Hipoteczny kryzys pogrąża USA

nowy1981
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2488
Rejestracja: 18 paź 2005 14:45

Postautor: nowy1981 » 17 mar 2007 20:36

od razu widać kto z Was ma w portfelu DEVELOPERKĘ :twisted: :twisted: :twisted:
hehe

:D

wypada miec troszkę
Deweloperka będzie miała się jeszcze dobrze przez najbliższych kilka lat (4-5) , a co za tym idzie wykonawcy...

Wedlug mnie krótkoterminowo ( do 5 lat ) będzie nieżle , ale w perspektywie 5-7 lat powinny być spadki i wyhamowanie...

Nikt nie zrezygnuje z budowy mieszkań dopóki się to opłaca...

Przy inwestycji 25-30 letniej inwestycja mieszkaniowa nie musi być korzystna

Okres 5 lat przy inwestycjach mieszkaniowych to chyba króktoterminowa inwestycja ?

Wedlug mnie za te 5 lat skumuluje się bardzo dużo negatywnych czynników ...

Są to moje prywatne przemyślenia

Do Papy

Papa tylko , że w tamtym okresie ceny odbiegały znacznie od europejskich (5 % ?) wartości cen w Europie, a obecnie są podobno porównywalne z tymi w Berlinie

Wiem to z doświadczenia , że gdy jest stagnacja w czymkolwiek tzn gdy nie ma popytu na dany towar to ludzie potrafią sprzedać nawet za 50 % wartości nie zwracając uwagi na cenę rynkową czy nawet cenę za którą nabywali i odwrotnie gdy jest duży popyt to ludzie biorą ceny z sufitu...
nick anulowany

REKLAMA


WsciekleGacie
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3239
Rejestracja: 07 sie 2006 18:00
Lokalizacja: Z Kąt

Postautor: WsciekleGacie » 17 mar 2007 20:51

U nas będzie to samo. Wszyscy już kupili, więc kto teraz będzie kupował? Niz demograficzny puka do drzwi, kredyty coraz drozsze a chętnych frajerów na drogie norki w wielkiej płycie jest już coraz mniej.

Teraz mieszkanie kupują frajerzy, pod koniec roku będzie 20-30 % taniej, i żadne sponsorowane artykuły z Open Fiance nie pomogą, bo ceny rosną od kupowania a nie od gadania.
"norki w wielkiej plycie" :-) )))))))) fajny tekst

:wink:
No fajny. :D
Chyba dam ogłodzenie w gazecie: "Sprzedam luksusową norę. XV piętro z windą (czasami), mili sąsiedzi - wspólne imprezy koło śmietnika, własne zoo. Cena 10 000zł/m2, ale okazja bo jutro będzie drożej bo w telewizorze tak mówili."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 17 mar 2007 20:52

U nas będzie to samo. Wszyscy już kupili, więc kto teraz będzie kupował? Niz demograficzny puka do drzwi, kredyty coraz drozsze a chętnych frajerów na drogie norki w wielkiej płycie jest już coraz mniej.

Teraz mieszkanie kupują frajerzy, pod koniec roku będzie 20-30 % taniej, i żadne sponsorowane artykuły z Open Fiance nie pomogą, bo ceny rosną od kupowania a nie od gadania.
"norki w wielkiej plycie" :-) )))))))) fajny tekst

:wink:
No fajny. :D
Chyba dam ogłodzenie w gazecie: "Sprzedam luksusową norę. XV piętro z windą (czasami), mili sąsiedzi - wspólne imprezy koło śmietnika, własne zoo. Cena 10 000zł/m2, ale okazja bo jutro będzie drożej bo w telewizorze tak mówili."
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
hehe,
a okolica spokojna?


:lol:

papa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2117
Rejestracja: 10 sty 2007 18:55

Postautor: papa » 17 mar 2007 20:57

Przestancie ubolewać na ceny mieszkań :arrow: fakt to za szybko wzrosło :arrow: ale jak widze przykład z własnego podwórka to mnie krew zalewa jak szłysze od ludzi jak płaczą nad niedolą i że ich nie stać na kupno mieszkania i się kiszą z 3 dzieci na 30 m2
:arrow: ale samochód to co 2 lata nowy z salonu pod blokiem stoji i go pucują i inwestują w bude na kółach :shock:dla kogo :?:

A takie budy jak :arrow: XV piętro z windą :arrow: to z czasem wybużą :lol:i zwolnią tereny pod nowe budy :roll:

ajne_klajne_4U
Porucznik
Posty: 21022
Rejestracja: 14 maja 2006 01:12
Lokalizacja: ^^ http://www.psianiol.org.pl ^^ http://www.pegasus.org.pl ^^ http://www.pomoczwierzakom.pl :-)
Kontakt:

Postautor: ajne_klajne_4U » 17 mar 2007 21:01

Przestancie ubolewać na ceny mieszkań :arrow: fakt to za szybko wzrosło :arrow: ale jak widze przykład z własnego podwórka to mnie krew zalewa jak szłysze od ludzi jak płaczą nad niedolą i że ich nie stać na kupno mieszkania i się kiszą z 3 dzieci na 30 m2
:arrow: ale samochód to co 2 lata nowy z salonu pod blokiem stoji i go pucują i inwestują w bude na kółach :shock:dla kogo :?:

A takie budy jak :arrow: XV piętro z windą :arrow: to z czasem wybużą :lol:i zwolnią tereny pod nowe budy :roll:
a lokatorów na bruk
będą mieszkać wtedy w swoich samochodach

:D :D :D :D :D

remikane
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2866
Rejestracja: 19 lip 2005 13:54
Kontakt:

Postautor: remikane » 17 mar 2007 21:05

Przestancie ubolewać na ceny mieszkań
Tu akurat zgadzam się z Panem PAPĄ w 100%!
JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI :!: :!: :!: Ubolewacie nad sobą i swoją nieudolnością :!: Ale nie "bójcie żaby" :!: PiS CZUWA :!: Przy obecnym tempie realizacji programu mieszkaniowego PiS, już niedługo będzie ich w bród .... a to niestety oznacza NIEUCHRONNY KRACH RYNKU NIERUCHOMOŚCI!!







Obrazek

Pierwsze efekty działania programu
W dniu 16.02.2007, a więc prawie dokładnie rok po ogłoszeniu programu, Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego w ciągu ostatniego roku, które przedstawiono poniżej.

Liczba mieszkań oddanych do użytku w styczniu 2007 roku wyniosła 9.390 (spadek o 44,2 % w stosunku do grudnia 2006 r. i o 7,8 % w ujęciu rocznym),
Spółdzielnie oddały do użytku 829 mieszkań, a w styczniu 2006 r. było ich 1.353,
Zmniejszyła się też liczba mieszkań przekazanych w budownictwie komunalnym (z 436 przed rokiem do 274) oraz społecznym czynszowym (o 19 % mniej, niż w styczniu 2006 r.),
W okresie styczeń-grudzień 2006 r. oddano do użytku w sumie 114.164 mieszkań, co oznacza wzrost o 0,1 % w porównaniu do roku 2005.
Opublikowane liczby jednoznacznie wskazują, że wdrożenie programu juz po roku okazało się oszałamiającym sukcesem i - wbrew pesymistycznym przepowiedniom liberałów i innych wrogów narodu, inspirowanych przez określone siły - przyniosło lawinowy (aż o 0,1 % !!!) wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w 2006 roku.

Należy mieć nadzieję, że mądre rządy koalicji będą bez przeszkód kontynuowane, a dalsze zarządzanie resortem budownictwa przez wybitnego przedstawiciela Samoobrony Andrzeja Aumillera, zagwarantuje utrzymanie tego wyjątkowo korzystnego trendu w kolejnych latach.


http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/i ... eszkaniowy

:twisted:

papa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2117
Rejestracja: 10 sty 2007 18:55

Postautor: papa » 17 mar 2007 21:07

a lokatorów na bruk :arrow: postawią im nowe ale w mniej atrakcyjnym miejscu :arrow: GRUNTY SĄ DROGIE :shock:

tahamata_71
Chorąży
Posty: 986
Rejestracja: 11 cze 2006 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: tahamata_71 » 17 mar 2007 21:54

8)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2007 23:01 przez tahamata_71, łącznie zmieniany 1 raz.

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: robercik2 » 17 mar 2007 21:59

To kiedy ta zwała na rynku? Bo co mam robić, proszę o radę - mam 2 pokoje i ciśniemy się w nich w 4 osoby. Mam czekać 5 lat i męczyć rodzinę czy wydać teraz 400 kawałków i kupić 4 pokojowe mieszkanie? Przed takim dylematem jest setki tysięcy, buduje się mało i dlatego ceny nie spadną.
Robercik teraz rozumie twoją frustrację :lol:

i*** i*** i*** i*** i*** i*** i*** i*** i*** i*** i*** ididiota iota i*** i***

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ty zwykły ***** jesteś co ujada jak pies

cienki bolek :lol:

A ***** piszesz jak bys wszystkie rozumy pozjadał a tu emocje wzięły górę i ***** w bomki strzelił inwestorku , no ładnie mieszkasz widzę ze dorobiłeś się bo przy tej ***** gadce to powinienes byc włascicielem 5 mieszkań :lol:

zal mi cię smrodzie ale tak to jest w gebie mocny a pozatym *****

szaraku nie wymadrzaj się a od pijaków to wyzywaj swoich kumpli na twoim poziomie
Znowu się lumpie czegoś niezdrowegp nachłałeś? :shock: Może zrzuta na porządnego jabola? :twisted:

tahamata_71
Chorąży
Posty: 986
Rejestracja: 11 cze 2006 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: tahamata_71 » 17 mar 2007 22:00

Ty jebusie zobacz codziennie jak spadają ceny w metrze kw
Spadają ceny w metrze? A możesz pijaczyno wziąść jakiś Alcazelcer czy coś innego na kaca i napisać to samo tylko w bardziej zrozumiałym bełkocie? Następny spec od rynku hipotecznego he he :twisted:
spadają debciu nie w Gdańsk centrum a 8 km dalej to daleko z 5500 na 4900 5100 to mało dzobaczysz ku...ie jeszce troche a w tedt zabije cie smiechem z twoimi wywodami

tak jak pisałem wczesniej 4 lata i sie obsrasz wrescie dorzucisz pokoik wiecej polecam z kratami zebys nie wypadł z emocji po pisaniu ***** na forum :lol:
Ostatnio zmieniony 17 mar 2007 23:02 przez tahamata_71, łącznie zmieniany 1 raz.

robercik2
Podporucznik
Posty: 18069
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Postautor: robercik2 » 17 mar 2007 22:01

Ty jebusie zobacz codziennie jak spadają ceny w metrze kw
Spadają ceny w metrze? A możesz pijaczyno wziąść jakiś Alcazelcer czy coś innego na kaca i napisać to samo tylko w bardziej zrozumiałym bełkocie? Następny spec od rynku hipotecznego he he :twisted:
ty ***** burasie spadają debciu ***** nie w Gdańsk centrum a 8 km dalej to ***** daleko z 5500 na 4900 5100 to mało do ***** zobaczysz kutasie jeszce troche a w tedt zajebie cie smiechem z twoimi wywodami

tak jak pisałem wczesniej 4 lata i sie obsrasz wrescie dorzucisz pokoik wiecej polecam z kratami zebys nie wypadł z emocji po pisaniu ***** na forum :lol:
Tak, tak - wiemy pijaku :twisted: A Capa kupisz za 8 :twisted: LUMPIE :twisted:

tahamata_71
Chorąży
Posty: 986
Rejestracja: 11 cze 2006 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: tahamata_71 » 17 mar 2007 22:04

Ty jebusie zobacz codziennie jak spadają ceny w metrze kw
Spadają ceny w metrze? A możesz pijaczyno wziąść jakiś Alcazelcer czy coś innego na kaca i napisać to samo tylko w bardziej zrozumiałym bełkocie? Następny spec od rynku hipotecznego he he :twisted:
ty ***** burasie spadają debciu ***** nie w Gdańsk centrum a 8 km dalej to ***** daleko z 5500 na 4900 5100 to mało do ***** zobaczysz kutasie jeszce troche a w tedt zajebie cie smiechem z twoimi wywodami

tak jak pisałem wczesniej 4 lata i sie obsrasz wrescie dorzucisz pokoik wiecej polecam z kratami zebys nie wypadł z emocji po pisaniu ***** na forum :lol:
Tak, tak - wiemy pijaku :twisted: A Capa kupisz za 8 :twisted: LUMPIE :twisted:
nie wiemy prostaku tylko liczba pojedyncza bo ty jestes ***** jak wojna i ***** z capkem uwiesisz sie jak rzep *****
i ***** i*** ja ***** co za jeleń

BartoszW
Chorąży sztabowy
Posty: 6599
Rejestracja: 13 wrz 2006 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: BartoszW » 17 mar 2007 22:07

Ty jebusie zobacz codziennie jak spadają ceny w metrze kw
Spadają ceny w metrze? A możesz pijaczyno wziąść jakiś Alcazelcer czy coś innego na kaca i napisać to samo tylko w bardziej zrozumiałym bełkocie? Następny spec od rynku hipotecznego he he :twisted:
ty ***** burasie spadają debciu ***** nie w Gdańsk centrum a 8 km dalej to ***** daleko z 5500 na 4900 5100 to mało do ***** zobaczysz kutasie jeszce troche a w tedt zajebie cie smiechem z twoimi wywodami

tak jak pisałem wczesniej 4 lata i sie obsrasz wrescie dorzucisz pokoik wiecej polecam z kratami zebys nie wypadł z emocji po pisaniu ***** na forum :lol:
Takie obrzucanie się wyzwiskami sprawia wam przyjemność???
Przerabiałem to prawie codziennie 19 lat w domu i do dzisiaj nie wiem co to komuś daje. Nie potraficie rozmawiać jak ludzie?
I z góry mówię że wszelkie k... j... itp. w moim kierunku nie robią na mnie żadnego wrażenia więc sobie darujcie.

tahamata_71
Chorąży
Posty: 986
Rejestracja: 11 cze 2006 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: tahamata_71 » 17 mar 2007 22:07

wiecej na zakładach zarabiam niz ty mozesz zainwestować ale nie o to chodzi tylko madrzysz się jak ***** i obrazasz a jak sie .,.,., to znajdę cię i .,m.,.,.,,,. :twisted:
Ostatnio zmieniony 17 mar 2007 22:10 przez tahamata_71, łącznie zmieniany 1 raz.

TomaszMroczek_48338
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8033
Rejestracja: 10 wrz 2005 13:24
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: TomaszMroczek_48338 » 17 mar 2007 22:08

To kiedy ta zwała na rynku? Bo co mam robić, proszę o radę - mam 2 pokoje i ciśniemy się w nich w 4 osoby. Mam czekać 5 lat i męczyć rodzinę czy wydać teraz 400 kawałków i kupić 4 pokojowe mieszkanie? Przed takim dylematem jest setki tysięcy, buduje się mało i dlatego ceny nie spadną.

OSZALAŁES ?


SETKI TYSIĄCE RODZIN ma po 400 000 zł i chce kupowac 4 pokojowe mieszkania :shock: :shock: :shock:


moze jest troche takich *** np. w Warszawie,

ale na 95% terenach Polski za taka kaske mozna sobie spokojnie wybudowac dom na wlasnej działce....,


czy bogate społeczeństwa [amerykanie, brytyjczycy, francuzi], preferuja mieszkania w blokach, czy tez we WŁASNYCH DOMACH


:?:


Wróć do „Świat”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości