Mostostal Zabrze [ MSZ ] część XIII

wszystko na temat spółek publicznych
AliBaba_18512
Podporucznik
Posty: 12297
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: moje podwórko to Szczecin

Mostostal Zabrze [ MSZ ] część XIII

Postautor: AliBaba_18512 » 26 wrz 2007 00:20

Obrazek 13 księga polemiki o Mostostalu Zabrze

TU KLIKNIJ>>> Tu link do poprzedniej części <<<TU KLIKNIJ

Podstawowa działalność Mostostalu Zabrze

Główny obszar działania Holdingu - produkcja i montaż konstrukcji stalowych, oraz budowa urządzeń i instalacji przemysłowych na terenie Europy.

Planowany kierunek rozwoju MZH - energia odnawialna, a więc produkcja i montaż wiatraków, oraz ferm wiatrowych, ponadto developerka, oraz drogownictwo.
Zarys strategii :
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... ef=lastadd

Akcjonariat :
Największym akcjonariuszem spółki jest Zbigniew Opach, który jest również przewodniczącym RN MSZ


Obrazek

Zachowując kryterium 5% progów:

Obrazek

Nowy prezes :

Obrazek

Leszek Juchniewicz prezes MZH od 4 września, w latach 1997-2007 sprawował funkcję prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a w latach 1996-1998 przewodniczącego Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 63270.html

Etiuda strategii prezesa:
http://gielda.wp.pl/POD,3,a,1,b,1,c,11, ... caid=147e7

Wyniki MSZ dynamicznie rosną

Obrazek

Przebieg ostatniej sesji :

Obrazek

Trwają negocjacje ugodowe pomiędzy Mostostalem Zabrze a Kredyt Bankem w sprawie rozliczenia finansowania budowy wieżowca Altusa

linki do zarysu sporu o Altusa
http://sunsite.icm.edu.pl/listserv/wa.c ... F=lf&P=535
http://www.biznespolska.pl/gazeta/artic ... tID=101622

Cytat z raportu finansowego Kredyt Banku za 2Q 2007 :
W związku z transakcją kredytową mającą na celu finansowanie budowy budynku Altus w Katowicach, Bank oraz Reliz Sp. z o.o. zaangażowane są w spory o charakterze prawnym.
Powyższe spory wynikają z roszczeń podnoszonych przez poręczyciela kredytu udzielonego na finansowanie budynku, tj. Mostostal Zabrze Holding S.A. przeciwko Bankowi oraz właścicielowi budynku, Sąd zaprosił strony do ugody. Prowadzone są pertraktacje ugodowe pomiędzy stronami.


Najprawdopodobniej zbliża się finał rozliczenia Kredyt Banku z zaboru Altusa, który może zakończyć się ugodą, lub procesem sądowym.

PRInż Katowice
Najprawdopodobniej zbliża się tez finał odzyskania odchudzonego PRInż Katowice
Odzyskanie tego holdingu znacznie poszerzy zakres działalności MSZ oraz poprawi wyniki finansowe grupy. Syndyk uzyskał znaczne środki ze sprzedaży spółek córek holdingu, a więc w kasie PRInż mogą pozostać znaczne środki na rozwój firmy.

AT MSZ

Człapiemy w miejscu, ale ostatnio na giełdach rządzi pasywizm :roll:

Obrazek


Wątek rozpoczynamy przy kursie 11,55 zł.

Zapraszam wszystkich inwestorów do dysputy nt. MSZ.
I oby zysk i dobry humor nigdy Was nie opuszczał.
albo zyskObrazekalbo w pyskObrazek

REKLAMA


Gentlemanus
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2005 23:54
Lokalizacja: Dulce Base

Postautor: Gentlemanus » 26 wrz 2007 00:23

Otwarcie lepsze niz niejednej autostrady :wink: Samych wzrostow zycze.

MarcinDK_74760
Podporucznik
Posty: 13254
Rejestracja: 18 kwie 2006 09:19

Postautor: MarcinDK_74760 » 26 wrz 2007 00:23

Ale żeście tu sobie założyli dwuosobowe stowarzyszenie malkontentów.
ŚMIECHU WARTE ALI...czy ty w ogóle siebie czytasz?

TO TY TU ZAŁOŻYŁEŚ SWÓJ MOSTKOWY FOLWARK...i kazda strona bez twojego wpisu to strona stracona :lol: :lol:

więc pilnuj koleś swoich postów. Daj się czasami chociaz wypowiedziec osobą , które osmiela sie miec ciut inne zdanie niz ty. Może zwyczajnie stoją w innym miejscu i widzą więcej niz ty z pomiędzy :D
Koooooleś :shock: . Noooo to się cieszę, iż zaliczasz mnie do swoich kolesiów.

To powiedz koleś, gdzie Ty byłeś jak ja kupowałem MSZ za grosze?
Ano pewnie wówczas plułeś na bankrutujący w Twoich oczach Mostostal Zabrze i na szalonego Opacha, który upadł na głowę kupując wówczas akcje po 70gr, ja w każdym bądź razie wówczas również kupowałem MSZ i szczerze o tym pisałem tu na forum, sądzę wiec, że jest to najlepsza rekomendacja moich postów, ja też nigdy nie ukrywałem iż jestem leszczem, i że kupuję MSZ długoterminowo a nie na DT.

Jedno co nas łączy to konsekwencja, tylko że ja stale piszę pozytywnie o MSZ i trzymam akcje, a Ty też ciągle piszesz o MSZ, tylko że negatywnie i do tego nie posiadasz akcji.

PS. nie pamiętam abym kiedykolwiek komukolwiek i cokolwiek zabraniał pisać na tym wątku, a więc pisz sobie do woli, a ja i tak wiem swoje.
powiem Ci Ali ze kupowałem po 1.16 ...w dniu kiedy tak go na sam koniec zdołowali pikując w dół po 10 % na + a zakończył wówczas na minusie ? pamietasz :lol:
wystawiłem wówczas tak dla jaj i weszło mi na zamknieciu . Pamiętam ze się nawet zdziwiłem wówczas i lekka konsternacja nastąpiła ...pokisił sie jakoś kilka dni potem i WYSTRZELIŁ w górę.
Nie musze chyba pisac ze zarobiłem ale Ci co kupili po euforii EUROWEJ po 16-18 zł to maja usrane gacie. A jakie to wówczas z waszej strony i ust leciały achy i ochy . Zwyzywaliście mnie od najgorszych wówczas jak mówiłem aby uwazac i wstrzymac się z kupnem na tej IDIOTYCZNEJ euforii - że mistrzostwa dopiero za 5 lat itd. !!!

young
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3882
Rejestracja: 11 sty 2006 23:46
Lokalizacja: Wrocław the meeting place

Postautor: young » 26 wrz 2007 00:24

Dobry wieczór w środku nocy!

skoro taki początek nam Ali zafundował w ramach wolontariatu i zdrowej oraz niezupełnie tendencyjnej polemiki na wątku w ramach wymiany spostrzeżeń, uwag i domysłów, to pozwolę sobie zameldowac się na pokładzie z udziałem skromnym, ale byc może rozwojowym w średnim terminie.

Pozdrawiam serdecznie

Andy MSZ
Sierżant sztabowy
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2007 08:59

Postautor: Andy MSZ » 26 wrz 2007 07:51

Witam i również melduję się na pokładzie z nadzieją że wkrótce Ali napiesze;
"Otwieramy 14 księgę polemiki o MSZ przy poziomie....20 zł z małym hakiem :D "

Lanfaust
Młodszy chorąży
Posty: 668
Rejestracja: 30 kwie 2007 09:29

Postautor: Lanfaust » 26 wrz 2007 08:11

to i ja zamelduję się na pokładzie :D

Abus
Starszy chorąży
Posty: 1314
Rejestracja: 28 lut 2007 11:54

Postautor: Abus » 26 wrz 2007 08:16

tez jestem, ale z 25% stanem tego co posiadalem :D

P315
Młodszy chorąży
Posty: 592
Rejestracja: 25 kwie 2006 10:44

Postautor: P315 » 26 wrz 2007 08:51

Melduję się i ja
Pozdro

soboltom
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 28 gru 2006 19:44

Postautor: soboltom » 26 wrz 2007 08:54

Ali !!!

Ładne wykresy wstawiasz i z uporem maniaka pokazujesz boczny trend, ale wstaw proszę (bo sam nie potrafię :D ) wykres tygodniowy, od sierpnia zeszłego roku z narysowaną linią trendu wzrostowego.... i gdzie teraz jesteśmy??!!

Czy to nie wygląda dobrze??!![/img]

bodotyp
Starszy chorąży
Posty: 1261
Rejestracja: 04 lut 2007 20:16

Postautor: bodotyp » 26 wrz 2007 09:21

Witam wszystkich życze udanych inwestycji.pozdro

ewm1222
Starszy chorąży
Posty: 1944
Rejestracja: 15 maja 2006 18:02

Postautor: ewm1222 » 26 wrz 2007 09:23

...
Nie musze chyba pisac ze zarobiłem ale Ci co kupili po euforii EUROWEJ po 16-18 zł to maja usrane gacie. A jakie to wówczas z waszej strony i ust leciały achy i ochy . Zwyzywaliście mnie od najgorszych wówczas jak mówiłem aby uwazac i wstrzymac się z kupnem na tej IDIOTYCZNEJ euforii - że mistrzostwa dopiero za 5 lat itd. !!!
Witam na nowej stronie. 13-ta szczęśliwa :)

Co do zakupów po tych cenach to ludzie raczej mieli, co najmniej kilka okazji, aby sprzedać na górce. Potem odkupić i kolejny raz sprzedać.
Z tego, co pamiętam to po cenie 16pln (przy drugim podejściu do szczytu) kupowali Grubsi Leszcze w grubawych (opiewających na ok. 100-200k akcji) pakietach.
Jeżeli się poubierali, to cóż niedouczeni byli :roll:

Marcin, jak sam przyznajesz Twoje zarobki są przypadkowe :?:

To ciekaw jestem jak z przypadkowymi stratami wychodzisz :wink:
prawda jest naga, dlatego nie da się jej ukryć.

Krokiet17
Chorąży
Posty: 897
Rejestracja: 31 sty 2007 16:23

Postautor: Krokiet17 » 26 wrz 2007 09:40

Witam i ja po dłuższej przerwie.

Ali - podejrzewałeś mnie kiedyś, że sprzedałem Mostka. Zapowiedziałem, że jak puszczę Mostka, to ładnie się pożegnam. Chyba zbliża się ta chwila. Przedwczoraj puściłem moje resztki w funduszach, a teraz pójdą akcje (nie dłużej niż do końca października muszę zebrać całość dostępnej kasy). Szkoda, że nie udało się wyjść jak była górka, ale myślałem, że zaślepienie rynkiem akcji jeszcze troszkę potrwa i mimo wcześniejszych bardzo dynamicznych wzrostów - byłem optymistą. Nie udało się, ale jestem twardziel i płakać nie będę :lol:
Mam nadzieję, że sprawa Altusa wybije Was (a może się jeszcze załapię? :wink: ) do maksa historycznego. Twierdziłem i dalej to robię, że to możliwe. Obstawiam jednak, że to raczej przyszły rok.
L.Juchniewicz był dobrze oceniany jako szef URE, więc powinno być dobrze.

Zguru
Chorąży
Posty: 713
Rejestracja: 09 lut 2006 14:25
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Postautor: Zguru » 26 wrz 2007 09:53

Melduje sie i witam wszystkich wytrwalych!

Ali jak zwykle mistrzowskie otwarcie. 8)
Na drodze do sławy i bogactwa

Abus
Starszy chorąży
Posty: 1314
Rejestracja: 28 lut 2007 11:54

Postautor: Abus » 26 wrz 2007 10:07

wracajac do prozy dnia gieldowego...ruch na MSZ jak w warzywniaku :lol: :lol:

MarcinDK_74760
Podporucznik
Posty: 13254
Rejestracja: 18 kwie 2006 09:19

Postautor: MarcinDK_74760 » 26 wrz 2007 10:20

...
Nie musze chyba pisac ze zarobiłem ale Ci co kupili po euforii EUROWEJ po 16-18 zł to maja usrane gacie. A jakie to wówczas z waszej strony i ust leciały achy i ochy . Zwyzywaliście mnie od najgorszych wówczas jak mówiłem aby uwazac i wstrzymac się z kupnem na tej IDIOTYCZNEJ euforii - że mistrzostwa dopiero za 5 lat itd. !!!
Witam na nowej stronie. 13-ta szczęśliwa :)

Co do zakupów po tych cenach to ludzie raczej mieli, co najmniej kilka okazji, aby sprzedać na górce. Potem odkupić i kolejny raz sprzedać.
Z tego, co pamiętam to po cenie 16pln (przy drugim podejściu do szczytu) kupowali Grubsi Leszcze w grubawych (opiewających na ok. 100-200k akcji) pakietach.
Jeżeli się poubierali, to cóż niedouczeni byli :roll:

Marcin, jak sam przyznajesz Twoje zarobki są przypadkowe :?:

To ciekaw jestem jak z przypadkowymi stratami wychodzisz :wink:
najbardziej niedouczeni to były chyba instytucje skupiajace w 2000 r. spółki internetowe i informatyczne. Straty miliardów dolarów ..no i teraz ostatnio tez jacyś niedouczeni chyba byli w firmach kredytowania hipotecznego w USA ...kilka firm stoi na skraju bankructwa.
A baa...ostatnio taki jeden z największych banków kredytowania o podobnej działalnosci w Wielkim Królestwie zaliczył kilka miliardów strat i stracił płynność.
Takie tam nieuki jak to powiedziałeś .
:wink:

P.S
to ze masz kase znaczy że jesteś wszechwiedzący ?!?! ...
kiedys 1 < słownie jeden > koles rozwalił najstarszy bank Anglii swoimi transakcjami na kontraktach w Hongkongu :?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości