MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 18 sie 2018 08:57

czujesz się sfrustrowany
Niesympatyczne zagrywki Tomka mnie już nie frustrują, spodziewam się ich*. W moim scenariuszu bazowym będzie grał bardzo brzydko aż do wyciśnięcia wszystkich za pół godziwej ceny. A potem mu ładnie za to podziękuję w Prokuraturze i sądzie. Lepszy byłby inny scenariusz, ale widzę co się dzieje i niezbyt na cokolwiek innego liczę.

Natomiast mnie frustruje i dziwi bardzo słaby performance EuroV i TechV. Był naprawdę dobry przez kilkanaście lat i nieoczekiwanie strasznie się skiepścił.

*inna sprawa że warto odnotować iż informacja o skupie zostanie podana do wiadomości dużo później niż w normalnych spółkach. Więc to uczyniłem. Tylko tyle.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 18 sie 2018 10:09

Przecież zaraz bb...
Może tak a może nie. Kurs ładnie opada. To nie zachęca do pośpiechu. Tym bardziej że wyniki 2018Q2 będą przyzwoite a 2018Q3 zapowiada się wręcz fatalnie. Może poczeka?

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 20 sie 2018 16:51


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

15:4

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 16:51

Piętnaście milionów akcji nie odpowiedziało na wezwanie. Cztery miliony odpowiedziały.

Tomek 71.7%.

Teraz MCI Capital poprzez BB skupi niecałe 10 milionów akcji. Następnie delisting.

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: fiolet » 20 sie 2018 17:02

Jest w tym trochę prawdy
Po wynikach za 3Q może kupić taniej ...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: 15:4

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 17:13

on moze dusic i 4 lata
Aż tak długo to nie potrwa. Trzy BB załatwią sprawę. Pierwszy już niedługo. Drugi za rok podciągnie do poziomu bliskiego 90%. Trzeci za niecałe dwa lata znacząco przekroczy ten krytyczny pułap. Wszystkie będą za pieniądze MCI Capital, bo jak wiadomo najlepiej przejmuje się spółki za ich własne pieniądze. Zaraz po trzecim BB Tomek będzie musiał użyć nieco własnych pieniędzy aby dokończyć giełdowe męki MCI poprzez squeeze out.

BTW za dwa lata tylko nieliczne obligacje będą miały kowenant pozostawienia na giełdzie; da się to łatwo zrefinansować długiem bankowym. Wprawdzie będzie trochę drożej, ale na tanim przejęciu spółki Tomek zarobi kokosy i drobna dopłata do odsetek to akceptowalny koszt.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 17:15

Po wynikach za 3Q może kupić taniej ...
Nic pewnego. Wprawdzie pisałem już o takiej opcji do Inco już kilka dni temu, ale jednak bardziej prawdopodobny jest BB już we wrześniu. W 2018Q3 spadnie NAV/s, ale on ma znikomy wpływ na kurs. Zaś kurs wcale spaść nie musi. Tym bardziej że rynek już teraz wie o złych wynikach Q3.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 17:28

Po wynikach za 3Q może kupić taniej ...
Nic pewnego. Wprawdzie pisałem już o takiej opcji do Inco już kilka dni temu, ale jednak bardziej prawdopodobny jest BB już we wrześniu.
wiesz zlituj sie nad soba padnij krzyzem chlopie kto ci dal kase na inwestycje bo jesli to by byla twoja kasa nigdy bys PEM po 49 nie kupil i nie pisz ze usredniasz wydaje mi sie ze sypiasz z wodzem i mu naganiasz inaczej tego nie moge zrozuymiec tyle spol fajnych a ty u wodza na kolanach stale heheheh
Nie bój, PEMu jeszcze dokupię (a już mam średnią znacznie poniżej 40) i za dwa lata będzie na bogato, z kursem kilka razy wyższym niż obecny. Proste rozumowanie - TechV poczuł się lepiej, przyciągnie klientów zewnętrznych, da opłaty zmienne i wysoki wynik PEM w przyszłości.

MCI wielokrotnych wzrostów nie zaliczy, ale będzie systematycznie drożał wraz ze zbieraniem tych ostatnich 15 milionów akcji. Za 2-3 lata wyciśnięcie. Nie znam jego ceny, ale praktycznie w każdym wariancie mniejszościowi dostaną NAV/s czyli ponad 25zł. Albo dobrowolnie albo po wygranym procesie. Jest też gorsza opcja - Tomek wejdzie na 95% i pozostawi niepłynną atrapę na giełdzie próbując zamęczyć niepokornych, ale wtedy poprosimy sąd o ustalenie dywidend i jakoś to będzie.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 20 sie 2018 18:54

Nie włazi się gdzie cię nie chcą !
wątłemu nie zależy wzroście kursu a on trzyma lejce !

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 20:13

Nie włazi się gdzie cię nie chcą !
wątłemu nie zależy wzroście kursu a on trzyma lejce !
Ale to nie znaczy że starzy mniejszościowi posiadacze powinni uciekać.

Na ten moment oficjalna i bardzo prawdopodobna wersja przyszłości to BB2018 + BB2019 + BB2020. W warunkach coraz mniejszej płynności i coraz mniejszego stanu posiadania mniejszościowych jest bardzo prawdopodobne że ten relatywnie ogromny nadchodzący popyt na akcje MCI będzie podnosił kurs niezależnie od woli Tomka.

Poza tym nie przesadzajmy z tym jego wszechwładztwem. O cenie squeeze out zadecyduje sąd a nie Tomek. Ergo warto zostać do końca czyli jakieś dwa lata z ogonkiem.

Ja też go tu nie chcę i guzik mnie obchodzi że on mnie tu nie chce. Facet zupełnie przestał być potrzebny. Już nawet nie potrafi dobrze inwestować. Ergo wyłącznie potrafi produkować dyskonto.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 sie 2018 20:18

W końcu podali ile skupił. Wcale nie tak mało, myślałem że będzie mniej chętnych. Dziwne to niby niewielka różnica "paru groszy" od ostatniego wezwania a tyle więcej chętnych...A w międzyczasie, piękne wyjścia 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 20:27

W końcu podali ile skupił. Wcale nie tak mało, myślałem że będzie mniej chętnych. Dziwne to niby niewielka różnica "paru groszy" od ostatniego wezwania a tyle więcej chętnych...A w międzyczasie, piękne wyjścia 8)
Ja myślałem odwrotnie. Sądziłem że zapisze się 5-6mln akcji. Więc z tych 4 jestem jako tako zadowolony. A propos "międzyczasu" to jest też "piękne wyjście" Indes i Tatilbudur. Także ATM zalicza całkiem piękne wyjście. Ergo nic tu dziwnego nie widzę.

Teraz to już nawet nieporadność Tomka w walce z dyskontem mnie nie dziwi. Wszystko jest logiczne i tylko pozornie kiepsko rokuje. Tu da się ugrać NAV/s. Może nie na giełdzie, lecz w sądzie ale da się. Tyle nam się należy i raczej to dostaniemy. Wystarczy poczekać do squeeze out, którego kiedyś się obawiałem, ale gdy dotarło do mojej świadomości że cenę wyciskania wyznaczy sąd to czekam na ten czas z dużym spokojem.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 sie 2018 20:40

Wyszli z Turcji? gdzieś mi chyba to umknęło...
ATM przecież to ustawka

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 20 sie 2018 20:42

Skąd ta pewność co do ceny wyciskania?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 20 sie 2018 21:00

Wyszli z Turcji? gdzieś mi chyba to umknęło...
ATM przecież to ustawka
Turcja sama wychodzi. Nie udawaj że tego nie rozumiesz.
Nic mi nie wiadomo ani o ustawce na ATM ani o manipulacjach kursem MCI (o których piszesz na Bankierze). Doprawdy nie sądzę żeby Tomek posuwał się do przestępstw kryminalnych.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości