MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 kwie 2024 15:31

Hossa pokoleniowa z przed Braci Lehmanów se nevrati.
Czemu nie? Wdrożenia AI do biznesu dopiero startują a mają gigantyczny potencjał zwiększenia efektywności. Z tego może być większa hossa niż kiedykolwiek była.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8101
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 12 kwie 2024 15:38

Hossa pokoleniowa z przed Braci Lehmanów se nevrati.
Czemu nie? Wdrożenia AI do biznesu dopiero startują a mają gigantyczny potencjał zwiększenia efektywności. Z tego może być większa hossa niż kiedykolwiek była.
Na normalnych rynkach będzie. U nas nie. Bo ludzie boją się giełdy bo takie przypadki jak z Kernelem odstraszają od banana! Wolą zanieść do banku niż do szulerni. Chyba wiesz ile urosły przez ostatnie lata indeksy za oceanem ile DAX, a ile banan?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 kwie 2024 15:59

Hossa pokoleniowa z przed Braci Lehmanów se nevrati.
Czemu nie? Wdrożenia AI do biznesu dopiero startują a mają gigantyczny potencjał zwiększenia efektywności. Z tego może być większa hossa niż kiedykolwiek była.
Na normalnych rynkach będzie. U nas nie. Bo ludzie boją się giełdy bo takie przypadki jak z Kernelem odstraszają od banana! Wolą zanieść do banku niż do szulerni. Chyba wiesz ile urosły przez ostatnie lata indeksy za oceanem ile DAX, a ile banan?


Sprawdzam. Dziesięcioletnia stopa zwrotu:
SP500 182% plus dywidendy
DAX 92%
WIG20TR 33%
mWIG40TR 143%
sWIG80TR 147%
MCI 196%

WIG20 obciążony Skarbem Państwa, managerami z Pcimia, odstaje w dół.
SP500 zawierający wspaniałą siódemkę, odstaje w górę.
Zasadniczo indeksy rosną i będą rosły. Spółki to różnie. Niektóre bardzo skorzystają na AI, inne zbankrutują wskutek AI.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8101
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 12 kwie 2024 17:15

Każdy może sobie wziąć okres jaki mu pasuje....
https://stooq.pl/q/?s=wig&d=20240412&c= ... 20tr+wig20

Ciekawe co się stanie jak jakaś ruska rakieta zawieruszy się na Polską i nie daj Boże spadnie na jakąś wioskę.... Czy tylko u nas będzie panika, czy w USA też 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 12 kwie 2024 18:07

Nie wybrałem okresu intencjonalnie. Ty przedstawiłeś 20 lat. Niestety sWIG80TR i mWIG40TR są obliczane dopiero od 14 lat. Dlatego podałem 10 lat. WIG ma za duży udział państwowych syfów. To jasne że KGH, PGE, JSW, PZU, PKN są dużo gorzej zarządzane niż zagraniczne firmy prywatne.

Na Przewodów spadła i GPW z tego powodu nie płakała. Być może Putin niedługo pokona Ukrainę. Amerykanie wystawiają ich po całości debatując o pomocy tak aby jej nie udzielić co zaraz może poskutkować tragedią. Nie wiem co dalej. Dlatego jestem mega-sceptyczny wobec CPK i innych "radosnych" wydatków. Nowoczesną broń trzeba kupować i produkować.

Chyba nic nie będzie bo Rosja jest nieźle przemielona. Teoretycznie przez wiele lat nie powinna nas zaatakować. Jednak pokazali że działają nieracjonalnie więc mogą zrobić cokolwiek. Musimy być przygotowani na wszystko.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8101
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 14 kwie 2024 15:08

Chyba nic nie będzie bo Rosja jest nieźle przemielona.
Nic nie będzie? To masz Iran vs. Izrael +Usrael! 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 14 kwie 2024 22:59

Chyba nic nie będzie bo Rosja jest nieźle przemielona.
Nic nie będzie? To masz Iran vs. Izrael +Usrael! 8)
To zależy co dalej. Może nic? Na pewno nie chcemy aby radykalnie podrożała ropa, bo to uczyniłoby Rosję bogatą i niebezpieczną. Za tydzień będziemy mądrzejsi. To nawet może pomóc w uchwaleniu amerykańskiej ustawy o pomocy dla Ukrainy, Izraela i Tajwanu. Zaś prawdziwej wojny Izrael-Iran w ogóle może nie być. Nie wiem.

Przypuszczam że Izrael ma dobre bomby elektromagnetyczne. Odpalą coś takiego z łodzi podwodnej w Zatoce Perskiej i np. cały Teheran nie będzie miał prądu. W ogóle. Przez długi czas. Żydów może to kusić. Nikogo tym nie zabiją a załatwią ajatollachów po całości. Niestety wtedy Iran zablokuje Cieśninę Ormuz, cena ropy pójdzie w kosmos i będziemy w dvpie.
Cała nadzieja że Biden wymusi na Żydach brak poważnego odwetu. Są na to spore szanse.


młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 17 kwie 2024 12:09

Przecieram oczka. Już 28.5. Hmmm. Żydzi chyba jednak zaatakują Teheran. Gdybym był krótkoterminowcem to bym wywalił, ale oczywiście nie jestem więc pozostaję przynajmniej do 50zł.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 17 kwie 2024 22:36

Jest skup akcji po 30. Nie znam zasad. W poprzednim była oddzielna pula dla Czechowicza. Teraz chyba nic takiego nie ma.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8101
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: incoqnito » 18 kwie 2024 11:35

Nieźle. Czas zacząć myśleć o ewakuacji. Pewnie gdzieś bliżej historycznego ATH.

fango
Sierżant sztabowy
Posty: 160
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: fango » 18 kwie 2024 11:51

O ile jak będzie rosło dalej widzę że bez zaproszeń do sprzedaży ze strony Czechowicza kurs się tylko osuwa ,a jak widać zbytnio optymizmu nie ma a kupujących brak

fango
Sierżant sztabowy
Posty: 160
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: fango » 21 kwie 2024 11:10

sprzedajecie Panowie ? ja myślę jutro jechać i złożyć ofertę na całość bo pewnie cały rok do następnego skupu będzie kiszonka jak zawsze

młoddy
Podporucznik
Posty: 12603
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: młoddy » 21 kwie 2024 12:56

Rok temu skup po 22.5.
W tym roku po 30.0.
"Kiszonka" 33.3% rocznie mi pasuje. Ekstrapolując za rok skup po 40.0.

fango
Sierżant sztabowy
Posty: 160
Rejestracja: 24 lip 2017 15:02

Re: MCI CAPITAL księga LV e-commerce przebudzenie mocy

Postautor: fango » 21 kwie 2024 14:30

tak zgadza się ale czy będzie za rok skup i po jakiej cenie jaka atmosfera na rynkach itd, już gadają ze indeksy w USA za wysoko


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości