XTB - księga I

wszystko na temat spółek publicznych
Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 05 sie 2020 21:59

https://www.youtube.com/watch?v=erT81ZVWwFU

w sumie nic nowego...jednak to co podkresla XTB chce sie mocno rozwijac...i chce sie stac jednym z najwiekszych swiatowych brokerów....TAki jest ich cel Rozwoju....

Wspomnial o dywidendzie ze w przyszlym roku beda chcieli rekomendowac od 50% -100% zysku wypracowanego w 2020 roku...

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 05 sie 2020 22:05

Julek czytasz czasem priv.
Dzięki
tak czytam . Co do tego w co wchodze itp...to generalnie pisze na forum co i jak...co jest w danym momencie moim flagowcem czy w jakie inne spolki mam...itp.itd

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: XTB - księga I

Postautor: Acrobata » 05 sie 2020 22:18

Julek czytasz czasem priv.
Dzięki
tak czytam . Co do tego w co wchodze itp...to generalnie pisze na forum co i jak...co jest w danym momencie moim flagowcem czy w jakie inne spolki mam...itp.itd
Chodziło mi bardziej o drugi aspekt, a raczej pierwszy priv.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 05 sie 2020 22:22

szcerze to zapala mi sie lampka ..czerwona jak widze Takie pompowanie Roznych Balonow...dlatego wole w nie nie wchodzic tylko wybierac spolki naprawde perspektywiczne ...ktore juz zarabiaja albo moga zarabiac Ciekawe pieniadze....Ewentulanie kupuje jakies MAluchy ...ktore sa warte niewiele a cos sie tam Moze kroic....gdy spory kapital krazy na rynku...

stara zasada mowi...Bój sie gdy inni sa zbyt zachlanni....i bądź zachlanny gdy inni sie boją....

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 05 sie 2020 22:24

trzy zlote zasady Eda Seykoty


zasada pierwsza tnij starty

zasada druga tnij starty

zasada trzecia tnij starty
No własnie ED Seykota mistrz gry z trandem przedstawilciel szkoły lansu , trendu i balansu. Ale co jest takiego wyjątkowego wskoczyć do rozpędzonego pociągu ze stadem innych szympansów albo z niego wyskakiwać na złamanie karku z innymi orangutanami. Nie ma w tym żadnej finezji inwestycyjnej.

Dlatego osobiście ja wole Paul Tudor Jones, mistrz łapania punktów zwrotnych uznawany jest za jednego z najlepszych menedżerów funduszy hedgingowych na świecie. To jest czysta finezja inwestycyjna. Gdy w pamiętnym 1987 r. większość straciła, on zyskał 200 proc. Zarządzany przez niego Tudor Investment Corporation zaczynał w 1980 r. z kwotą 300 tys. dolarów, by w 2007 r. obracać już kapitałem rzędu 17,7 miliarda USD.
Fundamentem jego podejścia do inwestowania jest kontrola ryzyka. Jak sam mawia – najważniejszą zasadą jest, by grę na giełdzie traktować jako wielką defensywę, a nie wielki atak. ( a wiadomo w sporcie że atakiem wygrywa się pojedyńcze mecze a defensywą mistrzostwa).Kontrariańskiego podejścia nauczył go jego najważniejszy mentor – Eli Tullis, słynny spekulant z Nowego Orleanu działający wówczas (w latach 70.) na rynku bawełny.
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 05 sie 2020 22:44

Już pisałem że ja Wszystko przeczytałem Co jest dostępne w języku polskim o giełdzie Nawet kiedyś myślałem że będę inwestorem a spekulant m czy graczem i zacząłem czytać podręczniki o analizie fundamentalnej Ale doszedłem do wniosku że Takiemu głupcowi jak ja żadna firma nie przedstawił żadnych dokumentów tylko muszę czekać na raporty kwartalne dlatego dałem sobie spokój z fundamentami a Zająłem się techniką
Seykota i Tudor są przykłądem dwóch kompletnie odmiennych dwu biegunowych sposobów myślenia o giełdzie i sposobie gry. A obaj odnieśli sukces. Co pokazuje że nie sposób i styl jest ważny a umiejętności tradera.
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 05 sie 2020 22:55

Już w tej chwili tyle przeczytałem że praktycznie mnie interesują tylko strategię konkretne dokładne strategię a na polskim rynku tylko masz trzy książki opisujące strategie gry pierwsza to jest leandro Wiktora druga bercika minera i trzecia Józka Rosa
Osobiście stoje na stanowisku że nie ma czegoś takiego jak dobre czy złe startegie są tylko dobrzy lub źli traderzy. Co starałem sie udowdnić na przykładzie Seykoty i Tudora.
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 05 sie 2020 23:06

Ja należę do grupy pragmatyk ów


Obrazek
To z psychologii Kostolanego?
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

Gibajacy_gibon
Starszy chorąży
Posty: 1951
Rejestracja: 15 mar 2020 14:05

Re: XTB - księga I

Postautor: Gibajacy_gibon » 05 sie 2020 23:30

Obrazek
Ok tego nie czytałem w zasadzie już dawno jestem po okresie wzmożonej teorii wiec nie bede licytował się na przeczytane tomiszcza o giełdzie. Już od dawna jestem na poziomie praktyki tylko i wypracowywania na bazie uzyskanej wiedzy i doświadczenia praktycznego swojego niepowtarzalnego nie do skopiowania stylu gry.

Ale swoje przeczytałem od analizy fundamentalnej i technicznej po psychlogie rynków za nim zaczałem nie tak jak obecne pokolenie Robin Hooda i pandemii utknałem w domu to se pogram na FX co to to ten long , short i stop loss a w sumie cho.oj z tym nie ważne jade na początek zagram longa zoabczymy co się stanie.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
forumowy plugawy rynsztok KałOrdynator1

MikroB
Chorąży sztabowy
Posty: 4103
Rejestracja: 30 kwie 2011 10:45

Re: XTB - księga I

Postautor: MikroB » 06 sie 2020 00:47

Obrazek
ja *****, człowieku ale masz obrus na stole :lol: :lol: :lol:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7434
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: XTB - księga I

Postautor: NiKtoś » 06 sie 2020 05:06

Bzdura totalna , nie da sie przeczytac wszystkiego ,zwazywszy ze co roku jest kilkadziesiat nowych pozycji..
Już pisałem że ja Wszystko przeczytałem Co jest dostępne w języku polskim o giełdzie Nawet kiedyś myślałem że będę inwestorem a spekulant m czy graczem i zacząłem czytać podręczniki o analizie fundamentalnej Ale doszedłem do wniosku że Takiemu głupcowi jak ja żadna firma nie przedstawił żadnych dokumentów tylko muszę czekać na raporty kwartalne dlatego dałem sobie spokój z fundamentami a Zająłem się techniką
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 06 sie 2020 08:40

Tą gadkę mozna porownać do Kościelnych Nauk przed małżeńskich....

Coś tam mozna przeczytac...ale i tak o sukcesie decyduje WLASNA PSYCHA...WLASNE KUMANIE...WLASNY SYSTEM...wlasne decyzje...


z doświadczenia wiem ze....Najlepsze stopy zwrotu są wtey gdy po prostu Kupujesz tanio spolkę ktora moze sie poteznie rozwinac i przynoscić potezne zyski vs..kapitalziacja po ktorej ją brales.....Analizy techniczne to tylko jest Wsparcie....inwestowania .....w papiery...no chyba ze grasz np na surowcach itp.itd...to wtedy At jest podstawą zajmowania pozycji....


co z czytania ksiazek jesli ktos w realu ma H.OOjowe stopy zwrotu?/...
Ostatnio zmieniony 06 sie 2020 08:44 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: XTB - księga I

Postautor: Julian11 » 06 sie 2020 08:49

luj janie ty jestes bardziej glupi niz przewiduje to ustawa
ale pis juz ja modyfikuje abys i ty sie w niej zmiecil
posluchaj wisnia....Ty juz swoją Madrosc pokazales jak TAdzio Matyjas wy.dy.mal cie bez mydla...na PMI....Dokladnie ten sam STYL pisania...rozne NICKI..zalozone i SPAMOWANIE z nich...udajac ze TY to nie TY.....Tadzio cie tak PZrebolcowal ze przez pare lat BYL spokój.... :lol: 8) :lol:

wiec dalej Rob z ciebie DE.BI.LA....mnie to wali tylko jedno Pytanie...Po H.OOJ to robisz na watku XTB...TĘPA DZIDO??.. 8) :lol:

P.S taki maly apel do Admina...zbanuj tego spamera po IP...i tak do skutku....

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7924
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: XTB - księga I

Postautor: zenek69 » 06 sie 2020 08:56

luj janie ty jestes bardziej glupi niz przewiduje to ustawa
ale pis juz ja modyfikuje abys i ty sie w niej zmiecil
posluchaj wisnia....Ty juz swoją Madrosc pokazales jak TAdzio Matyjas wy.dy.mal cie bez mydla...na PMI....Dokladnie ten sam STYL pisania...rozne NICKI..zalozone i SPAMOWANIE z nich...udajac ze TY to nie TY.....Tadzio cie tak PZrebolcowal ze przez pare lat BYL spokój.... :lol: 8) :lol:

wiec dalej Rob z ciebie DE.BI.LA....mnie to wali tylko jedno Pytanie...Po H.OOJ to robisz na watku XTB...TĘPA DZIDO??.. 8) :lol:

P.S taki maly apel do Admina...zbanuj tego spamera po IP...i tak do skutku....
Może przybliż nam tą historię jak wydymano wiśnie :oops:

Martyr
Kapitan
Posty: 43855
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: XTB - księga I

Postautor: Martyr » 06 sie 2020 08:59

luj janie ty jestes bardziej glupi niz przewiduje to ustawa
ale pis juz ja modyfikuje abys i ty sie w niej zmiecil
posluchaj wisnia....Ty juz swoją Madrosc pokazales jak TAdzio Matyjas wy.dy.mal cie bez mydla...na PMI....Dokladnie ten sam STYL pisania...rozne NICKI..zalozone i SPAMOWANIE z nich...udajac ze TY to nie TY.....Tadzio cie tak PZrebolcowal ze przez pare lat BYL spokój.... :lol: 8) :lol:

wiec dalej Rob z ciebie DE.BI.LA....mnie to wali tylko jedno Pytanie...Po H.OOJ to robisz na watku XTB...TĘPA DZIDO??.. 8) :lol:

P.S taki maly apel do Admina...zbanuj tego spamera po IP...i tak do skutku....
Może przybliż nam tą historię jak wydymano wiśnie :oops:
To mogą być drastyczne sceny... :shock:
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości