BIOTON [BIO] CZĘŚĆ IV

wszystko na temat spółek publicznych
dopra
Starszy chorąży
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2006 11:10

Postautor: dopra » 19 kwie 2006 13:55

pewnie czytasz forbes`a
czasami, ale nie za często
Jeśli możesz policzyć, ile masz pieniędzy, nie jesteś bardzo bogaty - J. Paul Getty

REKLAMA


gjacek
Młodszy chorąży
Posty: 403
Rejestracja: 24 paź 2005 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: gjacek » 19 kwie 2006 14:16

I po korekcie.
W przypadku BIO ceny surowców, takich jak ropa czy miedź, nie mają żadnego znaczenia.
nie do końca masz rację, jak wig poleci w dół to pociągnie za sobą wszystkich biotka też
Tak, ale mój post odnosił się raczej do kosztów działalności BIO niż do kursu. Co do kursu - ropa i miedź maja, jak widać, wpływ na całą GPW.

dopra
Starszy chorąży
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2006 11:10

Postautor: dopra » 19 kwie 2006 14:21

I po korekcie.
W przypadku BIO ceny surowców, takich jak ropa czy miedź, nie mają żadnego znaczenia.
nie do końca masz rację, jak wig poleci w dół to pociągnie za sobą wszystkich biotka też
Tak, ale mój post odnosił się raczej do kosztów działalności BIO niż do kursu. Co do kursu - ropa i miedź maja, jak widać, wpływ na całą GPW.
no tak oczywiście w tym kontekscie masz rację, ale jeżeli chodzi o kurs akcji to niestety jesteśmy uzależnieni od tych dużych (KGHM i inni)
Jeśli możesz policzyć, ile masz pieniędzy, nie jesteś bardzo bogaty - J. Paul Getty

Jurgenek
Chorąży sztabowy
Posty: 4432
Rejestracja: 23 paź 2005 15:07
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Jurgenek » 19 kwie 2006 14:54

Na Biotku nuda dzisiaj jak cholera!!!!
Pieniądz zawsze przepływa od aktywnych do cierpliwych - Warren Buffet. IDM.

Lacosta
Starszy chorąży
Posty: 1975
Rejestracja: 18 paź 2005 17:15

Postautor: Lacosta » 19 kwie 2006 16:35

jutro promocja na dokup akcji :) (mam nadzieje) 20,5 mnie bardzo zadawala

Syfilis
Starszy chorąży
Posty: 1470
Rejestracja: 05 mar 2006 21:16

Postautor: Syfilis » 19 kwie 2006 20:17

19.4.Warszawa (PAP) - Rynek farmaceutyczny w Polsce w okresie od stycznia do marca 2006 roku wzrósł o 4,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2005 roku i osiągnął wartość 3,9 mld zł w cenach producenta netto - podał IMS Health w środę w komunikacie.

Wartość rynku aptecznego wzrosła o 4,5 proc., przy czym segment leków przepisywanych na receptę wzrósł o 7,5 proc.

"Wzrost rynku jest napędzany głównie sprzedażą leków stosowanych w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego (tutaj odnotowaliśmy wzrost o 14,8 proc. w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku) i układu nerwowego (wzrost o 6,6 proc.)" - podał IMS Health.

Firma badawcza poinformowała też, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2006 roku pacjenci, wspomagani przez refundację z NFZ, zakupili w aptekach leki za 4,7 mld zł (w cenach detalicznych z VAT), co stanowi 4,5-proc. wzrost w stosunku analogicznego okresu 2005 roku.

Z kolei szpitale, w pierwszym kwartale 2006 roku dokonały zakupów za kwotę 481 mln zł (w cenach zakupu bez VAT), co stanowi 7,4-proc. wzrost w porównaniu do trzech pierwszych miesięcy 2005 roku.

Według prognoz IMS Health całkowity rynek leków w Polsce (mierzony w PLN, w cenach producenta netto) wzrośnie w 2006 roku o 5,2 proc. Oznacza to spowolnienie wzrostu w stosunku do 2005 roku, kiedy wzrost wyniósł 7,5 proc.(PAP)

gsu/kacz/

Ta branża jednak sie trzyma jak Adwokaci i Grabarze...

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 19 kwie 2006 20:47

Witam. Bioton jest w stanie konsolidacji obecnie, i raczej tak zostanie, przynajmniej do wynikow, lub innego dobrego infa. ciezko mi powiedziec, jakie jest dolne ograniczenie kanalu.ale mysle, ze w granicy 21 powinien sie kurs bronic. i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i czekac na wyniki, a i czym blizej pp, tym kurs w gore isc powinien. pozdro :P
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

Mr.Exclusive
Starszy chorąży
Posty: 1673
Rejestracja: 10 kwie 2006 14:21
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Mr.Exclusive » 19 kwie 2006 21:10

czas wyjsc z Biotonu..zle zrobilem ze przy 22,60 zl nie wyszedlem bo teraz juz moze tyle nie byc..a ja gram w parkiet challange i czekanie mnie interesuje...to po zakonczeniu konkursu :d

rupi
Starszy chorąży
Posty: 1192
Rejestracja: 05 mar 2006 21:05
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: rupi » 19 kwie 2006 21:55

to graj dalej... a co Ci sie stalo, ze uz 30 nie widzisz ?? cena wzrosnie, bedzie lepiej niz 30.. tylko z czasem... beda wynki, bedzie blizej pp. cierpliwosc, cierpliwosc i jeszcze raz cierpliwosc... po okresie konsolidacji przyjdzie czas na wzrosty 8)
Młody i niedoświadczony. Jak nie zarobię, to stracę :)

freddy359
Starszy chorąży
Posty: 1162
Rejestracja: 13 sty 2006 22:45

Postautor: freddy359 » 19 kwie 2006 21:56

czas wyjsc z Biotonu..zle zrobilem ze przy 22,60 zl nie wyszedlem bo teraz juz moze tyle nie byc..a ja gram w parkiet challange i czekanie mnie interesuje...to po zakonczeniu konkursu :d
też gram, tylko z kolei ja troszkę za wcześnie wyskoczyłem, ale trzeba czuwać i w połowie maja znów wskoczyć
Powszechna mądrość czuwa nad wszystkimi moimi transakcjami i podszeptuje mi słuszne decyzje, dzięki czemu wszystkie moje przedsięwzięcia dają zysk.

controller
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2929
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.

Postautor: controller » 19 kwie 2006 22:04

czas wyjsc z Biotonu..zle zrobilem ze przy 22,60 zl nie wyszedlem bo teraz juz moze tyle nie byc..a ja gram w parkiet challange i czekanie mnie interesuje...to po zakonczeniu konkursu :d
Niezly z Ciebie inwestor jak sie zadowalasz 0,5zl zysku na biotonie (ok.2%). Mowisz ze mogles dzisiaj sprzedac po 22 a odkupic po 21.5? Ano mogles tyle ze trzeba bylo miec szczescie bo nie bylo zadnych znakow ze zejdzie nizej, rownie dobrze moglo dzisiaj wzrosnac. Sprzedaj Bioton i zapomnij o tej inwestycji - takich jednodniowych inwestorow co licza na kilkadziesiat % w pare sesji im mniej tym lepiej.

Pozdrawiam pozostalych.

Hush

Postautor: Hush » 20 kwie 2006 07:56

czas wyjsc z Biotonu..zle zrobilem ze przy 22,60 zl nie wyszedlem bo teraz juz moze tyle nie byc..a ja gram w parkiet challange i czekanie mnie interesuje...to po zakonczeniu konkursu :d
nie wychodz ..... powiem ci na ucho...... 50zł dzisiaj będzie (stoi za rogiem) :twisted:

kukenek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 363
Rejestracja: 03 paź 2005 14:38
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Postautor: kukenek » 20 kwie 2006 08:30

Ja jeszcze dzisiaj dokupuje troszka i czekam cierpliwie do konca roku niezwazajac na korekty , konsolidacje i rozne takie - i wyjde na tym najlepiej

Tom z Sandomingo
Kapral
Posty: 5
Rejestracja: 14 mar 2006 11:24

Postautor: Tom z Sandomingo » 20 kwie 2006 08:51

Petrolinvest - spółka zależna Prokomu Investments - planuje inwestycje w złoża ropy. Czy szykuje się kolejny giełdowy hit spod ręki Krauzego?

Ryszard Krauze, jeden z najbogatszych Polaków, współwłaściciel Prokomu i Biotonu, zamierza zainwestować w biznes paliwowy. Według nieoficjalnych informacji ?PB?, chodzi o zakup udziałów w spółkach wydobywających ropę naftową.

- Rozważane są różne lokalizacje, w tym w jednym z krajów byłego Związku Radzieckiego. Negocjacje trwają i powinny zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Chodzi o stworzenie kompleksowego koncernu paliwowego, który poza sprowadzaniem i sprzedażą surowców prowadziłby także prace wydobywcze - mówi nasz informator.

Inwestycje mają być przeprowadzone przez Petrolinvest, gdyńską spółkę z portfela Prokom Investments. Jeżeli negocjacje w sprawie inwestycji w złoża zakończą się sukcesem, Petrolinvest zostanie wprowadzony na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Bez komentarza

Nie udało nam się potwierdzić tych informacji u Ryszarda Krauzego. Dwa inne wiarygodne źródła przyznały jednak, że plany inwestycji w biznes paliwowy są w Prokomie rozważane.

- Temat jest bardzo delikatny. Dopóki nie zakończą się negocjacje, nic więcej nie możemy powiedzieć - twierdzi jeden z naszych rozmówców.

Plany koordynuje jeden ze znanych banków inwestycyjnych. Według naszych informacji inwestycja nie będzie się wiązała ze zmianami kapitałowymi w grupie Prokomu czy Biotonu.

- To kolejna inwestycja Prokomu Investments. Nie ma potrzeby sprzedaży żadnych aktywów, żeby jej dokonać. Nie ma żadnych związków z innymi inwestycjami grupy - mówi nasz informator.

Petrolinvest, być może przyszły paliwowy gigant, dziś jest średniej wielkości gdyńską spółką. Powstał w 1991 r. Początkowo koncentrował się na imporcie i sprzedaży paliw: benzyn i olejów napędowych. Teraz - jak podaje na stronie internetowej - handluje gazem płynnym i ropą naftową. Posiada dwa terminale przeładunkowe (morski i lądowy) oraz rozlewnie gazu płynnego.

Świadczy też usługi spedycyjne i przeładunkowe.

Wzorem Biotonu?

Nie udało nam się ustalić, jak dużą kwotę Petrolinvest zamierza zainwestować w złoża ropy, ani poznać szczegółów planu upublicznienia spółki. Z pewnością natomiast zaciekawi ona giełdowych graczy. Poprzednie inwestycje Krauzego okazały się bowiem dużym sukcesem. Bioton, producent insuliny, który zadebiutował na giełdzie na początku 2005 r. z ceną nieco ponad 3 zł za akcję, co kilka tygodni dostarcza inwestorom informacji o nowych umowach i inwestycjach. W efekcie dziś walory spółki kosztują ponad 20 zł, a kapitalizacja sięga 4 mld zł. Z kolei Prokom, którego twórcą i prezesem jest Ryszard Krauze, jest największą polską firmą informatyczną i liderem grupy kapitałowej skupiającej kilka dużych giełdowych firm IT (Softbank, ABG, Comp, Spin). Kapitalizacja giełdowych spółek IT, w które zaangażowana jest grupa Prokomu, sięga 5 mld zł.

Mariusz Zielke

cygan^
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2772
Rejestracja: 09 lut 2006 19:15

Postautor: cygan^ » 20 kwie 2006 08:57

a co to ma wspolnego z Biotkiem jedynie to ze rysio ma drugie oczko w glowie :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości