POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 19:51


:)) rozminowanie, wraca jak bumerang. My to musimy (tzn EO) samemu robić, np. konkurencja to ma takiego kreta który tu też się pojawia i on pojechał aż na Linię Maginota by się nauczyć :))))))))))). U konkurencji to też z przetargami jest wesoło, co drugi to niewypał, dostali ponoć Łotwę, niewypał, mają ponoć Mongolię, niewypał itd....

Oczywiście pytanie: kiedy Zawadę wywalą z PGE GIEK za przetarg?

Wykonanie kompleksowej modernizacji Instalacji Odsiarczania Spalin na blokach nr 3 i 4 oraz 5 i 6 w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów
https://swpp.gkpge.pl/servlet/HomeServl ... tity=17820

to też nie powinno im wypalić, tak się przetargów nie przeprowadza, nie na taki PIS głosowałem!

REKLAMA


Bursztyn
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 15 sty 2007 19:24
Lokalizacja: Kraków

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Bursztyn » 19 lip 2018 20:52

aktualnie mamy 15 Samurajów:


Debryl
Hafid
rocky_balboa
Unio
niaht
Yusuke
STARDUST
Białe.Koszule
qgen
Trader
Kayak
Krosi
Aero
MorganCreek
golastopa


Byli z nami:

Cornollio
Fugazi!
Tak
Laptop
Stary piernik


Komentowali:

Sceptyczka
Muł_roboczy


Księga IX zapisana jest:
86 stron ze 151 czyli w 57% po interwencji "cenzury", średnia ilość odsłon na stronę to 810 (całkowicie 69310), co przy ca 23 aktywnych daje click ca 35, a to oznacza że na każdy wpis przyda 2 odświeżenia strony albo 3x dziennie na użytkownika. Jest to stosunkowa niska aktywność, w szczytach aktywności Petrolinvest było to ca. 3000 click na stronę.
Od początku księgi mamy 1288 wpisów co daje średnią 644 wpisy na miesiąc gdzie na forum bankier mamy średnią na miesiąc 6894 wpisy a to plus minus 10% aktywności forum bankier.pl. Inaczej 90% użytkowników jest aktywna na bankier, a 10% na forum PARKIET.

Summa summarum: mimo odczucia zainteresowania walorem, jest to zainteresowanie wciąż niskie.

Prowadząc księgę od 11.05.2018 wypracowaliśmy 1,02 zł co daje marne 51 groszy na miesiąc. Utrzymując ten trend na koniec księgi wypadłoby to w okolicy 2zł potencjalnego zysku (połowa września 2018) co wydaje się jak najbardziej realnym zadaniem.

Obrazek

Każdy trend to suma i wypadkowa dwóch czynników, kapitału i psychologii inwestorów, zabawa ze takim cyferkami pokazuje mi jak i wypowiedzi że jesteśmy gdzie w fazie kończącej się niewiary(np. wyjście z sub. widzianej pułapki bessy) i powrotu do trendu wzrostowego średnioterminowego i niewielkim optymizmem i odejście jedno z pierwszych Samurajów(Stary Piernik) wskazuje gdzieś między niewiarą a optymizmem jesteśmy rzucani a tzn że poczucie *** a to oznacza że łatwo wywoływać korekty co i mam ciągle miejsce.

Samuraje zagrali antycyklicznie, ze strategią Grahama i cenowo nie są miarodajną grupą przy ryzyku jakie istniało. Te 51gr średniej to tylko odrobinę większa premia a wszystko co było i było wiele razy pisane poniżej 4zł to atrakcyjna oferta.

Okolice SMA 200 to cena która zawiera już spojrzenie średnioterminowe(powyżej roku) na Polimex i jak wyżej cena poniżej 4zł to praktycznie i w tym się utwierdzam pułapka bessy.

Patrząc wstecz:
Obrazek

Forum po rajdzie w styczniu 2017r stało się bardziej racjonalne, co cieszy i mniej emocjonalne.

Dziś kol. Laptop przy cenie 4zł zadał pytanie czy już uciekać, dobry rok temu maksymalny spadek prognozował co do kursu do 6,23zł gdzie wizja prac na bloku C w EO była ta sama a spółka zakończyła rok zyskiem netto na poziomie 54 mln zł a odpisy to zabieg księgowy. Mamy nowa linię produkcyjną.

Fajna jest postawa kol. Krosi, który w Polimex nie wątpi, kiedyś widział dobre 22zł ale był natychmiast wśród samurajów!

Osobowością samą w sobie jest Yusuke, który dostarcza nam własną muzykę więc niech odrobiną luksusu będzie to że my to mecenasi też kultury i o takie forum proszę, jak tam po swojemu "kulturę" rozmiecie.

Proszę patrzyć na wpis z dystansem.

LADY PANK - Wspinaczka (czyli historia pewnej rewolucji)
https://www.youtube.com/watch?v=BoZC-qPSJZs

Me marzenie: Sam - U - Raj (Elektrownia Rajkowy czyli EP)

Pozdrawiam

Cz.K
Witam
Proszę dopisać mnie do listy samurajów, kupiłem gdy listy chyba jeszcze nie było
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 21:11

Witam
Proszę dopisać mnie do listy samurajów, kupiłem gdy listy chyba jeszcze nie było

Lista "Samurajów" Polimexu

Debryl
Hafid
rocky_balboa
Unio
niaht
Yusuke
STARDUST
Białe.Koszule
qgen
Trader
Kayak
Krosi
Aero
MorganCreek
golastopa
Bursztyn


proszę, Witaj

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 19 lip 2018 21:33

a ja to ciagle jestem pomijany !

za rzadko bywam, pis-uje (przepraszam za poczatek) , czy co?

:mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 21:39

a ja to ciagle jestem pomijany !

za rzadko bywam, pis-uje (przepraszam za poczatek) , czy co?

:mrgreen:

:)) Szczupak, Ty to aktywny jesteś ale u konkurencji, ale skoro deklarujesz to proszę! Zasada jest jedna: ja tego nie kontroluję, ufam wam, kto wychodzi ten nie ma już powrotu(więc jak macie kochanki to wiecie, żonie nie mówicie).
Miało być do 4zł.

Dopisuję :)

Obrazek

Debryl
Hafid
rocky_balboa
Unio
niaht
Yusuke
STARDUST
Białe.Koszule
qgen
Trader
Kayak
Krosi
Aero
MorganCreek
golastopa
Bursztyn
Szczupak_Gieldowy


Polityka: proszę zostaw jak buty przed drzwiami, ot taka kultura japońska :))

Bursztyn
Chorąży
Posty: 748
Rejestracja: 15 sty 2007 19:24
Lokalizacja: Kraków

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Bursztyn » 19 lip 2018 21:48

a ja to ciagle jestem pomijany !

za rzadko bywam, pis-uje (przepraszam za poczatek) , czy co?

:mrgreen:

:)) Szczupak, Ty to aktywny jesteś ale u konkurencji, ale skoro deklarujesz to proszę! Zasada jest jedna: ja tego nie kontroluję, ufam wam, kto wychodzi ten nie ma już powrotu(więc jak macie kochanki to wiecie, żonie nie mówicie).
Miało być do 4zł.

Dopisuję :)

Obrazek

Debryl
Hafid
rocky_balboa
Unio
niaht
Yusuke
STARDUST
Białe.Koszule
qgen
Trader
Kayak
Krosi
Aero
MorganCreek
golastopa
Bursztyn
Szczupak_Gieldowy


Polityka: proszę zostaw jak buty przed drzwiami, ot taka kultura japońska :))
No niestety ale muszę wyrazić sprzeciw! Myslałem że ta lista coś znaczy. Tak bez dowodów wpuszczasz każdego?
W załączniku dowód zakupu ze średnią 3,25 zł
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018 21:59 przez Bursztyn, łącznie zmieniany 2 razy.
Ww. tekst nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozp. MF z dn. 19.10.05 r.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 21:49

Obrazek

ZAPOTRZEBOWANIE [MW] 20 218
GENERACJA [MW] 20 111
el. cieplne 18 030
el. wodne 417
el. wiatrowe 1 664
SALDO WYMIANY CAŁKOWITEJ [MW] 123 IMPORT

Hafid
Sierżant sztabowy
Posty: 190
Rejestracja: 13 kwie 2018 07:41

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Hafid » 19 lip 2018 22:01

Wolumen niecałe 2 mln.
Wygląda na małą ilość papieru w obrocie skoro można taką ilością zakręcić na kilka procent w gore.


Dzisiaj już Belgia. Piękna okolica w stylu wiejskim. Na koniec dnia z okazji ładnego wyniku portfela i głównie Pxm. Takze wasze zdrowie Panowie Samurajowie.

Pozdrawiam, H.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018 22:12 przez Hafid, łącznie zmieniany 1 raz.

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 22:04

No niestety ale muszę wyrazić sprzeciw! Myslałem że ta lista coś znaczy. Tak bez dowodów wpuszczasz każdego?
W załączniku dowód zakupu ze średnią 3,25 zł
Pozdrawiam

Witaj Bursztynie,

Po części masz rację, dziś przeszliśmy 4zł więc uznałem że nie będę dopytywał się o cenę, zaufanie!(w ramach dzisiejszej świecy) We wtorek zamykałem listę osób które równie jak inni uważali że mamy pułapkę bessy!

Nie każdy był gotowy a odpowiednio to wyraża już premia za poniesione ryzyko. Magines ceny nabycia jest od poniżej 3zł do owych 4zł. 4zł które zawarłem we wcześniejszym wpisie było graniczne ale to także dzisiejsza sesja. Szczupak sam wie o ile nabywał, jeśli da słowo a żadnych dowodów nie potrzebujemy chyba, to zostaje, nie da słowa że nabywał poniżej 4zł to Twoja uwaga zostanie oczywiście uwzględniona.

Gdy nie odpowie, to jest "zawieszony" ale gdy potwierdzi swą deklarację to proszę Cię o wyrozumiałość.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018 22:07 przez |Czarne.Koszule|, łącznie zmieniany 1 raz.

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Unio » 19 lip 2018 22:06

Czy jeśli jutro podejdziemy pod 5 to nie zrobią korekty o okolice 4 i dopiero dalej w górę ? Dziś obroty poszły na dziennym w górę choć jak się potrzy na wykres tygodniowy to rosną ale delikatnie. Wszystko mocno przyspieszyło choć jak na Polimex nie ma jeszcze „skoku”.Caly czas korekty w locie .Rysuja kreski dość dokładnie wiec czy nie zrobią odwróconej głowy z ramionami? Dlatego moje pytanie? Papier wydaje się teraz bardzo silny i nie mam ochoty przez pazerność dac się „wycyckac”.

MorganCreek
Starszy chorąży
Posty: 1245
Rejestracja: 13 lis 2006 22:17

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: MorganCreek » 19 lip 2018 22:08

Im nad więcej tym :arrow: mniejszy Free float :mrgreen:

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 22:10

Czy jeśli jutro podejdziemy pod 5 to nie zrobią korekty o okolice 4 i dopiero dalej w górę ? Dziś obroty poszły na dziennym w górę choć jak się potrzy na wykres tygodniowy to rosną ale delikatnie. Wszystko mocno przyspieszyło choć jak na Polimex nie ma jeszcze „skoku”.Caly czas korekty w locie .Rysuja kreski dość dokładnie wiec czy nie zrobią odwróconej głowy z ramionami? Dlatego moje pytanie? Papier wydaje się teraz bardzo silny i nie mam ochoty przez pazerność dac się „wycyckac”.
I to mnie też ciekawi, problem w tym że AT to jedno, fundamentalnie też musimy uwzględniać wydarzenia a malować kreski to nasz rynek potrafi jak chce. Warto nad zadanym pytaniem pomyśleć. Spojrzeć na różne interwały.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2018 22:12 przez |Czarne.Koszule|, łącznie zmieniany 1 raz.

MorganCreek
Starszy chorąży
Posty: 1245
Rejestracja: 13 lis 2006 22:17

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: MorganCreek » 19 lip 2018 22:11

Im nad więcej tym :arrow: mniejszy Free float :mrgreen:
Im nas wiecej :lol:

Unio
Sierżant sztabowy
Posty: 105
Rejestracja: 19 kwie 2018 22:33

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: Unio » 19 lip 2018 22:12

Idealnie by było jak jeszcze po kupnie każdy by zakopał . Dzisiaj już jednak tylko kilku ale się wysypało .

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga IX

Postautor: |Czarne.Koszule| » 19 lip 2018 22:15

Im nad więcej tym :arrow: mniejszy Free float :mrgreen:
Im nas wiecej :lol:

Wiesz MorganCreek postawa Samurajów do których się zaliczasz to także coś innego, wiele osób które brały udział w rajdzie na 17zł a pisałem to otwarcie mogły stracić wszelką nadzieję, więc klasyczna rezygnacja. Oni nie mogą pochwalić się średnią poniżej 4zł czy napisać wiszę np. X poziomie ale może to właśnie wielu takich ten free float jest jeszcze mniejszy niż się nam wydaje.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości