12 NFI PIAST [12N] -cz. IV

wszystko na temat spółek publicznych
rentier1969
Chorąży sztabowy
Posty: 4687
Rejestracja: 20 maja 2006 11:37

Postautor: rentier1969 » 28 cze 2006 14:41

:roll:

REKLAMA


Hiton
Młodszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 16 kwie 2006 15:38

Postautor: Hiton » 28 cze 2006 15:00

Dzisiaj marazm panuje związany z jutrzejszym komunikatem Bena o podniesieniu stop procentowych i dalszej polityce - więc nie ma co liczyć na odważne ruchy inwestorów szczególnie po wczorajszej euforii.. Nasz piaścik lekko pikuje ale dramatu nie ma jutro szykuje się większe bujanie..

simur
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2720
Rejestracja: 29 gru 2005 13:58

Postautor: simur » 28 cze 2006 18:51

Treść raportu:
W dniu 28 czerwca 2006 roku Narodowy Fundusz Inwestycyjny "PIAST" SA zawarł Umowę Sprzedaży na rzecz Spółki Unia Sp. z o.o., z siedzibą w Grudziądzu, wszystkich będących własnością Funduszu akcji spółki Fabryka Maszyn Rolniczych "Famarol" SA z siedzibą w Słupsku, to jest 575.294 akcji o wartości nominalnej 2,41 zł każda, stanowiących 45,6% w kapitale zakładowym Spółki i w ogólnej liczbie głosów na jej WZA.

Łączna cena sprzedaży zbywanego pakietu akcji, którego wartość ewidencyjna w księgach rachunkowych Funduszu jest równa 0, wynosi 200.000 zł, tj. 0,3476 zł za jedną akcję.

Przeniesienie własności akcji pomiędzy Sprzedającymi a Kupującym uzależnione jest od spełnienia się następujących warunków:
-Sprzedający uzyska zgodę Rady Nadzorczej Sprzedającego na zbycie akcji Kupującemu.
-Kupujący dokona zapłaty ceny za akcje.

Zarząd FMR Famarol S.A. wyraził uprzednio zgodę na sprzedaż akcji przez NFI Piast S.A. W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza NFI Piast S.A. wyraziła zgodę sprzedaż akcji przez Fundusz, a nabywca wpłacił cenę za Akcje na rachunek NFI Piast S.A.
Wydanie akcji Kupującemu nastąpi w terminie trzech dni po uznaniu rachunku bankowego Sprzedającego kwotą ceny sprzedaży, o której mowa powyżej poprzez złożenie dyspozycji przeksięgowania akcji na rachunku w biurze maklerskim prowadzącym rejestr papierów wartościowych Spółki.

Brak jest powiązań pomiędzy NFI "PIAST SA" a osobami zarządzającymi i nadzorującymi Fundusz a Nabywcą akcji Spółki.
Zawarcie wyżej opisanej umowy, której przedmiotem jest sprzedaż przez Fundusz wszystkich posiadanych akcji spółki Fabryka Maszyn rolniczych "Famarol" SA uznano za zawarcie przez NFI "Piast" SA znaczącej umowy i zbycie aktywów o znacznej wartości z uwagi na fakt, że zbywany przez Fundusz pakiet akcji stanowi 45,6% kapitału zakładowego spółki Fabryka Maszyn Rolniczych "Famarol" SA z siedzibą w Słupsku.

Podstawa prawna:
§ 5 ust. 1 pkt 3 w związku z § 97 .1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 209 poz. 1744)

tommm
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 21 lip 2005 23:33

Postautor: tommm » 28 cze 2006 19:00

ktos to skomentuje?

simur
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2720
Rejestracja: 29 gru 2005 13:58

Postautor: simur » 28 cze 2006 19:05

W dniu 28 czerwca 2006 roku Narodowy Fundusz Inwestycyjny "PIAST" SA zawarł Warunkową Umowę Sprzedaży na rzecz Spółki Unia Sp. z o.o., z siedzibą w Grudziądzu, wszystkich będących własnością Funduszu udziałów spółki Farmtech Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku, to jest 517 udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy, stanowiących 84,9% w kapitale zakładowym Spółki i w ogólnej liczbie głosów na jej WZA.

Łączna cena sprzedaży zbywanego pakietu udziałów, o łącznej wartości bilansowej na dzień 31 marca 2006 roku (Raport za I kw. 2006r) równej 3.862 tys. zł, wynosi 5.300.000 zł, (słownie: pięć milionów trzysta tysięcy złotych), tj. 10.251,45 zł za jeden udział.

Terminy zapłaty ceny:
Cena zostanie uiszczona przez Kupującego na rachunek bankowy Sprzedającego w następujący sposób:
- w dniu zawarcia Umowy Kupujący wpłaci zadatek w wysokości 800.000 zł (słownie: osiemset tysięcy złotych). Kupujący zapłaci zadatek, który po ziszczeniu się warunków będzie zaliczony na poczet Ceny;
- drugą część Ceny w wysokości 4.500.000 zł (słownie: cztery miliony pięćset tysięcy złotych) Kupujący zapłaci w terminie 7 dni licząc od dnia otrzymania zawiadomienia o ziszczeniu się warunków.

Sprzedaż Udziałów na rzecz Kupującego uzależniona jest od spełnienia się następujących warunków:
1. Niewykonania przez Inwestora tj., Wspólnika, który jest właścicielem 92 udziałów Spółki, stanowiących 15,1 % w kapitale zakładowym prawa pierwokupu przysługującego mu zgodnie z § 8 ust. 4 – 7 Umowy Spółki w terminie jednego miesiąca od dnia doręczenia mu przez Sprzedającego zawiadomienia o zawarciu niniejszej Umowy; niniejszy warunek uważa się za spełniony także wówczas, jeżeli Inwestor pisemnie zrzeknie się prawa pierwokupu przed upływem terminu, o którym mowa wyżej.
2. Uzyskania zgody Rady Nadzorczej Sprzedającego na zbycie udziałów na rzecz Kupującego.

Przejście własności Udziałów nastąpi z dniem zapłaty całej ceny za Udziały.

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza NFI "Piast" SA wyraziła zgodę sprzedaż Udziałów przez Fundusz, a nabywca wpłacił zadatek w kwocie 800.000 złotych na rachunek Funduszu. Ponadto Fundusz zawiadomił Wspólnika, któremu przysługuje prawo pierwokupu o zawartej umowie sprzedaży.

W przypadku nieziszczenia się wszystkich warunków, o których mowa powyżej, w terminie 60 (sześćdziesięciu) dni od dnia zawarcia Umowy z upływem tego terminu Umowa wygasa. W takim przypadku Sprzedający w terminie dwóch dni licząc od dnia, w którym upłynął termin, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym zobowiązuje się zwrócić Kupującemu zadatek.

Zabezpieczenie zapłaty ceny:

1. Poddanie się egzekucji z aktu notarialnego
W celu zabezpieczenia roszczeń pieniężnych Sprzedającego wynikających z Umowy, to jest wszelkich roszczeń z tytułu zapłaty Ceny, zapłaty kar umownych, Kupujący w dniu zawarcia niniejszej Umowy poddał się na rzecz NFI "Piast" S.A., do wysokości 6.000.000 (słownie: sześciu milionów) złotych, rygorowi egzekucji z aktu notarialnego stosownie do treści art. 777 § 1 pkt. 5 kodeksu postępowania cywilnego. Akt notarialny upoważnia Sprzedającego do wystąpienia o nadanie temu aktowi klauzuli wykonalności do dnia 31 (trzydziestego pierwszego) grudnia 2007 roku.

2. Weksel in blanco
Kupujący złożył Sprzedającemu weksel własny in blanco wraz z deklaracją wekslową uprawniającą do jego wypełnienia na kwotę niezapłaconej ceny lub kary umownej.

W przypadku nie wykonania lub niewłaściwego wykonania któregokolwiek z zobowiązań wynikających z Umowy Kupujący zapłaci Sprzedającemu karę umowną w wysokości 3.000.000 zł (słownie: trzy miliony złotych). Kara ta będzie płatna w terminie 7 dni od dnia wezwania.
W przypadku nie wykonania lub niewłaściwego wykonania któregokolwiek z zobowiązań, wynikających z Umowy, Sprzedający zapłaci Kupującemu karę umowną w wysokości 3.000.000 zł (słownie: trzy miliony złotych). Kara ta będzie płatna w terminie 7 dni od dnia wezwania.

Brak jest powiązań pomiędzy NFI "PIAST" SA a osobami zarządzającymi i nadzorującymi Fundusz a Nabywcą akcji Spółki.

Zawarcie wyżej opisanej umowy, której przedmiotem jest sprzedaż przez Fundusz wszystkich posiadanych udziałów spółki Farmtech Sp. z o.o. uznano za zawarcie przez NFI "Piast" SA znaczącej umowy i zbycie aktywów o znacznej wartości z uwagi na fakt, że zbywany przez Fundusz pakiet udziałów stanowi 84,9% kapitału zakładowego spółki Farmtech Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku.

Podstawa prawna:
§ 5 ust. 1 pkt 3 w związku z § 97 .1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (Dz. U. z 2005 r. Nr 209 poz. 1744)



A TO KTOś SKOMENTUJE ? :lol: :lol:

arokonaro
Starszy chorąży
Posty: 1227
Rejestracja: 13 mar 2006 21:40

Postautor: arokonaro » 28 cze 2006 19:12

te drugie info jest duuużo lepsze :lol:

tommm
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 21 lip 2005 23:33

Postautor: tommm » 28 cze 2006 19:25

a czym one sie roznia, bo ja dzisiaj jestem niezdolny do.... myslenia :)

arokonaro
Starszy chorąży
Posty: 1227
Rejestracja: 13 mar 2006 21:40

Postautor: arokonaro » 28 cze 2006 19:26

a czym one sie roznia, bo ja dzisiaj jestem niezdolny do.... myslenia :)
bo opiewa na większą kwotę?

tommm
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 21 lip 2005 23:33

Postautor: tommm » 28 cze 2006 19:29

a czym one sie roznia, bo ja dzisiaj jestem niezdolny do.... myslenia :)
bo opiewa na większą kwotę?
a to w sumie dobrze ze sprzedali? jak to moze wplynac na kurs?

arokonaro
Starszy chorąży
Posty: 1227
Rejestracja: 13 mar 2006 21:40

Postautor: arokonaro » 28 cze 2006 19:34

a czym one sie roznia, bo ja dzisiaj jestem niezdolny do.... myslenia :)
bo opiewa na większą kwotę?
a to w sumie dobrze ze sprzedali? jak to moze wplynac na kurs?
no dobrze, chociaż było o tym wiadomo od dawna. szkoda, że tak mało wzięli... a jak wpłynie na kurs? ciekawe co powie FED...

tommm
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 318
Rejestracja: 21 lip 2005 23:33

Postautor: tommm » 28 cze 2006 19:36

a czym one sie roznia, bo ja dzisiaj jestem niezdolny do.... myslenia :)
bo opiewa na większą kwotę?
a to w sumie dobrze ze sprzedali? jak to moze wplynac na kurs?
no dobrze, chociaż było o tym wiadomo od dawna. szkoda, że tak mało wzięli... a jak wpłynie na kurs? ciekawe co powie FED...
tak wlasciwie to na kurs piasta nic konkretnie nie wplywa, ten kurs rzadzi sie swoimi prawami :)

Madrala-5
Chorąży
Posty: 826
Rejestracja: 11 maja 2006 16:07

Postautor: Madrala-5 » 29 cze 2006 01:11

efekty sprzedazy ponizej moich oczekiwan

jedno co dobre to ... chyba nam specjalnie nie spadnie, a jak nawet to znowu pojawia sie chetni do kupna

ja siedze na D*** i nic nie robie

szpak123
Chorąży sztabowy
Posty: 4381
Rejestracja: 26 cze 2006 19:12

Postautor: szpak123 » 29 cze 2006 08:05

a ja sprzedałem swoje stare akcje teraz czekam na te po 0.2gr a jak by piast spadł do 1.3 to odkupię(szkoda,że nie kupiłem wiecej po 3.61 :( :( :( )a jak tam zachodni mondralo mam jeszcze 6.5tyś akcji i czekam

slawoj
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7736
Rejestracja: 06 lut 2006 19:51
Lokalizacja: Góry nasze góry!!!

Postautor: slawoj » 29 cze 2006 10:58

Nudą dzisiaj wieje , może i to dobrze kasa zamrozona więc nic innego i tak nam nie pozostaje tylko czekać!!!!
Ostatnio zmieniony 29 cze 2006 13:32 przez slawoj, łącznie zmieniany 1 raz.

JaruzelskiGPW
Młodszy chorąży
Posty: 496
Rejestracja: 23 cze 2006 20:21

Postautor: JaruzelskiGPW » 29 cze 2006 13:03

Zarzad puscil kleksa :shock:

Czyzby BBI juz sie obkupilo ?
Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości