Sytuacja na Ukrainie

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 14 mar 2024 18:07

Nie jestem, ale sa wazniejsze rzeczy. Ja tez trace przez wojne i nie piszcze zeby bylo tak samo jak przed. Bo uz tak nie bedzie. Skonczylo sie. Kierunek wschodni zamkniety na lata. Tak piszecie o tych rolnikach jakby to byla nasza przyszlosc. Gdzie w ktorym kraju rolnicy zbudowali dobrobyt ?? Wszystkie rolne gospodarki to byla bieda z nedza.. Nie mamy ani jedngo satelity, zadnej marki samochodu, zerro innowacji a ja sie bede rolnikami przejmowal.. dzieki doplatom zyja jak paczki w masle.. najlepiej w historii. :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: klaxon » 14 mar 2024 19:53

No to się wyjaśniło, jednym słowem zawistnik... Ja mam taką propozycję, może tak rotacyjnie w jednym roku rolnicy i przewoźnicy niech pracują za darmo, w kolejnym roku górnicy i nauczyciele, w następnym policjanci i pielęgniarki, itd. niech Unia ustali harmonogram i w danym roku dana grupa zawodów solidarnie przekazuje wszystkie swoje dochody na rzecz pomocy Ukrainie. :twisted:

Tak w ogóle to po co polski rolnik ma godnie żyć na swoim, jak może sprzedać ziemię, zostać robotnikiem rolnym i pracować jak na Ukrainie dla agroholdingów niemieckich, francuskich czy niderlandzkich z udziałem kapitału bliskowschodniego (że się tak wyrażę) za przysłowiową morawiecką miskę ryżu. W ogóle po co produkować cokolwiek w tej Europie, ropę i gaz można sprowadzić z Bliskiego Wschodu, tekstylia i stal z Indii, broń z USA, elektronikę i samochody z Dalekiego Wschodu, żywność z Ukrainy - tam nie ma narzuconych odgórnie Fitów55 czy Zielonych Ładów, więc wszystko nawet z transportem wychodzi taniej. :roll:

Kurcze jakoś w takiej Rumunii rząd potrafił znaleźć rozwiązanie i doszedł z protestującymi do porozumienia https://studium.uw.edu.pl/rumunia-rzad- ... rolnikami/ a u nas kolejne rządy nie umiejo.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2024 21:33 przez klaxon, łącznie zmieniany 1 raz.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 14 mar 2024 20:29

W tym roku lub poczatek przyszlego wojna sie skonczy i problem uprzywilejowania zniknie. Nie musza spacjalnie pracowac.. Poprzez budzet pomaga wiekszosc Europy. Na ruska to jednak za malo. Jak nie zalatwi tego letnia ruska ofensywa to zrobi to Trump
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

trader75
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 368
Rejestracja: 17 maja 2020 17:43

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: trader75 » 17 mar 2024 19:29


Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: Pandziora » 20 mar 2024 10:42

klaxon pracę za darmo na rzecz Ukrainy w czynie społecznym popieram :P W końcu łuni europejskiej do ZSRR wiele nie brakuje, więc byłoby to zgodne z obowiązujacym trendem... :twisted:

NiKtoś ta wojna szybko się nie skończy, bo w interesie ruskich jest by ciągnęła się w nieskończoność. Ten stan rzeczy może zmienić kilka czynników np. bankructwo Rosji (do tego potrzebne niższe ceny/braki surowców) czy wymiana władzy. Teraz mamy ataki dronów ukraińskich na rafinerie - bardzo dobry ruch. Jeszcze mosty kolejowe trzeba unieszkodliwić i rusek jest sparaliżowany :P

Ps. Ponoć szkopy obiecali 10k pocisków artyleryjskich- mają rozmach sk.... :P Ciekawe czy przełoży się to na realną dostawę? :lol:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

mistrzsardu
Chorąży sztabowy
Posty: 5332
Rejestracja: 10 maja 2006 18:49

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: mistrzsardu » 20 mar 2024 13:01

Ps. Ponoć szkopy obiecali 10k pocisków artyleryjskich- mają rozmach sk.... :P Ciekawe czy przełoży się to na realną dostawę? :lol:
Obiecanki-cacanki..
Cierpliwość, dystans i otwarty umysł!

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 22 mar 2024 19:29

Mega nalot na ukrainska Energetyke.. 88 rakiet 64 Szachedy . zastanawiam sie czy Polske stac na choc jeden nalot o takiej skali. Przeszlo 2/3 rakiet ale niewiele Szachedów. Swieza produkcja , rakiety i algorytmy udoskonalone . Obrona OPL traci na skuteczności . Prawdziwa zabawa zacznie sie jak ruscy wykorzystaja stare czolgi i puszcza operacje Uran typu 1000 czolgow T-14. W dodatku wujek Sam naciska zeby Ukraincy nie atakowali rafinerii bo cena ropy idzie w gore.. Zabawni sa Jankesi , mysla ze to jakas gra planszowa a nie wojna ?? I z naszego podworka "Krzysztof Trofiniak został wybrany na prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Pełnienie obowiązków rozpocznie 25 marca. Nowy szef PGZ — jak podał w piątek koncern — jest "menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim" do roboty panie prezesie !! :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: Pandziora » 25 mar 2024 16:05

Dodatkowo ruski ambasador olał naszego ministra ciepłym moczem i nie stawił się na wezwanie :P :twisted: No ale jak PO zarzucało PIS, że nie strącili rakiety, a teraz sami nic nie zrobili, to chyba poważni nie są? :lol:

W tym rejonie nie było obrony przeciwlotniczej, a pewnie jedna rakieta z F16 to koszt z milion dolarów i trochę szkoda marnować na ruskie rakiety z głowicą betonową :lol: Niech ćwiczą z obroną antydronową. A nuż by zestrzelili jakimś tanim pociskiem....

Ciekawe czy zamach w Moskwie będzie pretekstem do szerszej mobilizacji?
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: klaxon » 25 mar 2024 21:36

Naprawdę nie widzisz różnicy między rakietą która przebywała nad terytorium RP przed 39 sekund poruszając się wzdłuż granicy państwa a taką która przeleciała pół Polski i spadła w środku kraju???

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 26 mar 2024 13:35

Ambasador rosyjski powiedzial zeby note protestacyjna wyslali mu kurierem albo na mail :lol: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7551
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: Pandziora » 26 mar 2024 14:25

Niech mu wyślą Orlen paczką :P

Co innego pierwsza rakieta, a co innego trzecia-czwarta. Teraz już mają przemyślane procedury. A obrony przeciwlotniczej my nie mamy. Niedawno zakupiono rakiety do samolotów w cenie 1-2 mln usd sztuka, a jeszcze obrona naziemna by się przydała (jest w budowie).

Mój wpis odzwierciedlał co by mówiło PO, gdyby PIS teraz rządził. A jeszcze by oskarżyli pisiorów, że nie dość, iż psują relacje z Brukselą, to jeszcze zrazili do siebie dotychczasowego sojusznika- Rosję :twisted:
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 26 mar 2024 14:34

. A obrony przeciwlotniczej my nie mamy.
z tego co pamietam bylo to 1/20 tego co miała Ukraina.

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 02 kwie 2024 09:35

Rosjanie byli sprytni i fabrykę Szachedów umieścili 1200km+ od Ukrainy. Poza zasięgiem jej znanych dronów. Ukraińcy jak zwykle byli sprytniejsi i przerobili na drona-kamikaze samolot cywilny - awionetkę. Która doleciała i elegancko trafiła w "specjalną strefę ekonomiczną" w miejscowości Alabuga a Tatarstanie.

https://twitter.com/wolski_jaros/status ... gr%5Etweet

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7427
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: NiKtoś » 02 kwie 2024 09:57

Pomysł zacny , ale skutecznosc nieznana. Trafil w plac za budynkiem ?? To juz mogl chociaz w ten budynek walnac...
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

drex1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8598
Rejestracja: 10 cze 2005 15:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na Ukrainie

Postautor: drex1 » 02 kwie 2024 10:31

Obrazek

fakt, mogli lepiej trafić


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito i 170 gości