Słowacja - efekty wprowadzenie euro i podatku liniowego

olai97
Chorąży sztabowy
Posty: 6528
Rejestracja: 18 kwie 2006 10:31

Postautor: olai97 » 19 cze 2009 22:17

Robi się z podatku liniowego przyczynę wszelkiego zła w gospodarce...
.
Tylko nikt nie pisze że plus w PKB zawdzięczamy nie mądrej polityce rządu tylko naszym rodakom którzy przysyłają albo przywożą do polski euro i funciaki
Podatek liniowy to najbardziej sprawiedliwszy i najbardziej pobudzający gospodarkę podatek. Ale wprowadzenie go oznacza bezrobocie dla rzeszy biurokratów. I mniejszy wpływ na jednostkę.
Lepiej z ludzi robić niewolników potem im złote góry obiecywać
to na czerwono to bajeczka wciskana przez ludzi o bardzo wysokich dochodach ludziom, którym ledwo wystarcza na przeżycie
Zawsze byłem za podatkiem liniowym. Jak plasowałem się w niższych progach też.
Teraz zresztą płace tylko podatek liniowy 19%
Bajeczka jest że bogaci powinni płacić wyższe podatki niż biedni ale przecież w podatku liniowym płacą
Wystarczy dodać kwotę wolną od podatku dla niższych przychodów i sprawa załatwiona.
Bez żadnych ulg czy zwolnień
Ile biurokracji odpadnie i jak to uprości rozliczania podatku od osób fizycznych
Wystarczy ustawa na jednej kartce papier A4
ty płacisz podatek liniowy dlatego ze działalność gospodarcza ma taki w polsce wprowadzony zreszta przez sld.
olbrzymia liczba ludzi płaci taki.
piszesz ze bogaci nie placa progresywnego.
byc moze
wg mnie jest to patologia i kit , takie wprowadzenie tłem liniówki.
normalnie to powinien byc podatek progresywny i basta.
jest on sprawiedliwy oczywiscie likwidacja całkowita podatku jest lepsza dla kraju natomiast jakby nie było jednak odbedzie sie to kosztem biednych tak czy inaczej.
jednak wg mnie wady z likwidacji podatku sa mniejsze niz korzysci z tego w okresie dłuższym.
oczywiscie pod warunkiem ze wraz z likwidacja podatku pójda w tym kierunku przrepisy upraszczajace cały system.
W przeciwnym razie jest to psu na bude i w dodatku szkodliwe dla gospodarki.
Znajac jednak zycie ewentualna likwidacja podatku nic nie zmieni poza zostawieniem w kieszeni paru groszy zreszta zaraz zjedzonych przez inflacje lub dług publiczny,
a rozwarstwienie sie zwiekszy jeszce bardziej miedzy dochodami małych i grubych
GŁOSUJCIE NA MNIE W PRZYSZŁYCH WYBORACH PREZYDENCKICH

Kto ma tytanowe jaja
ten głosuje na olaja

REKLAMA


olai97
Chorąży sztabowy
Posty: 6528
Rejestracja: 18 kwie 2006 10:31

Postautor: olai97 » 19 cze 2009 22:24

Załamanie na Slowacji NIE JEST wynikiem wprowadzenia euro, tylko wynikiem przyjętego kursu EURO (zbyt wysokiego)!
Słowacy będąc w ERM2 podjęli błędne decyzje, tj zrewaluowali swoją walutę (umocnili w stsounku do EUR o prawie 20%) i w efekcie przelicznik jest na bardzo wysokim poziomie, mniej więcej tak, jakbyśmy my dziś przyjęli EUR po ok.3,3 zł!
Po drugie ich przemysł to głównie motoryzacja + hutnictwo (ok. 50% ich exportu), czyli te które najbardziej cierpią obecnie, więc zalamanie na świecie = dostają nieźle po 4 literach i ten czynnik jest ISTOTNIEJSZY niż kwestie walutowe.
nie ma to istotnego znaczenia
zresztą w przyrodzoie raczej inne zjawisko zacheca do pracy.
niredobór .
taka na ten przykład pszczółka , albo lew ja ma za duzo żarcia to obrasta w sadło i taki lew sie degeneruje i tyle.
brak zywności stanowi wystarczający doping .
Tak samo u ludzi.
Szejkowie arabscy traca w kasynie fortuny, buduja jakięś idiotyczne zbedne rzeczy bo maja za dużo.
bak kasy jest wystarczajacą zachetą do bogacenia sie
GŁOSUJCIE NA MNIE W PRZYSZŁYCH WYBORACH PREZYDENCKICH

Kto ma tytanowe jaja
ten głosuje na olaja


Wróć do „Świat”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości