Bioton [BIO]cz. XXX

wszystko na temat spółek publicznych
_Alf
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3799
Rejestracja: 06 lis 2006 21:45

Postautor: _Alf » 08 lut 2007 22:33

Sytuacja techniczna na WIG20:

Negatywy:
1. Luka hossy dziś została anulowana już tylko samym otwarciem.
2. Otwarcie wygenerowało lukę bessy.
3. Bardzo łatwy i znaczny spadek na otwarciu poniżej psychologicznej bariery 3.500
4. Przełamanie wsparcia na 3.462 (Fibo 23,6%), które jednocześnie oznaczało również przełamanie linii trendu wzrosotwego. Ostatnio naruszenie tej linii kosztowało WIG20 utratę 140 pkt.
5. Przebicie 3.430 to jest ostatniego szczytu (18.12.2006) przed poprzednią większą korektą.
6. Zanegowanie kolejnej luki hossy na poziomie 3.424. To poziom wyznaczony przez doji (można to różnie interpretować. Ja jednak widzę w tym spore niebezpieczeństwo dla przyszłości WIG-u, ale jutro się okarze)
7. MACD wygenerował dziś sygnał sprzedaży przy kursie zamknięcia 3.407. Wcześniejszy sygnał kupna był wygenerowany na poziomie 3.332. Oznacza to tyle, że ci którzy posługują się tym wskaźnikiem przy podejmowaniu decyzji mają już tylko około 75 pkt. wirtualnego zysku. WIG20 stracił tylko na dzisiejszej sesji 104 pkt. Tak więc pojawiła się silna presja psychiczna i czasowa co do podjęcia decyzji o realizacji pozostałego jeszcze zysku.
8. Niekorzystna dywergencja na ROC (może trochę kontrowersyjna ale moim zdaniem do uwzględnienia)
9. Stochastic - sygnał sprzedaży.
10. Raczej dystrybucja od ostatniego szczytu.
11. Wolumen porównywalny z ostatnimi a więc trudno go nazwać nieznaczącym. A jego stopniowe i znaczniejsze powiększanie się raczej w drugiej połowie sesji świadczy nie o panicznej wysprzedaży a o chłodnych decyzjach realizacji zysków bez narażania kapitału. Jeśli jutro kolejni dojdą do podobnych wniosków korekta może się pogłębić o kolejne 70 - 100 pkt. jeśli dołożą się do tego pierwsi panikarze i ustawione stopy.
12. Na tygodniowym formacja objęcia bessy.

Pozytywy:
1. Obronione wsparcie na 3.400 (to zauważą)
2. W gospodarce nic się nie popsuło (tego nie zauważą)

Konkluzja:
Jutro prawdopodobnie kolejna przecena na WIG20. Wsparcia to: nadal 3.400 oraz 3.371, 3.350, 3.337 - starczy. Dużo zależeć będzie od otwarcia gdyż ono da wgląd wszystkim jak rynek chce dalej podążać. Jeśli otworzy się poniżej 3.440 to zdecydowanie opowie się za południem. Jeśli skończy również poniżej tej wartości, to nie będzie to ostatnia zniżkowa sesja. Co dalej zobaczy się jutro.


Sytuacja techniczna na BIOTONIE:

Negatywy:
1. Na dziennym formacja objęcia bessy.
2. Wolumen jak na BIO nie taki mały (mieści się w trzeciej 10-tce licząc od września 2006)
3. Nieciekawa sytuacja na szerokim rynku.

Pozytywy:
1. Choć wolumen spory to jednak niegorźny dopóki generowany w przedziale 2.00 - 2.15 rzekłabym, że wręcz przeciwnie.
2. Wiele wskaźników nadal nie zanegowało sygnałów kupna jeszcze niedawno wygenerowanych.
3. Na świecy tygodniowej brak dolnego cienia poniżej 2.02. (oby jutro nic się w tym nie zmieniło)
4. Coraz bardziej wyraźne większe oferty po stronie kupna niż po sprzedaży.

Konkluzja:
Jak widać od strony technicznej jedynie objęcie bessy jest sygnałem mało pocieszającym. Musimy sobie jednak zdać sprawę, że tę formację wybudowała sytuacja na szerokim rynku a nie sama spółka co czyni ją wg. mnie mniej znaczącą od wcześniejszej (objęcia hossy). Nie mniej jednak jest to ciekawy przypadek tak bliskiego położenia tych dwóch tak skrajnych formacji. Stykają się one w obszarze 2.05 -2.06 dlatego uznaję ten obszar od dziś jako pośredni wyznacznik siły papieru w trakcie oscylacji w obszarze wsparcia (2.00) i oporu (2.15). Jeśli zatem jutro przy zniżkującym WIG20 utrzymalibyśmy się w tym obszarze to pojawiłby się dość czytelny sygnał dla inwestorów szukających bezpiecznego waloru na zarabianie w trakcie korekty. Pisłam o takim wariancie już wcześniej.
Na tej podstawie sytuacja techniczna na BIO może skłaniać do zakupów po ucieczce z innych spółek w obawie przed korektą. Warunek jest jeden nie spadać poniżej 2.00 (w cenie zamknięcia). Przywitanie bowiem w trakcie sesji 1.96 nie byłoby jeszcze tragedią przy tak spadającym WIG20 jak dziś. Jeśli utrzymalibyśmy się jutro (w cenie zamknięcia) powyżej lub dokładnie na 2.05 to mielibyśmy kolejne potwierdzenie siły wsparcia w tym obszarze i konsolidacja byłaby coraz bardziej uprawdopadniana jako skłaniająca do wybicia górą. Po lekkim uspokojeniu na rynku opór na 2.15 strzeliłby wówczas jak zapałka.

Co nas różni od rynku?
Zrealizowany (prawdopodobnie) mimo wszystko kapitalny zysk na 4Q. Coraz bliższe perspektywy dokończenia oczekiwanych od dawna przejęć oraz oczywiście marzycielsko-tajemnicze info Prezesa. O osoczu nie wspomnę. Sytuacja techniczna zachęcająca do zakupów.

Co chcieć więcej od waloru przy potencjalnej korekcie na szerokim rynku?
Jeśli bowiem ma się nie stracić a w perspektywie szybciej odbić to właśnie obecnie na BIOTONIE.

Jutro znów nie mogę śledzić sesji na bierząco więc trzymać za mnie kursik w ryzach. :wink:

Pozdrawiam.
Obrazek

REKLAMA


zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 08 lut 2007 22:36

Panieważ wszyscy oczekiwali korekty to sobie zrobili. Zazwyczaj na giełdzie jest tak, że jak wszyscy czegoś chcą to tego nie dostają. W związku z dzisiejszą zwałą poczyniłem drobne zakupy, nie tylko Bio...
Pozdrawiam....
Dzien dobry wieczór

Właśnie dostałem takie wyjaśnienie...Aneta K wzięła lewar dając jako zabezpieczenie przyszłe alimenty od Lephrera, a dzisiaj po
wynikach okazało się że musi oddać kredyt i szybko wyprzedaje.


Poprzez te dzisiejsze spadki to mam przerąbany wieczór bo musze grzebać w pewnych spółkach. Jak do tej pory z grzebania wynika, że ciekawą inwestycją może być WSiP.

Pozdrawiam
ps. Tylko dwie spółki dzisiaja nabywałem...W najbliższym czasie okaże się czy decyzja była słuszna....
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

konik
Młodszy chorąży
Posty: 457
Rejestracja: 23 lis 2006 11:22

Postautor: konik » 08 lut 2007 22:48

Witam! Wszystko okey białe kołnierzyki znały scenariusz wczesniej trzeba było podbić , aby utrzymac kurs na przyzwoitym poziomie komuś bardzo zalezy Paszke wyruszył jestem dobrej myśli już wyznaczono kierunek w czasie rejsu wody mogą być niespokojne ,ale pokonamy ten dystans mamy nowoczesną jednostkę p-m
Wody....to mi dzisiaj odeszły...
Na widok -3% na WIG20...
Wuj Sam nad dzisiaj jeszcze dołoży z garści...i jutro pampersy nie nadążą odbierać....

Ciężki kawałek chleba -ta giełda...
:lol:
Corniszon ale ty to masz gadane :lol: :lol: :lol: :lol:

Delphinek
Młodszy chorąży
Posty: 602
Rejestracja: 04 lut 2007 21:43

Postautor: Delphinek » 08 lut 2007 23:10

Do plusow bym zaliczyl jeszcze to, ze PROKOM spadl tylko troszeczke...

Rafcik`77
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 22 sty 2007 17:39

Postautor: Rafcik`77 » 09 lut 2007 02:32

Szanowny kolego Zablokowany, a mozesz cosik wiecej na temat tego wsip`u powiedziec, zeby na bio nie smiecic przeslalbys mi na pw??? Z gory dziekuje i pozdrawiam

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 09 lut 2007 04:13

Szanowny kolego Zablokowany, a mozesz cosik wiecej na temat tego wsip`u powiedziec, zeby na bio nie smiecic przeslalbys mi na pw??? Z gory dziekuje i pozdrawiam
Dzien dobry wieczór

Oczywiście, że mogę Tobie podesłać to i owo o tej spółce. Zostawiłem Tobie informację na "pw" i czekam na odzew z Twojej strony.

Ponieważ przez kilka dni zmuszony jestem do zażywania świństwa , które nazywa się Doxycyclinum więc o tej porze postanowiłem odwiedzić to miejsce. Nadal doszukiwałem się przyczyn wczorajszych spadków i mam z tym ogromne trduności. Jest 3:15 czasu polskiego i w tej chwili
NIKKEI 17,399.47 +106.99 +0.62%
HANG SENG 20,735.05 +55.36 +0.27%
Ponadto o ASX rośnie o 0,13 % do 5 907 punktów. Po wczorajszym nieznacznym spadku na NYSE (DJIA spadł 29 pkt do 12 637 pkt.) jeśli rynki azjatycki utrzymają dotychczasowe tempo to piątek nie powinien przynieść na polskiej takiej skali spadków jak w czwartek. Po pierwsze ważne jest aby nie było więcej niż 190 spółek spadających przy 70 spółkach rosnących to wtedy średnia z ostatnich 10 sesji szerokość rynku w relacji spółek zniżkujących do zwyżkujących nie przekroczy wartości 2 uznawanej jako sygnał sprzedaży. Po wczorajszej sesji ten parametr wynosi 1,88. Jeśli będzie 190 spadających do 70 zwyżkujących to parametr wzrośnie do 1,99 ale każda mniejsza liczba spólek spadających zadziała oddalająco wspomniany sygnał. I odwrotnie jeśli liczba spólek zniżkujących będzie powyżej 190 i przy 191 będzie sygnał sprzedaży czyli kontynuacja spadków. Pocieszeniem może być niska wartość obrotów. Otóż średnia z bieżącego tygodnia wynosi 1,84 mld złotych a średnia za ostatnie 3 kwartały jest na poziomie 1,58 mld złotych. Właśnie w obrotach widzę możliwość braku kontynuacji dalszych spadków. Proszę zauważyć, że na wczorajszej sesji 314,1 mln złotych (21 % ) obrotów przypadało na banki, 239,3 mln złotych ( 16 % ) na budownictwo oraz 204,0 mln złotych (14 %) na telekomunikację. Jak widać te trzy sektory pochłonęły ponad połowę obrotów a jak niektórzy komentatorzy uważają, że akcje z tych sektorów były ostro przewartościowane i musiały poddać się korekcie.
Jeśli chodzi o Bioton to niedobrze się stało, że walor po odbiciu od górnej wstęgi Boll przebił od góry SMA 15 ( 2,07) , ale co gorsze nadal ParabolicSAR jest w trendzie spadającym i jeśli ma dojść do zmiany to konieczny jest powrót powyżej 2,11 czyli górnego ograniczenia wstęgi Boll. Najlepiej już na piątkowej sesji. Jednak całe szczęście, że RSI 14 na wykresie dziennym wynosi zaledwie 40,36 bo to sugeruje, że jeśli nawet dojdzie do spadków to nie będą one głebokie.
Oprócz tego przeglądałem sobie to znaczy uaktualizowałem niektóre moje pliki zawierające dane dotyczące własnie wskaźnika RSI 14, stopy zwrotu oraz prognozowanego div yield. Proszę sobie wyobrazić, że na próbie 70 spółek na koniec tygodnia zamykanego przez notowania z piątku 26.01.2007 r., 6 spółek miało RSI 14 w przedziale 70,28 - 83,76 a ich stopy zwrotu za 1 tydzien kształotwały się następująco INS (Rsi 14 70,28 st.zwrotu 0,3 %);ORB (73,48 ; -2,0%);STP (73,78 ; -0,3%); BCA (76,31 ; 10,2 %); EDR (76,61 ; 8,1 %) TUP (83,76 ; 33,9 % ). Natomiast gdyby zamknąć tydzień po wczorajszej sesji i przyjąć do badania 71 spółek (dodałem WSIP z racji zapowiedzi dywidendy wynoszącej 0,72 pln na akcję co przy wczorajszym kursie daje div yield 6,45 %) to podobnie jak na 26.01.2007 nie było żadnej spółki wśród badanej próby (70 spółek) z RSI 14 poniżej wartości 30. Natomiast tylko trzy spółki miały RSI 14 powyżej 70, a mianowicie : KRK (RSI 14 = 71,95 przy stopie zwrotu za okres 26.01.2007 -08.02.2007 wynoszącej 22,5 %); CIE(RSI 14 = 73,43 ; 11,8 %); ATG (RSI 14 = 80,98 ; 28,8 %). Jak widać żadna ze spółek , która miała RSI 14 powyżej 70 na 26.01.2007 roku nie utrzymała poziomu wskaźnika w strefie wykupienia. Z jednej strony można przyjąć założenie, że brak spółek z RSI 14 poniżej 30 może sugerowac, że prędzej czy później pojawią się ze względu na spadek cen i oczekiwaną korektę. Jednak z drugiej strony w przypadku tych walorów spadki są ograniczanie właśnie poprzez niską wartość wskaźnika i stąd brak pojawienia się w strefie wyprzedania (wartość RSI 14 poniżej 30 ).
Nadal jestem dobrej myśli i nie widzę powodów dla ostrej przeceny jaka miała miejsce na czwartkowej sesji. Proszę nie zapominać, że jeśli ta przecena będzie kontynuowana to do działania przystąpi kapitał krótkoterminowy, ktory wykorzysta nadarzającą się okazję do zakupu ostro przecenionych walorów. Kiedy na koniec piszę te słowa to
Australia ASX 100 +17.00 +0.36% 4,790.60 2/9 2:05pm
Australia ASX All Ords +18.80 +0.32% 5,891.70 2/9 2:05pm
Australia ASX Mid-cap 50 +18.50 +0.31% 6,030.30 2/9 2:05pm
Hong Kong Hang Seng +29.19 +0.14% 20,764.24 2/9 10:05am
Japan Nikkei 225 +106.99 +0.62% 17,399.47 2/9 11:00am
Ponadto na giełdzie w Sydney cena baryłki ropy przekroczyła poziom 60 usd i wynosiła 60,22 usd a S&P/ASX rośnie o 0.5% do 5926,40 pkt. Niech oni to utrzymają a piątek powinien być udany. I to by było na tyle.
Pozdrawiam
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

wtopiony2
Starszy chorąży
Posty: 1335
Rejestracja: 09 paź 2006 13:43
Lokalizacja: Nothing Hill-London

Postautor: wtopiony2 » 09 lut 2007 07:02

Kolega zablakowany nie widzi powodow do ostrej przeceny?Ciekawe.Podobnie jak w Europie, również na notowaniach na amerykańskich giełdach zaciążył w czwartek komunikat brytyjskiego banku HSBC o konieczności stworzenia wyższych niż szacowali analitycy rezerw na „złe długi” za 2006 r.

Mają one sięgnąć astronomicznej kwoty ponad 10,5 mld USD.
Dla mnie to pierwsze żółte światło od paru miesięcy.

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 09 lut 2007 07:13

Kolega zablakowany nie widzi powodow do ostrej przeceny?Ciekawe.Podobnie jak w Europie, również na notowaniach na amerykańskich giełdach zaciążył w czwartek komunikat brytyjskiego banku HSBC o konieczności stworzenia wyższych niż szacowali analitycy rezerw na „złe długi” za 2006 r.

Mają one sięgnąć astronomicznej kwoty ponad 10,5 mld USD.
Dla mnie to pierwsze żółte światło od paru miesięcy.
Dzien dobry wieczór

Jakoś w Azji dzisiaj nie przejęli się tym raportem
NIKKEI 17,517.21 +224.73 +1.30%
HANG SENG 20,675.54 -59.51 -0.29%
1:00 AM ET 02/09/07
Pozdrawiam
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

drwal
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8321
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: drwal » 09 lut 2007 07:47

Kolega zablakowany nie widzi powodow do ostrej przeceny?Ciekawe.Podobnie jak w Europie, również na notowaniach na amerykańskich giełdach zaciążył w czwartek komunikat brytyjskiego banku HSBC o konieczności stworzenia wyższych niż szacowali analitycy rezerw na „złe długi” za 2006 r.

Mają one sięgnąć astronomicznej kwoty ponad 10,5 mld USD.
Dla mnie to pierwsze żółte światło od paru miesięcy.
Mało tego, żeby utwożyć te rezerwy wywalają Bioton (którego nie mają).

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 09 lut 2007 07:55

Kolega zablakowany nie widzi powodow do ostrej przeceny?Ciekawe.Podobnie jak w Europie, również na notowaniach na amerykańskich giełdach zaciążył w czwartek komunikat brytyjskiego banku HSBC o konieczności stworzenia wyższych niż szacowali analitycy rezerw na „złe długi” za 2006 r.

Mają one sięgnąć astronomicznej kwoty ponad 10,5 mld USD.
Dla mnie to pierwsze żółte światło od paru miesięcy.
Mało tego, żeby utwożyć te rezerwy wywalają Bioton (którego nie mają).
Dzien dobry wieczór

I ozywiście wczorajsza wywałka to była pod ten raport :?: :?:


Słaby jen doprowadził do wzrostów na giełdzie w Tokio
2007-02-09 07:10
TOKIO, 9 lutego (Reuters)
Koniec tygodnia na giełdzie w Tokio przyniósł wzrosty
głównych indeksów, a liderem notowań okazały się spółki z sektora stoczniowego, odrabiające straty z poprzedniej sesji. Na wartości zyskali też japońscy eksporterzy, zwyżkujący na fali ostatniego osłabienia jena.
Główny indeks tokijskiego parkietu, Nikkei 225, wzrósł na zamknięciu o 1,23 procent do 17.504,33 punktu.
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

katek
Starszy chorąży
Posty: 1774
Rejestracja: 02 paź 2006 14:45
Lokalizacja: Kostrzyn n/O

Postautor: katek » 09 lut 2007 08:34

Dzień Dobry , witam wszystkich na wątku przed kolejną sesja wzrostową {oby} :!:
Sukces jest jak ***** , tylko własny ładnie pachnie.

zablokowany
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3754
Rejestracja: 25 maja 2006 12:25
Lokalizacja: Krawatowo Centralne

Postautor: zablokowany » 09 lut 2007 08:41

Dzień Dobry , witam wszystkich na wątku przed kolejną sesja wzrostową {oby} :!:
Dzien dobry wieczór

Nie mam nic przeciwko.
Pozdrawiam
Czy w Polsce można prowadzić działalność gospodarczą bez numeru REGON ?

ObrazekObrazek

katek
Starszy chorąży
Posty: 1774
Rejestracja: 02 paź 2006 14:45
Lokalizacja: Kostrzyn n/O

Postautor: katek » 09 lut 2007 08:54

Ktoś nieźle szaleje 700 k na 2,10 na K.
Sukces jest jak ***** , tylko własny ładnie pachnie.

Syfilis
Starszy chorąży
Posty: 1470
Rejestracja: 05 mar 2006 21:16

Postautor: Syfilis » 09 lut 2007 08:55

Witam miejmy nadzieje że wzrostowa sesja nic będe tylko śledzi do 12 potem znikam na pięc dni impreza itegracyjna na jakimś zadupiu ech ale jak szefostwo każe trzeba wykonac. 8)

Syfilis
Starszy chorąży
Posty: 1470
Rejestracja: 05 mar 2006 21:16

Postautor: Syfilis » 09 lut 2007 08:57

A na tko zabawa w najlepsze może trzeba sie przyłączyc ? :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości