Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

wszystko na temat spółek publicznych
AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6118
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: AdmiralPiett » 11 sty 2024 23:36

Doczytałem że ten akt łaski z 2015 nie dotyczył wcale darowania kary tylko literalnie "umorzenia postępowania". W takim razie zgodnie z orzeczeniem SN z 2017 nie wywoła on żadnych skutków także po wydaniu prawomocnych wyroków, zatem - inaczej niż pisałem wczoraj - obaj panowie powinni siedzieć a Duda musi w tej sytuacji wydać kolejny akt łaski lub - być może byłoby to dopuszczalne - przynajmniej zmodyfikować treść pierwotnego aktu o darowanie kary i zatarcie skazania.
Proste

ale poszedl w zaparte

albo ktos mu tak nakazal

:shock:
"zmienil zdanie" lub ktos mu tak nakazal

(lepiej pozno niz wcale !)
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!

REKLAMA


OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: OSA » 12 sty 2024 10:16

gdyby prezydentowi zależało, by skazani politycy wrócili do domów, mógłby zastosować wobec nich akt łaski. Wybrał jednak dłuższą procedurę. — Prezydent chce rozgrywać dalej tę polityczną sprawę, by dalej lansować tezę o więźniach politycznych, a przy okazji wciągnąć do gry Adama Bodnara i sądy — komentuje ekspert. :!: :!:

dudzie wiec zależy na GRZANIU KONFLIKTU a nie na uwolnieniu wasika i kaminskiego :oops: :oops: :oops:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: dochodzeniowy » 12 sty 2024 10:24

Ale ty jesteś dr Bill. Ile zarobiłeś na GPW w zeszłym roku ?

Martyr
Kapitan
Posty: 43855
Rejestracja: 16 cze 2007 15:52
Lokalizacja: Ł3

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: Martyr » 12 sty 2024 10:24

Matczak na Twitterze:

Zupełnie poważnie apeluję do Pana Ministra Bodnara o przychylenie się do prośby Prezydenta Dudy o wstrzymanie wykonania kary dla panów Wąsika i Kamińskiego i zwolnienie skazanych na czas trwania postępowania ułaskawieniowego. Potrzebujemy obniżenia emocji - PAD wykonał słuszny ruch w tym kierunku, co zasługuje na podobną odpowiedź.

Dobrze, ze są osoby po drugiej stronie, które doceniają szlachetność ruchu PADa, a nie doszukują się "zaostrzania sytuacji". Sytuacja nie będzie zaostrzona, jeżeli Tuskin, schowa chorą ambicję i jej nie zaostrzy, ot tyle.
Obrazek My ludzkie by.dło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.
https://www.youtube.com/watch?v=PbWtu5Sa_NE

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3599
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 12 sty 2024 11:11

Coś czytałem ze wszystkie srodki ktore zastosowali przy tej prowokacji korupcyjnej byly dozwolone dla tej formacji. Skad wiec ten wyrok skazujacy ?? I to bez zawiasów ?? Otoz stosowanie tych srodkow bylo obwarowane zgodami , prokuratora , sadu i ocena posiadanych dowodow.. To wszystko zostalo pominiete bo akcja miala byc szybka i zapewne Kaminski bal sie przeciekow czy przeciagania zgod. Szeryf wiec zadzialal sam. Krotko mowiac nadgorliwosc..Jakby sie akcja powiodla pewnie wszystko by sie rozeszlo po kosciach. Ale skonczylo sie fiaskiem. Lepper sie powiesil ( lub kos mu pomogł ) do dzis nie wiadomo co i jak. Rodzina obarczyla wina Kaminskiego i zrobil sie smrodek. Wg mnie powinno sie dac wyrok w zawiasach ze tak nie mozna jako ostrzezenie. A teraz jest jak jest .. Burdello Bum Bum :shock: :shock: :oops: :mrgreen: :mrgreen:
Przecież powiedział karakanowi mam na ciebie kwity starczyło,karakan dobrze wiedział że byłby to koniec kaczystanu :evil: :evil:
:shock: :shock: :shock:
Co nie wiedziałeś o tym 8) 8)

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7434
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: NiKtoś » 12 sty 2024 11:32

Posiedzą, bo prezydent po prostu przerzucil pileczke na druga strone.. Bodnar zanim sie zorientuje w nowej sytuacji to z tydzien minie jak nie wiecej....Zreszta nie bedzie sie spieszyl bo Pisiaki szczypaly go i szydzily z niego nie raz. Nawet prezydent nie jakos poprosil czy sie z nim spotkal i pogadal rzeczowo o temacie , tylko wezwal zeby zwolnil ich jak jakiegos psa na uslugach z wyraznym obrzydzeniem na twarzy. Trwa przerzucanie winy a posłowie sobie siedza w pie/rdlu i maja czas na diete i filozofowanie w ciszy i spokoju... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2673
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: Erudyta » 12 sty 2024 11:40

Posiedzą, bo prezydent po prostu przerzucil pileczke na druga strone.. Bodnar zanim sie zorientuje w nowej sytuacji to z tydzien minie jak nie wiecej....Zreszta nie bedzie sie spieszyl bo Pisiaki szczypaly go i szydzily z niego nie raz. Nawet prezydent nie jakos poprosil czy sie z nim spotkal i pogadal rzeczowo o temacie , tylko wezwal zeby zwolnil ich jak jakiegos psa na uslugach z wyraznym obrzydzeniem na twarzy. Trwa przerzucanie winy a posłowie sobie siedza w pie/rdlu i maja czas na diete i filozofowanie w ciszy i spokoju... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Czy Bodnar znalazł już podstawę prawną? Co tam Tusk robi z ludźmi, niepojęte :lol:

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3599
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 12 sty 2024 14:49

I karma wraca,,Tak Mariusz Kamiński mówił o ułaskawieniu polityka. Przypomnieli nagranie sprzed lat.W przeszłości Mariusz Kamiński mówił, że politycy nie powinni być traktowani w szczególny sposób, jeśli chodzi o ułaskawienie. W programie Moniki Olejnik na antenie Radia ZET polityk PiS wypowiadał się w 2005 r. na temat planów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego dotyczących ułaskawienia Zbigniewa Sobotki. — Jeśli są skazani, to takie są decyzje sądu i należy to przyjąć do wiadomości — twierdził były minister. Dzisiaj sam uważa się za "więźnia politycznego".'' :evil: :evil:


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz ... em/2qb2jsz

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: dochodzeniowy » 12 sty 2024 15:06

Dlaczego na Onecie zniknęły artykuły dot. Ułaskawienia z 2015. Kiedy to Onet stwierdzał 200 % rację prezydentowi.

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3599
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 12 sty 2024 16:02

Posiedzą, bo prezydent po prostu przerzucil pileczke na druga strone.. Bodnar zanim sie zorientuje w nowej sytuacji to z tydzien minie jak nie wiecej....Zreszta nie bedzie sie spieszyl bo Pisiaki szczypaly go i szydzily z niego nie raz. Nawet prezydent nie jakos poprosil czy sie z nim spotkal i pogadal rzeczowo o temacie , tylko wezwal zeby zwolnil ich jak jakiegos psa na uslugach z wyraznym obrzydzeniem na twarzy. Trwa przerzucanie winy a posłowie sobie siedza w pie/rdlu i maja czas na diete i filozofowanie w ciszy i spokoju... :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Jakoś nie miałeś racji widać że nie jest głupi,ale ile będzie trwała ta ale wspominał ile to trwają takie procedury u maliniaka też ma takie różne ułaskawienia i trwa to już parę lat ,,Adam Bodnar wszczyna procedurę ułaskawieniową wobec Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.'' :twisted: :twisted:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7434
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: NiKtoś » 12 sty 2024 16:57

Prezydent ułaskawił Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza. Mamy oficjalne potwierdzenie

Prezydent Andrzej Duda w grudniu ułaskawił prawicowych publicystów Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza, prawomocnie skazanych na kary grzywny za zniesławienie aktywistki — potwierdził Onetowi Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. To, że taka decyzja zapadła, sugerowała wcześniej "Rzeczpospolita".

tu nie bylo problemu , nawet z grzywny prezydent ulaskawil. Mozna znieslawiac innych ludzi i nawet centa sie nie zaplaci... :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

OSA
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 29 lip 2021 15:02

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: OSA » 12 sty 2024 17:40

Helsińska Fundacja Praw Człowieka wydała oświadczenie w związku z określeniem Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jako "więźniów politycznych". W opinii organizacji, używanie tego terminu jest głęboko niesprawiedliwym przekłamaniem, naruszającym pamięć o tych, którzy faktycznie zostali uwięzieni z powodu swoich przekonań, zaangażowania w walkę o demokrację i prawa człowieka.

koordynator1
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3599
Rejestracja: 10 lip 2014 14:35

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: koordynator1 » 12 sty 2024 19:38

Ale się uśmiałem idiotɑ czarnek jak zwykle przeszedł samego siebie ale obłuda,najlepsze jest na końcu jaka biedna ,,— Rozpoczynamy dziś zbiórkę środków finansowych na rodziny pana Kamińskiego i pana Wąsika. To nasi przyjaciele. Mają rodziny, dzieci w wieku szkolnym. Dzieci dziś płaczą, żony się modlą na różańcach — mówił w Radiu ZET były minister edukacji z PiS Przemysław Czarnek, cytowany w opisie zbiórki.'',,Na stronie zbiórki nie padają jednak kluczowe w tej sytuacji informacje, jak to, że syn Mariusza Kamińskiego pracował w Banku Światowym w latach 2018-2023, gdzie miał zarabiać 500 tys. zł rocznie.'',, W domu jest za zimno. Powinnam zrobić cieplej, ale jak ja mam to zrobić? To zawsze robił on. Wie pani redaktor, ja dzisiaj jak do niego przyszłam, to się zapytałam, jak mam zwiększyć temperaturę na tym urządzeniu, żeby zrobiło się odrobinę cieplej. Wytłumaczył mi — podkreślała na antenie Wąsik.'' :twisted: :twisted:

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobi ... g,2b83378a

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7434
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: NiKtoś » 12 sty 2024 19:59

Uhh to przerazajace zziebnieta pani Kaminska... czy tych 1 tys wspolczujacych z PIS nie moze jej poradzic zeby zadzownila po fachowca ktory wezmie 100 PLN i zrobi jej cieplo ??? Dochod Kaminskiego za zeszly rok 300 000 PLN wiec powinna sie wyplacic :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

AdmiralPiett
Chorąży sztabowy
Posty: 6118
Rejestracja: 13 lip 2015 12:32

Re: Kamiński i Wąsik- winni czy niewinni

Postautor: AdmiralPiett » 12 sty 2024 20:26

Uhh to przerazajace zziebnieta pani Kaminska... czy tych 1 tys wspolczujacych z PIS nie moze jej poradzic zeby zadzownila po fachowca ktory wezmie 100 PLN i zrobi jej cieplo ??? Dochod Kaminskiego za zeszly rok 300 000 PLN wiec powinna sie wyplacic :mrgreen:
a oni to sie nie rozwiedli przez ten jego alkoholizm ?
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy !!!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości