PGNiG [PGN] cz.I

wszystko na temat spółek publicznych
-KWINTO-
Sierżant sztabowy
Posty: 183
Rejestracja: 01 wrz 2008 21:27

Postautor: -KWINTO- » 23 lip 2010 10:19

4 pazdziernika

REKLAMA


Majk84
Chorąży sztabowy
Posty: 6081
Rejestracja: 31 maja 2007 10:19
Lokalizacja: The Universe
Kontakt:

Postautor: Majk84 » 23 lip 2010 10:22

4 pazdziernika
Uuu... strasznie późno, no ale cóż, nie ucieknie.
Lotos- walor niszczący jaźń!
Lotos- gniot!
Amigo1- zniewieściała, marna istota.
KGHM- balon, balon i jeszcze raz balon.
qgen- gdzie jest, ***, kghm po 9 zł ?! No gdzie, w dupę jeża?

HappyBull
Chorąży sztabowy
Posty: 6445
Rejestracja: 12 kwie 2006 11:03

Postautor: HappyBull » 23 lip 2010 10:26

:)

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 23 lip 2010 18:42

Polska potegą gazową? :D

http://enigma.wp.tv/?ticaid=5a932

Sputnik
Porucznik
Posty: 24456
Rejestracja: 20 sty 2006 12:59
Lokalizacja: Warszawa / Szczecin

Postautor: Sputnik » 24 lip 2010 16:06

PGNiG: Zarząd chce, aby gaz zdrożał od października
Agnieszka Łakoma 24-07-2010, ostatnia aktualizacja 24-07-2010 03:42

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przygotował już wniosek o zmianę taryfy, czyli podwyżkę cen, który skieruje do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.


Wzrost miałby być jak zwykle zróżnicowany, zależnie od tego, do której grupy należą odbiorcy. Kierownictwo spółki jednak oczekuje, że średnio opłaty za gaz miałyby wzrosnąć o ponad 10 proc.

– Jeżeli szef Urzędu Regulacji Energetyki zaakceptuje ten wniosek, to będzie to katastrofalna decyzja dla spółek chemicznych – ostrzega Paweł Burzyński, analityk DM BZ WBK. – Polskie firmy już teraz nie zarabiają na produkcji nawozów – dodaje.

Wniosek o podwyżkę głównego surowca do produkcji w polskiej chemii pojawia się w czasie, gdy trwa jej prywatyzacja. Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęły cztery oferty na zakup akcji Zakładów Azotowych Puławy oraz dwie na zakup walorów Zakładów Chemicznych Police. Obie firmy należą do głównych klientów PGNiG, a spółka policka ma problemy z terminowym regulowaniem rachunków za gaz.

Informacja o kolejnej podwyżce cen gazu na pewno negatywnie wpłynie na opinie inwestorów o obu spółkach chemicznych. Dlatego część ekspertów sugeruje, że gazowej firmie trudno będzie uzyskać szybko zgodę na zmianę cennika. Obecnie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stosuje taryfę, na którą dostało zgodę – po wielu tygodniach negocjacji – w maju. Ma ona obowiązywać do końca listopada. Zarząd gazowej firmy chce wcześniejszej podwyżki, ponieważ rosną koszty zakupu gazu z importu.

Tym bardziej że poprzednia zmiana cennika była poniżej oczekiwań zarządu PGNiG – w lutym wystąpiło z wnioskiem o prawie 10 proc. podwyżki, a dostało zgodę na 4,8- proc. wzrost ceny. Zatem jeżeli szef Urzędu Regulacji Energetyki zgodzi się na podwyżkę, to będzie już druga w tym roku.

Analitycy uważają, że władze PGNiG mają argumenty na poparcie swojego wniosku, bo gaz rosyjski faktycznie drożeje. Kamil Kliszcz z DI BRE Banku szacuje, że ceny gazu z importu w czwartym kwartale wyrażone w dolarach będą o 5 proc. wyższe niż w drugim. PGNiG nie ujawnia, po ile sprowadza gaz z zagranicy, ale w opinii ekspertów surowiec rosyjski podrożał do nawet 330 USD za 1000 m sześc. w drugim kwartale tego roku, podczas gdy jesienią 2009 r. kosztował 240–260 USD.

Natomiast Paweł Burzyński przypomina, że deprecjacja złotego wobec amerykańskiej waluty pod koniec drugiego kwartału była tak znacząca, że gazowa spółka przestała zarabiać na handlu gazem nawet pomimo podwyżki od czerwca. PGNiG importuje rocznie ponad 9 mld m sześc. gazu, większość kupuje od rosyjskiego Gazpromu.
PARKIET
Dwoma najpotężniejszymi wojownikami są cierpliwość i czas.
( hr. Lew Tołstoj )

Giełdomił
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2910
Rejestracja: 25 mar 2008 19:33

Postautor: Giełdomił » 24 lip 2010 17:19

Pgnig wczoraj zamknął się na 3,59 zł jesli mnie pamięc nie myli. Dlaczego dziś kurs odniesienia był 3,51 zł? Coś mnie omineło?

EDIT.

A, już wiem, dziś odcięcie dywidendy było.


Kiedy wypłata?
Ja juz dostalem (CFD wyplacaja dywidende w tym samym dniu)

9970410 2010.07.23 17:06 balance PGN.PL divd adjust PLN0.08/CFD

będzie na lizaki :D
No surrender.

Obrazek

Apacz
Podporucznik
Posty: 12170
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 24 lip 2010 23:04

złamiemy dzisaj 4 zł ? :)) dobra zartowałem
zlamiemy, wkrotce :D

papa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2117
Rejestracja: 10 sty 2007 18:55

Postautor: papa » 25 lip 2010 12:07

Polska potegą gazową? :D

http://enigma.wp.tv/?ticaid=5a932
Gazprom już trzęsie dupką :lol:

Nie wiem co piszę
Sierżant sztabowy
Posty: 181
Rejestracja: 09 lip 2010 22:04

Postautor: Nie wiem co piszę » 25 lip 2010 17:05

Spółką, która obecnie ma najwiekszy potencjał do wzrostu jest niewątpliwe Zakupy (NewConnect). Wtedy prawdopodobny jest wzrost wartości tej spółki spółki do przynajmniej 1,50zł., a być może nawet 2 złotych. Dlatego też nie może dziwić dzisiejszy, wczorajsze obroty ( małe ponieważ widać że ktoś skupuje ten papier, a widoczne jest że wystarczy około 60 tysiecy akcji zakupić, a kurs skoczy do 1 złoty) , bowiem zapobiegliwi wolą kupować już teraz i mieć walory spółki w portfelu( i słusznie). Bardzo pozytywnym impulsem jest wzrost obrotów w ostatnich dniach, co świadczy o zwiększonym zainteresowaniu spółką. Ponadto wzrostom sprzyja b. niski free-float (ok. 19% w wolnym obrocie i przy obecnych cenach wystarczy niewielka ilość kasy, ażeby wykupić wszystkie akcje, a wtedy hulaj duszo- piekła nie ma). Nie bez znaczenia jest wykupienie i w ogóle cała AT, wg. której widać, że bardzo prawdopodobne są ostre wzrosty o dużym zasięgu, dla których właściwie nie ma granic. Ostatnie pozytywne infa ze spółki, także determinują oraz uzasadniają coraz wyższą wycenę akcji.
Chcecie zarobić dobrą kasę, przyjrzyjcie się w/w spółkom, możecie nie ufać moim analizom, ale sprawdzcie na forum wcześniej pisałem o Fastfinie w niedziele 10.01 i od tego momentu cena akcji rośnie. Następnie w sierpniu i wrześniu 2009r. na forum umieściłem analizy dot. spółki Zastal, wtedy kosztowała ona 1,40-1,50, po czym szybko wzrosła do 2,70, następnie skorygowała, a aktualnie ponownie testuje 3,00. 21 Lipca 2010 roku rozpisywałem o spółce Komfortklima spółka kosztowała wczoraj na zakończenie 0.71 groszy, a 22 Lipca 2010 roku zakończyła 0.90 ( +27% ). 22 Lipca 2010 roku rozpisywałem o Maximus spółka kosztowała na zakończenie dnia 0.41 groszy, a w piatek zakończyła 0.51 groszy ( +24% ). Sprawdzcie, a uwierzycie !

(powyższy tekst piszącego stanowi wyraz jego osobistych opinii i nie powinien byc traktowany jako rekomendacja kupna bądz sprzedaży papierów wartościowych).

Apacz
Podporucznik
Posty: 12170
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Postautor: Apacz » 25 lip 2010 21:37

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przygotował już wniosek o zmianę taryfy, czyli podwyżkę cen, który skieruje do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

Wzrost miałby być jak zwykle zróżnicowany, zależnie od tego, do której grupy należą odbiorcy. Kierownictwo spółki jednak oczekuje, że średnio opłaty za gaz miałyby wzrosnąć o ponad 10 proc.

– Jeżeli szef Urzędu Regulacji Energetyki zaakceptuje ten wniosek, to będzie to katastrofalna decyzja dla spółek chemicznych – ostrzega Paweł Burzyński, analityk DM BZ WBK. – Polskie firmy już teraz nie zarabiają na produkcji nawozów – dodaje.

Wniosek o podwyżkę głównego surowca do produkcji w polskiej chemii pojawia się w czasie, gdy trwa jej prywatyzacja. Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęły cztery oferty na zakup akcji Zakładów Azotowych Puławy oraz dwie na zakup walorów Zakładów Chemicznych Police. Obie firmy należą do głównych klientów PGNiG, a spółka policka ma problemy z terminowym regulowaniem rachunków za gaz.

Informacja o kolejnej podwyżce cen gazu na pewno negatywnie wpłynie na opinie inwestorów o obu spółkach chemicznych. Dlatego część ekspertów sugeruje, że gazowej firmie trudno będzie uzyskać szybko zgodę na zmianę cennika. Obecnie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stosuje taryfę, na którą dostało zgodę – po wielu tygodniach negocjacji – w maju. Ma ona obowiązywać do końca listopada. Zarząd gazowej firmy chce wcześniejszej podwyżki, ponieważ rosną koszty zakupu gazu z importu.

Tym bardziej że poprzednia zmiana cennika była poniżej oczekiwań zarządu PGNiG – w lutym wystąpiło z wnioskiem o prawie 10 proc. podwyżki, a dostało zgodę na 4,8- proc. wzrost ceny. Zatem jeżeli szef Urzędu Regulacji Energetyki zgodzi się na podwyżkę, to będzie już druga w tym roku.

Analitycy uważają, że władze PGNiG mają argumenty na poparcie swojego wniosku, bo gaz rosyjski faktycznie drożeje. Kamil Kliszcz z DI BRE Banku szacuje, że ceny gazu z importu w czwartym kwartale wyrażone w dolarach będą o 5 proc. wyższe niż w drugim. PGNiG nie ujawnia, po ile sprowadza gaz z zagranicy, ale w opinii ekspertów surowiec rosyjski podrożał do nawet 330 USD za 1000 m sześc. w drugim kwartale tego roku, podczas gdy jesienią 2009 r. kosztował 240–260 USD.

Natomiast Paweł Burzyński przypomina, że deprecjacja złotego wobec amerykańskiej waluty pod koniec drugiego kwartału była tak znacząca, że gazowa spółka przestała zarabiać na handlu gazem nawet pomimo podwyżki od czerwca. PGNiG importuje rocznie ponad 9 mld m sześc. gazu, większość kupuje od rosyjskiego Gazpromu

rekin1
Podporucznik
Posty: 19572
Rejestracja: 23 lis 2007 19:52

Postautor: rekin1 » 26 lip 2010 13:07

26.07. Warszawa (PAP) - PGNiG, w związku ze wzrostem kursu dolara, złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek o zmianę taryfy - podało PGNiG w poniedziałkowym komunikacie.

"Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło do URE wniosek taryfowy. Decyzja PGNiG ma związek ze znaczącym wzrostem kursu dolara do złotówki, co przekłada się bezpośrednio na cenę gazu z importu" - napisano.

"Ze względu na prowadzone negocjacje z URE, PGNiG nie informuje o szczegółach złożonego wniosku" - dodano. (PAP)

jru/ jtt/

GrandMistrzPowrót2

Postautor: GrandMistrzPowrót2 » 26 lip 2010 17:25

Spółką, która obecnie ma najwiekszy potencjał do wzrostu jest niewątpliwe PGSOFT (NewConnect). Wtedy prawdopodobny jest wzrost wartości tej spółki spółki do przynajmniej 1,00zł. Dlatego też nie może dziwić dzisiejszy, wczorajsze obroty ( małe ponieważ widać że ktoś skupuje ten papier, a widoczne jest że wystarczy około 40 tysiecy akcji zakupić, a kurs skoczy do 1 złoty) , bowiem zapobiegliwi wolą kupować już teraz i mieć walory spółki w portfelu( i słusznie). Bardzo pozytywnym impulsem jest wzrost obrotów w ostatnich dniach, co świadczy o zwiększonym zainteresowaniu spółką. Ponadto wzrostom sprzyja b. niski free-float (ok. 7% w wolnym obrocie i przy obecnych cenach wystarczy niewielka ilość kasy, ażeby wykupić wszystkie akcje, a wtedy hulaj duszo- piekła nie ma). Nie bez znaczenia jest wykupienie i w ogóle cała AT, wg. której widać, że bardzo prawdopodobne są ostre wzrosty o dużym zasięgu, dla których właściwie nie ma granic. Ostatnie pozytywne infa ze spółki, także determinują oraz uzasadniają coraz wyższą wycenę akcji.
Chcecie zarobić dobrą kasę, przyjrzyjcie się w/w spółkom, możecie nie ufać moim analizom, ale sprawdzcie na forum wcześniej pisałem o Fastfinie w niedziele 10.01 i od tego momentu cena akcji rośnie. Następnie w sierpniu i wrześniu 2009r. na forum umieściłem analizy dot. Spółki Zastal, wtedy kosztowała ona 1,40-1,50, po czym szybko wzrosła do 2,70, następnie skorygowała, a aktualnie ponownie testuje 3,00. 21 Lipca 2010 roku rozpisywałem o spółce Komfortklima spółka kosztowała wczoraj na zakończenie 0.71 groszy, a dzisiaj zakończyła 0.90 ( +27% ). W Czwartek 22 Lipca 2010 rok pisałem o spółce Maximus kurs na czwartkowej sesji zakończył 0.41 groszy, a w piątek spółka poszybowała w górę zakończyła 0.51 groszy ( +24% ). Dnia 25 lipca 2010 roku rozpisywałem spółkę Zakupy dzisiaj spółka poszybowała aż do 0.50 groszy ( +22% ) Sprawdzcie, a uwierzycie !


(powyższy tekst piszącego stanowi wyraz jego osobistych opinii i nie powinien byc traktowany jako rekomendacja kupna bądz sprzedaży papierów wartościowych).

Majk84
Chorąży sztabowy
Posty: 6081
Rejestracja: 31 maja 2007 10:19
Lokalizacja: The Universe
Kontakt:

Postautor: Majk84 » 26 lip 2010 20:43

Już się narósł sqrwiel...
Lotos- walor niszczący jaźń!
Lotos- gniot!
Amigo1- zniewieściała, marna istota.
KGHM- balon, balon i jeszcze raz balon.
qgen- gdzie jest, ***, kghm po 9 zł ?! No gdzie, w dupę jeża?

jarkiz69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9350
Rejestracja: 28 lut 2008 22:08

Postautor: jarkiz69 » 27 lip 2010 11:12

PGNiG: Spółka zamierza w ciągu kilku dni sprzedać obligacje o wartości 1,2 mld zł
DM BZ WBK - Biznes
27 Lip 2010, 11:00


Środki z emisji zostaną przeznaczone w kwocie 1 mld zł na spłatę kredytu, a 0,2 mld zł zasili kapitał obrotowy.

(DM BZ WBK SA)

tryt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3220
Rejestracja: 11 gru 2005 18:48

Postautor: tryt » 27 lip 2010 11:23

Trochę kupiłem 8)
Homo homini lupus est


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości