzwoitej cenie, ale nie liczyłbym na wielkoduszność. Mnie wystarczyłaby normalność czyli dywidendy plus zero kwiatków.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 02 mar 2018 09:27

Indeks kupowali po ok. 4 TRY, co prawda wtedy lira stała ok. 1,5 zł (dziś 0,9 zł), ale i tak przy tym kursie maja jeszcze ok. 19% udziałów wartych obecnie ok. 160 mln zl.

Nie lekceważyłbym też Marketinvoice, gdzieś czytałem, że podpisali niedawno umowę z dużą instytucją finansową na obsługę ich klientów.

No i ciekawe co w Azimo, bo coś ostatnio cicho o spółce.

Myślę, że Tomek będzie szukał jakichś synergii w spółkach, w których na udzialy, np. iZettle z Marketinvoice - to dopiero da wartość dodaną.

ABC Data już uruchomiła chmurę, nie wiem, czy nie po to do układanki potrzebny był ATM że swoim data center.

Moim zdaniem ten rok będzie przełomowy pomimo niesprzyjającego rynku.
Dobra rada. Spójrz na Capital Partners na wskaźniki C/WK C/Z a potem na ich spółki portfelowe. Co widzisz? Jaka jest różnica między nimi a MCI. Kto gra o jedną/dwie ligi wyżej?

Więc czemu ich rynek lubi bardziej niż MCI???

Może przez to że ich BB jest prawdziwą quasi dywidendą a nie urojoną jak to ma miejsce w MCI...

H.A.N.Z.O
Starszy chorąży
Posty: 1813
Rejestracja: 24 lip 2017 09:04

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: H.A.N.Z.O » 02 mar 2018 09:37

Indeks kupowali po ok. 4 TRY, co prawda wtedy lira stała ok. 1,5 zł (dziś 0,9 zł), ale i tak przy tym kursie maja jeszcze ok. 19% udziałów wartych obecnie ok. 160 mln zl.

Nie lekceważyłbym też Marketinvoice, gdzieś czytałem, że podpisali niedawno umowę z dużą instytucją finansową na obsługę ich klientów.

No i ciekawe co w Azimo, bo coś ostatnio cicho o spółce.

Myślę, że Tomek będzie szukał jakichś synergii w spółkach, w których na udzialy, np. iZettle z Marketinvoice - to dopiero da wartość dodaną.

ABC Data już uruchomiła chmurę, nie wiem, czy nie po to do układanki potrzebny był ATM że swoim data center.

Moim zdaniem ten rok będzie przełomowy pomimo niesprzyjającego rynku.
Dobra rada. Spójrz na Capital Partners na wskaźniki C/WK C/Z a potem na ich spółki portfelowe. Co widzisz? Jaka jest różnica między nimi a MCI. Kto gra o jedną/dwie ligi wyżej?

Więc czemu ich rynek lubi bardziej niż MCI???

Może przez to że ich BB jest prawdziwą quasi dywidendą a nie urojoną jak to ma miejsce w MCI...
a moze dlatego ze ich spolki choc nie ma ich wiele odniosly prawdziwy sukces
a sukces na papierze jak w przypadku mci :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 02 mar 2018 10:14

Indeks kupowali po ok. 4 TRY, co prawda wtedy lira stała ok. 1,5 zł (dziś 0,9 zł), ale i tak przy tym kursie maja jeszcze ok. 19% udziałów wartych obecnie ok. 160 mln zl.

Nie lekceważyłbym też Marketinvoice, gdzieś czytałem, że podpisali niedawno umowę z dużą instytucją finansową na obsługę ich klientów.

No i ciekawe co w Azimo, bo coś ostatnio cicho o spółce.

Myślę, że Tomek będzie szukał jakichś synergii w spółkach, w których na udzialy, np. iZettle z Marketinvoice - to dopiero da wartość dodaną.

ABC Data już uruchomiła chmurę, nie wiem, czy nie po to do układanki potrzebny był ATM że swoim data center.

Moim zdaniem ten rok będzie przełomowy pomimo niesprzyjającego rynku.
Dobra rada. Spójrz na Capital Partners na wskaźniki C/WK C/Z a potem na ich spółki portfelowe. Co widzisz? Jaka jest różnica między nimi a MCI. Kto gra o jedną/dwie ligi wyżej?

Więc czemu ich rynek lubi bardziej niż MCI???

Może przez to że ich BB jest prawdziwą quasi dywidendą a nie urojoną jak to ma miejsce w MCI...
a moze dlatego ze ich spolki choc nie ma ich wiele odniosly prawdziwy sukces
a sukces na papierze jak w przypadku mci :lol:
Już Ci pisałem, ale widocznie nie doczytałeś... Powtarzać nie mam zamiaru, ale przed wypisywaniem takich bzdur porównaj zwroty na inwestycjach, ile ich było. Co kto ma w portfelu...

btw Na jednym Morele zarobią więcej niż ten cały CP jest wart x4 :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 10:44

Na jednym Morele zarobią więcej niż ten cały CP jest wart x4
I co z tego będziesz miał?
Tylko NAV, którego nijak nie możesz wyjąć?
Był kurs 8.x z premią, było 8.x bez dyskonta, było 8.x z dyskontem 0.7, jest 8.x z dyskontem 0.4. Może po prostu będzie 8.x z dyskontem 0.3? Da się to zrobić! Wystarczy nie płacić dywidend i produkować nowe kwiatki.

Wystarczy cierpliwie poczekać i nadejdzie plon obfity? Być może. Sam na to liczę. Będąc w pułapce i tak nie mam innego wyjścia, ponieważ ucieczka po 0.4 jest skrajnie nieatrakcyjną alternatywą.

Niestety NAV może urosnąć, a Ty możesz nie odnieść z tego żadnych korzyści. Ani teraz ani w przyszłości. Dla wierzących w NAV jest spółka PEM. Zaś MCI jest wyłącznie dla naiwniaków którzy wierzą że Tomek się zmieni.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2018 10:48 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 02 mar 2018 10:47

Na jednym Morele zarobią więcej niż ten cały CP jest wart x4
I co z tego będziesz miał?
Tylko NAV, którego nijak nie możesz wyjąć?
Był kurs 8.x z premią, było 8.x bez dyskonta, było 8.x z dyskontem 0.7, jest 8.x z dyskontem 0.4. Może po prostu będzie 8.x z dyskontem 0.3? Da się to zrobić! Wystarczy nie płacić dywidend i produkować nowe kwiatki.

Wystarczy cierpliwie poczekać i nadejdzie plon obfity? Być może. Sam na to liczę. Będąc w pułapce i tak nie mam innego wyjścia, ponieważ ucieczka po 0.4 jest skrajnie nieatrakcyjną alternatywą.

Niestety NAV może urosnąć, a Ty możesz nie odnieść z tego żadnych korzyści. Ani teraz ani w przyszłości.
Ty też nie umiesz czytać ze zrozumieniem???
:shock: :shock: :shock:

Czy ja gdzieś wspominałem coś o kursie MCI po sukcesie spółek portfelowych? Nie ale to że wg Hanzo CP ma lepsze spółki w portfelu i miał takie które odniosły większy sukces to bajki z tysiąca i jednej nocy...

Nie to jest przyczyną w ich wycenie, przecież sam dobrze wiesz!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 11:00

Czy ja gdzieś wspominałem coś o kursie MCI po sukcesie spółek portfelowych?
OK. Ale chyba przyznasz że wypatrywanie sukcesów spółek portfelowych w sytuacji gdy to nie ma (i może nigdy nie mieć!) najmniejszego przełożenia na kurs MCI jest pozbawione sensu. Równie dobrze mógłbyś obserwować spółki z portfela Berkshire Hathaway lub śledzić biznesowy portfel Kulczyka.

Dla wierzących w NAV jest spółka PEM. Jeśli Twoje optymistyczne prognozy w sprawie spółek portfelowych się potwierdzą to tam da się dużo zarobić.
Natomiast MCI jest wyłącznie dla wierzących w przemianę polityki względem akcjonariuszy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 02 mar 2018 11:08

Czy ja gdzieś wspominałem coś o kursie MCI po sukcesie spółek portfelowych?
OK. Ale chyba przyznasz że wypatrywanie sukcesów spółek portfelowych w sytuacji gdy to nie ma (i może nigdy nie mieć!) najmniejszego przełożenia na kurs MCI jest pozbawione sensu. Równie dobrze mógłbyś obserwować spółki z portfela Berkshire Hathaway lub śledzić biznesowy portfel Kulczyka.

Dla wierzących w NAV jest spółka PEM. Jeśli Twoje optymistyczne prognozy w sprawie spółek portfelowych się potwierdzą to tam da się dużo zarobić.
Natomiast MCI jest wyłącznie dla wierzących w przemianę polityki względem akcjonariuszy.
Dziwny jesteś!

Nie obserwuj, ja będę. Chcę mieć pewność że przynajmniej core ma się bardzo dobrze...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 02 mar 2018 12:29

Moim zdaniem Seba już wie że tu żadnej dywidendy nie będzie...
https://www.pb.pl/osmiu-faworytow-quercus-tfi-906909

Oczywiście młoddy twierdzi, że to niedozwolone, że to łamanie prawa itd. Nie wiem skąd wie, może się domyśla, a może mu wróżka wywróżyła :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 15:18

Moim zdaniem Seba już wie że tu żadnej dywidendy nie będzie...
https://www.pb.pl/osmiu-faworytow-quercus-tfi-906909

Oczywiście młoddy twierdzi, że to niedozwolone, że to łamanie prawa itd. Nie wiem skąd wie, może się domyśla, a może mu wróżka wywróżyła :lol:
Nie wiem do czego pijesz. Na pewno nie płacenie dywidendy jest zgodne z prawem. Być może obiecywanie dywidendy i późniejsze jej nie płacenie podpadałoby pod KNF, ale wątpię aby tutaj miał miejsce taki przypadek.
IMHO Tomek zapłaci dywidendę ..... komicznie niską. Kpiny rzędu kilku procent zysku jeszcze skuteczniej uwalą kurs niż brak dywidendy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 02 mar 2018 15:27

Piję że Seba wie...ale Ty twierdzisz że to niemożliwe bo niezgodne z prawem, ale wróżka mu tak powiedziała.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 15:59

Ale chyba przyznasz że wypatrywanie sukcesów spółek portfelowych w sytuacji gdy to nie ma (i może nigdy nie mieć!) najmniejszego przełożenia na kurs MCI jest pozbawione sensu.
Dziwny jesteś!

Nie obserwuj, ja będę. Chcę mieć pewność że przynajmniej core ma się bardzo dobrze...
Ty dziwniejszy! Po co Ci ten core i ta pewność skoro nie jesteś na liście płac? Chcesz śledzić ile Tomek zarobi?

Spokojnie możesz (z wysokim prawdopodobieństwem) założyć że core pójdzie dobrze. Wprawdzie nie aż tak dobrze jak kiedyś i nie aż tak dobrze jak marzysz/prognozujesz, ale w najbliższych latach doczekasz się NAV/S powyżej 30 a potem jeszcze więcej. Niestety nic z tego dla nas nie wynika.

Nie wiem jak będzie. Chcę wierzyć że jestem tu realnym współwłaścicielem i kiedyś zarobię na tym prawdopodobnym sukcesie core. Ale niewątpliwie trwają dwa procesy:
1.Tomek ma coraz więcej akcji.
2.Dyskonto (nie bez winy Tomka) dynamicznie rośnie.
Jeśli będzie kontynuacja to za jakieś trzy lata Tomek może nas wycisnąć po cenie 9.x równej 30% przyszłego NAV/S.

Być może Tomek w ogóle nie ma takich planów. Być może rwie sobie włosy z głowy zamartwiając się słabym kursem. Ale takie obawy są mocno uzasadnione. Banan z pewnością je podziela, co widzimy po rozmiarach dyskonta. WIĘC WYPADAŁOBY JE ROZWIAĆ. Najlepiej solidną dywidendą.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 02 mar 2018 16:02

Piję że Seba wie...ale Ty twierdzisz że to niemożliwe bo niezgodne z prawem, ale wróżka mu tak powiedziała.
Jeśli Tomek pod koniec miesiąca znacząco zmieni politykę to kupowanie dzisiaj akcji MCI okaże się znakomitą okazją inwestycyjną.
Nie wiem co zrobi Tomek.
Nie wiem czy ktokolwiek to wie.

BTW przeczytałem co tam piszecie na Bankierze. Zadziwił mnie Pluto twierdzący że MCI prowadzi politykę dywidendową którą należy kontynuować. Jeszcze raczył dodać że nie wie czemu kogucik CPA ma wycenę radykalnie lepszą niż MCI. Wy tam chyba tylko jaja sobie robicie.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości