BORYSZEW [BRS]

wszystko na temat spółek publicznych
pawcio
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2006 16:38

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: pawcio » 26 sty 2006 22:57

z więc jutro dokupię jeszcze z 1000, najwyżej pójdę torbami :?

REKLAMA


stachw
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2005 22:14

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: stachw » 26 sty 2006 23:03

Ja wszedłem w BRS po 32, więc dziś zacząłem tracić. Jednak nie mam zamiaru pozbywać sie tego papieru poniżej 50% zysku. W grudniu nauczyłem się co znaczy siła papierów Karkosika. Miałem SKOTAN kupiony po 80. Doszedł do 100 i ponownie opadł do 80. Nerwy mi puściły i sprzedałem. Dziś nawet nie mogę patrzeć na jego kurs. I to w 1 miesiąc. Drugi raz nie popełnię tego błędu. Na firmach ROMANA można było sporo zarobić i NIC nie wskazuje aby coś się zmieniło.

CORONA
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2006 20:19

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: CORONA » 26 sty 2006 23:03

Tak sobie czytam i nadziwić się nie mogę. Rozwiązania są trzy:
1. gram technicznie i nie zawracam sobie głowy tym co kto powie, wszystkie posunięcia zależą od kresek,
2. gram pod fundamenty i wtedy kreski mnie nie interesują,
3. używam techniki mieszanej.
Zauważcie, że w żadnej z powyższych metod nie uwzględnia się o tego, co ktoś gdzieś powiedział - zwłaszcza jeśli słowa wypowiadał drobny (a w gruncie rzeczy niezauważalny akcjonariusz). Wszystko zależy od mojej opinii a nie od opinii speców (czytaj: zainteresowanych wywołaniem określonego wrażenia).
A jak wygląda zdanie przeważąjacej większości? Gdy kurs idzie do góry - hura optymizm; gdy spada lament, biadolenie i czarnowidztwo. Po co to komu?
Albo jest się inwestorem który ma własne zdanie na temat inwestycji albo zagubionym i niepotrzebnie ryzykującym środki, które można przeznaczyć na bezstresową rozrywkę.
Na zakończenie tego przydługiego postu powiem tak:
Inwestuję na giełdzie od dość dawna. Inwestuję w co najmniej średnim terminie. Dlaczego? Ano dlatego, że kiedyś kupiłem Uniwersal (tak, to było dość dawno) po 107 i sprzedałem po 141 (a mogłem sprzedać po ponad 300). Z bliższej historii: kupiłem Pekao po 65 a sprzedałem po 73 (a mogłem po - patrz notowania), kupiłem Agorę po 36 i sprzedałem po 54 (a mogłem - jak wyżej). Szkoda gadać, dużo było tego. Dlaczego sprzedałem ewidentnie zbyt wcześnie? Ano dlatego, że chwilowe zyski przesłoniły mi perspektywę.
Wnioski każdy wyciągnie takie, jakie będzie chciał.
Pozdrawiam
I za ten komentarz masz u mnie 5* oby takich inwestorow bylo wiecej POZDROWIENIA

Mystery
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 09 lis 2005 20:39

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: Mystery » 26 sty 2006 23:05

A nie kupowałeś przypadkiem ELE po 70 zł ? :)

CORONA
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2006 20:19

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: CORONA » 26 sty 2006 23:08

Ja panowie juz od zeszlego piatku myslalem ze kurs zejdzie do 30zeta i na razie sie to sprawdza a i tak nie sprzedalem. Moze to blad ale i tak mysle ze ponizej 30 nie zejdzie! A jak tak to trudno, i tak sprzedam najwczesniej powyzej 40 :)
Zycze wszystkim wytrwalosci :)

szemran
Sierżant sztabowy
Posty: 158
Rejestracja: 22 sty 2006 11:44

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: szemran » 26 sty 2006 23:16

Czego się życzy posiadającym :?:

-wicek-
Porucznik
Posty: 21793
Rejestracja: 24 paź 2005 20:13
Lokalizacja: Kraków

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: -wicek- » 26 sty 2006 23:18

Czego się życzy posiadającym :?:
Tego, żeby sie w dołku nie pozbywali pewnych inwestycji:)

jarshagen
Sierżant
Posty: 60
Rejestracja: 02 sty 2006 11:41

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: jarshagen » 26 sty 2006 23:34

panowie spokojnie! mam Boryszew od kwietnia 2005 wiec te czarne wizje teraz mnie smieszą, kupowalem BRS po 24,4, potem spadł do 14 z kawałkiem i nie płakałem i mam gdzies głupie opinie bo i tak sprzedam tak jak ja bede chciał - a bedzie to min 50% do przodu

krisu000
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 295
Rejestracja: 14 gru 2005 00:20

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: krisu000 » 26 sty 2006 23:35

KUPIA OD ZALEŻNYCH! SWOJE AKCJE OD SWOICH SPÓŁEK - CZY TO TAKIE TRUDNE?
Czy chcesz powiedzieć że skupowanie akcji wygląda tak że prezes BRS dzwoni do spółki zależne i drogą telefoniczną kupuje sobie akcje pod umorzenie :D ??? Chyba są jakieś przepisy które to regulują (wezwanie, zleceni, redukcje - nic Ci w głowie nie świta)! Jak nie to ja ide szukać akcji w supermarkecji (powiem że to pod umorzenie :wink: )
Proszę o konkrety, a nie spekulacje! Pozdr.
Odpowiem obrazkiem ze strukturą udziałów:

Jak widać BORYSZEW w spółkach zależnych ma pakiety wiekszościowe, więc to BORYSZEW decyduje za ile te swoje akcje od nich odkupi w pakietach np.. Paniał?
A brałeś udział w umorzeniu TVN-u czy Zelmera? Czym się różni to umorzenie od tamtych? A tam było wezwanie,zapisy i do tego spora redukcja. Chcesz powiedzieć że inwestorzy nie są równi w swoich prawach (chodzi o prawa do obrotu a nie głosu)? Pozdr.
Giełda to nie matematyka, niczego nie można tu z góry zakładać.

liowa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8389
Rejestracja: 21 paź 2005 17:04
Lokalizacja: koniec świata

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: liowa » 26 sty 2006 23:37

J a mam od 1 grudnia po 22.80 , wiec trzymałeś ponad pół roku dłużej i to chyba nie rewelacja

nostromo
Starszy kapral
Posty: 9
Rejestracja: 28 lip 2005 18:13

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: nostromo » 26 sty 2006 23:38

Szkoda gadać, dużo było tego. Dlaczego sprzedałem ewidentnie zbyt wcześnie? Ano dlatego, że chwilowe zyski przesłoniły mi perspektywę.
skoro "za szybko" sprzedałeś, to zapewne technika tak mówiła - piszesz ze opierasz się na technice. Niestety taka jest przypadłość techników. Trudno ponownie wejść w tą samą spółę. Po jakims tam zysku, później wydaje się za droga, a ona ciągle rośnie. Skąd ja to znam. Nie mniej jednak podziwiam wilee osób które sam nie wiem na czym opieraja swoje teorie. Jest hossa, i byle małpa miałaby problemy z pomyłką w średnim terminie.
Pozdrawiam.

szemran
Sierżant sztabowy
Posty: 158
Rejestracja: 22 sty 2006 11:44

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: szemran » 26 sty 2006 23:39

Czego się życzy posiadającym :?:
Tego, żeby sie w dołku nie pozbywali pewnych inwestycji:)
Więć nie dajcie się wytrzepać :!:

Mystery
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 09 lis 2005 20:39

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: Mystery » 26 sty 2006 23:59

Po jasną cholerę zakładał ktoś ten wątek skoro teraz okazuje się że albo jesteście długo albo średnioterminowcami. Skoro tak jest to po co te głupie wywody jak to tak pewna inwestycja.
Powinno być tak: kupiłem, czekam rok, dwa i sprzedaję. A co się w tym czasie dzieje to mnie nie interesuje bo ja mam swoje zdanie i jestem pewien zysku.
Coś tu chyba jest nie tak.PRAWDA

A że ja raczej jestem krótkoterminowcem i opieram się raczej na AT to coś od siebie muszę dodać. Powiem krótko:spółka dobra, perspektywiczna ale jak to się mówi nie ufaj nikomu w 100%. A najbardziej niepokojąca jest ta ślepa wiara w Romka.

CORONA
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 20 sty 2006 20:19

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: CORONA » 26 sty 2006 23:59

Czego się życzy posiadającym :?:
Tego, żeby sie w dołku nie pozbywali pewnych inwestycji:)
Więć nie dajcie się wytrzepać :!:
a wiec DUUUZZZZYCH ZYSKOW :)
a wytrwalosc i trzezwe myslenie to klucz do sukcesu :)

wig20
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 397
Rejestracja: 06 lis 2005 20:37

Odp:BORYSZEW [BRS]

Postautor: wig20 » 27 sty 2006 00:56

Doprawdy nie pojmuję biadolenia co niektorych. Wszedłem dzisiaj PKC po 32,2 (pierwsza transakcja w dniu dzisiejszym).

Oczywiście na obecną chwilę jestem do tylu. W przypadku Boryszewa to jest żaden problem. Jak zjedzie do 30 dowalam 2x tyle, bo zamierzam wyssać cały odpał który przy aktualnym wyprzedaniu papieru na dniach nastąpi.

Wolę stracić teraz 2 zł na akcji niż włączać się do gry mając połowę lub 3/4 odpału zasobą i kupowac z odwiecznym dylematem czy aby nie ciągnę na górce.

Odrobinę cierpliwości. A jak jej komuś brakuje to ma pipki na Gancie :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bosy i 146 gości