Projprzem [PJP]

wszystko na temat spółek publicznych
Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 25 lis 2006 00:31

Cześć!
Ostatni szczyt na 39,40, ale według mnie nie trzeba czekać aż do tego momentu (chociaż to tylko niecałe 3%), aby upewnić się co do dalszych wzrostów. Sesje z 22 i 23 XI (obydwie wzrostowe, obydwie na 1 mln obrotu) jasno wskazują dalszy kierunek. Dla porównania dzisiejszy (piątkowy) "spadek" o 0,05% to obroty 4-krotnie mniejsze. Średnie kursy też bardzo ładne. Według mnie oporów brak. Pytanie tylko, kto wreszcie da jeden mocniejszy sygnał do wzrostów? (na mnie niestety nie liczcie :wink: )

Wszedłem dziś z symbolicznym pakiecikiem, reszta poparkowana gdzie indziej - szkoda mi puszczać, bo nieźle idzie.

REKLAMA


telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 25 lis 2006 02:06

Cześć!
Ostatni szczyt na 39,40, ale według mnie nie trzeba czekać aż do tego momentu (chociaż to tylko niecałe 3%), aby upewnić się co do dalszych wzrostów. Sesje z 22 i 23 XI (obydwie wzrostowe, obydwie na 1 mln obrotu) jasno wskazują dalszy kierunek. Dla porównania dzisiejszy (piątkowy) "spadek" o 0,05% to obroty 4-krotnie mniejsze. Średnie kursy też bardzo ładne. Według mnie oporów brak. Pytanie tylko, kto wreszcie da jeden mocniejszy sygnał do wzrostów? (na mnie niestety nie liczcie :wink: )

Wszedłem dziś z symbolicznym pakiecikiem, reszta poparkowana gdzie indziej - szkoda mi puszczać, bo nieźle idzie.
sygnał już jest - pp za niespełna 2 tygodnie :wink:

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 25 lis 2006 16:53

Zrobiłem małą analize, podaję wyniki:

Obrazek

Obrazek

POZDRO 16000

Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 25 lis 2006 17:47

Witaj, jaszczur. Wreszcie AT-spec na PJP! Pozdrawiam gada (Snake).

Ponieważ prawdopodobnie nie śledziłeś z uwagą wszystkich sesji, przypominam, że najważniejszym oporem okazała się swego czasu psychologiczna "czterdziestka". Próbowaliśmy ją kiedyś przełamać, ale kurs tylko się odbił. PJP ma słabą płynność - podczas niektórych sesji 5 akcji wystarczało, żeby bawić się ceną +3/-3 procent. Tak więc wszystkie "techniczne" opory mogą być wzięte jednym rzutem. I na to liczę. Wystarczy jeden silniejszy atak popytu. Z moich wyliczeń wynika, że kto miał się wyprzedać, już to zrobił. Cześć

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 25 lis 2006 18:09

suuuuuuuuper gadzinki Obrazek

jaszczur2
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8599
Rejestracja: 04 cze 2006 19:24
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: jaszczur2 » 25 lis 2006 18:18

Ta niska płynność może zaowocować bardzo dynamicznym wzrostem, kiedy spółka zostanie zauważona. Nie jest to najlepsza wiadomosc, bo bedzie to tez skutkowalo gleboka korekta. Ale w czasie takiego wzrostu, kiedy zaczynają załączac sie widły można wyrzucić akcje po abstrakcyjnej sumie np 150 i jezeli ktos bedzie zbieral PKC to jest prawdopodobienstwo wciagniecia akcji. Przyklad - Suwary, ludzie zebrali caly arkusz na S i wyciagneli akcje pod 200zł, kilka sztuk po 144 i tak dalej. Potem odkupic od razu, badz w korekcie.
Chociaz szczerze mowiac wolalbym zrownowazony wzrost 5-6% dziennie przez dluzszy czas. Rezultat ten sam, a bez nerwow.

POZDRO 16000

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 26 lis 2006 12:10

Chociaz szczerze mowiac wolalbym zrownowazony wzrost 5-6% dziennie przez dluzszy czas. Rezultat ten sam, a bez nerwow.
powiem szczerze, że ja też :wink: :lol:

p.s a ja dzis walczę w oporami technicznymi w domu i widzę, że są trudniejsze do pokonania, niż na PJP :? a tu taka piękna pogoda, grrrrr!

Snake
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3295
Rejestracja: 09 wrz 2006 04:50

Postautor: Snake » 26 lis 2006 12:31

Mam do Was wszystkich nietypową prośbę.
(1) Od początku października biorę udział w wirtualnym konkursie wtomka na Hyde Parku.
(2) Nigdy wcześniej nie wchodziłem w PP.

W związku z tym proszę Was o radę. Uważam, że mam szanse wygrać (byłem już na prowadzeniu, ale ostatnio trochę spadłem w rankingu), chociaż już nikt we mnie nie wierzy, tym bardziej, że obecny lider dziwnym trafem ma jedną spółkę z mojego portfela. Nie musiałbym prosić Was o radę, gdyby organizator konkursu rozliczał PP tak, jak robi to giełda i DM. Chodzi jednak o to, że wtomek przy rozliczaniu wirtualnych portfeli kieruje się wyłącznie oficjalnymi kursami zamknięcia notowanych spółek (krótko mówiąc, PP przepadają). PJP to duża część mojego portfela, a ja nie mam doświadczenia w sprawach dotyczących kursu spółki przy dodawaniu i odejmowaniu PP. Bardzo ważna informacja: PJP mogę "sprzedać" w każdej chwili, ale jeżeli tego nie zrobię, to będzie się mi liczył kurs z ostatniej sesji grudnia. Sprzedanych akcji nie mogę odkupić - zostaje "gotówka".

Wiem, że to tylko niepoważna zabawa, ale jeżeli znajdziecie chwilę czasu, to proszę Was o radę (na priv): czy "sprzedać" PJP w związku ze wszystkimi zawirowaniami, jakie nas czekają - przed PP, po PP, czy nie sprzedawać w ogóle (bo na koniec grudnia oficjalny kurs Projprzemu i tak będzie najwyższy). Jeszcze raz podkreślam, że nie miałbym żadnych wątpliwości, gdyby wszystko w tamtym konkursie było "normalne".

Przepraszam, że zaśmiecam Wam forum i zajmuję czas. Pozdrawiam.

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 26 lis 2006 14:44

Snake

hm..to bywa tak różnie :)) może warto było by to wypróbować na sobie tym razem, skoro jeszcze nie korzystaleś z pp? choćby na malutkim pakieciku.


Myślę, że Projporzem ma już dograne dokładnie te tematy i tylko czekają na gotówkę z emisji, by oficjalnie podać infa, bowiem już kilka miesięcy temu zdradzili co nieco (tj. że chodzi o dwie spółki - jedna z drogówki, druga - z konstrukcji stalowych).
Wspomnieli już też trochę o rozpoczęciu projektu developerskiego w Bydgoszczy.

Myślę, że potem będzie tu naprawdę ciekawie.

Acje Projprzemu /Zripolu (spółki zależnej) sprzedawane były po 26 zl i popyt wielokrotnie przewyższał podaż. Tak że i tym razem nie martwią się pewno o powodzenie emisji, bowiem instytucjonalni bardzo lubią ten papier.
Pogoda jest piękna, chłopaki budują w Kobierzycach pełną parą. Nawet nie mają czasu, by wybudować wlasną halę i zlecili to podwykonawcy.

Widać lepiej na tym wychodzą i marże mają u Koreańczyków wysokie.

W zimowym sezonie pełną parą też idą wytwarzanie platform przeładunkowych i konstrukcji stalowych.

Wskażniki PJP nie są przegrzane, c/z poniżej 30, jest duże pole do wzorstów.

a co do zabawy - nie powinno to być tak rozliczane, bo przy groszowych pipkach cena akcji po odjęciu pp bardzo dużo spada.

p.s Snake - masz w tej wirtualnej zabawie Elkopa? miał byś pierwsze miejsce )))

powodzenia wężu sssssssssssssssssssssssssssss :D

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 26 lis 2006 14:58


Hossan
Starszy chorąży
Posty: 1388
Rejestracja: 29 wrz 2006 12:33

Postautor: Hossan » 26 lis 2006 15:21

Pewnie nic wiecej o nowej emisji nie wiecie, ale nic nie szkodzi spytac ;)
Czy ktos sie moze orientuje w jakiej granicy cenowej maja zawierac sie akcje objete prawem poboru? I czy wiadomo czy jakos szybko pp maja byc notowane na gieldzie?
Cos mi sie obilo kiedys o uszy, ze cena emisyjna bedzie niewiele nizsza od rynkowej wiec ze zrobienia straty podatkowej nici ;/ A w Hutka to chyba nie warto wchodzic, bo u Romana to sie kisi kasa pol roku na pp i mozliwe ze przez ten czas zamrozona kasa zarobilaby na siebie wiecej niz oszczednosci na podatku. Do tego jeszcze dochodzi ryzyko zwiazane z walorem... ;)
Ekhm, chyba zgubilem nieco watek wiec juz koncze ;)

ulus
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 309
Rejestracja: 29 cze 2006 01:27

Postautor: ulus » 26 lis 2006 16:08

Jak będze 30 pln to bede zadowolony, wszystko powyżej 34 mocno mnie rozzłości

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 26 lis 2006 16:12

hossa - ceny jeszcze nie znamy

co do wchodzenia w pp na PJP tylko dla wirtualnej straty - jak dobrze pójdzie z przejęciami, to raz dwa a cena się wyrówna :)) dlatego mnie chodzi bardziej o fundamenty spółki, konkretny cel emisji, branżę, perspektywy (choćby developerka). I cieszę się, że spółka się nie szmaci i nie rozwadnia kapitału groszową emisją.


typową stratę to sobie zrobię na Elkopie - tam akcje będą za grosze - spółka jest w upadłości i choć staje na nogi, drogich akcji nikt by po prostu nie kupił.

co do hutmena - też zrezygnowałam.

W styczniu , a własciwie już 29 grudnia jest pp Drozapolu - i w to wchodzę

Hossan
Starszy chorąży
Posty: 1388
Rejestracja: 29 wrz 2006 12:33

Postautor: Hossan » 26 lis 2006 17:36

To jak to jest w koncu z tym Drozkiem, bo gdzies na forum czytalem opinie ze nie da sie na nim zrobic straty podatkowej gdyz rozliczenie nastapi dopiero w nowym roku.

A z wejsciem na Elkop to mnie przerazasz :shock: Moze sie zdarzyc ze nie stanie na nogi i wirtualna strata ulegnie urzeczywistnieniu. Zreszta nie wiem czy warto wchodzic w ten caly Elkop, nic o nim nie wiem...

Wracajac do Przemka, to najwyzej wejde za calosc, sprzedam szostego i tego samego dnia odkupie. Biuro sie ucieszy ;)

Dzieki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

telluride
Chorąży sztabowy
Posty: 6908
Rejestracja: 08 wrz 2006 17:14
Lokalizacja: z bajki

Postautor: telluride » 26 lis 2006 18:57

a ja wejdę we wszystkie trzy

co do drozdka - też nie wiem , ale to w sumie mniej istotne, bo i tak chcę to pp

a Elkop - spoko, nie taki diabeł straszny, a ile już dał zarobić ,wiecej niż PJP i Drozapol razem wzięte :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości