ALMA MARKET [ALM] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
wplecy
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 16 paź 2005 19:05
Lokalizacja: Pabianice

ALMA MARKET [ALM] księga I

Postautor: wplecy » 21 paź 2005 00:16

Czy któryś z uczestników forum inwestuje w tą spółke i może coś powiedzieć ,czy warto?
Ostatnio zmieniony 16 gru 2005 11:36 przez wplecy, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


cantoneq
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 303
Rejestracja: 23 wrz 2005 15:37
Lokalizacja: 3city

Odp:ALMA MARKET

Postautor: cantoneq » 21 paź 2005 00:23

Hej
Niemozliwe zeby ktos z Forum mial Alme:-)
Ja mam jeszcze akcje kupione za 6,50zl:-)
Fundusze rok temu weszly po 31zl, spolka caly czas otwiera nowe obiekty.
Plan rozwoju realizowany jesst punkt po punkcie. Jedyny mankament to spadajaca wartosc akcji :?
Duzo zalezec bedzie od wynikow za 3 kwartal, ale (tak mysle) ze po tak dlugiej korekcie (juz ponad rok) jak zacznie piac sie w gore to szybko nie spocznie na laurach.
Pozdrawiam posiadaczy, albo choc posiadacza:-)

orangutan
Starszy chorąży
Posty: 1415
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ALMA MARKET

Postautor: orangutan » 21 paź 2005 00:40

oj wplecy wplecy.
doradzam Ci dobrze. kup Mostostal Płock. sprzedaż za ok. 2 miesiące (na początku grudnia, to zależy od dnia ustalenia prawa do dywidendy) z potężnym zyskiem. jak chcesz mrozić kasę nie wiadomo ile to inwestuj sobie w jakieś almy i inne, ktore tam wymieniasz. pozdro

wplecy
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 16 paź 2005 19:05
Lokalizacja: Pabianice

Odp:ALMA MARKET

Postautor: wplecy » 21 paź 2005 00:41

Posiadacza,kupiłem na kilku ostatnich sesjach ,po przeczytaniu artykułu w miesięczniku Forbst,a tu dzisiaj kolejny spadek,pociesza mnie fakt ,że ktoś kupił dzisiaj 2000akcji.

wplecy
Sierżant sztabowy
Posty: 175
Rejestracja: 16 paź 2005 19:05
Lokalizacja: Pabianice

Odp:ALMA MARKET

Postautor: wplecy » 21 paź 2005 00:46

Orangutan,szukam spółek w miare spokojnych,nie mam czasu ani charakteru spekulanta giełdowego,zadowole się roczną stopą zwrotu 10%+inflacja,ale dzięki za info o MSP,przygladam się,czy ta dywidenda nie jest już wliczona w kurs?

orangutan
Starszy chorąży
Posty: 1415
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ALMA MARKET

Postautor: orangutan » 21 paź 2005 00:57

każdy bez względu na to w co inwestuje jest z zalozenia juz spekulantem. nawet mimo tego, ze nie ma czasu, ani charakteru...
dywidenda nie jest wliczona w kurs jeszcze. schemat jest bardzo prosty:
1. kupujesz "na dniach"
2. sprzedajesz w (dniu ustalenia prawa do dywidendy - 3 dni robocze). wtedy wlasnie bedzie szczyt. nie trzymaj MSP dla dywideny w żadnym razie, bo to sie nie opłaca kompletnie !!!!!! kurs zawsze spadnie o więcej niż dywidenda. zrób tak jak Ci napisałem.
to jest zarobek obarczony minimalnym ryzykiem. stracić na tym powiem szczerze będzie raczej naprawde CIĘŻKO. wg mnie może spokojnie dociągnąć do 37 - 40.
pozdro

InwestorS.A._47214
Podporucznik
Posty: 12429
Rejestracja: 20 sie 2005 02:19

Odp:ALMA MARKET

Postautor: InwestorS.A._47214 » 10 lis 2005 10:04

Podnoszę temat !


kilkanascie dni emu ANALE z BM BPH dały rekomendacje kupuj dla ALMY,

dla mnie było to osrzeżenie jasne = chcą nagonić leszczy na akcje i wyjść z ALMY,

dzisiejszy raport potwierdza moją tezę ! :lol:

adam998
Chorąży sztabowy
Posty: 5440
Rejestracja: 30 paź 2005 15:31

Odp:ALMA MARKET

Postautor: adam998 » 16 gru 2005 09:38

Mozliwe ale wczoraj Alma oglosila ze podpisala dwie znaczace umowy moze dzisiaj troche odpali...co wy na to 40min na decyzje :D
ELEKTRIM KRÓL :-) :-) :-)

pieetrek
Sierżant sztabowy
Posty: 146
Rejestracja: 13 paź 2005 14:15

Odp:ALMA MARKET

Postautor: pieetrek » 16 gru 2005 11:44

Mozliwe ale wczoraj Alma oglosila ze podpisala dwie znaczace umowy moze dzisiaj troche odpali...co wy na to 40min na decyzje :D
przede wszystkim wiadomo mi tylko o jednej umowie - sprzedazy nieruchomosci w debicy.

drugiej nie znalazlem. jezeli masz link do podaj.

a wracajac do debicy to wiadomo o tej transakcji bylo od dobrych kilku miesiecy. jednoczesnie uwazam to nie jest jednoznacznie dobra informacja.
spolka obiecuje otwieranie nowych lokalizacji w najblizszym czasie, a jednoczesnie sprzdazje grunt pod jedna z nich.

zaczyna mnie martwic ze prognozy dotyczace powiekszania sieci to bardziej mydlenie oczu niz strategia poparta faktycznymi dzialaniami.

pieetrek
Sierżant sztabowy
Posty: 146
Rejestracja: 13 paź 2005 14:15

Odp:ALMA MARKET

Postautor: pieetrek » 16 gru 2005 11:56

Mozliwe ale wczoraj Alma oglosila ze podpisala dwie znaczace umowy moze dzisiaj troche odpali...co wy na to 40min na decyzje :D
wiem tylko o sprzedazy nieruchomosci w debicy.
podaj prosze link do drugiej informacji.

wracajac do debicy przyznam ze dla mnie tam umowa nie jest jednoznacznie pozytywna. zastrzyk finansowy jest jednorazowy. boje sie ze spolka nie dotrzyma za to obietnicy o rozbudowie sieci.

cantoneq
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 303
Rejestracja: 23 wrz 2005 15:37
Lokalizacja: 3city

Odp:ALMA MARKET [ALM]

Postautor: cantoneq » 20 gru 2005 19:01

Upadly temat: ALMA
Mysle ze pora przypomniec sobie na powaznie o spolce.
Kolejne podwyzszenie prognozy, ktore tym razem wynika z dzialalnosci podstawowej. (Podwyzszenie prognozy po sprzedazy nieruchomosci w Debicy juz nastapilo kilka miesiecy temu).
Najwyzej bede "odszczekiwal", ale licze na przelamanie oporu na 27zl w tym miesiacu, a potem na 30zl, kto wie moze tez jeszcze w grudniu.
Pozdrawiam.

geem
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ALMA MARKET [ALM]

Postautor: geem » 21 gru 2005 10:37

tez wydaje mi sie, ze 30 zl za ALM jest realne juz niedlugo - moim zdaniem nie pozniej niz w styczniu. fundamenty wydaja sie solidne, a i sklepy almy prezentuja sie korzystniej niz konkurencja i ostatnio zdarzylo mi sie stac w jednym z nich w kolejce (po raz pierwszy:-) co jest chyba niezlym prognostykiem :wink: bo jesli klienci ich docenia to i rynek odpowiednio to wyceni.

cantoneq
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 303
Rejestracja: 23 wrz 2005 15:37
Lokalizacja: 3city

Odp:ALMA MARKET [ALM]

Postautor: cantoneq » 24 sty 2006 15:18

Spolka nareszcie przelamala opor na 27-27,50. Ewidentnie zbierane sa wieksze pakiety. Obroty coaz wyzsze. Mam nadzieje na pokonanie szczytow ustanowionych 2 lata temu. Spolka bowiem caly czas sie rozwija, powstaja nowe punkty. Oczekuje w najblizszym czasie prognozy na ten rok, ktora powinna byc wyzsza niz w 2005 roku.
Jezeli nie teraz (w gore) to juz naprawde nie wiem kiedy.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2006 15:19 przez cantoneq, łącznie zmieniany 1 raz.

andy
Starszy sierżant
Posty: 98
Rejestracja: 13 sty 2006 11:44
Lokalizacja: Wrocław

Odp:ALMA MARKET [ALM]

Postautor: andy » 25 sty 2006 08:46

Spolka z perspektywami, niskie wskazniki- niedowartosciowana, caly czas systematycznie akumulowana.Cena na najblisze 12 mcy - 48-52 zl.polecam!
Inwestor z Wrocławia

carlito_750
Starszy chorąży
Posty: 1706
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ALMA MARKET [ALM]

Postautor: carlito_750 » 17 lut 2006 13:58

spolka systematycznie malymi kroczkami rosnie juz od jakiegos czasu co mnie nie dziwi bo sytuacja fundamentalna jest tam zdrowa a plany zarzadu na przyszlosc bardzo ciekawe i jak najbardziej mozliwe do wykonania;

wyjscie powyzej 34 zl i zamkniecie ponad tym poziomem z dnia 16.02 sugeruje wybicie z formacji W i przyspieszenie wzrostow; potencjalny zasieg ktory wynika z realizacji optymistycznego scenariusza szacuje na 47 pln...

pzdr
p.s it's not the question what but how you play it...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości