MNI cz. XV

wszystko na temat spółek publicznych
Frustrat
Starszy chorąży
Posty: 1267
Rejestracja: 16 sie 2006 09:05

Postautor: Frustrat » 20 sty 2007 13:12

......szanowny panie guru2.....
3. podaj przykłady osób sensownych, które przestały tu pisywać przeze mnie.......ogólniki to se w dupe wsadź, bo ja mogę np. napisać o sensownych osobach, które wskutek twojego okrągłego ***** o wartości firmy straciły szmal i też tu już nie pisują.........przykłady greg
Przykłady Ass - przykłady...
Wystarczyło trzymać i nic nie robić - jak zresztą radziłem - żeby dużo zarobić. Ktoś kto stracił - kombinował.
Trzymać,zwłaszcza po tym gdy zaliczyliśmy 7.1....dobre sobie
:-))
chyba po to by zaliczyć 5.01.....a teraz, Bóg jeden wie ile....
Nie każdy jest nisko w "piramidce",a nawet jeśli jest,to tak czy inaczej szkoda straty 2 zł na akcji od szczytu....

REKLAMA


klusek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3815
Rejestracja: 01 sty 1970 01:00
Lokalizacja: warszawa

Postautor: klusek » 20 sty 2007 13:37

jak kupuję jakiś sprzęt, który wiadomo jak obsługiwć to jednak zaczynam od przeczytania w instrukcji tylko to czego nie wolno
tu poniżej cytuję złego z bankiera w kwestii podobnej z przedstawionej w prospekcie.
Czynniki ryzyka
Przed podjęciem decyzji o nabyciu Akcji inwestorzy powinni mieć na uwadze przedstawione poniżej czynniki ryzyka,
niezależnie od informacji zawartych w pozostałych częściach Prospektu. Opisane poniżej czynniki ryzyka nie są
jedynymi, które mogą dotyczyć Grupy Emitenta i prowadzonej przez nią działalności. W przyszłości mogą pojawić się
zarówno czynniki ryzyka trudne do przewidzenia w chwili obecnej, np. o charakterze losowym, jak również czynniki
ryzyka, które nie są istotne w chwili obecnej, ale mogą okazać się istotne w przyszłości. Należy podkreślić, że
spełnienie się któregokolwiek z wymienionych poniżej czynników ryzyka może mieć istotny negatywny wpływ na
prowadzoną przez Grupę Emitenta działalność, sytuację finansową, a także wyniki z prowadzonej przez nią działalności
Prospekt emisyjny MNI S.A.
19
oraz kształtowanie się rynkowego kursu Akcji Emitenta. Poza ryzykami opisanymi poniżej inwestowanie w Akcje
wiąże się również z ryzykiem właściwym dla instrumentów rynku kapitałowego.
Przedstawiając czynniki ryzyka w poniższej kolejności, Emitent nie kierował się prawdopodobieństwem ich zaistnienia
ani oceną ich ważności.
Czynniki ryzyka związane z otoczeniem rynkowym Grupy Emitenta:
- Ryzyko związane z sytuacją społeczno-ekonomiczną w Polsce i w Europie;
- Ryzyko związane ze zmianami otoczenia prawnego;
- Ryzyko konkurencji;
- Ryzyko wynikające z postępu technologicznego;
- Ryzyko wynikające z możliwej administracyjnej kontroli cen na rynku powszechnych usług
telekomunikacyjnych;
- Ryzyko wynikające ze struktury odbiorców;
Czynniki ryzyka związane z działalnością Grupy Emitenta:
- Ryzyko realizacji inwestycji kapitałowych;
- Ryzyko związane z awarią sprzętu;
- Ryzyko związane z utrzymaniem profesjonalnej kadry;
- Ryzyko związane z umową kredytu z BRE Bankiem S.A.;
- Ryzyko związane z postępowaniami sądowymi i administracyjnymi;
Czynniki ryzyka związane z inwestycją w Akcje Oferowane:
- Ryzyko związane z odwołaniem lub odstąpieniem przez Emitenta od Oferty Publicznej;
- Ryzyko niedojścia emisji Akcji Oferowanych do skutku;
- Ryzyko związane z nabywaniem praw poboru Akcji Oferowanych;
- Ryzyko związane z notowaniem PDA;
- Ryzyko związane z możliwością niewypełnienia lub naruszenia określonych obowiązków przewidzianych w
regulacjach prawnych rynku regulowanego.

większość z nich jest standardowych, ale dlaczego groźba jest ze strony bre banku ich kredytodawcy?
no i przy nowoczesnych technologiach jest pewne ryzyko związane z odchodzeniem najlepszych fachowców na swoje lub do konkurencji może nawet zagranicznej.
w przypadku nowinek łatwo jest naruszyć licencje lub czegoś nie zapiąć na ostatni guzik i włóczyć sie latami po sądach

Frustrat
Starszy chorąży
Posty: 1267
Rejestracja: 16 sie 2006 09:05

Postautor: Frustrat » 20 sty 2007 13:41

.....absolutnie nie znam żadnych.....tak jak ty.....ale uważam, że jest wysoce prawdopodobne, iż takowe mogą istnieć......a co do mojej retoryki i twojego przestawania pisania - nie jest to moim zamiarem, ale dopóki ty będziesz w ten swój sposób naganiał, dopóty ja będę w swój sposób odganiał, bo w przyrodzie musi być greg równowaga......a czytelnik na podstawie 2 wizji, a nie 1 jak to bywało w systemie totalitarnym i obecnym, sam osądzi i wybierze........
......i jeszcze jedno, może najważniejsze greg - mam do ciebie jako taki sentyment, ale uważam, że masz 1 kompleks :) - wywyższania się ponad innych i nie przyjmujesz słów krytyki pod swoim adresem - to jest kompleksik wynikający prawdopodobnie z kierowniczego stanowiska, taki brak pokory i dystansu do własnej osoby, takie przeświadczenie o własnej nieomylności, które próbujesz tłumaczyć optymizmem......oczywiście ja zakładam, że w tej ocenie mogę się mylić........bo ja greg na szczęście swoje wiem, że jestem jebnięty, więc jeżeji ktoś mi to napisze, zwyzywa od ***, itp.....to się najwyżej uśmiechnę..........czego i tobie greg życzę.........dobranoc......
Jeśli uważasz, że większość tutaj inwestuje na podstawie opinii z wątku - to masz rację, zachowuj równowagę. Ten sposób podejnowania decyzji inwestycyjnych - jest rzeczywiście nietrafiony - ale to już problem tak inwestujących.
Nie sądzę, żebym się wywyższał, mam po prostu swój punkt widzenia oparty o własne analizy i się go trzymam. Jeśli ktoś przedstawia rzeczowe argumenty - to go zmieniam, ale muszę być do nich przekonany.
Kierownicze stanowiska zajmuję od 16 lat i zapewniam cię, że w tym czasie nigdy nie uważałem się za nieomylnego i tak zostało do dzisiaj. Każdą strategiczną decyzję konsultuję z pracownikami i często robię tak jak oni chcą - jeśli mają dobre argumenty. Co więcej, w ciągu najbliższych kilku lat oddam im część udziałów w firmie, żeby profity z ich pracy były większe.
Określenia "kierowniczek", "guru2" itp. mają dość pejoratywny wydźwięk, ale mam do tego dystans. Analizy "post factum" umie zrobić każdy, sztuką jest konkretne przewidywanie, a o to - nie przypominam sobie (może się mylę), żebyś się kiedyś pokusił. Dobranoc.
Za to Twoje przewidywania kompletnie się nie sprawdzają.....Twoje komentarze są niczym peany na cześć MNI.....W żywe oczy naganiasz na wzrosty,a gdy tylko pojawi sie ktoś kto myśli inaczej,towarzystwo wzajemnej adoracji odsądza go od czci i wiary i piętnuje przyklejając łatke naganiacza na spadki.....Miało rosnąć,mieli wyciągać przed notowaniem pp, wykres taki jak w listopadzie 2005, kupowac,kupować bo będzie kosmos itp,itd....a tu kuku.......Trzeba potrafić przyznać się do błedu i powiedzieć "zwracam honor,mieliście rację".......

pozdro....

hajdi
Chorąży sztabowy
Posty: 6554
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: hajdi » 20 sty 2007 14:19

Głosuj na PO a dzień wolności podatkowej będzie 24 grudnia

patron
Starszy chorąży
Posty: 1128
Rejestracja: 15 kwie 2006 20:42

Postautor: patron » 20 sty 2007 14:24

Witam wszystkich wkoncu powrto do swiata , jest prad ....
Nie chce mi sie przerzucac calego watku za ostatnie 2 dni, co sie takiego wydazylo ze na MNIszek spadl 5%, mam nadzieje ze to nie wina prospekciku.
pozdrawiam

Czarna Mamba
Sierżant sztabowy
Posty: 130
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: WAW, Ł3

Postautor: Czarna Mamba » 20 sty 2007 14:26

widze, ze wracamy do normalnego poziomu forum Parkietu - gratuluje!

milegracz2005
Podporucznik
Posty: 10055
Rejestracja: 03 sty 2006 13:17

Postautor: milegracz2005 » 20 sty 2007 15:16

Witam wszystkich wkoncu powrto do swiata , jest prad ....
Nie chce mi sie przerzucac calego watku za ostatnie 2 dni, co sie takiego wydazylo ze na MNIszek spadl 5%, mam nadzieje ze to nie wina prospekciku.
pozdrawiam
zgadles zatwierdzili prospekt i akcjonariusze tak sie ucieszyli, ze oddali mase towaru, a ze nie bylo chetnego na odbior to i zlecielismy, przeciez wiadomo teraz to juz tylko bankructwo
czekając na 20 pln.....

golk
Młodszy chorąży
Posty: 650
Rejestracja: 11 kwie 2006 13:43

Postautor: golk » 20 sty 2007 15:23

.....o *****.....nie mogę, strona 137 jest cała genialna.........pękam ze śmiechu.....najpierw ten *** inwestorek - kolejna klacz ze stajni grega, potem guru2 wieści dodatnie zamknięcie spadającego noża, coś szczeknął golk - to ten wierny, co grega zwyzywał od guru, a ten go niechcący za to zbeształ poklepując po czym się dało......następnie przytomne pytanie efektu czy wrubelek się wysypał już (akcjonariat nam dojrzewa i zaczyna fakty kojarzyć)..........milek zaczął mieć wyrzuty sumienia, że wątek skończy na minusie, następnie pojawiła się sekwencja szybko zmieniających sie cen........ potem świstak zawinął w papierki jakieś stare info o operatorach, a na to wszystko koksa w swoim stylu pojechał z dowcipem na you-tube, oczywiście czarny humor ze skrzypkiem w roli głównej, a na koniec greg jebnął wierszyk.......piękna strona - klasyka :)
......zabrakło tylko RelkaMe żeby jakieś topory powklejał to byłby komiks......))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ale ty jestes glupi ass

milegracz2005
Podporucznik
Posty: 10055
Rejestracja: 03 sty 2006 13:17

Postautor: milegracz2005 » 20 sty 2007 15:28

wyłowił ktos cos ciekawego z prospektu? moglo cos umknac
czekając na 20 pln.....

Greg_skce
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8062
Rejestracja: 11 mar 2006 22:34

Postautor: Greg_skce » 20 sty 2007 16:00

wyłowił ktos cos ciekawego z prospektu? moglo cos umknac
Poczytaj frustrata, on zawsze pojawia się na spadkach, żeby podsumować myślących inaczej. Czekam na jego opinię o przyszłości, bo przeszłość to każdy potrafi analizować i być mądrym. A potem przeanalizujemy jego mądrość jak już popatrzymy na notowania. :lol:
Myślę, że nikt tutaj nie inwestuje na podstawie opinii innych (no może nieliczni). Poza tym wpływ naszej gadaniny na kurs (jak już ktoś napisał) jest żaden (a po emisji jeszcze spadnie), nie ma się więc czym podniecać.

PS. Frustrat poczytaj sobie co pisałeś w czasie majowej zwały! Ci co nie sprzedali, byli później bardzo zadowoleni.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2007 16:29 przez Greg_skce, łącznie zmieniany 3 razy.
*) Niniejszy tekst jest wyłącznie wyrazem poglądów autora i nie powinno się go interpretować jako jakąkolwiek formę rekomendacji inwestycyjnej.

Greg_skce
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8062
Rejestracja: 11 mar 2006 22:34

Postautor: Greg_skce » 20 sty 2007 16:10

...większość z nich jest standardowych, ale dlaczego groźba jest ze strony bre banku ich kredytodawcy?
no i przy nowoczesnych technologiach jest pewne ryzyko związane z odchodzeniem najlepszych fachowców na swoje lub do konkurencji może nawet zagranicznej.
bank: może utracić płynność finansową, mieć komisarza, złapią go na przekrętach, ktoś wyprowadzi kapitał na Kajmany itp.
fachowcy: zawsze mogą odejść, jeśli ktoś da im więcej, zawsze jest takie ryzyko
Te ryzyka w specyficznych warunkach mogą stać się realne, wprawdzie są mało prawdopodobne, ale może się tak zdarzyć i trzeba to brać pod uwagę przy ocenie ryzyka.
*) Niniejszy tekst jest wyłącznie wyrazem poglądów autora i nie powinno się go interpretować jako jakąkolwiek formę rekomendacji inwestycyjnej.

koksa
Starszy chorąży
Posty: 1257
Rejestracja: 16 gru 2006 13:27

Postautor: koksa » 20 sty 2007 16:37

Dlaczego moje ostatnie posty pomijane są udawanym milczeniem ?
Ja sobie nie zyczę ,żeby zbywano mnie milczeniem. Piszcie w odpowiedzi źle albo dobrze ale piszcie ! :
Źle znoszę gdy mnie ignorują ):










Ciekawi mnie ilu na tym forum przerasta mnie wielkością "skurwysyństwa" ?

Greg_skce
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8062
Rejestracja: 11 mar 2006 22:34

Postautor: Greg_skce » 20 sty 2007 16:43

Dlaczego moje ostatnie posty pomijane są udawanym milczeniem ?
Ja sobie nie zyczę ,żeby zbywano mnie milczeniem. Piszcie w odpowiedzi źle albo dobrze ale piszcie ! :
Źle znoszę gdy mnie ignorują ):
Ciekawi mnie ilu na tym forum przerasta mnie wielkością "skurwysyństwa" ?
OK, ok, nie wiem ilu i podobne statystyki nie mają sensu. Każdy ma lepsze i gorsze dni, kiedy ten poziom wzrasta i maleje.
Ale spadki i wzrosty kursu mają na to spory wpływ :-)
*) Niniejszy tekst jest wyłącznie wyrazem poglądów autora i nie powinno się go interpretować jako jakąkolwiek formę rekomendacji inwestycyjnej.

koksa
Starszy chorąży
Posty: 1257
Rejestracja: 16 gru 2006 13:27

Postautor: koksa » 20 sty 2007 16:47

Dlaczego moje ostatnie posty pomijane są udawanym milczeniem ?
Ja sobie nie zyczę ,żeby zbywano mnie milczeniem. Piszcie w odpowiedzi źle albo dobrze ale piszcie ! :
Źle znoszę gdy mnie ignorują ):

Zapomniałem o muzyce (:(: , która łagodzi obyczaje !!!!!

Specjalnie dla panny Lilu ,którą miałem juz przyjemność komplementować gdzie indziej i której nawet w stanie zamroczenia alkoholowego nie posądziłbym, że ma jaja ! (:

http://www.youtube.com/watch?v=Yufkl-2EKTk


Ciekawi mnie ilu na tym forum przerasta mnie wielkością "skurwysyństwa" ?










Ciekawi mnie ilu na tym forum przerasta mnie wielkością "skurwysyństwa" ?

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Postautor: fiolet » 20 sty 2007 18:14

Ciekawe kto się odważy otworzyć następną część pt. MNI .
Przy takich nastrojach to nic przyjemnego :?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości