POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Kayak » 15 maja 2018 16:56

To bez emocji, do trzepiących kurem ;-) . Do 08.06.2018 kurs ma być na poziomie w zakresie 4,30 - 4,60. Od 09.06 mam pierwszy urlop od 4 lat i ma być perfecto pod każdym względem. 8) Obym nie musiał powtarzać.
Wiem wiem. Mało merytorycznie ale szczerze od serca.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018 17:05 przez Kayak, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Kayak » 15 maja 2018 17:01

Może mi wytłumaczysz, szanowny autorze wpisu, po kiego grzyba Energa miałaby dokupować akcje PMX?

Osobiście widział bym kilka powodów ale pytanie to proponuję napisać do spółki Energa, to ich plany cytowałem.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018 17:06 przez Kayak, łącznie zmieniany 1 raz.

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: sceptyczka » 15 maja 2018 17:05

Może mi wytłumaczysz, szanowny autorze wpisu, po kiego grzyba Energa miałaby dokupować akcje PMX?
Osobiście widział bym kilka powodów ale pytanie to proponuję napisać do spółki Energa, to ich plany cytowałem.
Ach!
OK. Teraz rozumiem. Sądziłem, że to twoja dywagacja.
Swoją drogą ciekawe byłoby poznać uzasadnienie dla planu "dokupienia" akcji PMX.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 17:19

Ucieszne te wasze dywagacje.
O konieczności wysłania PBG do piachu, a Jerzego W. do pokoju z kratami, co uratuje RFK, piszę od lat.
Koszula jak była w RFK, to się awanturowała, że jestem łobuz i łajdak, bo Najlepszego Menadżera i Światowej Sławy Stratega obrażam itd. itp. Teraz pisze, że to PMX miałby wyałtować PBG z RFK. Może mi powiesz koszula, w jaki sposób?
AWS bardzo lojalnie mówi (niezgodnie z giełdowymi faktami zresztą), że PBG jest największym akcjonariuszem RFK, więc będzie Jerzego W. i jego pijawek bronić jak niepodległości. W końcu za cos jej płacą te półtora miliona rocznie.

Nie schlebiaj sobie @Sceptyk, możesz go puścić w skarpetkach ale nie obrażaj. Sceptyk, krecie prezeski, coś ją tak na biało dziś ubrał, dla kontrastu :-) ?

A jak wywalić, proste, odsunąć czasowo od przetargów i zmusić do emisji akcji serii L, to PBG wysłało Rafako do Estonii a tam ich oferta jest najniższa z możliwych bo by wsparcia UE nie otrzymali a więc szykuje się wtopa jak i pewnie w Wilnie.
Co Rafako w ogóle teraz robi, chwalenie się odaztowaniem to już przeszłość na bloku 9 i 10? Jaworzno też teraz inne zakontraktowane prace mają już miejsce, a fakt Mongolia :))))

Rafako w tym układzie winno być poza grą o Ostrołękę i rzecz jasna Dolna Odra, psuć ceny to oni potrafią, niech kopią nierentowne okopy pod rurki gazowe :)))

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 17:23

Może mi wytłumaczysz, szanowny autorze wpisu, po kiego grzyba Energa miałaby dokupować akcje PMX?
Osobiście widział bym kilka powodów ale pytanie to proponuję napisać do spółki Energa, to ich plany cytowałem.
Ach!
OK. Teraz rozumiem. Sądziłem, że to twoja dywagacja.
Swoją drogą ciekawe byłoby poznać uzasadnienie dla planu "dokupienia" akcji PMX.

Ty chłopie nie wiem czy poza myśleniem o "Zezowatej" jeszcze myślisz, to jasne że na wykonawcy chcą zarobić skoro go widzą u siebie na podwórku, a także inni w innych miejscach. Takie podmioty kupują przyszłość i strategie które ty możesz tylko próbować odgadywać.

Koszula kupiła, świat też kupuje a te "pijawki" co uwalają kurs i tak przegrają :)))

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 17:25

To bez emocji, do trzepiących kurem ;-) . Do 08.06.2018 kurs ma być na poziomie w zakresie 4,30 - 4,60. Od 09.06 mam pierwszy urlop od 4 lat i ma być perfecto pod każdym względem. 8) Obym nie musiał powtarzać.
Wiem wiem. Mało merytorycznie ale szczerze od serca.

Mnie też nie ma, od 2 czerwca do połowy :))

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Kayak » 15 maja 2018 17:26

Może mi wytłumaczysz, szanowny autorze wpisu, po kiego grzyba Energa miałaby dokupować akcje PMX?
Osobiście widział bym kilka powodów ale pytanie to proponuję napisać do spółki Energa, to ich plany cytowałem.
Ach!
OK. Teraz rozumiem. Sądziłem, że to twoja dywagacja.
Swoją drogą ciekawe byłoby poznać uzasadnienie dla planu "dokupienia" akcji PMX.
Poprawiłem już moje pytanie, mam nadzieję że teraz jest dobrze i jest zrozumiałe. Swoją drogą wystarczyło odpowiedzieć bo dobrze wiesz o co pytałem lub wytłumaczyć jeśli miałeś coś do powiedzenia ale wolisz uprawiać złośliwości. Cóż, twoja decyzja.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 17:42

@Sceptyk 4U

Obrazek
https://businessinsider.com.pl/firmy/st ... ce/p5mhb26

Kobieta ubawiła mnie do łez, blok C to dodatek do strategii :))) i Oil&Gas to okręt flagowy Rafako hi hi. Mocne!
Estonia będzie strata bo to 20% mniej niż budżet inwestora, okopy też bez doświadczenia a na halach W-1 i "Jądrówce" będą robić chyba ogrodzenia :))) albo karuzele, a śmieje się bo podgląda nas i doskonale wie że jak zaproponujemy jej jako podwykonawcy ew. po dogadaniu się z GE jakiekolwiek prace to z radości by pod sufit podskoczyła.

Jak to mówi tej redaktorek: Agnieszka :)) to ja też nie papuguj a drukuj serię L kobieto, tzn Agabioton, to jedyna dochodowa działalność ostatnio Rafako.

Trochę nie na temat ale co tam dla Sceptyka i ...

Irena Santor - Złoty pierścionek
https://www.youtube.com/watch?v=D8FkdDh5n-s

A tak poważnie: nie mówiłem, rzucić na kolana RFK, wywalić PBG, uporządkować biznes, wykorzystać do ew. instalacji środowiskowych i do budowy dwóch bloków zgazowania węgla, jeden w Bogdance, drugi Czeczott ew KK. Dolna Odra winna być tak jak blok C właśnie siłą napędową osłabiając konkurencję.

To tylko "zabawa" ale propozycja dla P. Krzysztofa nadal aktualna by nabył akcje:

W RFK straty realne, dla PXM wirtualne czyli liczone od pierwszego dnia urzędowania w cenie zamknięcia 11.05.2018

Obrazek

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 18:11

Obrazek

Zobaczymy co będzie działo się jutro, dziś spadek był spory, "Ząbek"

wolumeny:
15 May 324,440
14 May 733,653
11 May 1,207,578

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 19:15

Plant startup target set for September 2021, will support Fukushima revitalization
・ Manufacture of coal gasification furnace to start in January 2018 at Nagasaki Works, with on-site assembly to start in February 2019

YOKOHAMA, JAPAN (April 13, 2018) - Mitsubishi Hitachi Power Systems, Ltd. (MHPS) will start construction of an integrated coal gasification combined-cycle (IGCC) facilities in Hirono-machi, Fukushima Prefecture. The full-turnkey order, placed by Hirono IGCC Power GK(Note1), calls for a next-generation high-efficiency power plant with a generating capacity of 540 megawatts (MW). The new plant is scheduled to commence operations in September 2021.

A ceremony to mark the construction start was held on-site by Hirono IGCC Power GK on April 13. Representatives in attendance from MHPS, which is in charge of constructing the power generation facilities, included President and CEO Kenji Ando and Senior Vice President Atsushi Togawa, who serves as Deputy Head of the Engineering Headquarters. President Ando took part in the formal ground-breaking ceremony for the plant's safe construction.

Construction of the Hirono IGCC plant is one of a number of IGCC-related projects underway in Fukushima aimed at developing the region's industrial infrastructure through realization of the world's most advanced thermal power plants, as a way of contributing to local revitalization. The plant will be built within the premises of the Hirono Thermal Power Station, an oil-and-coal fired plant with an installed capacity of 4,400 MW which is operated by TEPCO Fuel & Power, Inc., a group company of Tokyo Electric Power Company Holdings, Inc. (TEPCO).

https://www.mhps.com/news/20180413.html

Razem z Figatem to zrobimy jako pierwsi, tzn technologia od MHPS ale zgazowanie winno przyjść dość szybko i będzie to alternatywa dla PGG i Bogdanki wg mnie

a dlaczego my?

bo my jesteśmy samuraje :))

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Yusuke » 15 maja 2018 20:19

Cześć Cz. K. W tygodniu za bardzo nie ma czasu na rozmowę, praca i inne sprawy. Ile zakładasz takich projektów pod zgazowanie węgla w przypadku sukcesu pierwszej tego typu inwestycji w latach następnych?
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 20:42

Cześć Cz. K. W tygodniu za bardzo nie ma czasu na rozmowę, praca i inne sprawy. Ile zakładasz takich projektów pod zgazowanie węgla w przypadku sukcesu pierwszej tego typu inwestycji w latach następnych?
In an IGCC system, coal is gasified in a high-temperature, high-pressure gasification furnace, and power is generated using a high-efficiency combined-cycle format integrating gas and steam turbines. The system is revolutionary in that power generation efficiency is significantly higher and carbon dioxide (CO2) emissions lower than typical thermal plants. Providing the dual advantages in efficient use of resources and environmental protection, demand for IGCC plants is expected to grow worldwide, especially in countries such as Japan which lack abundant resources.

Obrazek

Raczej inaczej, tak jak to w żarcie pisałem: Wysłać Rafako z gaśnicą a tzn. że "Zezowata" idzie kopać okopy pod rurkę gazową i budować wg oferty nierentowną tłocznię a my zająć winniśmy się tym co by nam idealnie pasowało, tu możemy wykorzystać Safako ew. gdy instalacja w Bogdance ruszy, wtedy może być Hype na takie instalacje na całym świecie.

Nasi czekają na uruchomienie w 2020 pierwszego komercyjnego bloku, dla Dolne Odry np. nie ma sensu transport węgla ale dla innych już tak, a to i Łagisza i Czeczott i nawet KK itd. bloki. Sprawność da się wyciągnąć do 48-49% tzn starszych bloków-parowo-gazowych ale emisja na 1 kWh poniżej 700gr CO2 a to dodatkowo oznacza że od gazu nie musimy być zależni.

Teraz wiesz i to nie wszystko dlaczego warto być Samurajem :))))
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018 20:55 przez |Czarne.Koszule|, łącznie zmieniany 1 raz.

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Yusuke » 15 maja 2018 20:50

Czyli z tego co piszesz, projekt zgazowania węgla zrealizowany przez Polimex otworzy nam drzwi na oścież na rynki zagraniczne. Dobra perspektywa, ważne aby Polimex z MHPSE dobrze przygotował się do tego projektu, skoro ma być to furtka do przyszłości spółki na energetycznym rynku w Europie.
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 maja 2018 20:58

Czyli z tego co piszesz, projekt zgazowania węgla zrealizowany przez Polimex otworzy nam drzwi na oścież na rynki zagraniczne. Dobra perspektywa, ważne aby Polimex z MHPSE dobrze przygotował się do tego projektu, skoro ma być to furtka do przyszłości spółki na energetycznym rynku w Europie.

My tej technologii nie mamy, ale Japonia wie że sama długo nie pociągnie cenowo u siebie i będzie szukać kontrahentów i wykonawców tzn takich którzy wiedzą jak taki blok budować, ale i instalacje na Europę, adresem może być właśnie Polimex :)) + wykonawca wysokociśnieniowych urządzeń, a tzn. że kogoś musimy ew. "połknąć" a to by nam dała realną przyszłość. Rafako można zrzucić na kolana, wywalić PBG na śmietnik i pod naszą i Japończyków pisać nowy rozdział :)) taki też hit eksportowy pod ich szyldem.

Mówię Ci, Szogu Figat i my samuraje to może być mega team :))

Yusuke
Młodszy chorąży
Posty: 471
Rejestracja: 24 kwie 2018 14:49

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PxM] księga IX

Postautor: Yusuke » 15 maja 2018 21:03

Pytanie tylko czy Silesia będzie skłonna oddać nam Safako jako podmiot do GK. I skąd pieniądze na to Polimex wyczaruje? Najlepszym byłby deal Silesia nam puszcza Safako w zamian za udziały w GK. I wszyscy są zadowoleni zarówno fundusz jak i GK. Win - win
Wytrwałość tworzy charakter, a charakter tworzy nadzieję.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości