MCI [MCI] - cz.XI

wszystko na temat spółek publicznych
Mukunda
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2005 11:01
Lokalizacja: Eteru

Postautor: Mukunda » 21 lut 2007 17:28

(...) a gdyby zawsze było tak jak pisze w książkach to giełda straciłaby sęs:) co Wy na taką konkluzję??
Święta racja nieraz AT pokazywało swoje a kurs swoje. Dużą rolę również odgrywają odpowiednie infa wychodzące ze spółek oraz związane z tym nastroje inwestorów. Zdarzało sie kupować przyszłość spółek, ale najważniejsze ze się na tym zarabiało.

REKLAMA


wciazstudent
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3818
Rejestracja: 16 lut 2006 21:07
Lokalizacja: Krosno

Postautor: wciazstudent » 21 lut 2007 17:31

Kupiłem testowo 200 szt. po 13.45 i diabli wiedzą czy na tym choć trochę zarobię :( :( :(
Coz ja podobnie, 600 po 13,20, i 300 po 13,47 I jestem pewny ze to nie drogo.
Dziekuj Bogu za to co masz...
Zadzwon do mamy..
Nie trać czasu ani słów na darmo bo nigdy już ich nie odzyskasz.

paxon
Starszy chorąży
Posty: 1317
Rejestracja: 16 sty 2007 22:03
Lokalizacja: wroclaw

Postautor: paxon » 21 lut 2007 17:34

Jakie tam spadające gwiazdy - pomyliło się wam niebo z nocą odbitą na powierzchni jeziora... :lol:

A tak na serio, oczywiście nie wolno lekceważyć sygnałów AT, ale to dzisiejsze rysowanie wykresów - sorry dla mnie to ZBYT oczywiste... Jeśli się ta gwiazda jutro potwierdzi to zabieram się do powtórnej i solidnej lektury cegły Murphy`ego, ale póki co stawiam na zielone.
"...greed, for lack of a better word, is good"

wciazstudent
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3818
Rejestracja: 16 lut 2006 21:07
Lokalizacja: Krosno

Postautor: wciazstudent » 21 lut 2007 17:39

Nie wiem czy było wklejane, wiec pozwililem sobie wkleic.


MCI zainwestuje w biotechnologię


fot: Patrick Pleul/PAPMCI Management planuje przeprowadzić w tym roku do 15 nowych inwestycji o łącznej wartości blisko 115 mln zł. Fundusz oczekuje jednocześnie, że jej zysk netto przekroczy 40 mln zł. Ciekawe jest też to jak rozstrzygnie się się sprawa odszkodowania dla spółki od Skarbu Państwa.

Zarząd MCI zakłada, że nowe inwestycje będą dokonywane nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Bułgarii i Rumuni. W tym ostatnim kraju zostanie powołane biuro, które będzie wspierać projekty na tamtejszym rynku. Fundusz zamierza w tym roku sfinalizować pierwsze zapowiadane już wcześniej projekty związane z biotechnologią.

"W najbliższym czasie będziemy chcieli ogłosić pierwszą inwestycję związaną z biotechnologią. W przypadku tych projektów to należy zauważyć, że nie będą firmy, które już przynoszą jakieś konkretne przychody. Chodzi raczej o pewien dorobek naukowy, a więc są to inwestycje na bardzo wstępnym procesie rozwoju. W późniejszym terminie będziemy chcieli sprzedać swoje udziały w takiej inwestycji na przykład firmie farmaceutycznej" - mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management. Fundusz już prowadzi zaawansowane rozmowy dotyczące 7 inwestycji, dodaje prezes.

W związku z planowanymi inwestycjami i wzrostu wartości już posiadanych udziałów w innych spółkach, zarząd zakłada wzrost o 42 proc. wartości aktywów funduszu w tym roku.

"Przy założeniu wariantu minimum, czyli zrealizowaniu 10 nowych inwestycji oraz spodziewanej korekty na rynku, spodziewamy się, że nasz portfel będzie składał się łącznie z 25 spółek o wartości aktywów minimum 300 mln zł" - mówi Czechowicz.

Fundusz zamierza także wyjść w tym roku realizując zyski z około 6 transakcji, w tym 2 do 3 poprzez wprowadzenie spółek na GPW. Planowana jest również dalsza sprzedaż walorów w spółkach, które już są notowane na giełdzie.
Czechowicz nie chciał ujawnić ewentualnego harmonogramu wyjść poprzez oferty emisji nowych akcji spółek znajdujących się w portfelu funduszu.


Jak zakończy się spór ze Skarbem Państwa?

Zarząd MCI w swoich prognozach finansowych nie zakłada korzystnego rozstrzygnięcia sporu ze Skarbem Państwa i przyznania jej, za doprowadzenie przez fiskusa do upadku firmy informatycznej JTT, odszkodowania w wysokości 38 mln zł.

"Nie uwzględnialiśmy tego w naszych prognozach. To nie jest coś, co może krótkoterminowo się zakończyć. Z pewnością prawie 40 mln zł może wpłynąć obecnie znacząco na poziom naszych aktywów, ale nie sądzę by ewentualny proces mógł się szybko zakończyć" - mówi Czechowicz.

Według niego sprawą zajmują się specjalnie wybrane kancelarie prawne, które są zdeterminowane do tego, aby doprowadzić sprawę do końca. Czechowicz nie chciał jednak ujawnić, na jakim obecnie etapie znajduje się cały proces.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu wydał na początku listopada wyrok nakazujący zwrot pełnej kwoty odszkodowania dla spółki MCI Management w sprawie poniesionych strat i utraconych korzyści na akcjach JTT Computer. Rozpoczęły się, więc negocjacje pomiędzy funduszem, a Prokuratorią Generalną, która reprezentuje Skarb Państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

MCI chce mieć w 2010r. 1 mld euro kapitalizacji

Z naszych, nieoficjlanych informacji wynika, że sprawa ta ma dwie strony medalu i bynajmniej nie należy do najłatwiejszych. Moim zdaniem w sporze pomiędzy MCI, a Skarbem Państwa nie chodzi już tylko o wysokość samego odszkodowania, ale o sam fakt ewentualnej jej wypłaty. Stworzenie precedensu w postaci wypłacenia nawet kilku milionów złotych w ramach zadośćuczynienia firmie, która posiadała udziały w innej upadłej spółce, może spowodować, że pojawi się lawinowo znacznie więcej takich spraw w polskich sądach. Nic, więc dziwnego, że Prokuratoria Generalna już na samym wstępie negocjacji orzekła, że MCI nie ma prawa do odszkodowania od Skarbu Państwa, gdyż fundusz nie poniósł bezpośrednich strat z powodu błędnych decyzji fiskusa. Z drugiej jednak strony negocjacje zostały rozpoczęte i strony na ich zakończenie mają czas do końca miesiąca.

Prokuratoria prawdopodobnie obawia się również, że całkowite odrzucenie roszczeń MCI, może spowodować nagłośnienie tej sprawy już nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim na forum międzynarodowym i kontynuację sporu w kolejnych sądach. Jeżeli funduszowi uda się kolejną instancję przekonać o związku przyczynowo-skutkowym między decyzjami fiskusa, a poniesieniem strat, to szanse na odszkodowanie w wysokości 38 mln zł ponownie znacznie wzrasną.




Marek Knitter
Dziekuj Bogu za to co masz...
Zadzwon do mamy..
Nie trać czasu ani słów na darmo bo nigdy już ich nie odzyskasz.

mariuszbee
Chorąży
Posty: 704
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: mariuszbee » 21 lut 2007 17:44

Kupiłem testowo 200 szt. po 13.45 i diabli wiedzą czy na tym choć trochę zarobię :( :( :(
Coz ja podobnie, 600 po 13,20, i 300 po 13,47 I jestem pewny ze to nie drogo.
oj będzie kwik jutro, technicznie wygląda to bezlitośnie może powróci na te dzisiejsze poziomy za 2 tygodnie ( moja zabawa na MCI: k9,5 - s11,3 i ponownie k12,3 - s13,45, było troche żal po 1 sprzedaży ale i tak dał sporo zarobić) nic nie rośnie bez przerwy,pozdrawiam wszystkich długoterminowców, Wam i tak korekta nic nie zrobi - 20zł na koniec roku co najmniej 8)
szanuj ZIELEń BOś nie jELEń

polijan
Chorąży
Posty: 800
Rejestracja: 01 gru 2006 10:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: polijan » 21 lut 2007 17:49

Kupiłem testowo 200 szt. po 13.45 i diabli wiedzą czy na tym choć trochę zarobię :( :( :(
Coz ja podobnie, 600 po 13,20, i 300 po 13,47 I jestem pewny ze to nie drogo.
oj będzie kwik jutro, technicznie wygląda to bezlitośnie może powróci na te dzisiejsze poziomy za 2 tygodnie ( moja zabawa na MCI: k9,5 - s11,3 i ponownie k12,3 - s13,45, było troche żal po 1 sprzedaży ale i tak dał sporo zarobić) nic nie rośnie bez przerwy,pozdrawiam wszystkich długoterminowców, Wam i tak korekta nic nie zrobi - 20zł na koniec roku co najmniej 8)
`Oj, żebyście się nie przeliczyli z tym jutrzejszym kwikiem - gram jutro w "zielone"
AT jest ważnym wskaźnikiem ale do tego należy uwzględnić ostatnie informacyjne otoczenie spółki

rentier1969
Chorąży sztabowy
Posty: 4687
Rejestracja: 20 maja 2006 11:37

Postautor: rentier1969 » 21 lut 2007 17:51

gitarrra ta malyna.... :wink:

windycity
Młodszy chorąży
Posty: 604
Rejestracja: 10 gru 2005 12:05
Kontakt:

Postautor: windycity » 21 lut 2007 18:02

=D> =D> =D>

Coż za dzień :shock: Cóż za sesja :wink:

Jako inwestor długoterminowy jestem zdania że czynniki fundamentalne zdecydowanie przysłaniają aspekty techniczne. (tren długookresowy wciąż niezagrożony, korekta jak najbardziej wskazana)
Pojawiło się szereg inf które jeszcze bardziej umacniają we mnie słuszność inwestycji 8) 8) 8)

Pozdr
Obrazek
"Idź tak daleko, jak sięgasz spojrzeniem; gdy tam dojdziesz będziesz mógł spojrzeć dalej" Anonim

Naish
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2025
Rejestracja: 02 cze 2006 20:47

Postautor: Naish » 21 lut 2007 18:03

O ile nie bedzie to powazniejsza korekta:

Spadająca gwiazda
Świecę o małym korpusie, położonym w pobliżu jej dolnego końca i długim górnym cieniu, pojawiającą się w trendzie wzrostowym, nazywamy spadającą gwiazdą. Długi górny cień informuje, że choć ceny rosły w trakcie sesji, to bykom zabrakło sił, aby utrzymać kursy na wysokim poziomie do końca notowań. Spadająca gwiazda jest najbardziej wiarygodna jeśli występuje po dłuższym wzroście, na wykupionym rynku.


Obrazek
Witam

Na wykresie MCI nie ma spadajacej gwiazdy :D

poszukiwana
Chorąży sztabowy
Posty: 4652
Rejestracja: 09 lut 2006 12:40

Postautor: poszukiwana » 21 lut 2007 18:04

"Gdy emocje już opadły, jak po wielkiej bitwie kurz..."
warto zwrócić uwagę na ogromne perspektywy spółki, jakie znalazły potwierdzenie w dzisiejszych komunikatach. Wchodzimy do ekstraklasy i w obliczu tego faktu małe znaczenie ma to, jak jutro, czy w najbliższych dniach kurs się zachowa. Korekta jest wielce prawdopodobna, a nawet pożądana, patrząc na wskaźniki (STS, %R). Niemniej to tylko przystanek przed dalszymi wzrostami. Wycena 20 zł na koniec roku wydaje się zbyt skromna. Wygląda na to, że najlepszego "nosa" miał Serwal (pozdro :) ), bo o ile pamiętam, już w zeszłym roku przepowiadał 50 zł na koniec 2007.
Zastanawia mnie tylko ten "bilion". Chyba będzie sprostowanie.

replay@
Chorąży
Posty: 717
Rejestracja: 26 gru 2005 17:14

Postautor: replay@ » 21 lut 2007 18:05

O ile nie bedzie to powazniejsza korekta:

Spadająca gwiazda
Świecę o małym korpusie, położonym w pobliżu jej dolnego końca i długim górnym cieniu, pojawiającą się w trendzie wzrostowym, nazywamy spadającą gwiazdą. Długi górny cień informuje, że choć ceny rosły w trakcie sesji, to bykom zabrakło sił, aby utrzymać kursy na wysokim poziomie do końca notowań. Spadająca gwiazda jest najbardziej wiarygodna jeśli występuje po dłuższym wzroście, na wykupionym rynku.


Obrazek
Witam

Na wykresie MCI nie ma spadajacej gwiazdy :D
a dzisiejszy obrót bardzo imponujący :D
MMPPL, KGHM, PKO BP, LOTOS, BIO, HTL ... MCI

jendrula
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007 20:38

Postautor: jendrula » 21 lut 2007 18:14

Cześć1 :D
Nie było mnie cały dzień może i dobrze bo ciśnienie było wielkie.
Nr.3 listy obecny.

kobalt37
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3175
Rejestracja: 13 lut 2006 19:25
Lokalizacja: Góry

Postautor: kobalt37 » 21 lut 2007 18:15

Przekroczenie 10% głosów na WZA Travelplanet.pl S.A. przez Investor Fundusz Inwestycyjny Zamknięty

Zarząd Travelplanet.pl S.A. informuje, że Spółka powzięła informację, iż liczba głosów posiadanych przez Investor Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (FIZ) zarządzany przez Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. przekroczył 10% ogólnej liczby głosów w Travelplanet.pl S.A.

Zmiana udziału nastąpiła w dniu 16. lutego 2007 roku w wyniku nabycia akcji. Przed zmianą FIZ posiadał 214340 akcji Spółki stanowiących 9,98% kapitału zakładowego i dających 214340 głosów, które stanowiły 9,98% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Po zmianie liczba posiadanych akcji wynosi 227206, co stanowi 10,58% kapitału zakładowego Spółki i daje taką samą liczbę głosów podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Spółka została poinformowana przez FIZ, iż zamiary dalszego zwiększania udziału w ogólnej liczbie głosów w okresie 12 miesięcy od złożenia zawiadomienia oraz celu zwiększania tego udziału: w okresie 12 miesięcy od złożenia zawiadomienia możliwe jest zarówno zwiększenie, jak i zmniejszenie zaangażowania kapitałowego funduszu w spółkę Travelplanet.pl S.A. Ewentualne decyzje o nabyciu lub zbyciu akcji Spółki uzależniane będą od sytuacji Spółki, oceny tej sytuacji i warunków rynkowych. Na decyzję o nabyciu lub zbyciu akcji spółki wpływ będzie miała też wartość aktywów funduszu.

poszukiwana
Chorąży sztabowy
Posty: 4652
Rejestracja: 09 lut 2006 12:40

Postautor: poszukiwana » 21 lut 2007 18:17

Może zaboleć , DT wychodzi :!:
...żeby na MCI zabolało, to musiałby wyjść Tomasz Cz. i to PKCem :lol: 8)
Jednak zabolało :wink:
Jak to pisałem kurs był 14.20 ................................ kto kupił w tym czasie lub wyżej zgrzyta zębami :D
Wiekszosci inwestorów na tym wątku nie zabolałoby nawet 10,75, a dla tych, co kupowali dzisiaj, to tylko lekkie ukłucie przed dalszymi wzrostami :wink:
Pozdro :)

poszukiwana
Chorąży sztabowy
Posty: 4652
Rejestracja: 09 lut 2006 12:40

Postautor: poszukiwana » 21 lut 2007 18:22

Przekroczenie 10% głosów na WZA Travelplanet.pl S.A. przez Investor Fundusz Inwestycyjny Zamknięty
...czyli Czechowicz rozgrywa sprawę między trzema fundami: Arką, Investro FIZ i Union Inwestment (powiązanym z BGŻ - autorem ostatniej rekomendacji). Jak widać dobrze mu to idzie :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości