POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 27 cze 2018 17:14

Bardzo mocny spadek, słaba sesja dolna banda trendu krótkoterminowego okazała się wsparciem.
Przyczyn takiego zachowania nie widzę...

REKLAMA


niaht
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 11 mar 2008 15:57

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: niaht » 27 cze 2018 17:21

kupili pod EO zobaczyli brak kontynuacji sprzedają,podejrzewam ze jeden z dużych tez coś miesza i jest jak jest.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: AdamKruchy » 28 cze 2018 00:04

8) 8) 8)

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 28 cze 2018 10:16

Pozwolę sobie pogdybać. 8)
A co jeśli. Spadki w spółkach SP od ostatniego roku są dziełem zaplanowanego działania obecnych władz oraz spółek SP. Przecież mogą skupować akcje na ich minimach poprzez zaprzyjaźnione podmioty i nie musi nikt o tym wiedzieć, jeśli nie przekraczają progu 5%. W sumie to idealny okres na takie "zabawy". Trwają restrukturyzacje, potężne inwestycje, oddłużanie czyli nikt się nie zorientuje. Znają plan wieloletni i nie chodzą we mgle, wiedzą w którym kierunku i jak przebiegnie rozwój. Zdają sobie sprawę jaką wartość mogą stanowić spółki SP za kilka lat. Potencjalne korzyści ze skupu akcji teraz, w przyszłości mogą dać gigantyczne zyski i jak dodamy do tego dywidendę która będzie zasilać budżet miliardami to ja się pytam dlaczego nie?

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: AdamKruchy » 28 cze 2018 10:18

Pozwolę sobie pogdybać. :lol:
A co jeśli. Spadki w spółkach SP od ostatniego roku są dziełem zaplanowanego działania obecnych władz oraz spółek SP. Przecież mogą skupować akcje na ich minimach poprzez zaprzyjaźnione podmioty i nie musi nikt o tym wiedzieć, jeśli nie przekraczają progu 5%. W sumie to idealny okres na takie "zabawy". Trwają restrukturyzacje, potężne inwestycje, oddłużanie czyli nikt się nie zorientuje. Znają plan wieloletni i nie chodzą we mgle, wiedzą w którym kierunku i jak przebiegnie rozwój. Zdają sobie sprawę jaką wartość mogą stanowić spółki SP za kilka lat. Potencjalne korzyści ze skupu akcji teraz, w przyszłości mogą dać gigantyczne zyski i jak dodamy do tego dywidendę która będzie zasilać budżet miliardami to ja się pytam dlaczego nie?

Wątpię. Z kilku powodów. Obsuwa wynika z... braku wiedzy i zarządzania takimi spółkami. Niestety!
8) 8) 8)

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 28 cze 2018 10:24

A konkretnie ?
Która to spółka i w czym jest taka be ?

Bo wyniki finansowe spółek SP mówią co innego.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: AdamKruchy » 28 cze 2018 10:36

A konkretnie ?
Która to spółka i w czym jest taka be ?

Bo wyniki mówią co innego.
No sorry, ale czy ty czytasz raporty kwartalne spółek "zarządzanych" przez Skarb Państwa? Wątpię. Ale pogrom będzie wtedy, gdy na szerokim rynku zaczną się duże spadki. Na razie to jest luz.
8) 8) 8)

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 28 cze 2018 10:41

Ale pogrom będzie wtedy, gdy na szerokim rynku zaczną się duże spadki. Na razie to jest luz.
Dobre i do tego "merytoryczne". To powodzenia w oczekiwaniu. 8)

niaht
Młodszy chorąży
Posty: 633
Rejestracja: 11 mar 2008 15:57

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: niaht » 28 cze 2018 11:39

Takie "analizy"
fajnie sie czyta?
otwierasz czytasz pierwsze zdanie,zamykasz zapominasz.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: AdamKruchy » 28 cze 2018 11:46

Takie "analizy"
fajnie sie czyta?
otwierasz czytasz pierwsze zdanie,zamykasz zapominasz.

Nikt cię nie zmusza do czytania. Pozdrawiam.
8) 8) 8)

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: sceptyczka » 28 cze 2018 12:16

Pozwolę sobie pogdybać. 8)
A co jeśli. Spadki w spółkach SP od ostatniego roku są dziełem zaplanowanego działania obecnych władz oraz spółek SP. Przecież mogą skupować akcje na ich minimach poprzez zaprzyjaźnione podmioty i nie musi nikt o tym wiedzieć, jeśli nie przekraczają progu 5%. W sumie to idealny okres na takie "zabawy". Trwają restrukturyzacje, potężne inwestycje, oddłużanie czyli nikt się nie zorientuje. Znają plan wieloletni i nie chodzą we mgle, wiedzą w którym kierunku i jak przebiegnie rozwój. Zdają sobie sprawę jaką wartość mogą stanowić spółki SP za kilka lat. Potencjalne korzyści ze skupu akcji teraz, w przyszłości mogą dać gigantyczne zyski i jak dodamy do tego dywidendę która będzie zasilać budżet miliardami to ja się pytam dlaczego nie?
Widzę, że jesteś optymistą, który wierzy, że KTOŚ tym bałaganem jednak zarządza.
A ja jestem sceptyczka i uważam, że po latach ograbiania Polski przez watahę tuSSkowniarzy, przyszedł czas na watahy pisoBOLSZEWICKIE.
Kłopot w tym, że za PO był główny ośrodek sterujący łupiestwem, a za pisoBOLSZEWII takiego ośrodka nie ma.
Buldogi pod dywanem dopiero ustalają hierarchię - stąd te nagłe zwroty akcji w Orlenie, Lotosie, KGHM, spółkach energetycznych, górniczych i zbrojeniowych, że o różnych "funduszach" nie wspomnę, o których gawiedź dowiaduje sie po fakcie.
Tam są kĄfitury, więc jest wielu chętnych. A Jarosław_Poskę_Zbaw tak się poplątał w swoich idotycznych i szczeniackich intrygach (stąd właśnie tyle konkurujących watah), że aż zachorzał na ałka i ucieka z polityki, zanim ktoś nie postawi na jego drodze kolejnej pancernej brzozy (czy czegos podobnego).

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 28 cze 2018 13:08

Takie "analizy"
fajnie sie czyta?
otwierasz czytasz pierwsze zdanie,zamykasz zapominasz.

Nikt cię nie zmusza do czytania. Pozdrawiam.
Czytałem i oglądałem dziękuję. AT które pokazałeś może przyda się dla kółkowiczów ja jednak nie żyję z grania na giełdzie (na szczęście :-) ). Wolę analizę fundamentalną.
To jedyna szansa dla kursu
Twoja wiara w AT jest dla mnie niezrozumiała. OD dwóch lat siedzę na Polimexie i naoglądałem się tych kresek że hoho, a kurs swoje :-)
Rozumiem że jak zakładane poziomy (ostatnie szanse dla kursu) 2,71-3,04 się nie sprawdzą to nie kupisz akcji tylko będziesz czekał na mocne przebicie 3,50zł ?
Pozdrawiam

Kayak
Młodszy chorąży
Posty: 632
Rejestracja: 11 maja 2018 12:46

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Kayak » 28 cze 2018 13:20

Widzę, że jesteś optymistą, który wierzy, że KTOŚ tym bałaganem jednak zarządza.
A ja jestem sceptyczka i uważam, że po latach ograbiania Polski przez watahę tuSSkowniarzy, przyszedł czas na watahy pisoBOLSZEWICKIE.


Zapomniałeś o czerwonej hołocie :-) przypadek ?
Obecni walczą a to najważniejsze. Wiedzą co zrobić i jak. Popełniają błędy ale wyciągają wnioski i uczą się. Kłody pod nogi są i będą rzucane nieustannie z tego też zdają sobie sprawę. Ale jest szansa na poprawę bo zjednoczenie i determinacja prawicy duża. Czas pokaże.
Puki co zaśpiewajmy - "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę"

i kolejna z życzeniami od Jarosława "Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje"

:lol: :lol: :lol:

|Czarne.Koszula|
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2270
Rejestracja: 10 gru 2017 20:21

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszula| » 28 cze 2018 14:18

Nikt cię nie zmusza do czytania. Pozdrawiam.

Jasne, ale kolega zapomniał że TU prowadzi się dyskusje i nasza księga to nie klepsydra na "Twoje ogłoszenia".
Jak się pojawiłeś to wskazywałem że warto spojrzeć, po Rafako nie czytam. Innym też nie polecam.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 28 cze 2018 14:23

:lol: :lol: :lol:

@Kayaku

@Sceptyk prowokuje i żyję polityką, winna ona budować ramy by podmioty mogły dobrze i z sukcesem funkcjonować ale doskonale wiesz że polityk dzieli ludzi a aktualna nie jest racjonalna a emocjonalna i gramy już chyba wszędzie na emocjach. Tak ludzie się sami zniewalają gdy wywoła się u nich emocje.

Kurs lekko się obsuwa i co jest tego powodem? worek z cementem się wywrócił na placu budowy?

Giełda chce wprowadzić nowe "modlitwy" narzędzia tylko gdzie ten lud boży? Na mniejszych spółkach rządzą układy znajomych i kogo akceptują albo piją razem to nie ruszają. Polimex to nie członek Wig20, energetycy nie patrzą na wycenę i tak rzuca nami a druga strona ma radochę że podcina ruch.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości