POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 18:09

Nudna sesja w sumie dzisiaj i nic ciekawego. Spadek na niskim obrocie, nie wart uwagi. Trochę Energi łyknąłem w razie jakby kombinowali z wezwaniem na PXM, to się ewentualnie wróci przez wzrost wartości Energi, po wezwaniu i zwiększeniu aktywów. Ale ostatecznie by to było księgowane 2-3 kwartał, więc ze spokojem jeszcze Polimka i Energetyków podobieram.

Wezwanie PGE na PEP poruszyło obok osłabiania się PLN wobec USD i EUR (Turcja swoje) zagranicę, płynne walory w tym energetycy oberwali sporo tylko po co ta zagranica była w akcjonariacie, taki PGE ukarany jest za to że inwestuje i nie przejada zysków, Polimex oberwał kolejny raz bo nasi podłączyli się pod tą grę kwalifikując nas do spółek energetycznych a nie tylko budowlanych. Wątpię że u nas była zagranica i komu się opłaca sprzedawać tak nisko poza energetykami którzy mają ciągle zyski a ich wyrzucanie to obniżanie wartości aktyw, trochę nielogiczne.

Kto ma interes w tym?

ARP, PKO np.

Wig chemia

Tu widać że przy inwestycji w Niemczech przez CIE i wypłata tak dużej dywidendy to zapowiedź zwijania się KI oddając to pewnie komuś z krajowych podmiotów znowu via wezwanie? i wtedy ten nowy by inwestował owe 100 mln euro bo jak wyjść to z kasą i po co zostawiać?

Generalnie giełda stała się niewiarygodna, a garstka drobnych to nie kapitały jak kiedyś, wszelakiej maści TFI łatwiej to przychodzi, ba nawet ARP może się pochwalić że oddała po 3,76zł a kurs poniżej 3zł :)) problem w tym że oni kupowali po 25zł Polimex.

REKLAMA


|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 18:42

Pokazywałem to wczoraj i wcześniej

Obrazek

Całe to zejście poniżej 3,5zł o które miałem przed decyzjami o bloku C EO zakład to pułapka czyli wyjście z kanalu wzrostowego, akt. cena przeczy przesłankom jakie mamy i jasnym przekazom jak np. ze strony wygranego jakim jest np. GE/Alstom. Rynek został okradziony na hiperboli z kapitałów a teraz z jest próba by odebrać mu "wolne akcje"(FF).

W akcjonariacie byli i ARP i PKO, oni oddali przed hiperbolą na 17zł, rynek zapomniał a przecież to "frajerstwo" gdy od 2012 właśnie oni ratowali Polimex przed upadkiem...Oni utonęli w porcie :)) i może to ich tak boli a że mogą być podprogowo to i też zakładam.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 19:09

PGE historycznie

Obrazek

Silna przecena która nie zaczęła się od wczoraj, wezwanie na PEP to jedna strona medalu, drugą stroną medalu może być to że nie inwestycje w OZE via PEP ale na spółkę ze Statoil jest tu inwestycją "groźną" ale to na co wskazuję od wczoraj, Polenergia ma 2 bloki gotowe w projekcie i wykonawcę (2x 800 MW) i właśnie wydatek 10 mld zł na nie może być nieprzychylnie postrzegany ale może opanujmy się, lepiej jest wydać 80 mld na atom? w którego inwestycji nikt nie chce brać udziału a 2 bloki EP by były objęte rynkiem mocy a więc wsparciem.

Spekulacyjnie 3 bloki węglowe(1x EO, 2x EP czyli moc 2600 MW = atom 3000 MW) a jeśli GE/Alstom wybierze nas do EO blok C to dlaczego z solidnego wykonawcy miałby zrezygnować EP (2x800MW)?

Dodatkowo dochodzą 2 bloki parowo-gazowe Dolna Odra i inne prace...

Spójrzcie sobie na to też trochę inaczej: pierwotnie przed pakietem zimowym itd. PGE planowało budowę 3000 MW w Gubinie-2 czyli bloki o paliwie: węgiel brunatny czyli najtańsze paliwo, później wyskoczono z atomem 3000 MW a EP była blokowana, teraz 1200 MW offshore i ten projekt 2x800MW) i tak do końca roku zapadną decyzje bo lepiej jest wydać 20 mld i mieć offshore plus konwencjonalne moce odstawiając stare a Bełchatów nie może dalej tak pracować na co wskazywałem, tam kotły padną więc muszą odłączyć kolejne razem 4 sztuki...

Te pijawki tylko mają problem, takie jak PKO, PFR(ARP), BGK bo ew. finansując nie zarobią na akcjach bo posprzedawali a kogo najłatwiej "zgwałcić"? drobnych i mniejsze fundusze bo jak owe 3 bloki węglowe ruszą i 2 gazowe to wygranym może być Polimex bo skokowo 10 mld backlogu przybędzie :)) o czym pisałem że winno być naszym celem.

Jest i konkurencja::::

"Rynek" :)) wpakowali 170 mln zł brutto serii K "Zezowatej"(żartem) a ona im nierentowne przetargi podaje albo Mongolię a energetycy w tym PGE za konkurencją nie przepadają, ani Alstom(GE) a dla bloków gazowych Rafako nie ma co zaproponować i nie budowało żadnego.

Nie będę pomawiał ale przypomina mi się przysłowie: kradzione nie tuczy :)))

Jeśli ma hipoteza się sprawdzi to jakaś cwana "małpka" zagrała komuś na nosie. Konkurencja ma tylko jedno wyjście i to wie, seria L jest pilnie potrzebna a wyniki za IQ 2018 bez znaczenia, PXM miał po 2017r 54 mln zysku i gdzie jest kurs akcji?

Energetycy i taki Polimex by zarobić muszą ciężko pracować ale jest to ich realny kapitał a nie "kapitał z kasyna"

Od PGE zacząłem: Lotos miał wtedy program 10+ , wyceny zerowe i spadek na 8zł, bo podmiot silnie zainwestował, by móc przerabiać wszystkie rodzaje ropy a nie tylko Ural, dziś jest nowoczesnym zakładem, druga nitka będzie budowana też do Płocka by można było przerabiać i oszczędzić na transporcie, podobnie czyni PGE, robi swoje a że ma zaufanie do Alstom to z nim współpracuje: jak w przeszłości 858 MW w Bełchatowie, dziś 2x Opole gdzie polityka też odgrywała rolę i Enea/Energa to robią, a gdy i oby będzie reaktywacja EP to i Alstom jest wybranym wykonawcą, zakłady w Elblągu, Wrocławiu też, no i ew. Polimex-Mostostal.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 20:27

Obrazek
https://www.pse.pl/documents/20182/3263 ... f9ef4561d3

Nowoczesna, niskoemisyjna i wysokosprawna Elektrownia Północ powstanie w gminie Pelplin (powiat tczewski) w północnej Polsce, w rejonie dużego deficytu energii elektrycznej, na terenie z dostępem do linii kolejowej, blisko stacji GPZ Pelplin i rzeki Wisły.
...

Elektrownia Północ posiada już podpisany kontrakt z generalnym wykonawcą inwestycji - Grupą Alstom, podpisaną umowę przyłączeniową z PSE oraz umowę na dostawę paliwa z Kopalnią Bogdanka.


http://www.polenergia.pl/pol/pl/strona/ ... nia-polnoc

Kulczyk Inv. wie że nie ma co się upierać, stąd PEP to przygrywka a na koniec roku powiedzą ATOMA NIET :)) /hipoteza/. Zresztą PEP widzi co się dzieje na akcjach energetyków :)))

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 21:03

Nie zaklinajmy gaśmy światło kończ was oszczędź wstydu i nic tu nie da zapisywanie się do samurajów ta spółka miała swoje 5 minut i koniec .Jutro wywalać jak wam płaca po 2.7 bo takiej ceny długo nie zobaczycie kierunek 1zl .

Szept - ucha

patrz:
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 32 / 2018
Data sporządzenia: 2018-05-23
Skrócona nazwa emitenta
ENEA
Temat
Opinia Rady Nadzorczej ENEA S.A. dotycząca rekomendacji Zarządu w sprawie podziału zysku za rok 2017
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2018 z 16 maja 2018 roku dotyczącego rekomendacji Zarządu w sprawie podziału zysku za rok 2017, Zarząd ENEA S.A. _"Spółka"_ informuje, że w dniu 23 maja 2018 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę, zgodnie z którą pozytywnie opiniuje wniosek Zarządu Spółki w sprawie podziału zysku za okres od 01.01.2017 roku do 31.12.2017 roku w kwocie 1 813 324 tys. zł w ten sposób, że 100 % zysku netto proponuje przeznaczyć na finansowanie inwestycji poprzez zwiększenie kapitałów rezerwowych.
Jednocześnie Spółka informuje, iż ostateczną decyzję w sprawie przeznaczenia zysku netto za rok obrotowy 2017 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie ENEA S.A.

wszystko idzie na inwestycje :)) a 1zł to mogę dać za akcję konkurencji...Dzięki za troskę anyway.

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Trader » 23 maja 2018 21:12

Idziemy na retest 17.40 zł i nic tej maszyny już nie zatrzyma

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: zenek69 » 23 maja 2018 21:33

Obrazek

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Unio » 23 maja 2018 21:42

Punk zwrotny powinien być potwierdzony obrotem. Coraz bliżej a może już za nami!?

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 21:52

Obrazek

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 21:57

Punk zwrotny powinien być potwierdzony obrotem. Coraz bliżej a może już za nami!?

każdy ocenia sam, dla mnie mamy pułapkę bessy bo wyjście w dół z ich kreśleniem świec nie ma odzwierciedlenia w wiadomościach ani fundamentach.

debryl
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2707
Rejestracja: 25 sty 2010 15:22
Lokalizacja: Łódź

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: debryl » 23 maja 2018 22:02

Punk zwrotny powinien być potwierdzony obrotem. Coraz bliżej a może już za nami!?

każdy ocenia sam, dla mnie mamy pułapkę bessy bo wyjście w dół z ich kreśleniem świec nie ma odzwierciedlenia w wiadomościach ani fundamentach.
Na tauronie masz odzwierciedlenie wyceny rynkowej w fundamentach ? Napompowali na 17 moga zj.eb... na 2,00 albo jeszcze nizej. Musi sie pojawic sesja odwrotu z duzym wolumenem poki co agoniaaa jak na prawie calej gpw

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Trader » 23 maja 2018 22:13

Cena akcji porusza się od skrajnego niedowartościowania do skrajnego przewartościowania.

„Jeśli ktoś chce dla mnie pracować, nie może być uzależniony od notowań giełdowych. Człowiek, który sprawdza cenę akcji codziennie nie ma czego u mnie szukać. Jeśli sprawdza co kilka miesięcy, irytuje mnie to. Jeśli sprawdza co kilka lat, taki człowiek warty jest zastanowienia”

Obrazek

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 22:17

Punk zwrotny powinien być potwierdzony obrotem. Coraz bliżej a może już za nami!?

każdy ocenia sam, dla mnie mamy pułapkę bessy bo wyjście w dół z ich kreśleniem świec nie ma odzwierciedlenia w wiadomościach ani fundamentach.
Na tauronie masz odzwierciedlenie wyceny rynkowej w fundamentach ? Napompowali na 17 moga zj.eb... na 2,00 albo jeszcze nizej. Musi sie pojawic sesja odwrotu z duzym wolumenem poki co agoniaaa jak na prawie calej gpw

Tauron :)) niech pamięta o jednym: Jaworzno III el. II nie ma kamienia węgielnego

Płacz na rynkiem, śmiech! sami go zniszczyli, ludzie uciekają z kasą nawet z TFI, drobnych brak....to jest ich produkt, sorry dla ciebie też jest normalnością że walor można "pompować" na 17zł i uwalić na 2zł w Twej projekcji.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 23 maja 2018 22:19

Cena akcji porusza się od skrajnego niedowartościowania do skrajnego przewartościowania.

„Jeśli ktoś chce dla mnie pracować, nie może być uzależniony od notowań giełdowych. Człowiek, który sprawdza cenę akcji codziennie nie ma czego u mnie szukać. Jeśli sprawdza co kilka miesięcy, irytuje mnie to. Jeśli sprawdza co kilka lat, taki człowiek warty jest zastanowienia”

Obrazek

On tylko udoskonalił strategię Grahama

Trader
Chorąży sztabowy
Posty: 4975
Rejestracja: 16 paź 2009 14:40

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Trader » 23 maja 2018 22:29

Dawno nie czytałem forum bankiera. Zobaczę jak się trzymają ludzie na wątku Polimexu.

Nawet się trzymają i większości humor dopisuje. :roll:

Najpierw puszcza się info o GE, a potem pałowanie :roll:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości