POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 25 maja 2018 20:57

Obrazek

Obrazek

Plotki sejmowe, przebudowa gabinetu, awantury polityczne z bazą emocjonalną, tło giełdowe nie ułatwiają życia Premierowi który ignoruje prostą zasadę że jak najszybciej trzeba dochodzić do konsensusu, domykania spraw.

Obrazek

Piękne świadectwo Pana Borysa, tylko paplanina tym razem w radio sprawy nie wycisza wręcz przeciwnie dalej podgrzewa, nie będę mówił że winny się tłumaczy ale co Pan Borys mówi a co robi to dwie różne sprawy. Najlepiej niech się zawiesi w wykonywaniu swej funkcji.

Wilcze prawo opozycji atakować obóz rządzący a GW przoduje ale rolą rządzącego i jego zespołu jest działanie a przede wszystkim myślenie wyprzedzające a ten świat finansów w Polsce to nie Ameryka.

Pan Paweł zna "wszystkie" startup-y i pewnie modele aut elektrycznych...ale mechanizmów przewałów w kraju nie widział?
Jan Kochanowski napisał fraszkę „Na matematyka”, polecam i czasami lepiej się nie odzywać.

Premier będzie się radykalizował i to jest niekorzystne i ma trochę pod górkę a życiu bywa tak że najbardziej biją ci co często byli zbyt blisko.

Opisywanie że energetycy się uniezależnili od ME czy PM to działanie na poróżnienie stron i nie musi to być gra opozycji, ta jest słaba i infantylna. Piąta kolumna jest właśnie w instytucjach finansowych które pozostawione sobie, robią to samo co zawsze, za ostatnich 8-lat Platformy Obywatelskiej.

Skoro Premier jest banku, Pan Borys też to może posprzątają na początek właśnie tam, nie wystarczy dać wskazówkę, zegar nakręcić środkami publicznymi ale trzeba sprawdzić mechanizm czy jest sprawny.

REKLAMA


golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: golastopa » 25 maja 2018 22:05

Koszula pis ma pełną władzę, potrafią zamykać całe miasto żeby zrobić miesięcznicę a nie potrafią sprawić, żeby pracownik w kilkutysięcznej firmie zarobił dla podmiotu 2 tys euro/rok. Brak fachowców. Część pisu wyrwana spod ołtarza dostaje odcisków od trzymania parasolek, druga część bardziej ogarnięta napycha kieszenie. Wiesz jak to jest, dyrektorem zostajesz na kilka lat a zarobić trzeba na całe życie. Dlatego chłopaki ze wsi robią z tym towarzystwem co chcą. Decyzji żadnych nie będzie, przyjdzie rozkaz to i Mateusz klęknie i wypłaci polimeksowi zaległości. Najpierw jednak wszyscy się muszą ułożyć. Co do elektrowni atomowej to chyba jest jasne, że to zarzutka pisu żeby plebs przy wódce miał się o co kłócić i żeby w Wiadomościach się mogli na coś spuszczać. Pisał ktoś, że energetycy mają większość aby polimeks mógł się rozwijać i aby nie miał konkurencji z zagranicy. Jak się ma do tego ostrołęka c? Moim zdaniem przewidywanie przyszłości polimeksu jest bez sensu. Spółka polityczno-energetyczno-bankowa, zarobić mają mocodawcy i przydupasy, polimeks ma nie upaść, my mamy stracić - rozdanie jest dosyć proste.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 25 maja 2018 22:47

Koszula pis ma pełną władzę, potrafią zamykać całe miasto żeby zrobić miesięcznicę a nie potrafią sprawić, żeby pracownik w kilkutysięcznej firmie zarobił dla podmiotu 2 tys euro/rok. Brak fachowców. Część pisu wyrwana spod ołtarza dostaje odcisków od trzymania parasolek, druga część bardziej ogarnięta napycha kieszenie. Wiesz jak to jest, dyrektorem zostajesz na kilka lat a zarobić trzeba na całe życie. Dlatego chłopaki ze wsi robią z tym towarzystwem co chcą. Decyzji żadnych nie będzie, przyjdzie rozkaz to i Mateusz klęknie i wypłaci polimeksowi zaległości. Najpierw jednak wszyscy się muszą ułożyć. Co do elektrowni atomowej to chyba jest jasne, że to zarzutka pisu żeby plebs przy wódce miał się o co kłócić i żeby w Wiadomościach się mogli na coś spuszczać. Pisał ktoś, że energetycy mają większość aby polimeks mógł się rozwijać i aby nie miał konkurencji z zagranicy. Jak się ma do tego ostrołęka c? Moim zdaniem przewidywanie przyszłości polimeksu jest bez sensu. Spółka polityczno-energetyczno-bankowa, zarobić mają mocodawcy i przydupasy, polimeks ma nie upaść, my mamy stracić - rozdanie jest dosyć proste.

Dziękuję za wpis, sam pewnie by tak nie mówił ale ważnym jest to co chcesz powiedzieć i to jest wartościowe.

a. Pole C w Elektrowni Ostrołęka. Jak tylko o tym wspomnę do dostaję drgawek, ot tak po ludzku dałbym im klapsa bo dobre 2 a może 3 lata przede wszystkich tych gamoni starałem się z konkurencji przygotować. Co to dało? Nic! Wynik jest jaki jest i trzeba teraz brać co daje rynek a nie wspominać, mnie Rafako rozczarowało a jaki był zakres prac Polimexu ziemno-budowalno-montażowych itd. Taki blok węglowy obie spółki przerabiały i nie przesadzamy ze wzrostem cen, paliw, materiałów. Trudno, trzeba patrzeć w przyszłość.

b. Twój obraz to podział na ludzi z miasta i terenów wiejskich, dla mnie Warszawa to jest wieś, nie od Wiejskiej, bo za rogiem na wysokości wjazdu na teren Sejmu(od strony senatu) budynki są w ruinie a idąc w kierunku ME ruina goni ruinę.
Nie o tym, tak tylko w biegu...ludzie z miast żyją w wyższym standardzie może infrastruktury, oferty ale dla mnie Warszawa, także inne miasta to sorry....niski poziom. Trójmiasto i inne podobnie a nawet coś aktualnego....reprezentacja jest aktualnie w Juracie, Hotel "Bryza" i kto tam ponoć nie był, kto dał im te gwiazdki tego nie wiem...porostu ta oferta nie jest warta pieniędzy które trzeba wyłożyć....Położenie jest atrakcyjne i to wszystko a ta zbieranina piłkarska niech siebie dobrze bawi. Krótko: nie widzę tego jako argumentu.

c. konflikt między Polska tradycyjną i tą nowoczesną? Matko ! to już chyba przerabialiśmy setki razy, ta nowoczesność goni niby za czym? powiedz mi, bo ja tego jakoś nie widzę a tym którym przeszkadza religijność mają swe powody, tylko by trzeba by było być niedyskretnym.

Czas najwyższy by każdy ze wsi czy miasta, miasta dużego czy małego wierzący czy nie traktowali się wyłącznie jako podmioty gospodarcze a jeżeli ktoś jest nowy, nawet ze wsi i religijny to podaje się mu pomocną rękę bo przez to daje się mu własna siłę i doświadczenie a to do każdego wraca. Jeśli traktujesz go z góry, nie ma tej ogłady to pokazujesz jakie sam masz deficyty osobowe(nie mówię o Tobie Stopa) i pewnie kiedyś tego doświadczyłeś, musisz te wzory podać dalej...

d. Wiesz, ja nie wiem co się stało w Smoleńsku, ale qu....szacunek gdy ktoś cierpi mu się należy i nie mogę wystawiać swego ego na prezentację bo w czymś mi to życie utrudnia. Tym sposobem każdy winien zamknąć się w 4 ścianach, tam gdzie są ludzie potrzebna jest tolerancja bo następnym razem gdy ktoś umrze powiem a dlaczego ja mam to oglądać, jakim prawem mi takie obrazy się proponuje, jest młody i zabawny a nie smutek innych....

e. plebs przy wódce miał się o co kłócić i żeby w Wiadomościach się mogli na coś spuszczać. ok, wulgarny obraz, przejdźmy i przez to. Jaka jest oferta dla pokolenia post-prl-owskiego w kraju i czy miliony z tych ludzi na cokolwiek jest stać nawet gdy jest to dostępne? Społeczeństwo to bigos, stara kiszona kapusta i młoda, i jakiś atom Polaka nie będzie długo interesował, on musi poczuć się lepiej albo należeć do lepszej grupy bo taka jest nasza historia od pokoleń, ci co obalali II RP wychodząc z czworaków czy innych uwikłań przekazali wzorce dzieciom w całym PRL...

Dziś Ci nowocześni bez korzeni mówią mi źródła odnawialne a "wsioki" mówili jedzcie dorsze bo gów...gorsze! a teraz ten nowoczesny zajada się dorszem albo inną rybka w takiej "Bryzie" bo wkrótce dzięki offshore ryb nie będzie i nie tylko z powodu tego że wypłapano albo jak Holendrzy wyniszczyli swymi "wałami" dno naturalne środowisko.

Za 10-15 lat wszyscy będziemy się wstydzić okresu tej wojny PO-PIS i pogardy....

Moim zdaniem przewidywanie przyszłości polimeksu jest bez sensu.

Różnimy się, respektuje Twe podejście, po co energia skoro i tak nic nie zmienię. Z tym myśleniem mogłem maszerować za komuny...było inaczej i nie będę tego pisał...Piszę. mówię by nie być słyszanym ale by nikt mi nie powiedział dlaczego wtedy tego nie zrobiłeś a ten co pluje dziś nie tylko na wieś, religię itd. nie powiedział mi: dlaczego nie dałeś mi szansy poznać tego innego świata, wszak to kultura, dorobek, sztuka i wew. potrzeby każdego człowieka bo tylko Maslow skończył piramidę potrzeb na samorealizacji ale co jest po miłości? (jasne rozwód :)) ...

Nikt nie ma pełnej władzy ale ja nie muszę z każdym walczyć bo zapominam że tylko we wzajemnej tolerancji a najlepiej chemii a taką może być wspólny język myślę jak samemu i otoczenie może się rozwijać a gdy inny się myli to mu to mówię, nie skąd przychodzi, jaką religię wyznaje i ile ma w kieszeni ale gdzie się myli i proponuję mu, nie przymus że ma być takim jak ja a gdy będzie będzie mi zbędny, alternatywę by jako myśląca osoba przynajmniej ją widział i się zastanowił.

Nasze życie i biznesy to takie wąskie drogi, a gdy chcemy iść z kimś to musimy akceptować że dana droga jest szeroka i tolerancyjna bo wszyscy winni się na niej zmieścić i ci co myślą inaczej.

mają mocodawcy i przydupasy, polimeks ma nie upaść, my mamy stracić - rozdanie jest dosyć proste.

Twój hipoteza, widzę to inaczej.

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: golastopa » 25 maja 2018 23:19

Koszula każdy ma swój punkt widzenia, ja Twój szanuję bo masz szeroką wiedzę i jesteś motorniczym tego wątku. Napisałem niżej ciąg dalszy mojej wypowiedzi bez odniesienia do Twoich słów, ponieważ wyświetlił mi siętylko pierwszy wiersz. Przeczytam z uwagą co napisałeś i jak będę miał coś do dodania odpiszę. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnie PKO i Pawła Borysa :):) wykręcili wiele afer amber gold i włos z głowy im nie spadł. Śledzicie poczynania PKO???
Specjaliści w rypaniu tłumu. Najfajniejsza ustawka bo również z nutką romantyzmu to jak polski rolnik napisał serwis www, że w Chinach posiada najlepszy sprzęt do robienia podpasek:):) PKO temat sformalizowało i 100 mln wpadło:) Ach Ci klienci pb to niekończące się źródło kapitału. Gdyby coś to nikt nic itd itp:):) Wracając do polimeksu to moje gorzkie słowa nie wynikają z niezadowolenia czy rozczarowania. Piszę po to, żeby każdy z Was spojrzał na wykres, wiedza i praktyka mówi, żeby kupować w pierwszym dołku po odwróceniu trendu czyli pierwsze minimum po przebiciu 5,xx. Kupując teraz liczymy na ekstra bonusy a te obarczone są ryzykiem. Kto ma miękki pędzel szkoda czasu i nerwów. Ja jestem otwarty na przyszłość, obecnie przekraczamy poziom dna i siedzimy w mule. Długie dołowanie możliwe, możliwy też usłużny człowiek z długopisem i los się odwróci.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2018 23:21 przez golastopa, łącznie zmieniany 1 raz.

Paulina
Starszy plutonowy
Posty: 31
Rejestracja: 13 lis 2017 16:57

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Paulina » 25 maja 2018 23:20

Moim zdaniem naprawdę ważne są informacje takie jak te: https://vindicat.pl/baza-wiedzy/jak-udo ... les-umowy/

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Unio » 26 maja 2018 00:01

Czyzby Punkt zwrotny już za nami? Może historia na tygodniowym się powtórzy. Jak tak to długa biała świecą w przyszłym tygodniu. Trader w przyszły piatek bedzisz mógł pisać.

golastopa
Sierżant
Posty: 52
Rejestracja: 24 paź 2017 01:32

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: golastopa » 26 maja 2018 00:02

Mam koszula bardzo podobny światopogląd do Twojego. Jednak rzeczywistość skrzeczy. Cieszę się, że Polska realizuje kolejne programy inwestycyjne. Były drogi, stadiony, gazoport, teraz elektrownie, walka ze smogiem, centralny port. Autostrady były drogie, straty ponieśli polscy przedsiębiorcy podwykonawcy robót. Obecnie elektrownie są takim "dużym" tematem i naprawdę dobrze życząc pisowi i Nam wszystkim zachęcałbym o większą dbałość o nasze interesy, żeby ten kapitał został u Nas i mógł budować polską gospodarkę. W zasadzie to jest jedyna droga, inaczej budżet będzie pusty. Jeżeli rządzący chcą realizować swoje ambitne plany z użyciem polskich firm i w najlepszej jakości to firmy te muszą być nowoczesne. Do tego jest potrzebna gotówka - zysk. Bez tego polimex nie ruszy. Mam nadzieję, że na energetyce i gazownictwie nie będzie powtórki z autostrad.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 26 maja 2018 00:15

Mam koszula bardzo podobny światopogląd do Twojego. Jednak rzeczywistość skrzeczy. Cieszę się, że Polska realizuje kolejne programy inwestycyjne. Były drogi, stadiony, gazoport, teraz elektrownie, walka ze smogiem, centralny port. Autostrady były drogie, straty ponieśli polscy przedsiębiorcy podwykonawcy robót. Obecnie elektrownie są takim "dużym" tematem i naprawdę dobrze życząc pisowi i Nam wszystkim zachęcałbym o większą dbałość o nasze interesy, żeby ten kapitał został u Nas i mógł budować polską gospodarkę. W zasadzie to jest jedyna droga, inaczej budżet będzie pusty. Jeżeli rządzący chcą realizować swoje ambitne plany z użyciem polskich firm i w najlepszej jakości to firmy te muszą być nowoczesne. Do tego jest potrzebna gotówka - zysk. Bez tego polimex nie ruszy. Mam nadzieję, że na energetyce i gazownictwie nie będzie powtórki z autostrad.

Twe obawy są uzasadnione...może być powtórka dlatego dobrze że Polimex nie kopie "okopów" dla gaz-system, musimy robić wyspecjalizowane projekty i zarabiać w inny spokój, jakoś przemycę myśl ale tu są gapie od konkurencji.

To co robi PIS to podstawy ekonomii oszczędności = inwestycja, stąd np. PPK a pomnażanie pieniądza w makro ekonomii to inwestycje czyli piramida.

Problemem jest nie wykonawstwo samo w sobie, w UE wszyscy to podmioty gospodarczo równe i nie możemy jak w ROC wymagać np. jv. z naszym udziałem itd. dla inwestycji czy wykonawstwa, a dokonywać raczej "uszlachetniania" :)) częściowy import :)) (jedno z państwo osmańskich ma akt. cenowo ciekawą propozycję)

Mi osobiście PIS nie wadzi ale widzę problemy o czym często wspominam, w struktura pośrednich....i chyba każdy to tak ma, zamiast 1000 słów lepiej wykonać jedną czynność ja już mam powoli alergię na takie twarze jak Borys albo Emilewicz...ile można budować teorię itd.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2018 00:26 przez |Czarne.Koszule|, łącznie zmieniany 2 razy.

ulubionyinwestor
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 326
Rejestracja: 27 lip 2017 23:16

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: ulubionyinwestor » 26 maja 2018 00:16

A widzieli Koledzy świetne wyniki Rafako? Na tle innych spółek budowlanych extra.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 26 maja 2018 00:17

A widzieli Koledzy świetne wyniki Rafako? Na tle innych spółek budowlanych extra.

:)) widzieli, napompowany Lenin, co pomogło to emisja by obniżyć koszty finansowe czego PKO BP oczekiwało, reszta to już szczegółowy przegląd samochodu a nie tylko spojrzenie na zew. karoserię...

Komentarz zachwalający i Twe słowa z bankier.pl to agitka, poczataj sobie słowa Luigi :)) krótko opisał i formę od niego skopiowali by pokazać kwartały 2017 / 2018.
https://www.bankier.pl/forum/temat_2-2- ... 68851.html

Ubiorą naiwnych w poniedziałek w ubranka, przyszłe nierentowne kontrakty trzeba przykryć nim się to wyda..seria L jak ów Luigi czeka.

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: sceptyczka » 27 maja 2018 23:24

Koszula pis ma pełną władzę, potrafią zamykać całe miasto żeby zrobić miesięcznicę a nie potrafią sprawić, żeby pracownik w kilkutysięcznej firmie zarobił dla podmiotu 2 tys euro/rok. Brak fachowców. Część pisu wyrwana spod ołtarza dostaje odcisków od trzymania parasolek, druga część bardziej ogarnięta napycha kieszenie. Wiesz jak to jest, dyrektorem zostajesz na kilka lat a zarobić trzeba na całe życie. Dlatego chłopaki ze wsi robią z tym towarzystwem co chcą. Decyzji żadnych nie będzie, przyjdzie rozkaz to i Mateusz klęknie i wypłaci polimeksowi zaległości. Najpierw jednak wszyscy się muszą ułożyć. Co do elektrowni atomowej to chyba jest jasne, że to zarzutka pisu żeby plebs przy wódce miał się o co kłócić i żeby w Wiadomościach się mogli na coś spuszczać. Pisał ktoś, że energetycy mają większość aby polimeks mógł się rozwijać i aby nie miał konkurencji z zagranicy. Jak się ma do tego ostrołęka c? Moim zdaniem przewidywanie przyszłości polimeksu jest bez sensu. Spółka polityczno-energetyczno-bankowa, zarobić mają mocodawcy i przydupasy, polimeks ma nie upaść, my mamy stracić - rozdanie jest dosyć proste.

Trudno odmówić słuszności.
Kto odważy się ZLIKWIDOWAĆ KORYTO???!!!

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 27 maja 2018 23:26

Koszula pis ma pełną władzę, potrafią zamykać całe miasto żeby zrobić miesięcznicę a nie potrafią sprawić, żeby pracownik w kilkutysięcznej firmie zarobił dla podmiotu 2 tys euro/rok. Brak fachowców. Część pisu wyrwana spod ołtarza dostaje odcisków od trzymania parasolek, druga część bardziej ogarnięta napycha kieszenie. Wiesz jak to jest, dyrektorem zostajesz na kilka lat a zarobić trzeba na całe życie. Dlatego chłopaki ze wsi robią z tym towarzystwem co chcą. Decyzji żadnych nie będzie, przyjdzie rozkaz to i Mateusz klęknie i wypłaci polimeksowi zaległości. Najpierw jednak wszyscy się muszą ułożyć. Co do elektrowni atomowej to chyba jest jasne, że to zarzutka pisu żeby plebs przy wódce miał się o co kłócić i żeby w Wiadomościach się mogli na coś spuszczać. Pisał ktoś, że energetycy mają większość aby polimeks mógł się rozwijać i aby nie miał konkurencji z zagranicy. Jak się ma do tego ostrołęka c? Moim zdaniem przewidywanie przyszłości polimeksu jest bez sensu. Spółka polityczno-energetyczno-bankowa, zarobić mają mocodawcy i przydupasy, polimeks ma nie upaść, my mamy stracić - rozdanie jest dosyć proste.

Trudno odmówić słuszności.
Kto odważy się ZLIKWIDOWAĆ KORYTO???!!!

Sceptyk tu nie Opavska w SRC, leć tam gdzie Twoje miejsce i tu knajpy i klimaty nie rób.

Wuwuze?
Chorąży sztabowy
Posty: 4267
Rejestracja: 20 lip 2013 14:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Wuwuze? » 28 maja 2018 11:13

Do 4 zł nie będę udzielał się na wątku. Pozdrówka
To oby jak najkrocej ! :lol:
Postow łącznie 5491+ te pokazywane oficjalnie

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 28 maja 2018 14:33

28.05.2018 - Poniedziałek
11:00 ENEA Nadzwyczajne walne zgromadzenie W sprawie zmian w statucie.


Nie widzę jeszcze uchwał ale zmiana w statucie otwiera drogę do finansowania bloku C w Ostrołęce.

Tak jak pisałem 22 tydzień może być ciekawy a jutro data przetargu na SOx 7 i 8 w Dolnej Odrze, i PGE GIEK winno wkrótce "pakietowo" razem z NOx poinformować o ofertach.

Natalia Szroeder - Zamienię Cię
https://www.youtube.com/watch?v=bAE0hOUiMiU

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 28 maja 2018 15:23

Do 4 zł nie będę udzielał się na wątku. Pozdrówka
To oby jak najkrocej ! :lol:

Ja też od weekendu znikam :) tylko cel to 11zł. Po co pisać?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości