NFI JUPITER - JPR

wszystko na temat spółek publicznych
zawszeup
Chorąży sztabowy
Posty: 5527
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zawszeup » 24 lis 2005 09:55

Kto tak dziś pompuje Jupitera? Czyżby coś się miało wydarzyć?

REKLAMA


Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: Jot23 » 24 lis 2005 11:09

sadze ze jeszcze nie dzis- bo jak pewnie zauwazyles sa tez spychacze

Ale warto brac/dobrac i byc cierpliwym (chyba ze ktos nie jest) :twisted:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

zosia
Starszy chorąży
Posty: 1058
Rejestracja: 08 wrz 2005 20:57

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zosia » 18 sty 2006 22:09

Witam inwestorów! wiernych akcjonariuszy jakże szlachetnego nfi. myślę ze wreszcie czas okurzyć ten wątek.

Raport bieżący nr 1 / 2006
Data sporządzenia: 2006-01-18 Skrócona nazwa emitenta MUZA Temat Informacja od Jupiter NFI o zmniejszeniu udziału w Spółce Podstawa prawna Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji Treść raportu: Zarząd MUZA S.A. informuje, że w dniu 17 stycznia 2006 r. otrzymał od swojego akcjonariusza Spółki Jupiter NFI S.A. informację o zmianie dotychczas posiadanego udziału w ogólnej liczbie głosów na WZA Spółki. Jupiter NFI S.A. poinformował, że w wyniku sprzedaży dokonanej w dniach 6 ? 11 stycznia 2006 r. zmniejszył swój udział w ogólnej liczbie głosów w sposób nastepujący: - z posiadanych: 352.361 akcji stanowiących 12,36 % kapitału zakładowego, dających prawo do 10,64 % ogólnej liczby głosów na WZA - do: 329.641 akcji stanowiących 11,56 % kapitału zakładowego dających prawo do 9,95 % ogólnej liczby głosów na WZA.

to dzisiejsze info jest całkiem niezłe. dodatkowo jestem przekonany iż na dzisiejszej sesji (w końcu wolumen i struktura transakcji mówiąc same za siebie) jups wychnął o ile nie resztę muzy to zszedł już poniżej 5%. sytuacja jest o tyle fajna że wypychał powyżej wartości księgowej no i wypychał! bo muza to nie jest jak do tej pory zbyt płynny walor i ciężką z niego wychodzić z dużą ilością. ZBIERAJĄC DO KUPY FAKTY (JAKŻE SKĄPO DAWKOWANE ZE SPÓŁKI) MYŚLĘ ŻE CZAS ŻNIW NADCHODZI CORAZ WIĘKSZYMI KROKAMI. JESTEM PRZEKONANY ŻE JUŻ NIEBAWEM ZOSTANIEMY ZASKOCZENI INFEM O WEZWANIU. SĄDZĘ ŻE BĘDZIE TO ZARAZ NA POCZĄTKU LUTEGO JAK TYLKO TRINITY SFINALIZUJE ZAKUP AKCJI JUPSA OD SKARBU PAŃSTWA - TERAZ BROŃ BOŻE NIE JEST IM NA RĘKĘ DAWAĆ JAKIEKOLWIEK INFO BY NIE PODPIĆ KURSU BO JESZCZE SKARB ZECHCE WIĘCEJ NIŻ TE NĘDZNE 2.84ZŁ. A SWOJĄ DROGĄ TO ŻENADA ŻE PAŃSTWO SPRZEDAJE TAK TANIO!!! WG SCENARIUSZ JEST OCZYWISTY - SPRZEDAŻ MUZY, WCZEŚNIEJ RACZEJ NA PEWNO INSTALU KRAKÓW I ŚRUBEKSU (PAMIĘTACIE JAK DZIWNIE KURSY MOCNO SPADAŁY PRZY PODAŻY A POTEM NAGLE PODAŻ SIĘ KOŃCZYŁA I KURSY SPWROTEM SZŁY DO GÓRY?) ORAZ ŚRODKI KTÓRE ZGROMADZILI WCZEŚNIEJ POZWOLĄ IM NA SKUP 25% PO CENIE CO NAJMNIEJ 10-11ZŁ! A NAJLEPSZE JEST TO ŻE ZGODNIE Z NOWĄ USTAWĄ O PAPIERACH WARTOŚCIOWYCH TERAZ NA SKUP I POSIADANIE TAKIEJ ILOŚCI NIE MUSZĄ ROBIĆ WEZWANIA BY UZYSKAĆ ZGODĘ AKCJONARIUSZY!! TAKŻE PANOWIE I PANIE JAK TYLKO TRINITY DOKONA ZAKUPU (A ZGODNIE ZE SPECYFIKACJĄ PRZETARGOWĄ OFERTY ZAKUPU AKCJI OD SP NALEŻY SKŁADAĆ DO 30 STYCZNIA I W TYM DNIU NASTĄPI OTWARCIE OFERT I WYBRANIE KUPCA) - NASTĘPNEGO DNIA POJAWI SIĘ KOMUNIKAT Z JUPSA ŻE ROBI WEZWANIE!!! WIĘC TO SĄ OSTATNIE GODZINY NA SENSOWEN ZAKUPY I NIEKTÓRZY O TYM WIEDZĄ DLATEGO NIE POZWALAJĄ WYBIĆ SIĘ KURSOWI POW. 3 ZŁ.
OCZYWIŚCIE TO TYLKO MOJE GDYBANIE - ALE MYŚLĘ ŻE DOŚĆ SENSOWE - POLECAM MÓJ WCZORAJSZY POST NA PPWK I DZISIEJSZE ZACHOWANIE SPÓŁKI...TE 35% W TRAKCIE SESJI ROBIŁO WRAŻENIE NAWET I NA MNIE...

zawszeup
Chorąży sztabowy
Posty: 5527
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zawszeup » 18 sty 2006 22:20

Na ile wyceniasz wk po sprzedaży muzy i profuturo?

szpak20
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 314
Rejestracja: 06 sty 2006 21:11

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: szpak20 » 18 sty 2006 22:34

sprzedali też instal krakow

zawszeup
Chorąży sztabowy
Posty: 5527
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zawszeup » 18 sty 2006 22:37

Została jeszcze Ceramika, Śrubex, Energopol jeśli się nie mylę + jakieś resztówki.

zosia
Starszy chorąży
Posty: 1058
Rejestracja: 08 wrz 2005 20:57

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zosia » 18 sty 2006 22:49

Z grubsza licząc jednostkowo ok. 3,5zł więc przy średniej cenie zakupu 2,65zł jest całkiem ładna stopa zwrotu. a co najciekawsze - oprócz odjechanej ceny w wezwaniu i dojściu kursu co najmniej do wartości księgowej czyli tych 3,5 liczę na jeszcze bardziej odjechaną cenę po wezwaniu. patrz co się dzieje z np. z I nfi - jej wartość to maks jakieś 2 zł a kosztuje 5!!! więc nie sądzę że jeśli jups zrobi wezwaniu na 25% akcji i wypuka się z kaski a w porfelu pozostaniu właściwie tylko nowa gala i energopol (bo *** polnej i innych upadłych aniołów na szczęście wyrezerwowanych w bilansie) JEGO AKCJE BĘDĄ KOSZTOWALY NA GPW TYLKO TE KILKADZIESIĄT GROSZY!!! LICZĘ CO NAJMNIEJ NA 40-50% ZAROBEK - TE 20-25% DO WEZWANIA (2,65 DO 3,5) I JAKIEŚ 20-25% PO WEZWANIU. JAK KTOŚ POWIE ŻE TO NIEMOŻLIWE TO NIECH POPATRZY CO SIĘ DZIAŁO Z FONEM - BYŁ NAWET PO 28GR A DZIŚ KOSZTUJE ILE? 1ZŁ CZYLI JAKIEŚ 300% WIĘCEJ!! PRZYZNAM SZCZERZE ŻE JEŚLI PODOBNY SCENARIUSZ BĘDZIE NA JUPSIE TO AŻ STRACH POMYŚLEĆ ILE KASKI MI NA NIM WPADNIE... i znowu będzie jak wczoraj na PPWK że błogosławieni ci co uwierzyli a nie widzieli...a ja będę znów się śmiał patrząc jak niedowiarki się zabijają by PKCem kupować walor bo ogłosili wezwanie. w każdym razie wielkie odliczanie się zaczęło...

zosia
Starszy chorąży
Posty: 1058
Rejestracja: 08 wrz 2005 20:57

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zosia » 18 sty 2006 22:57

do zawszeup -jak pisałem wyżej śrubki raczej na pewno wypchnęli - popatrz że całkiem niedawno ktoś na siłę je wypychał a jups miał ich raptem 30 kilka tysięcy więc żadna jakaś zawrotna ilość. no i to jest w miarę płynna spóła nie jak *** muza. na pewno została im ceramika i to jest ładna kaska i energopol. resztówki w zasadzie w większości są wyzerowane w bilansie czyli o wartości zerowej wiec każda sprzedaż za jakąkolwiek kasą idzie w czysty zysk. ceramika i energopol zostaną na razie na pewno (choć co do tego drugiego nie jestem całkiem pewien) ale coś musi się jeszcze składać na wartość księgową jupsa po wezwaniu. w każdym razie jak pisałem z moich szacunków kasy teraz już mają na wezwanie na 25% akcji w cenie 10-11zł więc bardzo przyzwoicie. a i cena na rynku jest jeszcze atrakcyjna. popatrze jak było w ub. roku w styczniu jak poszlo info o wezwaniu - wartość księgowa osiągnięta na pierwszej sesji...obecnie więc to jakieś 3,5zł. a że nastroje na gpw są ciągle przednie to kto wie czy zapał spóźnionych a spragnionych akcji inwestorów nie pchnie kursu jeszcze wyżej. tak więc jak to mówią - cierpliwi zostaną wynagrodzeni...

zawszeup
Chorąży sztabowy
Posty: 5527
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zawszeup » 18 sty 2006 23:32

Chyba trzeba będzie zrobić jutro jakieś zakupy :D O ile wzrosłoby wk gdyby Jupiter wziął od SP takcje po 2,84??? Ile to jest akcji?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2006 23:33 przez zawszeup, łącznie zmieniany 1 raz.

zawszeup
Chorąży sztabowy
Posty: 5527
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zawszeup » 23 sty 2006 22:22

Jupiter z łatwością dziś przeskoczył 3 zeta, czyżby kroiło się jakieś wezwanko? Muzę chyba już zepchnęli.

zosia
Starszy chorąży
Posty: 1058
Rejestracja: 08 wrz 2005 20:57

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: zosia » 24 sty 2006 08:54

do 31 stycznia wiadomo będzie po ile Trinity kupilo akcje od Skarbu Panstwa
UoKiK z reguly potrzebuje do 3 miesiecy na wydanie zgody na zakup (laczenie przedsiebiorstw), a Jupi podpisal umowe sprzedazy Pro Futuro i DataCom 27 listopada, wiec zbliżamy się do newralgicznych terminow
po ostatnich wzrostach CNG, Muzy(mam nadzieje, ze wypchnietej podczas tych absurdalnych wzrostow) i Srubexa, wartość księgowa okolo 3,5, a nie zapominajmy, że Jupek ma w zanadrzu kilka spolek o wartości 0, ktore posiadal niejaki Eurafaktor, a teraz Stabilo Group (te przetasowania na pewno przyspiesza ich sprzedaz),oczywiście za cene wyższą niz 0,

dodatkowo w wezwaniu na 25% po odjechanej cenie, zawsze sprzedae sie delikatnie więcej niż 25%, a cena potem nie spada tak jak powinna

więc jeszcze do wygarnięcia myślę w perspektywie 1,5 miesiąca maks jest jakieś 20-22%

dodatkowo polecam z NFI Zdzicha i radzę policzyć wartość księgową Foksala, który ma tylko papiery dluzne, a ma dyskonto blisko 21% - największa in minus anomalia na naszej gieldzie

Pozdrawiam

frick
Plutonowy
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2006 20:07

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: frick » 24 sty 2006 22:05

JUPITER-112zł
MIDAS-86zł
------------------------
mój pierwszy milion

Jot23
Kapitan
Posty: 55914
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: Jot23 » 24 sty 2006 22:27

noo - :twisted:
Ostatnio zmieniony 24 sty 2006 22:36 przez Jot23, łącznie zmieniany 1 raz.
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: robercik2 » 24 sty 2006 22:31

A poza tym wszyscy w domu? :D

tito
Chorąży
Posty: 998
Rejestracja: 02 lis 2005 15:36

Odp:NFI JUPITER - JPR

Postautor: tito » 24 sty 2006 22:33

Przeciez to dotyczy wezwania z tamtego roku. Po co ten zament wprowadzasz
Treść powyższa jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów RMF z dn 19.10.2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości