BUDIMEX [BDX]

wszystko na temat spółek publicznych
dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: dryniol » 15 lip 2018 15:58

C/WK 3.70
https://stooq.pl/q/g/?s=bdx

przy tak kapitałochłonnym biznesie C/WK w okolicy 4 to szaleństwo, 3 to już balon a postrzeganie aktyw w okolicy 0,7 do 1,3 to maksymalna cena.

Pan Darek pracował w napełnianiu butelek oranżadą :)) (General Bottles) to niektórych nabije butelkę :)

Cześć Czarna Koszulko. Pisałem już o tym 1,5 roku temu, to mnie wyśmiewano;

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... d&start=15
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: dryniol » 15 lip 2018 16:14

Najbardziej mi się podoba dzisiaj to;

Przy cenach;

Budimex - 210 zł
Mirbud - 0,70 zł


..."abe" napisał mi półtora roku temu;
cyrat;
"kto w 2012 zainwestowal milion w budimex, dzis jest gosc
kto zaiwnestowal w mirbud, moze tylko zaplakac"



a ja mu na to odpisałem;
cytat;
"kto w 2016 zainwestuje milion w Mirbud w 2020 będzie gość
kto zainwestuje obecnie w Budimex w 2020 zapłacze"



Dzisiaj ceny;

Budimex - 110 zł
Mirbud - 1,17 zł


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tak to jest jak ktoś na giełdzie patrzy się do tyłu, a nie do przodu. Oczywiście "abe" zniknął dzisiaj bez śladu z forum :roll:

Można tu śmiało przytoczyć powiedzenie;
"Nie sztuką jest być mądrym po fakcie, sztuką jest być mądrym przed faktem."

Pozdrawiam.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 lip 2018 16:46

Cześć Czarna Koszulko. Pisałem już o tym 1,5 roku temu, to mnie wyśmiewano;

Obrazek


Witaj Dryniol,

widzę że spotykamy się ostatnio częściej i po Tauron teraz na Budimexie. Dla mnie sprawa jest prosta jak drut w uzbrojeniu:

Balon pęka i ciągle jest przy 3 C/WK i żadne psychologiczne poziomy, "setki" tu nie grają roli, co najwyżej "ząbki spekulacyjne" by podciągnąć popyt i tak jesienią widzę to w przedziale 60-80zł w wahaniami a na koniec roku właśnie w okolicy 31zł a nawet 23zł i ew. emisję serii N którą może sfinansować chciwy rynek łapiący spadający nóż z prawem grawitacji.

Ot tak patrząc skoro mówisz wstecz to szykuje się nam powtórka z Polnordu i nie jest to pisanie od "dziś" że Budimex psuł ceny i co on w ogóle robił np. w energetyce?

Niech każdy decyduje sam, nie wiem jakie Ty masz tam ceny docelowe ale to też Twoja sprawa.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: dryniol » 15 lip 2018 17:09

Cześć Czarna Koszulko. Pisałem już o tym 1,5 roku temu, to mnie wyśmiewano;

Obrazek


Witaj Dryniol,

widzę że spotykamy się ostatnio częściej i po Tauron teraz na Budimexie. Dla mnie sprawa jest prosta jak drut w uzbrojeniu:

Balon pęka i ciągle jest przy 3 C/WK i żadne psychologiczne poziomy, "setki" tu nie grają roli, co najwyżej "ząbki spekulacyjne" by podciągnąć popyt i tak jesienią widzę to w przedziale 60-80zł w wahaniami a na koniec roku właśnie w okolicy 31zł a nawet 23zł i ew. emisję serii N którą może sfinansować chciwy rynek łapiący spadający nóż z prawem grawitacji.

Ot tak patrząc skoro mówisz wstecz to szykuje się nam powtórka z Polnordu i nie jest to pisanie od "dziś" że Budimex psuł ceny i co on w ogóle robił np. w energetyce?

Niech każdy decyduje sam, nie wiem jakie Ty masz tam ceny docelowe ale to też Twoja sprawa.

Dla mnie sprawa była prosta jak drut już półtora roku temu. To że balon pęknie było pewne, tak samo jak dzisiaj jest pewne, że pękną kolejne balony, takie jak CD Projekt, czy 11 Bit. Jest to tylko kwestia czasu, tak samo jak kwestią czasu było pęknięcie balonika Budimexu. Siłą rozpędu coś tam jeszcze poszedł w górę, tak jak idą jeszcze w górę siłą rozpędu balony Projekty i Bity.
Pytasz jaka jest dla mnie cena docelowa Budimexu? Nie wiem czy w ogóle jest taka, a jeżeli już jest, to nie będę o niej pisał, bo znów będą ze mnie szydzić. Łatwo obliczyć; Budimex - C/WK 3, Mirbud - C/WK - 0,32, Trakcja C/WK - 0,18. Ta sama branża, więc pole do spadku jest że hohoho.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 lip 2018 17:13

Pytasz jaka jest dla mnie cena docelowa Budimexu? Nie wiem czy w ogóle jest taka, a jeżeli już jest to nie będę o niej pisał, bo znów będą ze mnie szydzić. Łatwo obliczyć; Budimex - C/WK 3, Mirbud - C/WK - 0,32, Trakcja C/WK - 0,18. Ta sama branża, więc pola do spadku jest że hoho.
Można tu śmiało przytoczyć powiedzenie;
"Nie sztuką jest być mądrym po fakcie, sztuką jest być mądrym przed faktem."

Wig Budownictwo ma 0,84

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: dryniol » 15 lip 2018 17:31

Pytasz jaka jest dla mnie cena docelowa Budimexu? Nie wiem czy w ogóle jest taka, a jeżeli już jest to nie będę o niej pisał, bo znów będą ze mnie szydzić. Łatwo obliczyć; Budimex - C/WK 3, Mirbud - C/WK - 0,32, Trakcja C/WK - 0,18. Ta sama branża, więc pola do spadku jest że hoho.
Można tu śmiało przytoczyć powiedzenie;
"Nie sztuką jest być mądrym po fakcie, sztuką jest być mądrym przed faktem."

Wig Budownictwo ma 0,84

No to na dzień dzisiejszy spadek przynajmniej w okolice 30 zł.......ale....
....uważam, że jeszcze w tym roku będziemy mieli koniec obecnej dużej korekty spadkowej na naszym rynku, więc inne spółki budowlane pójdą w górę, to i pewnie Budimex nie spadnie do 30 zł. Tak czy inaczej myślę, że w długim terminie Budimex będzie równał wartością księgową do średniej w budowlance, tyle że za rok ta średnia może być już np. 2
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 lip 2018 19:36

Pytasz jaka jest dla mnie cena docelowa Budimexu? Nie wiem czy w ogóle jest taka, a jeżeli już jest to nie będę o niej pisał, bo znów będą ze mnie szydzić. Łatwo obliczyć; Budimex - C/WK 3, Mirbud - C/WK - 0,32, Trakcja C/WK - 0,18. Ta sama branża, więc pola do spadku jest że hoho.
Można tu śmiało przytoczyć powiedzenie;
"Nie sztuką jest być mądrym po fakcie, sztuką jest być mądrym przed faktem."

Wig Budownictwo ma 0,84

No to na dzień dzisiejszy spadek przynajmniej w okolice 30 zł.......ale....
....uważam, że jeszcze w tym roku będziemy mieli koniec obecnej dużej korekty spadkowej na naszym rynku, więc inne spółki budowlane pójdą w górę, to i pewnie Budimex nie spadnie do 30 zł. Tak czy inaczej myślę, że w długim terminie Budimex będzie równał wartością księgową do średniej w budowlance, tyle że za rok ta średnia może być już np. 2

Obrazek

Ty jak i inni jakoś nie widzicie rynku pracownika, niżu demograficznego i tego że aktualnie nie ma wolnych mocy a program rządu jest ambitny. Niskie bezrobocie wzmacnia te procesy i pracownika znajdziesz ale nie tylko stawki są decydujące. Bokiem wychodzi Budimexowi jak wyjdzie Rafako posiłkowania się podwykonawcami i to są szkolne błędy i taki a przecież nim był Blocher zamiast zajmować się "innowacją" winien był wrócić do korzeni jako były kadrowy i trochę pomyśleć.

To nie jest już problem tylko materiałów czy kosztów pracy, tu wg mnie zawodzi coś innego i właśnie się budzą :)))

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: AdamKruchy » 15 lip 2018 20:36

Koszula jak cofniesz się w czasie na forum RAFAKO masz dowód na to jak ja mówiłem a jak ty. Ja stwierdziłem, że leci w dół z konkretami, a ty, że to już 10 zł wkrótce. Lepszy taki "amator" (od 27 lat na GPW) niż taki ekspert jak ty, co to już kilkanaście lat nie ma zielonego PIT-a. Pozdrawiam.
8) 8) 8)

|Czarne.Koszule|
Starszy chorąży
Posty: 1152
Rejestracja: 10 gru 2017 20:10

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: |Czarne.Koszule| » 15 lip 2018 21:45

Koszula jak cofniesz się w czasie na forum RAFAKO masz dowód na to jak ja mówiłem a jak ty. Ja stwierdziłem, że leci w dół z konkretami, a ty, że to już 10 zł wkrótce. Lepszy taki "amator" (od 27 lat na GPW) niż taki ekspert jak ty, co to już kilkanaście lat nie ma zielonego PIT-a. Pozdrawiam.

Jesteś amator i tyle. Pisz sobie i choćby to miał być program gospodarczy PO. Na Rafako wiele raz się myliłeś może płatnie bo na takiego mi wyglądasz.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: AdamKruchy » 16 lip 2018 12:09

Koszula jak cofniesz się w czasie na forum RAFAKO masz dowód na to jak ja mówiłem a jak ty. Ja stwierdziłem, że leci w dół z konkretami, a ty, że to już 10 zł wkrótce. Lepszy taki "amator" (od 27 lat na GPW) niż taki ekspert jak ty, co to już kilkanaście lat nie ma zielonego PIT-a. Pozdrawiam.

Jesteś amator i tyle. Pisz sobie i choćby to miał być program gospodarczy PO. Na Rafako wiele raz się myliłeś może płatnie bo na takiego mi wyglądasz.
Pozdrawiam
8) 8) 8)

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: Invest-Journey » 12 lis 2018 08:56

Choć Budimex nie może narzekać na ilość zamówień, to warto w takim razie zastanowić się co dyskontuje trwający od dłuższego czasu spadek ceny akcji. W ostatnim tygodniu spółka opublikowała wyniki finansowe, a kilka dni wcześniej poinformowała o kolejnym wygranym przetargu. Cena jednak nie zareagowała na te dane pozytywnie. Miniony tydzień zakończył się na blisko 6% zniżce, a większość z tego zasięgu została zrealizowana podczas piątkowej sesji (spadek o -4,72%). 20% wzrost, który miał miejsce z okolic ~100 zł, zakończył się na strefie oporu 122,00~129,00 zł. To ona obecnie stawowi furtkę dla dalszych wzrostów. Biorąc jednak pod uwagę skalę i siłę ostatniego impulsu spadkowego można założyć, że rynek pokusi się o zejście w okolice 85,00~95,00 zł za akcję. W tym miejscu, jeżeli kurs wyhamuje i pojawią się pozytywna korelacja ceny i wolumenu, można rozpocząć próbę skupowania akcji.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/11/11/tydz ... t-jujubee/

mojagielda
Sierżant sztabowy
Posty: 104
Rejestracja: 12 mar 2019 12:17

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: mojagielda » 26 mar 2019 11:35

O wynikach i tym, co na nie wpłynęło:
https://www.fxmag.pl/artykul/budimex-mi ... -za-2018-r

mojagielda
Sierżant sztabowy
Posty: 104
Rejestracja: 12 mar 2019 12:17

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: mojagielda » 11 kwie 2019 08:31

Dywidenda za 2018 r. i wyniki kwartalne
https://www.fxmag.pl/artykul/budimex-za ... sku-spolki

mojagielda
Sierżant sztabowy
Posty: 104
Rejestracja: 12 mar 2019 12:17

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: mojagielda » 26 kwie 2019 15:21


T.B.
Młodszy chorąży
Posty: 422
Rejestracja: 30 maja 2008 10:33
Lokalizacja: Trading Tribe
Kontakt:

Re: BUDIMEX [BDX]

Postautor: T.B. » 25 maja 2019 18:10

http://wigtrader.blogspot.com/
--------------------------------------------
Cut Your Losses!
Ride Your Winners!
--------------------------------------------
"The difference between the impossible and the possible lies in a person's determination."


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości