MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 19 gru 2020 18:48

Bardzo bym się ucieszył jakby Answer nie odjechał.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 19 gru 2020 18:50

Debiut answear na zero będzie sukcesem.
Z tym się nie zgadzam. Finansowi utarli Czechowiczowi nosa i to wystarczy. Answear zasługuje na wyższy kurs i go dostanie. Teraz już nie ma większego znaczenia że TechV ma 20% akcji. Zresztą z rocznym lock up'em.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 19 gru 2020 18:51

Bardzo bym się ucieszył jakby Answer nie odjechał. Jak mi nie odjedzie w styczniu sprzedam WIG 20 i łykam Answera.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 19 gru 2020 19:13

@ Tomek

Ostrzegałem, Ty mnie uważasz za hejtera, a ja próbowałem działać na korzyść grupy MCI.
Dostosowałeś się. Brak zaufania Zarządzających (skutkujący podłym dyskontem) potraktowałeś jako opportunity do taniego nabywania MCI. Wściekłość certyfikatariuszy TechV sprytnie przekształciłeś w opportunity do taniego przejęcia PEM.
Wreszcie teraz płacisz cenę za brak zaufania jaki powodujesz. Szkody nie są wielkie. Pakiet 1.38mln akcji poszedł taniej o 11.5zł niż mógł pójść. Czyli biorąc pod uwagę połowiczny udział w TechV spółka jest mniej zarobiona około siedem i pół bańki.
Ale jak to wygląda?
Co to w ogóle znaczy "brak zaufania do mniejszościowego akcjonariusza"? Czy można było dobitniej powiedzieć co ludzie rynku o Tobie sądzą? Weź się chłopie zastanów nad sobą.

-przestań cwaniakować z historyjkami że sam od siebie odchodzisz i dlatego Twoja spółka jest niewiele warta
-uczciwie dokup spory pakiet PEM i pracuj nad jego pomyślnością
-płać dywidendy 3-4%NAV zamiast zapowiadanych 1-2%NAV
-weź pod uwagę interesy mniejszościowych akcjonariuszy, jesteśmy ważnym partnerem Twoich biznesów, a nie obiektem do cynicznych zagrywek
-skoryguj swoje zachowanie, odzyskaj zaufanie, skutecznie zlikwiduj dyskonto.
Dobrze napisane, żebyś jeszcze napisał to tam gdzie on to przeczyta....

Acrobata
Starszy chorąży
Posty: 1824
Rejestracja: 24 lip 2017 08:37

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Acrobata » 19 gru 2020 19:27

Bardzo bym się ucieszył jakby Answer nie odjechał.

no zaraz, zaraz !!!!
finansowi ,,załatwili,, drobnym kurs po 25 zł i sobie.
Fundy w ipo wezmę te 2,8 mln akcji, drobni po 25 zl ,wezmą 644tys. i 8 stycznie +20% na open???
pan T się obraził więc obciął fundą pulę i po 25 dal wiecej drobnym --20%, miało być 10-15%.
ale przecież fundy chyba sie dopiero zapisują, u nich jakieś redukcje są? a co z drobnymi --dostaną tyle ile chcą czy będzie redukcja.
i teraz ten odjazd ma byc z tego ze fundy nie dostana tyle ile będą chciały po super cenie 25 zł i sie rzuca na open w styczniu???
no bo za bardzo nie rozumiem dlaczego ma być odjazd ?, jak piszą ze ipo poszło tak sobie

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 20 gru 2020 08:32

Dobrze napisane, żebyś jeszcze napisał to tam gdzie on to przeczyta....
Nie zastrzegam praw autorskich. Wklej jako swoje lub jako nasze tam gdzie uważasz za stosowne.

BTW w sytuacji gdy tak wyraźnie mówi Raimondo mój głos jest nieskończenie mało ważny. Może z tą różnicą że ja jestem życzliwy. W końcu jestem w obu tych spółkach i chcę żeby Czechowicz wypadał jak najlepiej.

BTW2 nie wiem co Wódz myśli, ale obawiam się że to zupełnie inna, niezrozumiała dla mnie mentalność. Ja na jego miejscu bym się zawstydził, przeprosił i skorygował zachowanie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 20 gru 2020 09:00

Raimondo porusza temat obligacji MCI Management kupowanych przez EuroV. Rzeczywiście sprawa kontrowersyjna. Gdy cash idzie od 77%Czechowicza do 100%Czechowicza to wychodzi na to że my (23%EuroV) finansujemy to żeby Czechowicz brutalnie wyciskał nas tanio z PEM i psychologicznie wyciskał nas tanio z MCI.
Z drugiej strony coś tam czytałem o oprocentowaniu 8%. Dopiero teraz jakaś niżej oprocentowana seria, ale nie wiem czy kupującym jest EuroV. Za 8% to w sumie nie widzę problemu. Byliby inni chętni zamiast EuroV. Ergo nie robiłbym z tego afery. Ale oczywiście został wygenerowany kolejny konflikt interesów. Niepotrzebnie!
Ostatnio zmieniony 20 gru 2020 09:08 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 20 gru 2020 09:08

Dobrze napisane, żebyś jeszcze napisał to tam gdzie on to przeczyta....
Nie zastrzegam praw autorskich. Wklej jako swoje lub jako nasze tam gdzie uważasz za stosowne.

BTW w sytuacji gdy tak wyraźnie mówi Raimondo mój głos jest nieskończenie mało ważny. Może z tą różnicą że ja jestem życzliwy. W końcu jestem w obu tych spółkach i chcę żeby Czechowicz wypadał jak najlepiej.

BTW2 nie wiem co Wódz myśli, ale obawiam się że to zupełnie inna, niezrozumiała dla mnie mentalność. Ja na jego miejscu bym się zawstydził, przeprosił i skorygował zachowanie.
Ja już decyzje o zamiarze wyjścia z MCI podjąłem. Ty zamierzasz tu zostać dłużej, dużo dłużej. Więc to twój ineteres nie mój, żeby to dotarło do kapitalisty!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 20 gru 2020 09:15

Mam to lekko w dvpie. Nieważne co do niego dociera (wypowiedź Raimondo na pewno dotarła), ważne co on z tym robi. Sprawdzian nastąpi szybko. Zobaczymy co będzie z PEM. Robi się ciekawie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 20 gru 2020 09:25

Likwidacja PEM wcale nie jest najgorszym pomysłem (pod warunkiem że to nie przeszkodzi pozyskaniu klientów zagranicznych). Im mniej konfliktów interesów tym lepiej. Chociaż gdyby procentaże Czechowicza w obu spółkach były podobne to nie widzę problemu aby obie spółki nadal istniały.

Jeśli likwidować PEM to w sposób cywilizowany. Nie można akcjonariuszy szantażować tym że Czechowicz odejdzie od Czechowicza. Wymiana akcji jako efektywny squeeze out absolutnie nie może być na gorszych warunkach niż ostatni skup.

Nowy incoqnito
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3121
Rejestracja: 21 cze 2019 19:59

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Nowy incoqnito » 20 gru 2020 09:37

Mam to lekko w dvpie. Nieważne co do niego dociera (wypowiedź Raimondo na pewno dotarła), ważne co on z tym robi.
Tia, mam to w d#pie ale zwracam się do bezpośrednio to adresata ( @Tomek) :lol: :lol: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 20 gru 2020 09:56

Mam to lekko w dvpie. Nieważne co do niego dociera (wypowiedź Raimondo na pewno dotarła), ważne co on z tym robi.
Tia, mam to w d#pie ale zwracam się do bezpośrednio to adresata ( @Tomek) :lol: :lol: :lol:
Pokorny jestem, uznaję swoją nieistotność. Słowa Raimondo dotarły i to wystarczy. Jeśli oprócz tego Tomek chce przeczytać moje to może to zrobić. Jeśli nie chce to się nie narzucam. Luz.

u boot
Młodszy chorąży
Posty: 506
Rejestracja: 21 kwie 2019 14:25

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: u boot » 20 gru 2020 10:14

Czechowicz gra twardo na granicy prawa zero sentymentów zrobi wszystko, byle zwiększyć NAW. W Ameryce to pewnie powszechna praktyka stosowana przez agresywne fundusze. Naoglądał się i to zapewne kilka razy - Wall Street (1987) - Młody makler giełdowy Bud Fox zostaje współpracownikiem Gordona Gekko - bogatego i bezwzględnego finansisty.

Iwona6303
Plutonowy
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2020 18:34

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: Iwona6303 » 20 gru 2020 10:20

Wg moich obliczeń 8 stycznia zadebiutuje około 3,2 mln akcji.Złożyłem zapis na 130 tys akcji w puli drobnych inwestorów.Przewiduję stopę redukcji > 90%,cena debiutu- około 30 zł,takie są moje oczekiwania.Otrzymam około 12-13 tys akcji.szkoda,że IPO nie jest tak sprawne i przejrzyste jak Allegro,kiedy zwrot pieniędzy był natychmiastowy.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: optymistyczny » 20 gru 2020 16:12

@ Tomek

Ostrzegałem, Ty mnie uważasz za hejtera, a ja próbowałem działać na korzyść grupy MCI.
Dostosowałeś się. Brak zaufania Zarządzających (skutkujący podłym dyskontem) potraktowałeś jako opportunity do taniego nabywania MCI. Wściekłość certyfikatariuszy TechV sprytnie przekształciłeś w opportunity do taniego przejęcia PEM.
Wreszcie teraz płacisz cenę za brak zaufania jaki powodujesz. Szkody nie są wielkie. Pakiet 1.38mln akcji poszedł taniej o 11.5zł niż mógł pójść. Czyli biorąc pod uwagę połowiczny udział w TechV spółka jest mniej zarobiona około siedem i pół bańki.
Ale jak to wygląda?
Co to w ogóle znaczy "brak zaufania do mniejszościowego akcjonariusza"? Czy można było dobitniej powiedzieć co ludzie rynku o Tobie sądzą? Weź się chłopie zastanów nad sobą.

-przestań cwaniakować z historyjkami że sam od siebie odchodzisz i dlatego Twoja spółka jest niewiele warta
-uczciwie dokup spory pakiet PEM i pracuj nad jego pomyślnością
-płać dywidendy 3-4%NAV zamiast zapowiadanych 1-2%NAV
-weź pod uwagę interesy mniejszościowych akcjonariuszy, jesteśmy ważnym partnerem Twoich biznesów, a nie obiektem do cynicznych zagrywek
-skoryguj swoje zachowanie, odzyskaj zaufanie, skutecznie zlikwiduj dyskonto.
Dobrze napisane, żebyś jeszcze napisał to tam gdzie on to przeczyta....

od lat odgrodzil sie od rzeczywstosci, skoro ta nie spelnia jego zyczen, a ma "pod reka" swoich klakierow... Kurcze, tylko czy naprawde Maestro nie wie, ze przez niego samego..oplacanych.. :lol:

Ten przyklad z 'kiwkami" jest dobry: nauczyl juz ludzi ("poznali sie na nim") ze kiedy tylko zawodnik T.Cz. otrzyma pilke, zacznie on wowczas wyprawiac swoje kiwki - miast do diaska szybko podac komus innemu(!) kto ma otwarta droge na bramke/do kosza. Czyli wartosc zawodnika i tu... ujemna :lol:

P.S. Co to w ogole jest - pisac jako "gwiazda" i jednoczenie odgradzac sie murem od czytelnikow?! Czy nie wydaje sie to zdrowemu conajmniej...chore? :lol:
Ostatnio zmieniony 20 gru 2020 16:14 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości