HEMP cz.1

wszystko na temat spółek publicznych
bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

HEMP cz.1

Postautor: bullstock » 23 mar 2020 11:33

Informacja dotycząca wpływu epidemii koronawirusa na sytuację Emitenta
ESPI: Raport bieżący 8 / 2020 23.03.2020 10:55:09

W nawiązaniu do stanowiska Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych („ESMA”) oraz Komisji Nadzoru Finansowego, Zarząd Hemp & Wood S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”) informuje, że na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19, występuje zagrożenia wpływu tej epidemii na pogorszenie wyników Hemp & Wood S.A. Wobec stopniowego zawieszania lub ograniczania działalności przez kontrahentów oraz spadku wolumenu zamówień związanych, w przypadku Emitenta, głównie z branżą drzewną (półproduktami z mączki drzewnej), Emitent dopasowuje plany handlowe w tym obszarze do zmniejszającego się poziomu dostaw. Zarząd nie jest na dzień dzisiejszy w stanie określić, jak długo w/w sytuacja będzie miała miejsce. Na dzień publikacji niniejszego raportu nie jest możliwe oszacowanie prawdopodobieństwa, czy w późniejszych okresach nie nastąpi pełne zatrzymanie zakładów produkcyjnych z którymi Emitent współpracuje z powodu chorób pracowników lub w wyniku nakazów wydanych przez organy administracji publicznej. Równocześnie Emitent aktywnie działając w branży konopnej rozpoczął działania związane z wykorzystaniem kanabinoidów CBD/THC przy zwalczaniu skutków oraz zapobieganiu nawrotom epidemii koronawirusa COVID-19. Działania te zostały rozpoczęte w efekcie analizy możliwości wykorzystania kompetencji Emitenta w obszarze użycia kanabinoidów CBD/THC, w tym także wykorzystania kompetencji partnerów pozyskanych dotychczas przez Emitenta. W szczególności Emitent rozpoczął działania mające na celu: 1. ustalenie możliwości wykorzystania węgla aktywnego produkowanego z paździerzy z konopi przemysłowych w filtrach do zastosowań m.in. medycznych i szpitalnych, a także maskach o stopniu filtracji bakteryjnej BFE przekraczającej 98 proc., zatrzymujących drobnoustroje chorobotwórcze oraz bakterie i wirusy (w tym koronawirusa COVID-19), przy czym prace prowadzone będą przez Emitenta we współpracy z naukowcami i/lub uczelniami oraz specjalistycznymi instytutami naukowymi; 2. prowadzenie badań społecznych na temat wpływu kanabinoidów CBD/THC na bakterie i wirusy, w tym koronawirusa COVID-19; 3. uruchomienie aplikacji mobilnej do obsługi w/w badań; Ponadto Zarząd Emitenta informuje, że na dzień publikacji niniejszego raportu, prowadzi negocjacje dotyczące rozpoczęcia przez Emitenta działalności w charakterze pośrednika w imporcie i/lub bezpośredniego dystrybutora masek medycznych, testów na koronawirusa COVID-19 i innych produktów medycznych. Ewentualne rozpoczęcie przez Emitenta prowadzenia takiej działalności jest możliwie dzięki relacjom międzynarodowym, zbudowanym przez Emitenta, w trakcie rozwijania biznesu konopnego. W ocenie Emitenta posiada on, wraz z obecnymi i potencjalnymi partnerami, kompetencje oraz środki niezbędne do odniesienia sukcesu na opisanych powyżej polach aktywności. Jednocześnie komercjalizacja efektów nawet części rozpoczętych działań może mieć wpływ na przyszłe wyniki Emitenta. Emitent podkreśla przy tym, że niektóre lub wszystkie z opisanych wyżej działań mogą przynieść efekt dopiero w dłuższej perspektywie czasowej lub z przyczyn niezależnych od Emitenta zakończyć się na etapie negocjacji warunków współpracy z potencjalnymi partnerami lub na innym, wczesnym etapie prac.

REKLAMA


zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: HEMP cz.1

Postautor: zenek69 » 23 mar 2020 11:56

Widze ze teraz wszystkie wydmuchy chca monetaryzowac swoje pasciowe produkty pod koronawirusa liczac na jazdunie :lol: :lol:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: HEMP cz.1

Postautor: bullstock » 25 mar 2020 09:05

Szybko działają...

Podpisanie umowy dot. dystrybucji testów na koronowirusa 2019-nCoV Ab (Colloidal Gold)
ESPI: Raport bieżący 9 / 2020 25.03.2020 08:21:42

Zarząd Emitenta informuje, że w dniu 24 marca 2020 roku zawarł z chińską firmą Innovita (Tangshan) Biological Technology Co., Ltd. (dalej „Innovita”) umowę na podstawie której Emitent został dystrybutorem na terytorium Polski produktów Innovita, w tym testów na koronawirusa 2019-nCoV Ab (Colloidal Gold) . Umowa została zawarta na okres do dnia 19 marca 2021 roku z możliwością przedłużenia na kolejny rok. Zarząd Emitenta informuje, że rozpoczął zbieranie oraz konsolidację zamówień na testy Innovita, w celu uzyskania jak najniższych cen i jak najlepszych warunków dostaw. Założona w 2006 roku Innovita jest spółką grupy specjalizującej się w badaniach i rozwoju wykrywania patogenów układu oddechowego oraz badaniach diagnostycznych in vitro. Grupa ma cztery oddziały: w Pekinie, Tangshan, Kanton, Kuala Lumpur. Grupa jest największym producentem w swojej kategorii w Chinach. Test 2019-nCoV Ab jest pierwszym szybkim testem na łączne wykrywanie IgM i IgG zatwierdzonym przez chiński National Medical Products Administration (NMPA). Test przeszedł także najostrzejszą ocenę chińskiego urzędu National Institutes for Food and Drug Control. Emitent podkreśla przy tym, że niektóre lub wszystkie z opisanych wyżej działań mogą przynieść efekt dopiero w dłuższej perspektywie czasowej lub z przyczyn niezależnych od Emitenta zakończyć się na etapie negocjacji warunków współpracy z potencjalnymi partnerami lub na innym, wczesnym etapie prac.

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 25 mar 2020 09:58

zenek69 - trafiłeś w sedno.
Zarząd się jednak zabezpiecza "Emitent podkreśla przy tym, że niektóre lub wszystkie z opisanych wyżej działań mogą przynieść efekt dopiero w dłuższej perspektywie czasowej lub z przyczyn niezależnych od Emitenta zakończyć się na etapie negocjacji warunków współpracy z potencjalnymi partnerami lub na innym, wczesnym etapie prac."

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: HEMP cz.1

Postautor: bullstock » 26 mar 2020 09:21

Pięknie 8)

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 26 mar 2020 09:46

bullstock - Ty raczej nie grasz na takich wydmuszkach a jednak z komentarzy wynika, że masz akcje. W takim razie gratuluję. 8)

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: HEMP cz.1

Postautor: bullstock » 26 mar 2020 09:51

bullstock - Ty raczej nie grasz na takich wydmuszkach a jednak z komentarzy wynika, że masz akcje. W takim razie gratuluję. 8)
Nie gram, ale po pierwszym komunikacie nie mogłem się powstrzymać:-) Właśnie oddałem do magazynu, "trzeba karmić kaczki póki kwaczą" jak mawiał William O'Neil:-) Pewnie za wcześnie.

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 26 mar 2020 09:54

Skasowałeś niezły zysk, gratuluję wyczucia. 8)
Teraz to można sporo zarobić na takich newsach, ja trochę przytuliłem na MBF i BLIRT.

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: HEMP cz.1

Postautor: bullstock » 26 mar 2020 10:10

Skasowałeś niezły zysk, gratuluję wyczucia. 8)
Teraz to można sporo zarobić na takich newsach, ja trochę przytuliłem na MBF i BLIRT.
Gratuluję :-) Zaczynam się przyglądać spółkom państwowym, gdyż w dłuższym terminie spodziewam się na świecie realizacji scenariusza japońskiego tj. skupu akcji spółek prywatnych przez państwa i zniszczenia klasy średniej. Tym samym kontrola aktywów zakupionych przez "wykreowany" pieniądz, będzie sprawowana przez 30 najbogatszych rodzin na świecie. Jak powiedział Mayer Rothschild "daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa". Docelowo spodziewam się wyeliminowania pieniądza papierowego i zdigitalizowania w ogromnej większości współczesnego świata. Jak będzie zobaczymy.

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 26 mar 2020 10:34

Niezły pomysł, poczytam sobie o Japońcach :roll:

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 26 mar 2020 10:47

"bullstock" - zastanawia mnie Miraculum, inne firmy z branży zaraportowały o zwiększonej sprzedaży swoich produktów - Global Cosmed, Ziaja itp. a tu zero komunikatów.
Albo przespali temat (w co trudno mi uwierzyć) albo może I kwartał będzie najlepszym w nowej historii spółki (po odejściu Nowakowskiej). Chętnie bym dokupił akcje poniżej 1 zł ale teraz gotówka jest "na wagę złota" .... :mrgreen:

TwojąMamę
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 03 sie 2017 16:51
Lokalizacja: Moderator

Re: HEMP cz.1

Postautor: TwojąMamę » 27 mar 2020 10:45

uffff... prawie wyleszczony - w zasadzie wyszedłem dziś po kilkuletniej przygodzie na EBC/HEMP
zostawiłem sobie 10 000 akcji licząc, że kiedyś będzie po kilkanaście lub kilkadziesiąt albo i kilkaset złotych...
- tego Wam życzę.

Z jednej strony troszkę się cieszę, bo... jest z czego, z drugiej.. siedzi we mnie wkurw, bo mam jeszcze PP z emisji EBC sprzed kilku lat, których wartość na rachunku maklerskim wynosi.... zero złotych (ok, jestem na plusie, ale w niedosycie)

Dziękuję, powodzenia.

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 31 mar 2020 16:10

Ale sobie pograli w kulki - dostali 10 sztuk testów ........ :mrgreen:

bullstock
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2264
Rejestracja: 05 lis 2006 11:53

Re: HEMP cz.1

Postautor: bullstock » 31 mar 2020 16:12

Ale sobie pograli w kulki - dostali 10 sztuk testów ........ :mrgreen:
Zacne info :lol:

hektor
Podporucznik
Posty: 12742
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: HEMP cz.1

Postautor: hektor » 31 mar 2020 16:30

Pewnie zaraz info, że główni akcjonariusze wyszli z akcji ......... :lol:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości