12 NFI PIAST [12N] - cz. III

wszystko na temat spółek publicznych
wierchomla
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2036
Rejestracja: 26 gru 2005 22:19

Postautor: wierchomla » 24 maja 2006 15:34

PANOWIE POZWÓLCIE SIE WYSZALEC GRUBASKOM

NIECH ZROBIA CO MAJA ZROBIC, DROBNYM RADZE OBSERWOWAC!!!!
CZYM SZYBCIEJ SKONCZA, TYM LEPEIJE

JA JESTEM CALKEIM SPOKOJNY O PRZYSZLOSC!!!!!
tak ,przyszłość jest pewna,umrzemy

REKLAMA


rentier1969
Chorąży sztabowy
Posty: 4687
Rejestracja: 20 maja 2006 11:37

Postautor: rentier1969 » 24 maja 2006 15:35

PANOWIE POZWÓLCIE SIE WYSZALEC GRUBASKOM

NIECH ZROBIA CO MAJA ZROBIC, DROBNYM RADZE OBSERWOWAC!!!!
CZYM SZYBCIEJ SKONCZA, TYM LEPEIJE

JA JESTEM CALKEIM SPOKOJNY O PRZYSZLOSC!!!!!
:lol: to odwaga czy głupota :lol:

grzegorz_m37
Młodszy chorąży
Posty: 406
Rejestracja: 23 gru 2005 17:31

Postautor: grzegorz_m37 » 24 maja 2006 15:41

PANOWIE POZWÓLCIE SIE WYSZALEC GRUBASKOM

NIECH ZROBIA CO MAJA ZROBIC, DROBNYM RADZE OBSERWOWAC!!!!
CZYM SZYBCIEJ SKONCZA, TYM LEPEIJE

JA JESTEM CALKEIM SPOKOJNY O PRZYSZLOSC!!!!!
:lol: to odwaga czy głupota :lol:
Z Takimi jak ty staram sie nie polemizowac. Nalezysz do grupu idiotow naganiaczy, którzy rejestruja sie nagle na formu i ***** bez sensu
aby nerwowych wyrzucic z akcji albo w nie wpuscic

Jestescie nieuczciwymi szulerami i robicie ludziom krzwde aby wyciagnac pare zlotych!!!!!! to wasza sprawa i wasze sumienie!!!!!

rentier1969
Chorąży sztabowy
Posty: 4687
Rejestracja: 20 maja 2006 11:37

Re: 12 NFI PIAST [12N] - cz. III

Postautor: rentier1969 » 24 maja 2006 15:42

Ostatnia strona watku 12NFI (12N) cz. II

http://www.parkiet.com/forum/viewtopic. ... start=2190


Wykresy

http://mojeinwestycje.interia.pl/wykres ... &srednia=1


http://mojeinwestycje.interia.pl/wykres ... &srednia=1


Stopy zwrotu (pomijaja kwestie emisji z pp)

http://www.rynek.owg.pl/index.php?node=159&sr=3_mies&s=



Strona glownego akcjonariusza

http://www.bbi.com.pl/pl/





NAJWAZNIEJSZE NIUSY:

1/
wezwanie przez BBI do sprzedazy po 2,74
Procentowa liczba głosów, jaką podmiot nabywający akcje zamierza osiągnąć w wyniku wezwania, i odpowiadająca jej liczba akcji Podmiot nabywający zamierza osiągnąć w wyniku Wezwania - 15.076.731 Akcji Spółki, dających łączne prawo do wykonywania 15.076.731 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowi 66,00% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki.
Cel spelnienie wymogu formalnego, aby moc odebrac akcje od parkingowych i w zgodzie z prawem dalej skupowac akcje

Wplyw na kurs - zaden


Stanowisko Zarzadu

Zdaniem Zarządu Funduszu, bazując na wyżej przytoczonej treści zamiarów Wzywającego, realizacja Wezwania przyczynić się może do dalszej poprawy efektywności zarządzania Funduszem zgodnie z przyjętą długoterminową strategią budowania kompetencji i aktywności inwestycyjnej na rynku nieruchomości. Realizacja powyższej strategii powinna w ocenie Zarządu przyczynić się do kreowania i budowania wartości dla wszystkich akcjonariuszy Funduszu w długim horyzoncie czasowym. Zgodnie z treścią Wezwania, inwestycja w akcje Funduszu traktowana jest przez Wzywającego jako inwestycja długoterminowa, a celem inwestycji jest zwiększenie wartości akcji dla wszystkich uczestników (akcjonariuszy) Funduszu.

Cena proponowana w Wezwaniu ...
Należy jednak zwrócić uwagę, iż cena oferowana w Wezwaniu jest ponad 60% niższa od aktualnej ceny rynkowej akcji Funduszu, która kształtuje się przy relatywnie wysokim poziomie dziennego obrotu akcjami Funduszu
.

2/
EMISJA Z PP - 4 akcje po 20 gr za 1 prawo poboru
w związku z otrzymanym dnia 26 kwietnia 2006 roku wnioskiem od akcjonariusza posiadającego ponad 10% kapitału akcyjnego tj. BB Investment Sp. z o.o., zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dniu 2 czerwca 2006 r., o godzinie 9:00, w Warszawie, w siedzibie spółki przy ul. Emilii Plater 28 ( 7 piętro).


Kapitał zakładowy spółki Narodowy Fundusz Inwestycyjny Piast Spółka Akcyjna zostaje podwyższony o kwotę 9.137.412,80 zł (dziewięć milionów sto trzydzieści siedem tysięcy czterysta dwanaście złotych osiemdziesiąt groszy), poprzez zwiększenie wysokości kapitału zakładowego Spółki z kwoty 2.284.353,20 zł (dwa miliony dwieście osiemdziesiąt cztery tysiące trzysta pięćdziesiąt trzy złote dwadzieścia groszy) do kwoty 11.421.766 zł (jedenaście milionów czterysta dwadzieścia jeden tysięcy siedemset sześćdziesiąt sześć złotych), w drodze emisji 91.374.128 (dziewięćdziesiąt jeden milionów trzysta siedemdziesiąt cztery tysiące sto dwadzieścia osiem) akcji serii B o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda akcja, oznaczonych numerami od numeru 22.843.533 do numeru 114.217.660. 2. Cena emisyjna jednej akcji serii B wynosi 0,20 złoty (słownie: dwadzieścia groszy). 3. Akcje serii B zostaną zaoferowane z zachowaniem prawa poboru przysługującego dotychczasowym akcjonariuszom Spółki stosownie do art. 433 § 1 Kodeksu spółek handlowych. Dzień prawa poboru przypadać będzie 26 czerwca 2006 r. 4. Akcje serii B zostaną pokryte wkładami pieniężnymi. 5. Akcje serii B będą uczestniczyć w dywidendzie począwszy od wypłat zysku za rok obrotowy 2006, rozpoczynający się od 1 stycznia 2006 r. i kończący się 31 grudnia 2006 r.


i pamietajcie ...

PIAST DOPIERO ODPALA


Obrazek



Cel 2006/2007 - kapitalizacja powyzej 1 miliarda
(5 razy wiecej niz teraz)
:shock: :shock: :shock:

Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 24 maja 2006 15:52

I co w tym dziwnego?
Normalnie przewija się to w dół i tyle...
Nic nowego...
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

arokonaro
Starszy chorąży
Posty: 1227
Rejestracja: 13 mar 2006 21:40

Postautor: arokonaro » 24 maja 2006 15:53

ciekawe kiedy uspokojenie na giełdzie.

mar78
Chorąży sztabowy
Posty: 4837
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mar78 » 24 maja 2006 15:57

eeeehhhh znow wyraznie na dol, bez perspektywy na poprawe, a inne nify tak ladnie, czesc panowie znow kasy mniej na rachunku, do zobaczenia, moze dzis jakies info, choc watpie,

rentier1969
Chorąży sztabowy
Posty: 4687
Rejestracja: 20 maja 2006 11:37

Postautor: rentier1969 » 24 maja 2006 15:59

PANOWIE POZWÓLCIE SIE WYSZALEC GRUBASKOM

NIECH ZROBIA CO MAJA ZROBIC, DROBNYM RADZE OBSERWOWAC!!!!
CZYM SZYBCIEJ SKONCZA, TYM LEPEIJE

JA JESTEM CALKEIM SPOKOJNY O PRZYSZLOSC!!!!!
:lol: to odwaga czy głupota :lol:
Z Takimi jak ty staram sie nie polemizowac. Nalezysz do grupu idiotow naganiaczy, którzy rejestruja sie nagle na formu i ***** bez sensu
aby nerwowych wyrzucic z akcji albo w nie wpuscic

Jestescie nieuczciwymi szulerami i robicie ludziom krzwde aby wyciagnac pare zlotych!!!!!! to wasza sprawa i wasze sumienie!!!!!
mylisz się mam dużo racji.myślisz że piast nie jest balonem?z 9,5 na 6?przekonamy się.

grzegorz_m37
Młodszy chorąży
Posty: 406
Rejestracja: 23 gru 2005 17:31

Postautor: grzegorz_m37 » 24 maja 2006 16:04

PANOWIE POZWÓLCIE SIE WYSZALEC GRUBASKOM

NIECH ZROBIA CO MAJA ZROBIC, DROBNYM RADZE OBSERWOWAC!!!!
CZYM SZYBCIEJ SKONCZA, TYM LEPEIJE

JA JESTEM CALKEIM SPOKOJNY O PRZYSZLOSC!!!!!
:lol: to odwaga czy głupota :lol:
Z Takimi jak ty staram sie nie polemizowac. Nalezysz do grupu idiotow naganiaczy, którzy rejestruja sie nagle na formu i ***** bez sensu
aby nerwowych wyrzucic z akcji albo w nie wpuscic

Jestescie nieuczciwymi szulerami i robicie ludziom krzwde aby wyciagnac pare zlotych!!!!!! to wasza sprawa i wasze sumienie!!!!!
mylisz się mam dużo racji.myślisz że piast nie jest balonem?z 9,5 na 6?przekonamy się.
wklej sobie jeszcze jedna rakietke (zaleczysz wtedy kompleksy) i pa

ja nie rozumie po co tu siedzisz, powiedziales co mailes powiedziec i spadaj, kup sobie cenneijsze akcje i tam pisz

jestes zwyklym chamskim naganiaczem!!!!
no wklej sobie jeszcze rakietke i idz odpocznij!!!!

Harold
Podporucznik
Posty: 13818
Rejestracja: 07 lis 2005 11:32
Lokalizacja: inąd.

Postautor: Harold » 24 maja 2006 16:06

Zobaczymy po infach od BB I jaki to balon mamy w portfelach. A swoja drogą, kiedyś była korekta z 12 na 8 złotych na Capitalu (jakoś te kwoty) a potem co? Wybalonił do 100 złotych...Balon rzecz względna, a wzorzec balona z Sevre to Skotan - z 8 złotych na 550 złotych.

Jeśli nawet jesteśmy na spółce-balonie, to go nawet nie zaczęli nadmuchiwać, co najwyżej, ***** sprawdzając wytrzymałość gumy...

:D
home away...spadamy pod spadki w USA dyskontujące jutrzejsze wzrosty ich kontraktów w odpowiedzi na dzisiejszy spadek ich indeksów spowodowany spadkiem kontraktów po wzrostach indeksów...

simur
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2720
Rejestracja: 29 gru 2005 13:58

Postautor: simur » 24 maja 2006 16:11

mylisz się mam dużo racji.myślisz że piast nie jest balonem?z 9,5 na 6?przekonamy się.
jeśli już tak ***** kolego to jeszcze ***** na podstawie czego tak twierdzisz, może jakas podstawa w AT ??

Jeśli tak ci się przyśniło kilka dni temu, bo od takiego czasu gdzieś czytam Twoje ***** to daruj sobie takie nowiny...

jeśli masz coś do powiedzenia to poprzyj to argumentami !!

rentier1969
Chorąży sztabowy
Posty: 4687
Rejestracja: 20 maja 2006 11:37

Postautor: rentier1969 » 24 maja 2006 16:14

PANOWIE POZWÓLCIE SIE WYSZALEC GRUBASKOM

NIECH ZROBIA CO MAJA ZROBIC, DROBNYM RADZE OBSERWOWAC!!!!
CZYM SZYBCIEJ SKONCZA, TYM LEPEIJE

JA JESTEM CALKEIM SPOKOJNY O PRZYSZLOSC!!!!!
:lol: to odwaga czy głupota :lol:
Z Takimi jak ty staram sie nie polemizowac. Nalezysz do grupu idiotow naganiaczy, którzy rejestruja sie nagle na formu i ***** bez sensu
aby nerwowych wyrzucic z akcji albo w nie wpuscic

Jestescie nieuczciwymi szulerami i robicie ludziom krzwde aby wyciagnac pare zlotych!!!!!! to wasza sprawa i wasze sumienie!!!!!
mylisz się mam dużo racji.myślisz że piast nie jest balonem?z 9,5 na 6?przekonamy się.
wklej sobie jeszcze jedna rakietke (zaleczysz wtedy kompleksy) i pa

ja nie rozumie po co tu siedzisz, powiedziales co mailes powiedziec i spadaj, kup sobie cenneijsze akcje i tam pisz

jestes zwyklym chamskim naganiaczem!!!!
no wklej sobie jeszcze rakietke i idz odpocznij!!!!
to tacy jak ty wklejali rakiety.dla mnie piast był dobry po 0,8 a nie teraz .zostaliście na mieliżnie razem z głupkami ktorzy wklejali te dziecinne rakietki.

mar78
Chorąży sztabowy
Posty: 4837
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mar78 » 24 maja 2006 16:16

od jego gadania kurs nie leci, gada, niech gada, problem w tym ze my dlaej spadamy i nie wiadoma jak daleko polecimy, niesty nie wiem czy to bbi robi nas w bambuko, czy po prostu tacu jak madrala, fakt faktem na razie jestesmy zrobieni w trabe,

Drzymała
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 207
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: Drzymała » 24 maja 2006 16:19

Witam,
panowie, nie chcę zabijać ducha. Ale trzeba na giełdę patrzeć całościowo. Jeśli światowe gieldy idą w dół, idzie i nasza, jeśli GPW to i Piast. Wydarzenia i infa, które w spokojnym czasie wzniosłyby kurs na naście i więcej pln, teraz mogą tylko zwolnić spadki. Ja też obserwuję Piasta, liczę na zyski, ale w obecnej sytuacji dużo bezpieczniejsze jest posiadanie gotówki. Można nie zarobić, ale i nie stracić!!! A w czasie zawirowań,zgodnie z teorią Maslowa, to jest najważniejsze.
Śmieszy mnie wyznawanie miłości do Piasta,albo uważanie się za inwestora długoterminowego. Co to znaczy?????
Każdy z Was sprzeda, jeśli uzna, że godziwie zarobił. NAWET BBI !!!
To jest miłość do pieniędzy.
Nie neguję, że Piast wkrótce będzie wart 20-30pln, ale czemu go kupować po 9 pln, jeśli można po 7pln, albo taniej? To jest kolosalna różnica. Wtedy sprzedaż po np. po 8pln jest dużą statą, albo dużym zyskiem.
Przeżyłem już kilka razy, gdy super info wznoszące kursy do nieba trafiało np. na kryzys rosyjski, albo 11września. Kijem rzeki się nie zawróci.
Na Piaście dodatkowym problemem jest krótki czas wzrostu cen akcji. Nie wiadomo kto kupował w dużych ilościach po 1pln,..., do chwili obecnej. Mogły to robić także instytucje, ale jeśli nabyły np.4,5%akcji, nie musiały informować, ale teraz mogą też dyskretnie spuszczać.
Trudno winić Mądralę za spadki, bo nawet jeśli posiadał tyle akcji ile ogłaszał(czy ktoś to sprawdzi?), to naprawdę leszczyk, jak my wszyscy. Co to jest 100, 200 tys pln???To są żarty. Które można łatwo utopić. Miłość do kobiet, czy spółek tą topiel ułatwia. By być na plusie trzeba się kierować miłością do pieniędzy. Tej Wam życzę.
Pozdrawiam

Caesar
Starszy chorąży
Posty: 1697
Rejestracja: 11 kwie 2006 11:57

Postautor: Caesar » 24 maja 2006 16:19

niezłe jaja co Harold? ja obstaje przy swojej wersji skupieniu jak najtaniej przed 26 czerwca a potem karty na stół.

jak bede miał niedługo wieksza kase to nakupie jeszcze wiecej. ludzie widocznie nie umieja patrzec na 2 ruchy w przód ile warte beda projekty a ich horyzont to 2 tygodnie. c'est la vie z perpektywy historii i biznesu to co mysli tłum nie ma wiekszego znaczenia. tak bylo jest i bedzie niech sprzedaja w cholere.

teraz sam jestem troche zły ale zobaczymy co bedzie po wakacjach a akcji w obiegu bedzie mało... 8)

i napijemy sie czegos co Haroldzie? :wink:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości